Alfa Conan ciltler kaç tane çıktı?

Başlatan kültürelgüncel, 12 Mart, 2011, 22:18:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kültürelgüncel

Bugün birkaç eski kitapçı dolaştım eksikleri tamamlamak için. Çoğunda mizah dergileriyle birlikte karışık biçimde bir köşede duruyor olsalar da tek tek inceledim.
O sırada Alfa Yayınlarının iki Conan cildi gözüme çarptı. (2-11) Kirli olmayışları ve fiyatlarının uygun olması almam için yeterli sebepti. :) Ben de aldım.

Yalnız, konuyu bilenlere bir kaç sorum olacak!.
- Yukarıda kapak resmini gördüğünüz seriden kaç tane kitap çıktı? (2 ayda bir yayınlananlar)
- Bu seri daha sonra tekrar yayınlandı mı? / Yayınlanacak mı?

Şimdiden teşekkürler!..

rumar80

11. sayının kapağındaki yazıya bak!!!! "Dünyada ve Türkiye'de en çok okunan çizgi roman"  Süper bir reklam!!!

V

Conan Yeni Maceralar Dizisi 144. sayıdan itibaren büyük boya dönmüştü.Bu dizi
204. sayıda sonlandı.Bu 144-204 arası sayılarda ikişerli ciltler halinde satışa sunulmuştu.
Fotoğraftaki 2.cilt 146-147'ye denk geliyor sanırım.Bende 1 takım ve bir de az eksikli olmak üzere 144-204 arası var.Bu sayılar (144-204) arası Türkiye'de tekrarı yayınlanmayan bir seri.
Devamında orjinal SSOC ve CTB serilerinden yayınlanmamış fazla  sayı kalmamıştı zaten.
Alfa'nın bıraktığı yerden Aksoy bir kısmını yayınladı.
"İstemem,eksik olsun.."

kültürelgüncel

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 12 Mart, 2011, 22:34:37
204. sayıda sonlandı.Bu 144-204 arası sayılarda ikişerli ciltler halinde satışa sunulmuştu.
Fotoğraftaki 2.cilt 146-147'ye denk geliyor sanırım.Bende 1 takım ve bir de az eksikli olmak üzere 144-204 arası var.Bu sayılar (144-204) arası Türkiye'de tekrarı yayınlanmayan bir seri.
Devamında orjinal SSOC ve CTB serilerinden yayınlanmamış fazla  sayı kalmamıştı zaten.
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Umarım seriyi tamamlayabilirim. Şimdiden iki sayı topladım(?) ne de olsa :D  :D

Alıntı yapılan: rumar80 - 12 Mart, 2011, 22:19:59
  11. sayının kapağındaki yazıya bak!!!! "Dünyada ve Türkiye'de en çok okunan çizgi roman"  Süper bir reklam!!!
O kadar(cık) abartı da olsun :)

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 12 Mart, 2011, 22:34:37

Aylık yeni maceralar dizisinin ilk 20 sayısı da 16 sayfalık-galiba-büyük boy ince sayılar şeklindedir. Kara Kıyıların kraliçesi maceraları kısmi olarak yer alır. Sonra bildiğimiz cep boyutlarına küçülüp 144. sayıya kdar gelir. Gerisi Engin'in anlattığı gibidir.

Alfa'nın çıkarıdğı Conan serilerinin tamamını listelemek çizgi roman dünyasının belkide en eziyetli işidir, kolay değildir. Aylık Yeni Maceralar en bilinen seridir. Bir de 15 sayılık renkli seri vardır, vardır vardır... Çok seri vardır. Ali Recan'ın 90'lı yıllarda çıkardığı son seriler daha düzgündür.

Selamlar
Lami

kalidor

Conan'ın Türkiye'de yayınlanmış serilerini akşam koyacağım ;)
Crom! Ölüleri Say...

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: kalidor - 13 Mart, 2011, 01:16:24
Conan'ın Türkiye'de yayınlanmış serilerini akşam koyacağım ;)

Dostum serileri bağımsız olarak mı listeledin yoksa aynı maceranın yayınlandığı değişik seriler yanyana mı duruyor. Yani karşılaştırma olanağı var mı?

Selamlar
Lami

Eflatun

Yeni Maceralar Dizisi,namı diğer 204 lük serinin ilk 20 kitabı orta boy 20 şer sayfalık fasiküllerdir.
Aynı zamanda bu 20 sayıyı kırmızı süper ciltlerin ilk 4 sayısındada beşerli fasikül ciltlenmiş halde bulabilirsiniz.

Resimdeki ciltler bu serinin 144 ve üstü kitaplarıdır , 36 adettir.Ancak 36 sınıda topladığınız takdirde elinizde mükerrer
fasiküller olacak bir miktar...Ve her yandan giyotin yemiş kitaplar elbette.İmkan varsa tek tek ciltsiz toplamaya çalışın..

kültürelgüncel

Tavsiye ve bilgilendirme için cevap yazan herkese çok teşekkürler. :)  :)

ErenKoyunoglu

Elimdeki 204 lük tam takım pırıl pırıl (hakikaten pırıl pırıl) seriyi ingilizcelerini topladığım için satmayı düşünüyorum. 1200 lira olarak duşundum fiyatını.  ilgilenen olursa bana mail atabilir. eren_koyunoglu@hotmail.com
Herkese sevgiler,
Eren

kalidor

Alıntı Yap
Dostum serileri bağımsız olarak mı listeledin yoksa aynı maceranın yayınlandığı değişik seriler yanyana mı duruyor.
Yani karşılaştırma olanağı var mı ?

Lami Abi seriler bağımsız. Karşılaştırma imkanı yok ne yazıkki. Şu an eksikler varmış, onlara bakıyorum.

Crom! Ölüleri Say...

Eflatun

204 lük serinin 205. parçasıda varmış arkadaşlar.
Elime geçene kadar bende bilmiyordum.200. sayı civarına denk geliyormuş galiba yayını.
kapak aşağıda.

V

Alıntı yapılan: SputniK - 01 Nisan, 2011, 21:08:41
204 lük serinin 205. parçasıda varmış arkadaşlar.
Elime geçene kadar bende bilmiyordum.200. sayı civarına denk geliyormuş galiba yayını.
kapak aşağıda.

Bu ayrı bir sayı değil,200. sayıyla birlikte  çıkan ve Hiborya Çağını,ırkları,silahları vs.
anlatan, oldukça hoş bir "Conan Rehberi" dir.
"İstemem,eksik olsun.."

Eflatun

kalidor

Bu sayıyı bulmak çok zordur sanırım :( Hiborya Çağı rehberini internette pdf olarak ingilizcesinden okumuştum. Irkları, silahları ve tanrıları tanıtması açısından özellikle Hiborya Çağı'na yeni gireceklere faydalı olabilecek bir rehber mahiyetinde olduğunu söyleyebilirim.
Crom! Ölüleri Say...