Çizgi Roman Piyasası ve Sorunları

Başlatan tommikser, 09 Ağustos, 2010, 12:15:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Arkadaşlarımız foruma ilgi azaldı diye serzenişte bulunuyor ya ben kara kehanetimi paylaşayım; 2024 yılında da ve hatta 2025 yılında da çizgiroman değil çizgiroman fiyatlarını konuşacağız burada. Kitaplıktakilere gözünüz gibi bakın...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Kasım, 2023, 08:36:54Arkadaşlarımız foruma ilgi azaldı diye serzenişte bulunuyor ya ben kara kehanetimi paylaşayım; 2024 yılında da ve hatta 2025 yılında da çizgiroman değil çizgiroman fiyatlarını konuşacağız burada. Kitaplıktakilere gözünüz gibi bakın...
Ah 2013 ve 2014 negüzel yıllardın sen o yıllarda hangi çizgiromanları toptan alıpta nasıl batacağımızı konuşuyorduk, nasılda çizgiroman bolluluğu vardı o yılların kiymetini bilemedik gelecekteki yıllarda ise geçim sıkıntısı yüzünden alamadığımız kitaplıklarımızdaki kitapları dönüp dolaşıp tekrar okuduğumuz kitapları konuşuyo olacağız bu konuda sana katılıyorum...

Mrtekin

Yalnız bir düzeltme yapayım. Şu an 2013-2014 te (ortalama 300) çıkan çizgi roman sayısından %50 (2022: ortalama 500) daha fazla çr çıkıyor ve çeşitlilik anlamında çok ciddi bir farklılık yok.

Sorun belirttiğiniz üzere alım gücümüzün dramatik bir şekilde düşmesi nedeni ile çıkan kitaplara artık erişim sağlayamamamız. Bu kadar kitap nasıl çıkıyor derseniz? Bence orası bir muamma: ya çr çoktan orta sınıfı terketti; üst sınıfa hitap eden lüks bir ürüne dönüştü ya da dönüşmek üzere. Ya da manga çok ciddi bir can suyu sağlıyor; yayınevleri ordan sağladıkları karlarla tekeri döndürüp diğerlerini de basmaya devam edebiliyorlar. Neticede sektör ekonomik krizde çökmedi, adapte olmanın bir yolunu buldu, ve devam ediyor.

Alıntı yapılan: DAMPYR - 16 Kasım, 2023, 10:03:28Ah 2013 ve 2014 negüzel yıllardın sen o yıllarda hangi çizgiromanları toptan alıpta nasıl batacağımızı konuşuyorduk, nasılda çizgiroman bolluluğu vardı o yılların kiymetini bilemedik gelecekteki yıllarda ise geçim sıkıntısı yüzünden alamadığımız kitaplıklarımızdaki kitapları dönüp dolaşıp tekrar okuduğumuz kitapları konuşuyo olacağız bu konuda sana katılıyorum...
They drew first blood...

Vassago007

Bu arada bir ekleme Mangalar gerçekten çok satılıyor fakat mağazalarda 1 tane dahi satmayan serilerde var.

Animvader

Valla benim imdadıma Amazon yetişti. Hem etiket fiyatının ucuzuna satıyor hem de indirim dönemi zamanları 4 al 3 öde yapıyor. Evi koca koca omnibuslarla doldurdum beni 2-3 sene idare eder ;D

Zeljko

Öğrencilerimden biliyorum manga gençler arasında çok popüler çok seviyorlar ha birde kız öğrencilerimin yarısı ilerde koreli biriyle evlenme hayali kuruyor.Oğlanlarda sıkınti yok halen bizim kafada,karadenizin yukarisi halen hayallerin başkenti  ;D
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Evet helal süt emmiş bir türk kızı peşindeler  ;)

pizagor

Alıntı yapılan: Zeljko - 17 Kasım, 2023, 00:19:05...  ha birde kız öğrencilerimin yarısı ilerde koreli biriyle evlenme hayali kuruyor.  ...

Olmazsa olmazımız sünnet şartı da ortadan kalkmış mı?

Vay be, zihniyet değişimine, dönüşüme bakın!

pizagor

#tarih dergisinin abone olduğunuz takdirde #tarih'te bugün başlığı altında günlük paylaştığı bir ileti var; bugünküne göz atarken aklıma çizgiroman, çizgiromanın son bir kaç yılki durumu ve nedense Deadwood Dick geldi :)

Bundan tam 295 yıl önce bugün, 31 Ocak 1729'da ilk Türk matbaası Müteferrika Matbaası'nda basılan ilk kitap, Mehmet Bin Mustafa'nın (Vanlı) kaleme aldığı Tercüme-i Sıhâh-ı Cevherî (Vankulu Lügati) adlı sözlük oldu. Eser ilk olarak 500 kadar basılmıştı ancak medrese öğrencileri ve müderrislerin mutlaka edindiği bir eser olması nedeniyle farklı tarihlerde 3 kez daha basıldı. Macar asıllı Osmanlı matbaacı, yayımcı, yazar İbrahim Müteferrika, ilk Türk matbaasını 16 Aralık 1727'de İstanbul Sultanselim'deki konağında kurmuştu. Matbaaya ancak dinî olmayan eserlerin basılması şartıyla izin verilmişti. Ancak henüz okuryazarlık oranının çok düşük olduğu, bu nedenle matbu eserlere ilginin de pek az olduğu 18. yüzyıl Osmanlı toplumunda, matbaadan çıkan eserler de en az elle çoğaltılanlar kadar pahalıydı. Örneğin Ferheng-i Şuûrî adlı eser 500 adet basılıp yalnızca 91 adet satılmıştı.

YzbVolkan

Mayısta etiketlere gene zam gelecekmiş. Temmuzda Memur ve emeklilere yüzde 25 zam yapılacakmış. ENAG enflasyonu yüzde 125.
Bakalım nereye kadar dayanacağız. İki yıl ücretler iyice eriyecek. Sonra düzelir mi o da meçhul.
IMF anlaşması kapıda diyorlar.
Kasa tamtakır.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.