Karaoğlan 50 nci Yıl

Başlatan Tarkan Kurt, 17 Mart, 2011, 03:10:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1001roman

Yazarken yanlış bir şey yaptım herhalde yazının gerisi yayınlanmadı,neyse
"YANDIM ALİ"nin yeni maceraları da yayına hazırlanıyor.
Bu arada,bazılarınızın bana ilginç gelen tahminlerinde olduğu gibi...
Hiçbir Suat YALAZ eseri SADECE İKMAL İSTASYONUNDA satılmayacak arkadaşlar.Her yerden satın alabileceksiniz.
Bu seneki Tüyap kitap fuarında Karaoğlan'ın 50.yılını hep birlikte kutlayacağız umarım.
Sevgiler

Tarkan Kurt

Karaoğlan ile ilgili yapılacak etkinlikleri ve yayınları, özellikle de daha önce 19 sayı yayınlanabilmiş Tifdruk renkli maceraları sabırsızlıkla bekliyorum. Zaten bu seri bence Güneş yayınlarının renkli fasikülleri ile birlikte en başarılı Karaoğlan yayınları olmuştur.

altay1944

Fuat Bey şu an online olduğunuzu görüyorum.Karaoğlan ve ringo için sanırım mayıs ayı başları demiştiniz ...Gecikti.Bir sorun yoktur umarım bir açıklama alabilirmiyim.Merakta kaldım.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

labirent

Fuat bey, Karaoğlan ve Sony Ringo ciltlerinin akıbeti hakkında bilgi verirseniz seviniriz...

kalidor

Sony Ringo Cuma günü Fuat Bey'in elindeydi. Kapağı da hazırdı. Çok yakında çıkar herhalde.
Crom! Ölüleri Say...

altay1944

1.Mayıs ayı başlarında RİNGO çıkacak ( bizde SONY RINGO adı ile 12 sayı basılmıştı ) İçinde 5 bağımsız macera var.Kahramanlar sinema sanatçılarından alındığı için son derece sıcak bir Western.
2.Yine Mayıs ayı içinde Karaoğlan Altaydan gelen Yiğit,çizgi romanı,film DVD'si,fotoromanı ve 5 adet kolleksiyon kartından oluşan bir set ile satışa sunulacak.

Mayıs ayı geçti.Sanırım 1001 romanda yayım tarihinde beklenmedik aksamalar çıktı.Keşke ringo ve karaoğlanlara öncelik verilseydi .
Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

altay1944

Karaoğlan ve sony ringo macerası sanırım sonlandı.Oysa çok güzel bir edisyonla başlamıştı.Keşke devam etseydi...Belkide bizler yabancı kahramanlara gösterdiğimiz ilgiyi bizden (!) kahramanlardan esirgedik...Karaoğlan yer edinememişse eğer volkan ve venüsün hiç şansı olamaz o zaman...
Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

superzagor

Ben suçu okuyucu da bulmuyorum. Yurt dışına baktığımız zaman çizgi roman kahramanları hem hikayeyi yazan hemde çizen tarafından yazılıp çizilmiyor. Yıllar içerisinde bir çok yazar ve çizer tarafından yapılıyor. Karaoğlan'ın en son macerası en az 25 -30 yıl önce çizilmiş olması lazım. Halbuki Suat Yalaz'ın baş editörlüğünde başkaları tarafından yazılıp çizebilseydi. Gerektiğinde revizyondan geçebilseydi. Günümüze kadar gelmesinde hiç bir engel olmazdı. Okuyucu sürekli tekrar baskı yapan bir eseri neden alsın ki? Ancak yeni sayıları okuyan yeni okuyucular eski sayıları merak ettiği zaman tekrar baskıları alır.

Bence suç okuyucu değil yazıp çizdikleri karaktlerini başkalarının yazıp çizmesine izin vermeyen ve yeni çizgi roman yazarı ve çizeri yetişmesine katkıda bulunmayanlardadır diye düşünüyorum...