Müjdelenen Çizgi Romanlar

Başlatan pizagor, 10 Mart, 2011, 16:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Alıntı yapılan: köstebek - 17 Ekim, 2016, 23:54:43
Alfa, Tenten, Cedric muhabbeti amma geyik yaptı, biraz da ben katılayım.
Not: Gizli Tarih'i ayrı tutup sadece iki seri hakkında konuşuyorum...

Cedric kısmı: Tamamen çoluk çocuğa satılması için hazırlanan bir seri. Ülkemizdeki ÇR kültürünü geliştirme, gençleri bd'nin sonsuz patikalarında gezdirme gibi bir beklenti içine girilmesi çok anlamsız.
Gereksiz bir not: Cedric'lerin çevirmeni ÇD'nin Thorgal çevirmeni...

Tenten kısmı: Tamamen tenten'den biraz da ben para kazanayım yaklaşımı. Param var, gavurdaki yayıncıyı kıllandırıp Türkçe ÇR piyasasında zaman içinde elimde her zaman satacak bir seri olsun, uzun süreli yatırım yapayım çalışması. Birkaç kişinin dediği gibi piyasada boy boy, çeşit çeşit Tenten var zaten.

Özet: Belki hatırlayanlar çıkar. Alfa zaten daha önce de birtakım bd denemelerine (birtakım edebiyat uyarlamaları vs) girişmişti. Hatta Everest adlı yan kuruluşu aracılığıyla "şekspir manga" adıyla birtakım mangalar basmış, hepsi de bir tarafında patlamıştı. Şimdi birazcık daha kendilerine göre mantıklı (bebelere balon) tarzında işler yapılıyor. Altın Madalyon'da yazan kardeşlerimizin zaten Tenten'leri çoktan okumuş, büyükçe bir miktarını evine koymuş, hatta Cedric'leri artık eline almayacak kadar yaşlanmış olduğunu varsayıyorum. O yüzden burada okuyup da sıralı mı basacaklarmış, büyük boy mu olacakmış yoksa küçük boy mu sorularını filan şaşkınlıkla karşılıyorum. Belki de ben her şeyi yanlış anlıyorum, hayat böyle bir şey demek ki...

Alfa dakilerin sadece çr basan yayınevlerine göre olaya çok daha ticari yaklaşacakları kesin. O yüzden kendilerinden köstebek abinin dediği gibi bir beklentim hiç olmadı. Sadece ticari açıdan bu işe devam etmelerini sağlayacak kadar satmalarını, en azından şimdikinden daha fazla insana çizgi roman aldırmalarını bekliyorum. Çizgi roman ufkumuzu genişletecek şeyleri sizden bekliyoruz abi, o iş sizde  ;D

Bu arada cedric i alıcam. En kötü oğlan okur büyüyünce  :)

rumar80

Köstebek abi selam.
  Aslında yapılan biraz geyik. Yoksa yazanların çoğu sizin de okuduğunuz gibi Tenten'in basılmasını gereksiz buluyor.

labirent

Tenten serisi YK Red Kit gibi 3-4 maceralı, hardcover kapak ve küçük boy basılırsa (yaşı ilerlemiş bir çr okuru olarak) koleksiyon amaçlı alırım.

pizagor

Alıntı yapılan: labirent - 18 Ekim, 2016, 09:55:39
Tenten serisi YK Red Kit gibi 3-4 maceralı, hardcover kapak ve küçük boy basılırsa (yaşı ilerlemiş bir çr okuru olarak) koleksiyon amaçlı alırım.

Bu integral baskının neden tutulduğunu anlayamıyorum. Frankofon formatı küçük basılmayı kaldırmıyor bana kalırsa. Şöyle koca koca, tekli albümlerinden Red Kit  - Tenten okumak varken neden küçük panellere hapsolalım ki. Red Kit'ler bir zamanlar Milliyet'in bastığı sert kapaklı haliyle teker teker satışa sunulsaydı daha iyi olurdu. Şu andan sonra bu okur kitlesi anca öyle bir baskıyla tatmin olur.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

YKY zamanında Oumpah'ı büyük boyutta basmıştı ve çok güzel olmuştu. Alfa, Tenten'i Oumpah gibi basarsa harika olur.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İnancomic

peder clemente

Daha önce forumda "Indeh" hakında bilgi verilmişti.Ünlü Aktör Ethan Hawke'ın senaryosu ve harika çizimleriyle kaçırılmayacak bir çizgi roman.Apaçi savaşı ve Şef Geronimo.Kara Karga Yayınevi böyle genel sıralama dışı eserleri bulup yayımlıyor.Kutlukhan Perker'e teşekkürler.

Mrtekin

Bunu ben de çok merak ettim.

Acep; yeni "Tenten" de Fuar'a çıkar mı?
They drew first blood...

pizagor

Mrtekin

Alfa "Tenten"'i yeniden basacakmış ya, sayın Pizagor?
They drew first blood...

pizagor

Doğru ya, gereksizliğinden okuyup hafızadan sildiğim bir haber olmuş...

memospinoz

Tenten'in bazı albümleri piyasada bulunmuyor. En azından benim gibi internetten alışveriş yapan ve 2. el çizgi romana pek sıcak bakmayanlar için. O yüzden baştan sıralı şekilde tekrar basılması iyi bir şey.

Indeh çizgi romanını da daha yeni aldım sayılır. Keşke yayınevleri yayınlamayı düşündükleri çizgi romanları da açıklasalar belirli bir periyot dahilinde. Böyle orijinalini satın aldığım bir çizgi roman Türkçe olarak basılınca sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum. Neyse, ben yine de sevineyim. En azından yabancı dili olmayan çizgi roman okurları da okuyabilir böylece. Ama Türkçesini de alsam mı ikilemi her zaman yaşanacak gibi yine de.

köstebek

Alıntı yapılan: pizagor - 10 Kasım, 2016, 14:31:16
Doğru ya, gereksizliğinden okuyup hafızadan sildiğim bir haber olmuş...

Aldığınız mühendislik eğitimini hayatın her alanında kullanmaya çalışmanızı canı gönülden kutluyorum. Ram'i olabildiğince temiz tutmak lazım...

pardus88

sandman 2.cilt  ön siparişde

nicholaihel

Karakarga çılgın gidiyor. Desteğe devam ama hala eser seçim tercihleri daha iyi olabilir düşüncesindeyim (inden özelinde değil, daha genel söylüyorum).

Alfa Tenten'in şöyle imrenilecek güzel bir baskısını yapsa da tümünü alsak. Mandolin baskıları bende de eksik maalesef.