Dylan Dog Seri - HOZ

Başlatan gamlıbaykuş, 14 Temmuz, 2010, 14:51:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Dylan Dog' un 9. sayisini okudum ve Obsesyon adli macerayi çok begendim. Dylan Dog maceralarini genelde karisik okuyorum ve son zamanlarda pek etkileyici bir maceraya rastlayamamistim ama Obsesyon ayri bir yer etti benim için. Heyecan verici, etkileyici ve sürpriz bir son. Okumayanlar için siddetle tavsiye ederim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

BAHADIR

Zagor konusunda tek bir yorumda bulunacagim...Nedense çok kalin olmasindan dolayi elime alip bitiremiyecegim hissi agir bastigi için bir türlü okuyamadim.Bu günlerde 98 sayfaliklarla idare ediyorum...Dün Hoz 26 Orj. 68 "Karanligin Hayaleti" adli macerayi okurken maceranin Rodeo 10 ,Orj 34 de aif yapmasi nedeni ile geriye dönüp "Karanlik" adli orj. 34 sayiyi tekrar okudum...

[IMG]http://img830.imageshack.us/img830/8943/65562207.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Bütün Dylan maceralarini kaç kez tekrar ederseniz edin ayni hazzi veriyor...Okuyali çok uzun süre oldugundan (ilk yayinlandigi tarih 2004 oldugu için daha sonra zannedersem okumadim) ilk defa okuyormuscasina keyifli bir maceraydi...

Spoiler olmamasi için baska bir seyden bahsetmiyecegim ama Dylan'nin adiliginide ifsa etmeden yapamayacagim.

[IMG]http://img97.imageshack.us/img97/5448/55143277.jpg[/img]

Sen 19 yasindaki güzel hatuna kalk "saka yaptim ben senin baban yasindayim " de...Bir kaç gün sonra...

[IMG]http://img266.imageshack.us/img266/5605/31565601.jpg[/img]

Tövbe...tövbe...

Bir de güzelim kizin  yaninda Morgana'nin adini agzina al...Hiç mi utanma, arlanma yok sende...Yokmus...

Bir de son kareden anladigimiza göre Dylan yas ilerledikçe çaptan düsüyor... ;D

[IMG]http://img841.imageshack.us/img841/3537/82398811.jpg[/img]

Insallah bu günde Hoz 26 orj. 68. sayiyi okuyacagim ama kapaklari karsilastirdigimda Dylan'in her kapagi güzel ama Villa'nin kapaklari bir baska güzel diyesim geldi...Kapaklardaki dolgunluk,hareketlilik,aksiyon ve renklerdeki canlilik hemen göze çarpiyor...Ölmeden önce bir Villa çizimi Zagor kapagi görebilcekmiyiz acaba...Ferri bu gidisle bizi de gömer ya...

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 30 Temmuz, 2010, 12:44:08
Ölmeden önce bir Villa çizimi Zagor kapagi görebilcekmiyiz acaba...Ferri bu gidisle bizi de gömer ya...

Ferri ile görüstüm az önce.

Kasimda istanbula gelecegim, Ömer Bey de gelirse tanisiriz dedi.  :)

100 yasina kadar kapak çizecegini de belirtti.

pizagor

Alıntı yapılan: BAHADIR - 30 Temmuz, 2010, 12:44:08
Bir de son kareden anladigimiza göre Dylan yas ilerledikçe çaptan düsüyor... ;D

Mister No'nun fiziksel kondisyonu için çizer dopingi var da Dylan'in malum kondisyonu için yazar dopingi yok mu sanki :)

Mümkün mü Dylan'in çaptan düsmesi, problem Kelly'dedir  ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Lami Tiryaki

Dylan Dog'un 30 numaralı yeni albümünü bu gün aldım. Rodeo'nun aksine Hoz 'un Dylan kapaklarında sayfayı bir baştan öbür başa katedip "kesen" macera ismi hala sıkıntı yaratmaya devam ediyor :(. Kesikli kapaklara Aksoy'dan sonra kesin dönüş yaptık sanırım. Kapak içinde Gorajun'un kocaman bir reklamıyla kapak içi editoryal kısmındaki sunuş yazısına bu albümde ara verilmiş. İlk jenerik sayfasının arkasında maceradan kareler ve kocaman künyelerle buradaki editoryal yazılarda yok bu sayıda :(. Herhalde yazıları teke indirdiler diye bir umut ikinci jenerik sayfasını çevirdim orada da yazı yok :( . Sanırım bu güzelliklere elveda demişiz haberimiz yok. Keşke kocaman künyeler yerine bir iki reklam koysalarmış. Neyse...

Albümün ilk bölümü 113 sayfa. 3. sayfada jenerikle başlayan Dünyadaki Son İnsan isimli öykü 68. sayfada bitip  hemen yerini 69. sayfadaki jenerikle başlayan Incubus macerasına bırakıyor. O hikayede 114. sayfada bitiyor. Kitabın arka kapağına ismini vermesi gereken macera Karanlıktan Gelen Katiller 115. sayfada sağ taraftaki jenerikle başlıyor. İlk defa böyle bir güzellik gördüm ağzım açık kaldı ???. Kitabın arka kapağına ismini vermesi gereken macera diye başladım cümleme çünkü arka kapakta Karanlıktan Gelen Katiller'in kapağı olmasına rağmen macera adı olarak Incubus yazılmış. Macera adının türkçe olmaması bir yana resimle alakasız bu durum iyice kafa karıştırıyor.

Yani kısaca, hani "oturun bu albümün editoryal tasarımını bozun" deseniz bu kadar olur herhalde. Yok böyle bir şey ya. Yazılar uçmuş, kapaklar isimler birbirine girmiş tam "koleksiyonluk" albüm. Vatana millete hayırlı olsun.

Selamlar
Lami

Lami Tiryaki

Hoz'un 23. cildinde yayınlanan orijinal 63 numaralı Girdap adıyla Türkçemize çevrilen "Maleström" macerasının afilli bir adı var. Fumetti okurlarının sık sık karşılaştığı o malum ikinci boyut kapısı. O boyuttan ara sıra insanlık dışı bir şeyler gelir gider. Bu kez Dylan Dog'un memleketinde İngiltere'de açılmş kapı. Ancak hikaye ilerledikçe anlıyoruzki bu kapı daha önce Amerika'da da açılmış ve 666 cadının sonuncusu ve en güçlüsü Kim, o zaman geçmiş gelmiş. Maceraperest Çizgiler dizisinin Efsanevi Dylan Dog maceralarında yayınlanan 18 numaralı muhteşem öykü Cagliostro'nun sevim(siz)li kedisi ve sahibesi Kim'le Girdap'ta yeniden karşılaştık. Biz bunun farkına vardık ama Dylan bilemedi maalesef. Cagliostro Amerika'da Kabuslar Dedektifine o günlere ilişkin tüm anılarını unutturmuş.

Cagliostro'ya göre daha karikatür daha basit, daha sıradan, hani neredeyse daha sıkıcı diyebileceğimiz bir hikaye Girdap. Sclavi ustanın meşgul bir zamanına denk gelmiş herhalde. Kalkıp Cagliostro'nun anısını batıracağı tutmuş! Gerçi ustanın ilginç anlatımıyla rahat okunuyor, hatta Dylan Dog olması bile yeterli okunması için. Ama Cagliostro ve fıstık Kim için biraz daha uğraşması gerekirdi. Melek JK'nın meselesi tam anlaşılamadı. Belki bu hikaye iki sayı bile olabilimiş. Ancak ustanın bu kadar ciddiyetle masa başına oturmadığı belli zaten. Üstelik Cagliostro'da güzel çizimleriyle hikayeye "renk" katan Luigi Piccatto, Girdap'ta resmen karikatür gibi çizmiş bütün karakterleri. Çöp gibi bacaklarıyla Dylan Leman'dan fırlamış gibi duruyor. Allah'tan Kim'e o kadar kıymamış. Hatun aynı güzel. 

Dylan Dog'da iyi yakalanmış hkayelerin devamı maalesef ilkinin başarısını aratıyor. Alfa&Omega'nın devamı, Alcakaranlık Kuşağı'nın devamı, Cagliostro'nun devamı hep ilkine göre başarısız hikayeler. Kimbilir belkide Dylan'ın devam hikayeleri başkası tarafından yazılmalı. 

Selamlar
Lami 

hanac

HOZ dan müjde geldi. Dylan dog devam ediyor.   :)

Mister NO

Güzel haber. :D

Ne zaman çıkacak acaba?? ???

hanac

Alıntı yapılan: Mister NO - 03 Ekim, 2011, 15:19:45
Güzel haber. :D
Ne zaman çıkacak acaba?? ???

Kasım'a yetişecekmiş.

s.b

Başka müjdelerde olur belki, zamanla.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

Haşim Öz kadar bu işte inatçı yayıncılar istiyoruz.
Dylan,Dampyr ve Nathan'a devam! :D
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Hem de ne devam... Dylan'ın en iyi macerası değil mi o? Johnny Freak!!!

Dylan'ı hiç okumamış veya okumaktan keyif almamış arkadaşlara da bu hikayeyi özellikle kaçırmamalarını tavsiye ederim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Ucube Johny = Johny Freak. Dylan Dog'un en güzel maceralarından biri, hatta birincisi. Bir de Hoz comics'ten okuyalım ;)

Derken "pizagor" yazmış bile.  Olsun tekrardan zarar gelmez.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

aa

Dylan okumuyorum. Ancak HOZ a bir çizgi roman sever olarak teşekkür ediyor, Swing, Tom Braks ve Judası sorunsuz olarak bitirmesini diliyorum.
Esse Gesse Hayranı...

altay1944

Mükemmel bir haber daha iyisi can sağlığı diyeceğim ama Haşim beyden daha fazla ataklar bekliyorum.

Tüm Dylanlar elimde var ve kim çıkarırsa çıkarsın almaya devam. Ehhh! Birde nathanlara el atsa...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ