Bilmediğim Bir Asteriks Albümü : Asterix Verovert Rome...

Başlatan pizagor, 23 Mart, 2011, 13:46:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

2003 yılında Hollandalı bir arkadaşımın sınırlı çizgiroman koleksiyonunda karşıma çıkan, daha önce hiç görmediğim Asteriks albümlerinden biri. Flamanca olan kitabı görür görmez elimdeki imkanlarla taramıştım. 32 sayfalık bu albüm tek bir maceradan oluşuyor ve oldukça keyifliye benziyor.

Remzi Kitabevi'nin bu albümü de yayınlanması temennisiyle diyerek 'Asterix Verovert Rome' dan sayfa örneklerini beğeninize sunuyorum...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

İlk kapağın Türkçe karşılığı,

"Asteriks Roma'yı fethediyor" galiba, doğru mu Özgür ?

Bu macera çok az basılmış ve "The Twelve Tasks of Asterix" adlı çizgi filmin uyarlanması imiş.

Gayri-resmi olarak 23. Asteriks albümü olarak kabul ediliyormuş.

1980 yılında İngiltere'de de basılmış ama bunun dışında pek baskısı yok.

Yayın sırasında da belirtilmez.

pizagor

Albüm Flamanca olduğu için sadece çizimlerine bakarak birşeyler çıkarabiliyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki klasik 3-4 farklı hikayenin harmanlandığı Asteriks çizgi filmlerinden değil kesinlikle, tamamen özgün keyifli bir hikaye gibi görünüyor, zaten Goscinny'nin dokunduğu bir metin kötü olabilir mi? Çizimler üstad Uderzo'nun elinden çıkma her zamanki mükemmelliğinde...

Gönül ister ki bu albümü de Remzi Kitabevi bizlere sunsun...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 24 Mart, 2011, 11:35:23
Albüm Flamanca olduğu için sadece çizimlerine bakarak birşeyler çıkarabiliyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki klasik 3-4 farklı hikayenin harmanlandığı Asteriks çizgi filmlerinden değil kesinlikle, tamamen özgün keyifli bir hikaye gibi görünüyor, zaten Goscinny'nin dokunduğu bir metin kötü olabilir mi? Çizimler üstad Uderzo'nun elinden çıkma her zamanki mükemmelliğinde...

Gönül ister ki bu albümü de Remzi Kitabevi bizlere sunsun...

Bizde hiç basılmamış bu albümü Alfa'ya hatırlatalım @köstebek ağabey buraya bakarsa  :)