Karaoğlan 50 nci Yıl

Başlatan Tarkan Kurt, 17 Mart, 2011, 03:10:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

İkmal İstasyonunda Karaoğlan 50 nci Yıl Çok yakında sürprizlerle geliyor diye bir yazı var. Acaba 1001 Romanın Karaoğlan yayınlamak gibi bir niyeti mi var?

ferzan

Gerçekten de 50.yıl için bir,hatta birkaç sürpriz yakışır Karaoğlan'a...Eğer 1001 Roman Karaoğlan basacaksa,umarım Tay döneminden bu yana her yeni Karaoğlan serisinde defalarca basılan Ban-ı Çiçek,Bozkaşi vb. maceralar yerine rastlama olsaılığımızın daha az olduğu,Güneş gazetesi'nde tefrika edilen son Karaoğlan maceralarından başlar...Birkaç tane bile bassa iyidir...Gerçi,Sabah'ta 80'li yılların sonlarında tefrika edilen uzun 3 altyazılı orijin hikayesi de beni keser:)Yeter ki az rastladığımız,Yalaz ustanın olgunluk çağı,hatta Karaoğlan'ın jübile maceraları olmasını dilerim...Öyle bir düşünceleri varsa tabi...Zira sürprizi buna yordum ben de...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

poe

karaoğlan serisi lal satamadığı için mi yoksa çok sattığı için mi bitmişti?
hatta duyduğum karaoğlan'ın yeni maceralarının söz konusu olduğu ve bunun için telif sahibinin "devenin nalı"nı istediğiydi.

neden bu yayınevleri "göremediğimiz" birşeyler üretmek yerine hep aklımıza "leyleğin ömrü" diye başlayan atasözlerini getiriyorlar.

karaoğlan basarlarsa zembla da bassınlar... zemblayı çok istediğim için söylemiyorum temcit pilavına katkıda bulunsun diye söylüyorum...

olur da "çizgi roman okulu" kitapları arasında bir albüm tadında kitap yayınlayacaklarsa ve o kitap bu yıl yayınlanacaksa yayıncıya teşekkür edip burada sözlerimin hepsini de geri aldığımı şimdiden bildireyim...

altay1944

Bir çok yerde dile getirmişimdir. Karaoğlan Suat Yalaz ustanın Hal FOSTER esinlemelerini sık sık kullanmasına rağmen Türk çizgiromancılığının klasiğidir.Bu klasik ki bir türlü adam gibi bir format ve edisyonda yayınlamamıştır.Umalım(umarım) bu tanıtım bir serinin müjdesi olsun .fiyat ne olursa olsun çok güzel bir formatta yayınlansın .Almaya hazırım...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Tarkan Kurt

Artık Karaoğlan'ın klasik siyah beyaz formatta basılmaya ihtiyacı yok, böyle de bir talep yok bence. Eğer Karaoğlan basılacaksa, Yapı Kredi Yayınlarının bastığı gibi (Black Sad, Okko, Tetikçi) bir formatta basılmalı.

hanac

Facebook sayfasına eklenen foto aşağıda verilmiştir.

İlhan'ın tahminine göre "Kul Bakay'ın Mezarı" macerası olabilirmiş.

gamlıbaykuş

Tek sayılık bir macera mı yoksa bir seri olarak mı gelicek?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

Fuat Aktüre'nin , facebook sayfasında yaptığı açıklamaya göre "ALTAYDAN GELEN YİĞİT ""BİZANSLI ZORBA","BAYBORA'NIN OĞLU" ve ""CAMOKA'NIN İNTİKAMI" DVD+kitap set
olarak satışa çıkacakmış.Yani çizgi romanlar DVD'ler ile birlikte set olarak alınabilecek,ayrı satılmayacaklar.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Tabii sadece ikmal istasyonunda.
   Fiyat ne kadar olacakmış?

V

Şu an bir fiyat bilgisi falan yok ama şöyle bir bildiri yapmış Fuat Bey:

50.YILINDA KARAOĞLAN "HORIZON INTERNATIONAL ve 1001 ROMAN " İŞBİRLİĞİ İLE GELİYOR...YENİ EDİSYON KİTAPLAR,FİLM DVD'LERİ İMZA GÜNLERİ...DAHA NELER NELER...PAYLAŞIN,SUAT YALAZ'A HAK ETTİĞİ ÖDÜLÜ BU YIL VERELİM.
"İstemem,eksik olsun.."

kültürelgüncel

Çok güzel düşünülmüş. Ben de yine "Kul Bakay'ın Mezarı"nı yayınlayacaklar diye üzülmüştüm. Fiyatı uygun olursa kaçırılmaması gereken bir fırsat. Aynısını Tarkan filmleri için de yaparlar umarım. (Tabii televizyonda yayınlandığı gibi sansürlü olarak değil.)

rumar80

Karaoğlan'ın bir de bildiğim kadarı ile yine Kartal Tibet'in oynadığı Çalık rolünde Zeki Alasya'nın olduğu bir filmi daha var ama bunun diğer filmler gibi resmen kabul edilmediğini duymuştum. Hatırlayan var mı?

kültürelgüncel

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Mart, 2011, 23:38:09
   Karaoğlan'ın bir de bildiğim kadarı ile yine Kartal Tibet'in oynadığı Çalık rolünde Zeki Alasya'nın olduğu bir filmi daha var ama bunun diğer filmler gibi resmen kabul edilmediğini duymuştum. Hatırlayan var mı?

İnternetten baktım şimdi, Çalık rolünde Zeki Alasya'nın oynadığı 1972 yapımı "Karaoğlan Geliyor" adlı filmmiş. Ayrıntılar; http://www.sinematurk.com/film_genel/4461/Karaoglan-Geliyor

Karaoğlan filmleri;

1965   Karaoğlan - Altay'dan Gelen Yiğit
1966   Karaoğlan - Baybora'nın Oğlu
1966   Karaoğlan - Camoka'nın İntikamı
1967   Karaoğlan - Bizanslı Zorba
1967   Karaoğlan - Yeşil Ejder
1969   Karaoğlan - Samara Şeyhin Kızı
1972   Karaoğlan Geliyor

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Mart, 2011, 23:38:09

Bu film zannederim Suat Yalaz'ın bilgisi dışında çekilmiş bir film, çizgiromandaki sevimli çapkın esprili Karaoğlan yerine bu filmde daha acımasız, vicdansız bir Karaoğlan tiplemesi yaratıldığı gerekçesiyle bu film pek kabul görmemiştir.

1001roman

Yeni kitapları hazırlamak,çizgi roman derneği çalışmaları yapmak falan derken uzun süredir forumlara bakmadığımı hatırladım.Sizlere Karaoğlan ile ilgili "doğru" bilgileri vermek istiyorum.
Suat YALAZ'ın tüm eserlerinin her türlü hakları "HORIZON INTERNATIONAL" firması tarafından satın alındı.1001roman,bu işin yayın tarafında kendileri ile işbirliği yapıyor.
Şimdi sırasıyla yapılacaklar bakalım:
1.Mayıs ayı başlarında RİNGO çıkacak ( bizde SONY RINGO adı ile 12 sayı basılmıştı ) İçinde 5 bağımsız macera var.Kahramanlar sinema sanatçılarından alındığı için son derece sıcak bir Western.
2.Yine Mayıs ayı içinde Karaoğlan Altaydan gelen Yiğit,çizgi romanı,film DVD'si,fotoromanı ve 5 adet kolleksiyon kartından oluşan bir set ile satışa sunulacak.
Bunu diğer Karaoğlan filmleri izleyecek.Bu arada çizgi roman orijinal boyutunda basılacak.
3.19 sayı yayınlanabilmiş Tifdruk renkli maceralar yine aynı formatta renkli ve hard cover olarak hazırlanıyor.
4.1001roman dergi olarak hazırladığımız dergi Suat YALAZ katkılarıyla ve KARAOĞLAN MAGAZİN adıyla yayına hazırlanıyor.
5.Sadece gazetelerde yayınlanmış ve kitap olarak basılmamış