Kitap ve Çizgi Roman Kronolojisi

Başlatan hennessy, 27 Mart, 2011, 21:47:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

01 - 5000 Before ANH - The Golden Age of the Sith-6 sayı
02 - 5000 Before ANH - The Fall of the Sith Empire-5 sayı

Bu iki çizgi roman birbirinin tamamlayıcısı. Ben TPB(trade paper back) olarak okudum. Bence çok kötüler. Sadece Sith'leri master-apprentice olarak değilde bir klan olarak görmek güzeldi. Bir de Ancient Sith' ler hakkında bilgi sahibi olmak için ideal. Ama ne çizimler ne de hikaye güzel.

03 - 4000 Before ANH - The Knights of the Old Republic-5sayı
04 - 3998 Before ANH - The Freedon Nadd Uprising-2 sayı
05 - 3997 Before ANH - The Dark Lords of the Sith-6 sayı
06 - 3996 Before ANH - The Sith War-6 sayı
07 - 3986 Before ANH - Redemption-5sayı

Bu 5'lik seri fena değil kategorisinde. Kotor ve Freedon Nadd rezalet. Ama başlangıcı anlatması açısından önemli seride. İlk başta sıkıntıdan patlattı beni diyebilirim. The dark lords of the Sith' le beraber heyecan dozu nihayet artıyor. The Sith War ise bence mükemmel. Serinin en iyi çizgi romanı diyebilirim. Redemption ise biraz bence hafif kalmış. Belki son kitap ama The Sith War kadar iyi değil. Exar Kun, Nomi Sunrider, Ulic Qel-Droma'nın hikayeleri. Özetle bu seri Old Republic Era' nın en iyi serisi.

08 - 1000 Before ANH - Jedi Vs. Sith-6 sayı

Tek kelime ile berbat diyebilirim. Sadece Darth Bane' i görüyoruz. Ama hikaye çok çok hafif. Çocuklar için hazırlanmış gibi. Bane daha iyi işlenebilirdi. Onun hakkında daha iyi bilgi alabilirdik. Ama nafile. Dediğim gibi Old Republic Era' nın en kötü çizgi romanı dalında ödül verseler Fall of the Sith Empire ile yarışabilir. 

01 - 37-38 Before ANH - Qui-Gon & Obi-Wan

Bu diziye bağlı 2 çizgi roman var.

1 - Star Wars - Qui-Gon & Obi-Wan - The Aurorient Express-2 sayı

Oldukça kötü diyebilirim. Qui-Gon ve Obi-Wan core bomb' u bulmak için uğraşıyorlar. Sanki başkası yokmuş gibi saçma bir görev verilmiş onlara. TPM' den 6 yıl önce geçiyor olay.

2 - Star Wars - Qui-Gon & Obi-Wan - Last Stand on Ord Mantell-3 sayı

Bu çizgi roman gerçekten iyi. TPM' den 5 yıl önce geçiyor olay. Valorum, Omnino, Jedi konseyi, suikastler herşey var. TPM öncesini merak edenler için birebir.

02 - 33.5 Before ANH - Jedi Council-4 sayı

Bu çizgi roman hakkında ne desem az. Tüm konsey üyeleri, Darth Sidious, Darth Maul, Qui-Gon ve Obi-Wan iş başında. Sidious' un çevirdiği dolaplar, konsey üyelerinden ölenler, onların yerine geçenler. Ben çok beğendim. Çizgilerde güzel. TPM' den 1.5 yıl öncesini anlatıyor.

001 - 006 Prelude to Rebellion-6 sayı

Ongoing serisi (sonradan Republice ve Empire olarak 2' ye ayrılıyor)nin ilki. Ki Adi Mundi başrolde. Zaten başka Jedi' da yok gibi. Hikaye fena değil, çizimlerde idare eder. Ki Adi Mundi' nin kendi gezegeni Cerea' daki kuşak çatışmalarını, kızının başına aldığı belaları ve Ki' nin bununla meşguliyetini ve teknolojiye karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor. Ki' yi sevenler bence okusun ama pekte önemli bir çizgi roman gibi gelmedi bana. Sadece sonu önemli. Jedi Council' de gerçekleşen bir durum üzerine oluşan gelişme önemli. Daha fazla ipucu vermeyeyim. TPM' den 1 yıl önce gerçekleşiyor tüm olaylar.

03 - 33 Before ANH - Darth Maul-4 sayı

Darth Maul' u anlatan süper bir seri. 4 sayıyı bir anda bitiriyorsunuz. Tabi Sidious' ta var. Çizimler şahane. Maul fanları kaçırmasınlar. TPM' den 6 ay önce geçiyor. Maul' un ne kadar güçlü olduğunu anlamak isteyenler bu seriyi kaçırmasın. Bu seri ile beraber The Phantom Menace(TPM) öncesi dönem kapanıyor.

05 - 32 Before ANH - Star Wars Episode I The Phantom Menace-4 sayı

Kitabı iyi sayılırdı. Sıralama yaparsak Kitap>Film>Çizgi roman. Tek kelime ile rezil çizimler. Nerde Darth Maul' daki çizimler nerde TPM' deki çizimler. Okumaya değmeyecek kadar kötü. Yeni hiç bir şey yok. Kısacası okumayın.

06 - 29 Before ANH - The Bounty Hunters - Aurra Sing-1 sayı

Aurra Sing ile ilk tanıştığımız an. (kelle avcısı)Çizgi roman berbat. Zaten çok kısa bundan sonraki çizgi romana hazırlık olsun diye ortaya çıkarılmış sanırım. Endor-Hoth-Bespin ve Tatooine' de suikastlerle geçiyor tüm çizgi roman.

007 - 012 Outlander-6 sayı

Ongoing' in 2. serisi. Dark Woman, Aurra Sing ve tabi Ki Adi Mundi. Tüm çizgi roman nerdeyse Tatooine' de geçiyor ve bence çok başarılı. Ki Adi Mundi kum adamlarının başında olan bir Jedi ile tanışıyor, bu jedi' ın birde oğlu var. Daha fazlası için bu çizgi romanı okumanızı tavsiye ederim.

Jango Fett Open Seasons-4 sayı

Jango Fett kimdir, nedir, çocukluğu nasıldır? Dooku ile ne zaman tanışmıştır? Klon siparişleri ile bağlantısı ne zaman kurulmuştur? Mandalorianlar nasıl yok olmuştur, onlara nasıl katılmıştır? Hepsi bu çizgi romanda. Çizimler süper. Konu harika. Kaçırmayın.

013 - 018 Emissaries to Malastare-6 sayı

Quinlan Vos' la ilk tanışmanın olduğu çizgi roman.(çok az görünüyor)Pek güzel değil. Konu çok vasat, hatta vasatın altında. Bol bol boş diyaloglar sıkıyor. Çizgiler için eh diyebiliriz. Sadece jedi konseyini iş başında görüyoruz.

019 - 022 Twilight-4 sayı

Aslında bu çizgi romanın adı Quinlan Vos olmalıymış. Emissaries to Malastare' de gördüğümüz bu kişiyi bu bölümde tanımaya başlıyoruz. Hikaye onun hafıza kaybı sonrası geçmişini ve padawanı Aayla Sacura' yı aramasını anlatıyor. Çizimler süper. Sonu ise hakikaten etkileyici. Tavsiye ederim.

023 - 026 Infinity's End-4 sayı

Kötü ötesi bir çizgiroman. Konusu yok gibi birşey. Quinlan Vos ve bir cadı. Okumasanızda olur kategorisinde.

027 - 027 Starcrash-1 sayı

Kötü ötesinden kötü ne olabilir bilemiyorum ama bu o kategoriye layık. Tek kelime ile rezalet. Jedi, prenses kurtarıyor. Sefil bir çizgi roman. Okuduğum en kötü çizgi roman. Hiç tartışmasız.

028 - 031 The Hunt for Aurra Sing-4 sayı

Dark Woman, Aurra Sing Ki adi Mundi başrolde. Çizimler güzel. Konuyu da beğendim. Tavsiye ederim.

032 - 035 Darkness-4 sayı

Muhteşem çizimler, muhteşem hikaye ve süper bir bitiriş. Aayla Secura, Quinlan Vos, Tholme. Mükemmel!

036 - 039 The Stark Hyperspace War-4 sayı

Bu çizgi roman fena değil. Bu seferde Aayla Secura' nın hafızasının geri gelmesi için Jedi konseyi ona Stark savaşını anlatıyor. Savaşta oldukça ilginç. Gunray ve Stark arasındaki gelişmeler vs.

040 - 041 The Devaronian Version-2 sayı

Bu çizgi roman beni çok güldürdü. Vilmarh' ın barda Jedi' larla ve Sidious' la anlattığı palavralar gülmekten öldürdü resmen. Hiç bir anlamı olmayan bir çizgi roman olmasa da çok güldürüyor. Herşey Vilmarh' ın gözünden 

042 - 045 Rite of Passage-4 sayı

Mükemmel bir çizgi roman. Çizimler, konu herşey çok güzel. Quinlan Vos ve Aayla Secura başrolde. Tabi Tholme' de var. Bu çizgi romanın sonunda Vos ve Secura' nın master ve Kngiht olduklarını görüyoruz. Bu çizgi roman aynı zamanda Ongoing serisinin de sonu oluyor. Bundan sonra bu seri daha önce de belirttiğim gibi Republic ve Empire olarak ikiye ayrılacak.

07 - 28 Before ANH - Jedi Quest-4 sayı

Genel olarak güzel diyebilirim. Çizimler çok kötü yalnız. Obi-Wan ve genç Anakin(14-16 yaşlarında sanırım) görev başında ve Krayn' ın peşindeler.

Jango Fett-1 sayı

Jango Fett' in suikastlerini anlatan bir çizgi roman. Çizimler ve konu zayıf. Sadece minik Boba' yı görmemiz güzel. Onun dışında bu çizgi romanı beğenmedim.

Zam Wesell-1 sayı

Güzel bir çizgi roman, konu ve çizimler gayet iyi. Zaten bir önceki Jango Fett çizgi romanının devamı gibi.

09 - 24 Before ANH - Starfighter-3 sayı

Korsan Nym ve onun Trade Federationla mücadelesini anlatan bir çizgi roman. Çizimler güzel, konu da pek kronolojiye katkıda bulunmasa da idare eder.

046 - 048 Honor and Duty-3 sayı

Bu çizgi roman önceden Ongoing olarak devam eden sonra Republic ve Empire diye ikiye ayrılan çizgi romanların Republic serisinin ilk çizgi romanı. AOTC' dan 2 yıl önce geçiyor. Anakin ve Obi-Wan başrolde. Anakin artık 18 yaşında bir genç. Çizimler çok kötü maalesef. Konu ise güzel. Sagoro Autem' in başından geçen bir dizi olay anlatılıyor. Senatör Greyshade' e yapılan suikast girişimi önemli. Mutlaka okunması gereken bir çizgi roman. Ayrıca bu seri ile beraber AOTC öncesi dönem kapanıyor.

10 - 22 Before ANH - Star Wars Episode II Attack of the Clones-4 sayı

Filmi ve kitabı gibi çok güzel. Çizimler enfes. Filmde olmayan, kesilen sahnelerin de olması ayrı bir güzellik. Herkese tavsiye ederim.

049 - 049 Sacrifice-1 sayı

Republic serisinin 2. çizgi romanı. Çizimler ve konu muhteşem. Sidious ve Tyranus ikilisinin dehşet planları, Kamino ya bir saldırı yapılacağı konusundaki manipülasyonları enfes. Okuduğum en iyi çizgi romanlardan biri. Quinlan Vos ve Aayla Secura başrolde.

Star Wars Republic #50 The Defense Of Kamino-1 sayı

Bu çizgi roman 3 bölümden oluşuyor ve mükemmel. Klon savaşları serisi bu çizgi romanla beraber başlıyor. Çizimler ve konu mükemmel ötesi. Kamino' ya yapılan saldırı anlatılıyor. ARC Clone Commander' ları ilk defa burada görüyoruz. Mon Calamari' lerin ise cumhuriyetin karşısında olması gerçekten ilginç.

Star Wars Republic #51-52 The New Face Of War

Çizgi romanlar mükemelleşmeye başladı. Bu seride Gungan katliamı, Durge ve Asajj Ventress' i görüyoruz. Kesin okunmalı!

11 - 22 Before ANH - Jedi-Mace Windu-1 sayı

Bu çizgi roman Clone Wars ile ilgili ordunun başında bulunan Jedi' ların kendilerini sorgulamaları ile geçiyor. Tabi Mace Windu başrolde. Sora Bulq karanlık tarafa geçmiş. Asajj Ventress iş başında ve çok etkileyici. Çizimler süper. Geonosis savaşından 3 ay sonra geçiyor tüm hikaye.

Star Wars Republic #53 Blast Radius-1 sayı

Durge ve Asajj Ventress iş başında ve jedi kesiyorlar bu bölümde. Obi-Wan ise çok çaresiz. Çizimler kötü, konu idare eder. Tabi bu devam eden bir seri olduğundan önemli yine.

Star Wars Jedi - Shakk Ti-1 sayı

Shaak Ti' yi daha yakından tanımak için bu çizgi romana ihtiyacınız var. Gerçekten mükemmel çizimler. Felsefi yanı da çok etkileyici.

Star Wars Republic #54 Double Blind-1 sayı

Quinlan Vos' un cumhuriyet için yaptığı casusluk faaliyetleri devam ediyor. Ancak bu sefer iş ciddi ve çok zekice bir planın içinde Vos.

Star Wars Jedi - Aayla Secura-1 sayı

Aayla Secura, Kit Fisto, Dark Woman, Tholme ve Aurra Sing. Çizimler ve konu yine çok güzel. Özellikle Aayla , Aurra kapışması süper.

Star Wars Jedi - Count Dooku-1 sayı

Quinlan Vos casusluğa devam ediyor. Bu arada Kont Dooku ile görüşüyor. Gerisi çok heyecanlı. Mutlaka okunmalı.

Star Wars Republic #55,56,57,58-The Battle of Jabiim-4 sayı

Bu mükemmel seri Jabiim savaşını anlatıyor. Çizimler pek güzel olmasa da konu ve anlatım çok güzel. Anakin ve Obi-Wan başrolde.

Star Wars Republic #59-Enemy Lines-1 sayı

Anakin' in nefret duygusu bu çizgi romanda gelişiyor. Hett' in maskesini indirmesi ve Tusken olmadığını Anakin' e göstermesi süper. Çizimle yine muhteşem.

Star Wars Republic #60- Hate and Fear- 1 sayı

Öldü sanılan Obi-Wan, Asajj Ventress' in elinde. Ventress' in psikolojisi, geçmişi hepsi bu çizgi romanda. Çizimler çok güzel.

Republic #61 : Dead Ends-1 sayı

Belki de en önemli çizgi romanlardan biri. Valorum' un ölümü, Bail Organa' nın çıkışı ve Palpatine' in entrikaları. Kaçırılmayacak kadar güzel. Çizimler güzel.

Republic #62 : No Man's Land-1 sayı

Anakin' in kabusları ile başlıyor, Obi-Wan' ın ölmediğini hissetmesiyle devam ediyor ve sonunda master' ına kavuşuyor. Hikaye bundan ibaret ama önemli ve güzel. Çizimleri pek beğenmedim.

Jedi : Yoda-1 sayı

Çok değişik bir çizgi roman. Yoda' yı yakından tanımak için ideal. Olay Thrustra' nın cumhuriyetten ayrılmak istemesiyle başlıyor. Yoda o gezegene gidip eski dostunu ikna etmeye çalışıyor. Çizimler çok değişik ve çok güzel.

Republic #63 : Striking from the Shadows-1 sayı

Quinlan Vos hala kendini Dooku' ya ispatlamaya çalışıyor. Fakat Jedi Konseyi de bu durumdan rahatsız. Çünkü casusluk görevinin gerçekten Vos' u darkside' a geçirdiğini düşünmeye başlıyorlar. Çizimler yine çok güzel.

Republic #64 : Bloodlines

1 Jedi ve padawanının Kont Dooku' nun Geonosis' te Obi-Wan' a söylediği senatoyu bir Sith idare ediyor sözüne ilişkin tüm senato üyelerine Midichlorian testi uygulayalım ve Sith' i bulalım önerisini Palpatine' e getirmesi ile başlayan olaylar zinciri. Bu olaydan Jedi konseyinin haberi yok.

Republic #65-66 : Show of Force-2 sayı

Mace Windu' nun jedilara yapılan suikastleri bitirmek için bounty hunter' lara bir ders vermek istemesi ile gelişen olaylar anlatılıyor. Çizimler yine çok güzel.

Republic #67 : Forever Young-1 sayı

Pek güzel değil. Sadece Anakin' in itaatsizliği ilgi çekici. Çizimler de iyi değil. Master Tohno' nun bir ayrılıkçı üssünü havaya uçurma görevi verilmesi ile ilgili bütün hikaye.

Republic #68 : Armor-1 sayı

Aayla Secura SIP' in peşinde. SIP' in içinde ise kimyasal bir silah var. Ancak bunun peşinde biri daha var. O da ustası Quinlan Vos. Kendini hala Dooku' ya kabul ettirmeye çalışıyor. Darkside' a da çok yakınlaşmış durumda. Çizimler çok güzel. Kaçırılmayacak bir çizgi roman daha.

Republic #69-71 : The Dreadnaughts of Rendili-3 sayı

Quinlan Vos' un geri dönüşü ve konseyin önüne çıkışı, Anakin' in Asajj' la kapışması ve yüzündeki yara izinin oluşması gibi çok önemli olaylar işleniyor bu seride. Çizimler yine müthiş.

Republic #72-73 Trackdown-2 sayı

Tholme' un yüzündeki yara izini nereden aldığını, Sora Bulq' ın ne işler çevirdiğini görmek için güzel. Çizimler de gayet iyi.

Republic #74,75,76,77 Siege of Saleucami- 4 sayı

Bu seri halen devam ediyor. Quinlan Vos, Aayla ile duelinden sonra ilk kez buluşuyor. 77. sayı final sayısında ise Vos kendisinin .... olacağını öğrenir son bölümde. Bu çizgi roman aynı zamanda RoTS öncesi çıkan son çizgi roman. Noktalı yeri söylemiyeyim siz okuyunca doldurun.

Republic #78 Loyalties

Bu çizgiroman Episode 3 sonrası olayları anlatan ilk çizgi roman. Daha önce Jedi' ların komutasında çalışan ve cumhuriyete hizmet eden subaylar, şimdi yeni imparatorluk yüzünden Jedi' ların en büyük düşmanı olmak zorundadır. Burada bir kısmı bunu kabul etmek istemez ama İmparator ve Vader' ın baskıları onları bu yola iter. Sagoro Autem' inde başında olan bir bela vardır.

Her ne kadar Republic dense de ve Clone Trooper' ları görsekte bence Empire serisine daha uygun bir çizgi roman gibi geldi bana.

General Grievous-4 sayı

Çok kötü... Rezalet bir konu, rezalet ötesi özensiz çizimler. Uzak durun derim. Bir çizgiroman bu kadar berbat olamaz. Niye yapılmış o bile belli değil.

Star Wars: Obsession-5 sayı

Durge' ın ölümü, Mace-Dooku kapışması ve süpriz final. Ventress hala yaşıyor.

Star Wars Episode III - Revenge of the Sith TPB

Çizgi roman gayet iyi. Vos' un Kashyyyk' te saldırıya uğraması gibi önemli eklentilerde var. Çizimler ortanın üstünde. Filmde atlanan bir iki olayda burada var. Ama bana sorulursa en iyisi kitaptı. Kitap>Film=Çizgiroman diyebiliriz sanırım.

Star Wars Droids Special-1 sayı

Berbat bir çizgiroman. Artoo ve C3PO başrolde. Episode 3' le 4 arasında geçiyor. Ne konu ne de çizimler güzel. Hiç tavsiye etmem.

Star Wars Droids v1 - The Kalarba Adventures-6 sayı

6 berbat sayıdan oluşuyor. Tüm olaylar Kalarba' da geçiyor. (olay varsa tabi). Konular, çizimler çok kötü. Hatta iğrenç. Tavsiye etmiyorum.

Star Wars Droids v2 01 - Rebellion-4 sayı

R2D2 ve C3PO Nar Shaddaa' dalar. Bu çizgi roman droids çizgi romanları arasında fena değil kategorisinde ama tüm SW çizgi romanlarını baz alırsak yine de rezalet.

Star Wars Droids v2 - Season of Revolt -4 sayı

BERBAT! REZALET! SIKICI!

Star Wars The Protocol Offensive

En azından iyi, kötü bir konusu var bu droid çizgi romanının. Ancak çizimler kötü ötesi. Çizgi romanın kapağında Anthony Daniels' ın bu çizgi romana katkıda bulunduğuna dair ibare var.

Neyseki droid çizgi romanları da bitti. Hem okumak hem de anlatmak çok zor. Gerçekten çok kötüler. R2D2 ve C3PO' yu fanatiklik ötesinde seviyorsanız okuyun yoksa uzak durun bu seriden.

Star Wars Jabba The Hutt-4 sayı

Jabba The Hutt ve Bib Fortuna' nın nasıl bu kadar yakınlaştığını düşenen arkadaşlar için birebir. Çizgiromanın çizimleri vasat. Konular işe yaramaz. Sadece Jabba fanatiklerine. (tabii varsa)

Classic Star Wars Han Solo At Star's End-3 sayı

Kitabı süperdi. Türkçesi de çıktı bilmeyene duyurulur. Ama çizgiroman resmen iğrenç kategorisinde. Çizimler, anlatım sefil ötesi sefil. Okumayın.
Han, Chewie ve robotlar Bollux ile Max' in başından geçen bir dizi olay anlatılıyor.

19 - 3-0 Before ANH - Boba Fett Enemy of the Empire

Genel olarak çizgi roman iyi diyebilirim. Çizimler vasat. Kafası kesik bir kişinin geleceği bilmesi, Vader' ın bunun peşine düşmesi bunun içinde Boba Fett' i görevlendirmesi ile ilgili. Final sayıda Fett-Vader kapışması güzel.

Dark Forces - Soldier For The Empire

Bu bir çeşit grafik roman. Kyle Katarn başrolde. Sadece çizimlerden oluşuyor. Çizimler gayet iyi. Dark Horse bu çizgi romanı spans multiple era da değerlendirmiş aslında ama kronolojik olarak yeri burası olduğu için ben de buraya koydum. Babasının öcünü almak için asi hareketine katılmış. Zaten oyun karakteri.

Underworld : The Yavin Vassilika

Yani ne desem bilmiyorum. Ben hiç mi hiç beğenmedim bu çizgi romanı. Hutt' ların kendi mücadeleleri, biraz Lando biraz Han, biraz da Boba Fett. Çizimler kötü. Bütün hikaye Yavin Vassilika heykeli etrafında gelişiyor. Belki de Hutt' lardan nefret ettiğim için bana kötü gelmiştir, bilemiyorum.

Empire 1-4 Betrayal

Darth Vader ve İmparator' a, bazı Moff ve subaylar tarafından düzenlenen suikastler ve bunun sonucunda yönetimi ele geçirme çabası anlatılıyor. Ayrıca Vader' ın kendi kabuğuna çekildiğinde neler düşündüğü çok güzel gösterilmiş. Sürekli flashback' ler insanı tuhaf duygular içine sokuyor. Sonunda ise İmparator' un Vader' ı Death Star' a göndermesi süper...A New Hope öncesi harika bir çizgi roman diyebiliriz. Ayrıca Boba Fett' in suikast esnasında Vader' a yardım etmesi de ilginç bir ayrıntı. Çizimler de gayet güzel.

Empire #5-6 : Princess ... Warrior

Leia ile ilk kez karşılaştığımız çizgi roman. Episode IV' ün hemen öncesi...Leia artık silahlı mücadeleye başlıyor. Tantive IV' ü görmekte güzeldi. Ben bu çizgiromanı çok beğendim. Çizimler de süper.

Empire 10,11 The Short, Happy Life of Roons Sewell

General Roons Swell' in hayatını anlatan güzel bir çizgi roman. Ben beğendim, tavsiye ederim.

Bu çizgi romanla beraber, Rise of the Empire Era' da kapanmış oluyor. Bundan sonra Rebellion Era adlı yeni başlıktan devam edeceğim.Şimdilik Old Republic Era gibi bu bölümde kapandı.

Star Wars Episode 4 A New Hope

Ben Special Edition serisini okudum. Daha Marvel' lara başlama fırsatım olmadı. Ama genel olarak fena değil. Çizimleri ise pek beğenmedim.

Edit: Marvel' ı da okudum, berbattı.

Empire #8, 9, 12, 15 Darklighter

Biggs Darklighter ile ilgili tüm bilgileri alabileceğimiz, Episode 4 öncesi Death Star' ın yapımı, 2 droidin Tatooine' e gönderilmesini dahi gösteren harika bir çizgi roman serisi.

Empire #13 : What Sin Loyalty?

Bir stormtrooper' ın kısa hikayesi. Suikast yapan droidler ve stormtrooper' ın Death Star' da geçen ve sonu da Death Star' ın sonuyla birleşen hikaye. Çizimler çok güzel.

Empire #14 : The Savage Heart

Darth Vader, Death Star yok edildikten sonra gemisiyle kaçıyordu. İşte bu çizgi roman Vader' ın Corruscant' a nasıl geri döndüğünü anlatıyor.

Vader's Quest-4 sayı

Vader, Death Star' ı patlatanın izini sürer ve Skywalker olduğunu öğrenir. Tüm olaylar bunun etrafında gelişiyor. Çizimler ve konu güzel.

Empire #19 : Target : Vader

Vader asilerin yerini bulmak için bir gezegene gider ve burada tehditle yardım ister. Çokta güzel değil. Ama çizimler iyi.

Empire #7 : Sacrifice

Death Star yok edildikten sonra galaksilere yapılan baskı da artıyor. Bu çizgi romanda bol bol Boba Fett görüyoruz. Ben beğenmedim. Çizgilerde bence kötü.

Empire 16,17,18 To the Last Man

İmparatorluk bilinmeyen bir düşmanla savaşıyor. Teğmen Sunber' ın öngörüleri güzel. Genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim.

Classic Star Wars #1-17 sayı

Çok kötüler okurken çok sıkıldığımı söylemeliyim. Klasik olduğu için bir yere kadar değeri var ama o kadar. Bir kere hikayeler çok yavan, çizimler de hayli eski sadece bu yüzden bile okunamaz kategorisinde benim için. Ama okudum. 

Shadow Stalker-1 sayı

Darth Vader, Jixton' a bir suikast emri verir. Jixton' da bunun için eyleme geçer ve olaylar gelişir. Güzel çizilmiş kısa ama kaliteli bir hikaye. Tavsiye ederim.

Empire #20-21 : A Little Piece of Home

Leia bir gezegene asiler için yer bulmak nedeniyle iner. Burada eski arkadaşları vardır ve Alderaan' ın yok edilmesine kızgındırlar. Bu çizgi romanda fena değil kategorisinde. Ayrıca Leia' nın ilk öpücüğünü verdiği kişiye de görmek için ideal. Biz erkeklere pek hitap etmiyor ama bayanlar için ideal

Empire #22 : Alone Together

Leia ve Han' ın ilişkisinin içini dolduran bir çizgiroman. Hikayeye hiç katkısı olmasa da güzel sayılabilir.

River of Chaos-4 sayı

Palpatine, Death Star yok edildikten sonra bir imparatorluk pilotunu casusluk yapmak için M'Haeli gezegenine gönderir. İmparator orda asi hareketinin kıvılcımlandığını bilse de Prenses Leia' nın o gezegende olduğunu bilmemektedir. Çizimleri kötü maalesef ama konu ilginç.

Empire #23 : The Bravery of Being Out of Range

Genç bir kadına bir çöl boyunca eskortluk eden kaçakçı BoShek kendini imparatorluk ile asilerin arasında bulur. Bu karakteri Mos Eisley Cantina' dan da hatırlıyoruz. Çizimler süper, en azından ben bu tarzı beğeniyorum. Konu eften püften nitelendirilebilecek cinsten.

Empire #24-25 : Idiot's Array

Yeraltı dünyası ile ilgili bilgi almak için asiler Han Solo ve Chewbacca' yı görevlendirir. Ancak beklenmedik gelişmeler olur ve bu ikili imparatorluğun paralı askerleri ile karşılaşır. Bütün bunların arkasında Vader bulunmaktadır. Çizimler için eh işte diyebilirim, konu da sıkmıyor.

Empire #26-27 : "General" Skywalker

Luke Skywalker bir gezegene iner ve o gezegende 20 yıldır yaşayan bir kaza sonucu düşmüş Clone Trooper' a rastlar. Clone' un savaşın sonundan haberi yoktur. Bu arada stromtrooperlarla karşılaşırlar. Muhteşem bir hikaye. Şiddetle tavsiye ederim. Çizimler eh işte

Empire #28 : Wreckage

Boba Fett görevde. Bir holo projektör peşinde. Konu yok gibi birşey, Classic Star Wars' lardan daha da yavan. Çizimler güzel. Sadece Boba Fett meraklıları okusun. Ben hiç beğenmedim.

Empire #31 : The Price of Power

Eski senatörlerden biri bir gezegene üstlenmek için o gezegenin başkanlarından birinden yardım ister. Ancak olaya Vader el atar. Bence iyi olmayan ve hikayeye katkısı olmayan bir çizgi roman.

Empire #29-30, 32-34 : In the Shadows of Their Fathers

5 sayılık bu dizi bence ESB ile çelişiyor. Yıllar önce Anakin' in Jabiim savaşının asilere olan etkileri, Luke' un babası ile ilgili ilk gerçekleri burda öğrenmesi doğruysa o zaman ESB' de neden hayretler içinde kalıyor. Belki Anakin Skywalker' ın Vader olduğunu bilmiyor olabilir, ama bana sanki tahmin edebilir gibi geldi. Yoksa herşey burada mı başladı? Bu seri okunmadan önce Rise of the Empire Era' daki Republic serisinde bulunan Jabiim Savaşı mutlaka okunmalı.

Empire #35 : A Model Officer

Jabiim' de esir alınan bir mahkum asi filosunun yerinin belirlenmesinde Darth Vader' a yardım eder. Bu filo yok olursa isyanın sonu da gelecektir. Asiler için ise sadece bir kişi umut olarak kalmıştır. Bir model officer.

Bu çizgiroman, Empire serisinin en son sayısı. Bundan sonra "Wrong side of the War" isimli 36-40 arasını kapsayan yeni 5 sayılık seri gelecek. İlk sayı ise 5 Ekim' de çıkıyor. Onları da okudukça buraya eklemeler yapacağım.

Classic Star Wars : The Early Adventures-9 sayı

O kadar sıkıcı ve saçmasapan ki konusunu anlatmaya gerek görmüyorum. Zaten çizimler rezalet. Garip garip Star Wars' a yakışmayan karakterler... Bu eski seriler belki 95' te mi yayınlandığından mıdır nedir, çok kötü. Sadece ve sadece klasik Star Wars sevenler okusun.

Belki Grand Moff Tarkin' in karısını görmek isteyenler olabilir. Tek iyi yanı buydu sanırım bu çizgiromanların.

Splinter of the Mind's Eye-4 sayı

Bu çizgiroman aslında aynı adlı romanın uyarlaması. Benim oldukça beğendiğim bir romandır, çizgiromanı da aynı ölçüde güzel ama çizimler eski stil olduğundan tatmin edici değil.

Tales from Mos Eisley

3 ayrı bölümden oluşan bu çizgiroman hepimizin bildiği Mos Eisley Cantina' da anlatılan hikayelerden oluşuyor. Hikayeler oldukça güzel.

Shadows of the Empire-6 sayı

ESB' i ROTJ' a bağlayan bir çizgiroman. O kadar iyi ki bir sürü materyali yapılmış durumda. Hatta üzerine soundtrack bile yapıldı. Solo' nun Fett tarafından Jabba' ya getirilişi, Xisor' un İmparator' un emirleri doğrultusunda Luke' un peşinden gitmesi ve Vader' ın oğlunu korumak istemesi gibi çok önemli olaylar var. Tek kelime ile mükemmel. Bu çizgiromanın birde kitabı olduğunu unutmayalım.

YAVIN'DEN 5000-4999 YIL ÖNCE:
-Tales Of the Jedi:The Golden Age of the Sith(Temmuz 1996-Subat 1997, Kevin J. Anderson)
-Tales Of the jedi:The Fall of the Sith Empire(Haziran-Ekim 1997, Kevin J. Anderson)
YAVIN'DEN 4000-3986 YIL ÖNCE:
-Tales of the Jedi:Knights of the Old Republic(Ekim 1993-Subat 1994, Tom Veitch)
-Tales of the Jedi:The Freedon Nadd Uprising(Agustos-Eylül 1994, Tom Veitch)
-Tales Of the Jedi:Dark Lords Of the Sith(Ekim 1994-Mart 1995, Tom Veitch-Kevin J. Anderson)
-Tales of the Jedi:The Sith War(Agustos 1995-Ocak 1996, Kevin J. Anderson)
-Tales of the Jedi:Redemption(Temmuz-Kasim 1998, Kevin J. Anderson)
YAVIN'DEN 1000 YIL ÖNCE:
-Jedi vs Sith(Nisan-Eylül 2001, Darko Macan)
YAVIN'DEN 44-40 YIL ÖNCE:
-Jedi Apprentice serisi(1999-2002, Scholastic yayinevi)
1-The Rising Force(Mayis 1999, yazar Dave Wolverton, diger 19 kitabin yazari Jude watson)
2-The Dark Rival(mayis 1999)
3-The Hidden Past(Agustos 1999)
4-The Mark Of the Crown(Kasim 1999)
5-The Defenders Of the Dead(Aralik 1999)
6-The Uncertain Path(Ocak 2000)
7-The Captive Temple(Nisan 2000)
8-The Day Of Reckoning(Haziran 2000)
9-The Fight For Truth(Agustos 2000)
10-The Shattered Peace(Eylül 2000)
11-The Deadly Hunter(Aralik 2000)
12-The Evil Experiment(Subat 2001)
13-The Dangerous Rescue(Nisan 2001)
14-The Ties That Bind(Agustos 2001)
15-The Death Of Hope(Ekim 2001)
16-The Call to Vengeance(Aralik 2001)
17-The Only Witness(Subat 2002)
18-The Threat Within(Mart 2002)
--Jedi Apprentice Special Edition#1 Deceptions(Temmuz 2001)
--Jedi Apprentice Special Edition#2 The Followers(Nisan 2002)
THE PHANTOM MENACE'DEN 1,5 YIL KADAR ÖNCE:
-Jedi Council-Acts of War(Haziran-Eylül 2000, Randy Stradley)
TPM'DEN 1 YIL KADAR ÖNCE:
-Star Wars Ongoing#1-6 Prelude to Rebellion(Aralik 1998-Mayis 1999, Jan Strnad)
Darth Maul: Saboteur(Subat 2001, James Luceno--Del Rey yayin evi).
TPM'DEN 5-6 AY ÖNCE:
-Cloak of Deception(Mayis 2001, James Luceno--Del Rey yayinevi)
-Darth Maul(Eylül-Aralik 2000, Ron Marz)
TPM'DEN HEMEN ÖNCE:
-Darth Maul-Shadow Hunter(Subat 2001, Michael Reeves--Del Rey yayinevi)
THE PHANTOM MENACE-YAVIN'DEN 32 YIL ÖNCE.
-Episode I Journal-Anakin Skywalker(Mayis 1999-- Scholastic)
-Episode I Journal: Queen Amidala(Mayis 1999, Jude Watson--Scholastic)
-Episode I Journal:Darth Maul(Mart 2000, Jude Watson--Scholastic)
-Bounty Hunters:Aurra Sing(Agustos 1999, Timothy Truman)
-Jango Fett:Open Seasons(Nisan-Temmuz 2002, Haden Blackman)
TPM'DEN 0-2 YIL SONRA:
-Star wars Ongoing çizgiroman serisinin 7 ile 41. sayilari arasini dolduran öyküler, sirasiyla:
Sayi#7-12 Outlander: The Exile of Sharad Hett(Haziran-Kasim 1999,Tim Truman)
Sayi#13-18 Emissaries to Malastare(Aralik 1999-Mayis 2000,Tim Truman)
Sayi#19-22 Twilight(Haziran-Eylül 2000, John Ostrander)
Sayi#23-26 Infinity's End(Ekim 2000- Ocak 2001, Pat Mills)
Sayi#28-31 The Hunt For Aurra Sing(Mart-Haziran 2001, Tim Truman)
Sayi#32-35 Darkness(Temmuz-Ekim 2001, John Ostrander)
Sayi#36-39 The Stark Hyperspace War(Kasim 2001- Subat 2002, John Ostrander)
Sayi#40-41 The Devaronian Version(Mart-Nisan 2002, John Ostrander)
Sayi#42-45 Rite of Passage(Mayis-Eylül 2002, John Ostrander)
Rite Of Passage'in bitmesinden sonra sonra ongoing serisi Republic ve Empire olmak üzere ikiye bölünecek. Republic yine Imparatorluk öncesi dönemde devam edecek, fakat AOTC yillarina iyice yaklasacak. Empire ise Galaktik Iç Savas yillari üzerinde yogunlasacak.
TPM'DEN 3 YIL SONRA:
-Rogue Planet(Mayis 2000, Greg Bear--Del Rey yayin evi)
TPM'DEN 4 YIL SONRA:
-Jedi Quest Path to Truth(Agustos 2001, Jude Watson--Scholastic)
-Jedi Quest-1 The Way Of the Apprentice(Nisan 2002, Jude Watson)
-Jedi Quest-2 The Trail Of the Jedi(Nisan 2002, Jude Watson)
TPM'DEN 5 YIL SONRA
-Jedi Quest-3 The Dangerous Games(Temmuz 2002, Jude Watson)
-Jedi Quest-4: The Master Of Disguise(Kasim 2002; Jude Watson)
TPM'DEN 5 YIL SONRA; YANI AOTC'DAN DA 5 YIL ÖNCE:
-Jango Fett(Subat 2002, Ron Marz-Tom Fowler)
-Zam Wesell(Mart 2002, Ron Marz-Ted Naifeh)
AOTC'TAN 4 YIL ÖNCE:
Jedi Quest-5 The School Of Fear (Subat 2003, Jude Watson -- Scholastic)
AOTC'TAN 4 YIL KADAR ÖNCE:
-Jedi Quest 6 The Shadow Trap(Nisan 2003, Jude Watson)
AOTC'DAN 4 YIL ÖNCE:
-Starfighter:Crossbones(Ocak-Subat 2002, Haden Blackman)
AOTC'TAN 2 YIL KADAR ÖNCE:
-Republic#46-48: Honor And Duty(Eylül-Aralik 2002; John Ostrander)
AOTC'TAN HEMEN ÖNCE:
-The Approaching Storm(Ocak 2002, Alan Dean Foster--Del Rey yayinevi)
ATTACK OF THE CLONES:YAVIN'DEN 22 YIL ÖNCE:
-Boba Fett:The Fight to Survive(Nisan 2002,Terry Bisson--Scholastic)
-Boba Fett 2: Crossfire(Kasim 2002;Terry Bisson)
GEONOSIS SAVASI'NDAN 1 AY KADAR SONRA:
-Republic#49 Sacrifice (Ocak 2003, John Ostrander, Jan Duursema; Dark Horse Comics)
GEONOSIS SAVASI'NDAN 1.5 AY SONRA:
-Boba Fett-3 Maze Of Deception(Mart 2003, Elizabeth Hand; SCHOLASTIC)
GEONOSIS SAVASI'NDAN 2 AY SONRA:
-Republic#50 The Defense Of Kamino(Subat 2003; John Ostrander, Jan Duursema, Haden Blackman, Stephen Thompson, Scott Allie, Tomas Giorello)
GEONOSIS SAVASI'NDAN 2.5 AY SONRA:
Republic#51-52 The New Face Of War(Mart 2003, Haden Blackman, Tomas Giorello; Dark Horse Comics)
GEONOSIS SAVASI'NDAN 3 AY SONRA:
Jedi-Mace Windu(Subat 2003; John Ostrander, Jan Duursema. Dark Horse Comics)
GEONOSIS SAVASI'NDAN 4 AY SONRA
-Republic#53 Blast Radius (Nisan 2003, Haden Blackman, Brian Ching; Dark Horse Comics)
GEONOSIS SAVASI'NDAN 5 AY SONRA
Jedi: Shaak Ti(Mayis 2003; John Ostrander, Jan Duursema, Dan Parsons-- Dark Horse Comics)
YAVIN'DEN 10 YIL ÖNCE
-Han Solo Trilogy-1:The Paradise Snare(Haziran 1997,A. C. Crispin--Bantam)

YAVIN'DEN 5-3 YIL ÖNCE
-Han Solo Trilogy-2:The Hutt Gambit(Agustos 1997, A. C. Crispin)
YAVIN'DEN 5-4 YIL ÖNCE
-The Lando Calrissian Adventures(L. Neil Smith, Del Rey)
1-L.C. and the Mindharp of Sharu(Temmuz 1983)
2-L.C. and the Flamewind of Oseon(Ekim 1983)
3-L.C. and the Starcave of Thonboka(Aralik 1983)
-Droids çizgiromanlari(1994-1995)
-Droids: The Kalarba Adventures
-Droids:Rebellion(#1-4, Nisan-Temmuz 1995)
-Droids: Season of Revolt(#5-8, Eylül-Aralik 1995)
-The Protocol Offensive(Eylül 1997)
-Jabba the Hutt:Art of the Deal(Nisan 1995-Subat 1996, Jim Woodring)
YAVIN'DEN 3-0 YIL ÖNCE:
-Han Solo Trilogy-3:Rebel Dawn(Mart 1998, A. C. Crispin)
YAVIN'DEN 2-1 YIL ÖNCE:
The Han Solo Adventures(Brian Daley, Del Rey)
-Han Solo at Stars' End(Nisan 1979)
-H. S.'s Revenge(Kasim 1979)
-H. S. and the Lost Legacy(Eylül 1980)
YAVIN'DEN TAHMINEN 1 YIL KADAR ÖNCE:
-Boba Fett: Enemy of the Empire(Ocak-Nisan 1999, John Wagner)
YAVIN'DEN AZ ÖNCE:
-Dark Forces-1:Soldier For the Empire(1998)
ANH'TAN BIR AY KADAR ÖNCE
-Emire#1-4 Betrayal(Eylül-Aralik 2002; Scott Allie, Ryan Benjamin, Curtis Arnold)
ANH'TAN 3 HAFTA ÖNCE:
-Empire#5-6 Princess...Warrior(Ocak-Subat 2003; Randy Stradley, Davidé Fabbri, Christian Dalla Vecchia)
YAVIN SAVASI'NDAN HEMEN ÖNCE:
-Underworld:The Yavin Vassilika(Aralik 2000-Temmuz 2001, Mike Kennedy)
YAVIN SAVASI-- A NEW HOPE
- Tales from the Mos Eisley Cantina(1995)
- Infinities:A New Hope(Mayis-Kasim 2001, Chris Warner)
YAVIN SAVASI'NDAN HEMEN SONRA:
-Empire#7: Sacrifice(Mart 2003; John Wagner, Cam Kennedy)
YAVIN SAVASI'NDAN BIR AY SONRA:
-Vader's Quest(1999)
YAVIN'DEN HEMEN SONRASI-6 AY SONRASI(kismen Hoth Savasi'na dek uzaniyor)
-Classic Star Wars:The Early Adventures
-CSW volume 1 In Deadly Pursuit
-CSW volume 2 The Rebel Storm
-CSW volume 3 Escape to Hoth
-River of Chaos(1995)
YAVIN'DEN 0.5-1 YIL SONRA:
-Galaxy of Fear çocuk kitaplari serisi, Bantam Skylark(12 kitap, John Whitman):
Eaten Alive(Subat 1997)
City of the Dead(Subat 1997)
Planet Plague(Nisan 1997)
The Nightmare Machine(Haziran 1997)
Ghost of the Jedi(Agustos 1997)
Army of Terror(Ekim 1997)
The Brain Spiders(Aralik 1997)
The Swarm(Subat 1998)
Spore(Nisan 1998)
The Doomsday Ship(Agustos 1998)
Clones(Agustos 1998)
The Hunger(Eylül 1998)
YAVIN'DEN 1.5 YIL SONRA:
-Star Wars Galaxies: The Ruins Of Dantooine (Voronica Whitney-Robinson ve Haden Blackman; Aralik 2003)
YAVIN'DEN 2 YIL SONRA
-Splinter of the Mind's Eye(1978; Alan Dean Foster)
YAVIN'DEN 3 YIL SONRA: THE EMPIRE STRIKES BACK; HOTH SAVASI
-Infinities: The Empire Strikes Back
-Tales of the Bounty Hunters(1996)
ESB'TEN HEMEN SONRA
-Tales From Mos Eisley: (Bruce Jones, Bret Blevins; Mart 1996 Dark Horse Comics)
ESB-ROTJ ARASI:
-Shadows of the Empire(1996; Steve Perry)
-Bounty Hunters:Scoundrel's Wages(1999)
RETURN OF THE JEDI: ENDOR SAVASI, HOTH SAVASI'NDAN 1; YAVIN SAVASINDAN DA 4 YIL SONRASI:
-Tales From Jabba's Palace(1996)
-The Bounty Hunter Wars Trilogy: The Mandalorian Armor(1998)
Slave ship(1998)
Hard Merchandise(1999)
ENDOR'DAN HEMEN SONRA:
-The Truce At Bakura(1994)
-The Jabba Tape(1998)
-Mara Jade:By the Emperor's Hand(1998-1999)
ENDOR'DAN 2 AY KADAR SONRA:
-Shadows Of the Empire:Evolution(1998)
THE TRUCE AT BAKURA'DAN HEMEN SONRA--ENDOR SAVASI'NDAN 7 AY SONRASINA DEK:
X-Wing Rogue Squadron Çizgiromanlari, toplam 35 sayi:
1-4 The Rebel Opposition(1995)
5-8 The Phantom Affair(1996) Endor'dan 1 ay sonra
9-12 Battleground:Tatooine(1996) Endor'dan 1,5-2 ay sonra
13-16 The Warrior Princess(1996-97) Endordan 2-3 ay sonra
17-20 Requiem For a Rogue(1997) Endor'dan 3 ay kadar sonra
21-24 In the Empire's Service(1997) Endor'dan 5,5-6 ay sonra
25 The Making of Baron Fel(1997) Endor'dan 6 ay sonra
26-27 Family Ties(1998) Endor'dan 6 ay sonra
NOT: 25. ve 26-27. sayilar, ''Blood and Honor'' adli trade paperback'te toplanmis
28-31 Masquerade(1998) Endordan 6-6,5 ay sonra
32-35 Mandatory Retirement(1998) Endor'dan 6,5-7 ay sonra
ENDOR'DAN 1 YIL SONRA:
-Boba Fett:Twin Engines Of Destruction(1997)
ENDOR'DAN 1 YIL KADAR SONRA:
-The Glove Of Darth Vader çocuk serisi:
The Glove of Darth Vader(1992)
The Lost City Of the Jedi(1992)
Zorba the Hutt's Revenge(1992)
Mission From Mount Yoda(1993)
Queen of the Empire(1993)
Prophets of the dark Side(1993)
ENDOR'DAN 1-1,5 YIL SONRA:
Dark Forces 2:Rebel Agent(1998)
Dark Forces 3:Jedi Knight(1998)
ENDOR'DAN 2,5-3,5 YIL SONRA:
-Ilk 4 X-Wing romani(Michael A. Stackpole)
Rogue Squadron(1996)
Wedge's Gamble(1996)
The Krytos Trap(1996)
The Bacta War(1997)
ENDOR'DAN 3,5-4 YIL SONRA:
-The Bacta War biter bitmez Aaron Allston'in üç X-wing kitabi basliyor:
Wraith Squadron(1998)
Iron Fist(1998)
Solo Command(1999)
ENDOR'DAN 4 YIL SONRA
-The Courtship Of Princess Leia(Mayis 1994, Dave Wolverton)
Endor'dan 4 yil sonra, The Courtship Of Princess Leia'dan hemen sonra:
-A Forest Apart (Subat 2003, Troy Denning --Del Rey)
ENDOR SAVASI'NDAN YAKLASIK 4.5 YIL SONRA:
-Tatooine Ghost(4 Mart 2003, Troy Denning)
ENDOR'DAN 5 YIL SONRA
-Thrawn Üçlemesi(Timothy Zahn)
Heir To the Empire(Haziran 1991)
Dark Force Rising(Haziran 1992)
The Last Command(Mayis 1993)
ENDOR'DAN 5 YIL SONRA; THE LAST COMMAND'DAN HEMEN SONRA:
-X-Wing kitap 8: Isard's Revenge(Nisan 1999, Michael A. Stackpole)
------------------------------------
-Tales From the Empire(1997)
-Tales From The New Republic(1999)

ENDOR'DAN 6-6.5 YIL SONRA

-Dark Empire Çizgiroman serileri(Tom Veitch, Cam Kennedy)
Dark Empire(1991-1992)
Dark Empire II(1994-1995)
Empire's End(1995)
-Dark Empire Handbook(2000)
ENDOR'DAN 6.5 YIL SONRA, DARK EMPIRE II'DEN HEMEN SONRA:
-Boba Fett:Death, Lies,& Treachery(1998)
ENDOR'DAN 6.5-7 YIL SONRA:
-Crimson Empire(1997-1998)
-Crimson Empire II:Council Of Blood(1998-1999)
-Bounty Hunters:Kenix Kil(1999)
-Crimson Empire Handbook(Temmuz 1999):
ENDOR'DAN 7 YIL SONRA
-Jedi Academy Trilogy(1994):
Jedi Search
Dark Apprentice
Champions Of the Force
ENDOR'DAN 7 YIL SONRA; JEDI ACADEMY TRILOGY'LE ES ZAMANLI
-I, Jedi(1998)

ENDOR'DAN 7 YIL SONRA, JEDI ACADEMY TRILOGY'LE AYNI DÖNEMDE GEÇIYOR:
-Boba Fett:Agent Of Doom(Kasim 2000)
ENDOR'DAN 8 YIL SONRA:
-Children Of the Jedi(1995, Barbara Hambly)
ENDOR'DAN 8 YIL SONRA; CHILDREN OF THE JEDI'DAN HEMEN SONRA:
-Darksaber(1995)
ENDOR'DAN 8.5 YIL SONRA:
-Jedi Academy:Leviathan(1998-99)
ENDOR'DAN 9 YIL SONRA
-Planet Of Twilight(1997)
ENDOR'DAN 9 YIL SONRA; PLANET OF TWILIGHT'LA AYNI ZAMANDA:
X-Wing Kitap-9: Starfighters Of Adumar(Agustos 1999, Aaron Allston)
ENDOR'DAN 10 YIL SONRA
-The Crystal Star(1994, Vonda McIntyre)
ENDOR'DAN 12 YIL SONRA
The Black Fleet Crisis Trilogy(Michael P. Kube-McDowell)
-Before the Storm(1996)
-Shield Of Lies(1996)
-Tyrant's Test(1997)
ENDOR'DAN 13 YIL SONRA
-The New Rebellion(Aralik 1996, Kristine Kathryn Rusch)
ENDOR'DAN 14 YIL SONRA
The Corellian Trilogy(Roger MacBride Allen)
-Ambush At Corellia(Mart 1995)
-Assault At Selonia(Temmuz 1995)
-Showdown At Centerpoint(Ekim 1995)
ENDOR'DAN 15 YIL SONRA
Hand Of Thrawn Duology(Timothy Zahn)
-Specter of the Past(Kasim 1997)
-Vision Of the Future(Eylül 1998)
ENDOR'DAN 16 YIL SONRA
-Union(Kasim 1999-Subat 2000, Michael A. Stackpole--Dark Horse Comics)
ENDOR'DAN 18 YIL SONRA
Survivor's Quest(Timothy Zahn, Subat 2004)
ENDOR'DAN 18 YIL SONRA
Junior Jedi Knights çocuk serisi
-The Golden Globe(Agustos 1995, Nancy Richardson)
-Lyric's World(Aralik 1995, Nancy Richardson)
-Promises(Nisan 1996, Nancy Richardson)
-Anakin's Quest(Mart 1997, Rebecca Moesta)
-Vader's Fortress(Haziran 1997, Rebecca Moesta)
-Kenobi's Blade(Eylül 1997, Rebecca Moesta)
ENDOR'DAN 19-20 YIL SONRA
-Young Jedi Knights çocuk serisi(Kevin J. Anderson-Rebecca Moesta)
1-Heirs Of the Force(Haziran 1995)
2-Shadow Academy(Eylül 1995)
3-The Lost Ones(Aralik 1995)
4-Lightsabers(Mart 1996)
5-Darkest Knight(Haziran 1996)
6-Jedi Under Siege(Eylül 1996)
7-Shards Of Alderaan(Ocak 1997)
8-Diversity Alliance(Nisan 1997)
9-Delusions Of Grandeur(Temmuz 1997)
10-Jedi Bounty(Ekim 1997)
11-The Emperor's Plague(Ocak 1998)
12-Return to Ord Mantell(Mayis 1998)
13-Trouble On Cloud City(Agustos 1998)
14-Crisis At Crystal Reef(Aralik 1998)
''The new Essential Guide to Characters''
-The Essential Guide to Vehicles and Vessels(1996).
-The Essential Guide to Weapons and Technology(1997).
-The Essential Guide to Planets and Moons(1998).
-The Essential Guide to Droids(1999).
-The Essential Chronology(2000)
-The Essential Guide to Alien Species(2001).
-A Guide to Star Wars Universe third edition(2000).
ENDOR'DAN 21 YIL SONRA:

-New Jedi Order Kitap#1 Vector Prime(Ekim 1999, R. A. Salvatore)
-Chewbacca(Ocak-Nisan 2000,Darko Macan; Dark Horse Comics)
Dark Tide Duology, New Jedi Order#2-3(Michael A. Stackpole)
-Onslaught(Subat 2000)
-Ruin(Haziran 2000)
ENDOR'DAN 21,5 YIL SONRA
Agents Of Chaos Duology, New Jedi Order#4-5(James Luceno)
-Hero's Trial(Agustos 2000)
-Jedi Eclipse(Ekim 2000)
ENDOR'DAN 22 YIL SONRA
-Balance Point, New Jedi Order#6(Kasim 2000, Kathy Tyers)
-Recovery(Troy Denning, Ekim 2001)
(Balance Point'ten hemen sonra ve Conquest siralarinda geçen e-book, Star By Star'in paperback versiyonunda da basilacak)
Edge Of Victory Duology, New Jedi Order#7-8(Greg Keyes)
-Conquest(Nisan 2001)
-Rebirth(Temmuz 2001)
ENDOR'DAN 23 YIL SONRA
-Star By Star, New Jedi Order#9(Ekim 2001, Troy Denning)
-Dark Journey, New Jedi Order#10(Ocak 2002,Elaine Cunningham)
ENDOR'DAN 23-23,5 YIL SONRA
Enemy Lines Duology, New Jedi Order#11-12(Aaron Allston)
-Rebel Dream(Mart 2002)
-Rebel Stand(Mayis 2002)
-Traitor, New Jedi Order#13(Temmuz 2002, Matthew Woodring Stover)
ENDOR'DAN 24 YIL SONRA
-Destiny's Way, New Jedi Order#14(Ekim 2002, Walter Jon Williams)
-Ylesia(Eylül 2002, Walter Jon Williams)
Bu bir e-book, Destiny's Way'in ortasindaki yaklasik iki aylik bir zaman periyodunda geçiyor.
Force Heretic Trilogy, New Jedi Order#15-16-17 (Sean Williams-Shane Dix)
-Remnant(Subat 2003)
-Refugee(Haziran 2003)
-Reunion(Agustos 2003)
-The Final Prophecy, New Jedi Order#18(Greg Keyes)
ENDOR'DAN 25 YIL SONRA
-Unifying Force, New Jedi Order#19-son(Kasim 2003, James Luceno)
MARVEL Star Wars Serileri
A Long Time Ago...Volume-1 DOOMWORLD
Volume-2 DARK ENCOUNTERS 21-38'inci sayilardan ve üç yilligin ilkinden olusuyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Aman Allahım bu ne !!!  :)

Bunları okumaya ömür yetmez.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 27 Mart, 2011, 21:51:17
Aman Allahım bu ne !!!  :)

Bunları okumaya ömür yetmez.

Aynen Lucas felsefesi altın yumurtlayan tavuğu kesmem dedikçe bu genişler :) Lucas öldürmedikçe 100 yıl daha Luke yi görürüz zaten :)

gamlıbaykuş

Maşallah Star Wars evreni, Marvel evreninden daha karışık :P
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Star wars evreninin içine girince karışıklık biraz normale dönüyor. Artık henessy bunu bize düzenler. Bir de Tasselhoff bu konuda iyi ama onu da ara ki bulasın.

Jedmau

ellerinize sağlık , cok guzel olmuş

V

Alıntı yapılan: Jedmau - 02 Nisan, 2011, 22:24:22

Asıl hepsini türkçe yayınlayabilirseniz güzel olacak Ertan Bey. :)
Ben tamamını almaya hazırım..En azından bütünlüğü bozmayacak şekilde,
en iyi seriler seçilip yayınlanabilir.
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 02 Nisan, 2011, 22:32:51
Alıntı yapılan: Jedmau - 02 Nisan, 2011, 22:24:22

Asıl hepsini türkçe yayınlayabilirseniz güzel olacak Ertan Bey. :)
Ben tamamını almaya hazırım..En azından bütünlüğü bozmayacak şekilde,
en iyi seriler seçilip yayınlanabilir.

altına imza atarım bunun için ithakiyi zorladım kitap olarak bir tek han solo da kaldılar çıksa hepsini türkçe toplarım ah ah torunlarıma kısmet artık mezarıma getirirler :)

nacho_grande

arif semerci

hennessy muhteşem bir paylaşım olmuş.Teşekkürler

Ganner Rhysode

O zaman olayı biraz daha geliştirelim. Aşağıda tamamen kendim için SW romanları ile çizgi romanlarının karışık olarak durduğu SW kronolojisi var. Burada:
N: Novel-Roman
C: Comics-Çizgi roman
BBY: Yavin 4 savaşından önce
ABY: Yavin 4 savaşından sonra

Bu liste wookiepedia'daki hatalardan arındırılmıştır. üzerinde uzun bir süre uğraşıp düzeltmeleri yaptım. Meraklısı için çok önemli bir kaynaktır.

Not: Bu listede 25 Şubat 2013 tarihinden sonra çıkan romanlar ve çizgi romanlar yoktur. sadece çıkacağı duyurulan romanlar vardır. Ayrıca şu anda seyredilmekte olan Star Wars: The Clone Wars serisi resmi kronoloji halen yapılmadığı için yer almamaktadır.

BEFORE REPUBLIC ERA                           

BBY 36453-25793      
C/Dawn of The Jedi: Force Storm/Tim Lobbon (2012)                     

BBY 25793      
C/Dawn of The Jedi: Prisoner of Bodan (Aralık 2012)                     
N/Dawn of The Jedi: Into the Void (7 Mayıs 2013)                     

OLD REPUBLIC ERA                           

BBY 5000      
C/Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith (1 Temmuz 1996-1 Şunat 1997)                     

BBY 5000      
C/Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire (18 Haziran 1997-22 Kasım 1998)                     

BBY 5000      
N/Lost Tribe of the Sith: Precipice/John Jackson Miller (ebook-28 Mayıs 2009)                     

BBY 5000      
N/Lost Tribe of the Sith: Skyborn/John Jackson Miller (ebook-21 Temmuz 2009)                     

BBY 4985      
N/Lost Tribe of the Sith: Paragon/John Jackson Miller (ebook)-10 Şubat 2010)                     

BBY 4975      
N/Lost Tribe of the Sith: Savior/John Jackson Miller (ebook)-27 Nisan 2010)                     

BBY 4000-3999      
C/Tales of the Jedi: Knights of the Old Republic (Darkhorse- 1 Ekim 1993-1 Şubat 1994)                     

BBY 3998      
C/Tales of the Jedi: The Freedom Nadd Uprising (Darkhorse- 1 Ağustos 1994-1 Eylül 1994)                      

BBY 3997      
C/Tales of the Jedi: Dark Lord of the Sith (Darkhorse-1 Ekim 1994-1Mart 1995)                      

BBY 3996      
C/Tales of the Jedi: The Sith War (Darkhorse- 1 Ağustos 1995-1 Ocak 1996))                      

BBY3993      
C/Tales: Shadows and Light (Darkhorse- Tales 23'ün bir hikayesi- 11 Mayıs 2005)                     

BBY 3986      
C/Tales of the Jedi: Redemption (Darkhorse-22 Temmuz 1998-25 Kasım 1998)                     

BBY 3964      
C/Knights of the Old Republic/Crossroads (Darkhorse- 1 Mart 2006)                     
C/Knights of the Old Republic/Commencement(15 Kasım 2006 TPB)                     
C/Knights of the Old Republic/Flashpoint (16 Mayıs 2007 TPB)                     

BBY 3963      
C/Knights of the Old Republic/Flashpoint Interlude:Homecoming (16 Mayıs 2007 TPB)                     
C/Knights of the Old Republic/Reunion (16 Mayıs 2007 TPB)                     
C/Knights of the Old Republic/Days of Fear (16 Ocak 2008)                     
C/Knights of the Old Republic/Nights of Anger (16 Ocak 2008)                     
C/Knights of the Old Republic/Daze of Hate (27 Ağustos 2008)                     
C/Knights of the Old Republic/Knights of Suffering (27 Ağustos 2008)                     
C/Knights of the Old Republic/Vector (28 Ocak 2009)                     
C/Knights of the Old Republic/Exalted (29 Nisan 2009)                     
C/Knights of the Old Republic/Turnabout (29 Nisan 2009)                     
C/Knights of the Old Republic/Vindication (29 Nisan 2009)                     
C/Knights of the Old Republic/Prophet Motive (21 Ekim 2009)                     
C/Knights of the Old Republic/Faithful Execution (21 Ekim 2009)                     
C/Knights of the Old Republic/Dueling Ambitions (21 Ekim 2009)                     
C/Knights of the Old Republic/Masks (13 Ocak 2010)                     
C/Knights of the Old Republic/The Reaping (13 Ocak 2010)                     
C/Knights of the Old Republic/Destroyer (13 Ocak 2010)                     
C/Knights of the Old Republic/Demon (16 Haziran 2010)                     

BBY 3962      
C/Knights of the Old Republic/War (24 Ekim 2012 TPB)                     

BBY 3960      
N/Lost Ribe of the Sith: Purgatory (ebook- John Jackson Miller- 25 Ekim 2010)                     

BBY 3960-3959      
N/Lost Ribe of the Sith: Sentinel (ebook- John Jackson Miller- 21 Şubat 2011)                     

BBY 3952      
C/Tales: Unseen,Unheard (Tales24'ün içinde bir hikaye, 13 Temmuz 2005)                     

BBY 3678       
C/The Old Republic: Blood of the Empire (Web Comic. StarWarsTheOldRepublic.com)                     

BBY 3653      
C/The Old Republic: Threat of Peace (Web Comic. StarWarsTheOldRepublic.com)                     
N/The Old Republic: Deceived (Paul S. Kemp-22 Mart 2011)                     

BBY 3645      
N/Red Harvest (Prequel to Death Troopers- Joe Schreiber- 28 aralık 2010)                     

BBY 3643      
C/The Old Republic: The Lost Suns (8 Haziran 2011-8 Ekim 2011)                     
N/The Old Republic: Fatal Alliance (Sean Williams- 20 Temmuz 2010)                     

BBY 3640      
N/The Old Republic: Annihilation (Drew Karpyshyn-13 Kasım 2012)                     

BBY 3000      
N/Lost Tribe of the Sith: Pantheon (ebook-John Jackson Miller- 18 Temmuz 2011)                     

BBY 3000      
N/Lost Tribe of the Sith: Secrets (ebook-John Jackson Miller- 5 Mart 2012)                     

BBY 2975      
N/Lost Tribe of the Sith: Pandemonium (ebook-John Jackson Miller- 24 Temmuz 2012)                     

BBY2974      
C/Lost Tribe of the Sith: Spiral/Part1 (Ağustos 2012)                     

BBY 1032      
C/Knight Errant: Aflame (2011 sonu)                     
C/Knight Errant: Deluge                     
C/Knight Errant: Escape                     
N/Knight Errant (John Jackson Miller- 25 Ocak 2011)                     

BBY 1003-1000      
N/Darth Bane: Path of Destruction (Drew Karpyshyn - 26 Eylül 2006)                     

BBY 1000-990      
N/Darth Bane: Rule of Two (Drew Karpyshyn - 26 Aralık 2007)                     

BBY 1000      
C/Tales: The Apprentice (Tales17'nin parçası - 1 Ekim 2003)                     
C/Jedi vs. Sith (1 )Mayıs 2002 TPB                     

RISE OF THE EMPIRE ERA                           

BBY 996      
C/Tales: All for you (Tales17'nin içinde bir hikaye-1 Ekim 2003)                     

BBY 980      
N/Darth Bane: Dynasty of Evil (Drew Karpyshyn - 8 Aralık 2009)                     

BBY 88-67      
C/Republic: Vow of Justice ( Republic serisi- 24 Mart 1999)                     

BBY 67-32      
N/Darth Plagueis (James Luceno- 10 Ocak 2012)                     

BBY 53      
C/Jedi: The Dark Side ( 22 Şubat 2012 TPB)                     

BBY47      
C/Tales: Survivors (Tales13'ün içinde bir hikaye-25 Eylül 2002)                     

C/Tales: Children of the Force (Tales13'ün içinde bir hikaye-25 Eylül 2002)                     

BBY44      
C/Tales: The Secret of Tet-Ami (Tales13'ün içinde bir hikaye-25 Eylül 2002)                     
C/Tales: Life,Death, and the Living Force (Tales1'in içinde bir hikaye-29 Eylül 1999)                     

BBY38      
C/Qui-Gon and Obi-Wan: The Aurorient Express (Şubat-Haziran 2002)                     

BBY37      
C/Qui-Gon and Obi-Wan: Last Stand on Ord Mantell (Aralık 2000-Şubat 2001-Mart 2001)                     

BBY36      
C/Aurra's Song (21 Haziran 2000)                     

BBY33      
C/Tales: Urchins (Tales14'ün bir parçası. 11 Aralık 2002)                     
C/Jedi Council: Acts of War (21 Haziran 2000-Eylül 2000)                     
C/Tales: A Summer's Dream (Tales5'ten bir hikaye. 27 Eylül 2000)                     
C/Tales: Marked (Tales24'ten bir hikaye. 13 Temmuz 2005)                     
C/Tales: Nameless (Tales10'dan bir hilaye. 12 Aralık 2001)                     
C/Tales: Deal with a Demon (Tales3^ten bir hikaye. 29 Mart 2000)                     
C/Tales: Single Cell (Tales7'den bir hikaye. 7 Mart 2001)                     
C/Republic: Prelude to Rebellion (1 Aralık 1998-19 Mayıs 1999)                     
N/Darth Maul: Saboteur (ebook-James Luceno-15 Şubat 2001)                     
C/Darth Maul (6 Eylül 2000-6 Aralık 2000)                     

BBY32.5      
N/Cloak of Deception (James Luceno- 29 Mayıs 2001)                     
N/Darth Maul: Shadow hunter (Michael Reaves-30 Ocak 2001)                     

BBY32      
C/Tales: The Death of Captain Tarpals (Tales3'ten bir hikaye-29 Mart 2000)                     
C/Podracing Tales (online comics-StarWars.com-19 Aralık 2000)                     
N/Star Wars Episode 1: The Phantom Menace (Terry Brooks- 21 Nisan 1999)                     
C/Star Wars Episode 1: The Phantom Menace (Dark Horse- 5 Mayıs 1999)                     
C/Star Wars Episode 1: The Phantom Menace Adventures (Dark Horse- 5 Mayıs 1999)                     
C/Star Wars Episode 1: The Phantom Menace PhotoComic (29 Ağustos 2007)                     
C/Manga: The Phantom Menace                     
C/Jango Fett: Open Seasons (1 Mayıs 2002-4 Eylül 2002)                     
C/Republic: Outlander (23 Haziran 1999-24 Kasım 1999)                     
C/Republic: Emissaries to Malastare (22 Aralık 1999-24 Mayıs 2000)                     
C/Tales: Incident at Horn Station (Tales2'den bir hikaye-5 Ocak 2000)                     
C/Tales: Bad Business ( 13 Haziran 2001)                     
C/Tales: Nomad (Tales21,22,23,24'ten hikaye-20 Ekim 2004-13 Temmuz 2005)                     

BBY31      
C/Republic: Twilight (28 Haziran 2000- 27 Eylül 2000)                     
C/Heart of Fire (Mayıs2001-Temmuz 2001)                     
C/Republic: Infinity's End ( 25 Ekim 2000-28 Ocak 2001)                     
C/Republic: Starcrash (28 Şubat 2001)                     

BBY30      
C/Republic: The Hunt for Aurra Sing (25 Nisan 2001-27 Haziran 2001)                     
C/Republic: Darkness (25 Temmuz 2001-24 Ekim 2001)                     
C/Republic: The Stark Hyperspace War (28 Kasım 2001- 20 Şubat 2002)                     
C/Republic: The Devaronian Version (20 Mart 2002-8 Mayıs 2002)                     
C/Republic: Rite of Passage (15 Mayıs 2002- 25 September 2002)                     

BBY29      
N/Rogue Planet (Greg Bear - 2 Mayıs 2000)                     

BBY27      
N/Outbound Flight (Timothy Zahn- 25 Ekim 2005)                     
C/The Bounty Hunters: Aurra Sing (11 Ağustos 1999)                     
C/Jango Fett (13 Mart 2002)                     
C/Zam Wesell (27 Mart 2002)                     

BBY25      
C/Poison Moon                     

BBY24      
C/Tales: A Jedi's Weapon (Tales12'den bir hikaye- 5 Haziran 2002)                     
C/Starfighter: Crossbones (9 Ocak 2002-14 Mart 2002)                     
C/Republic: Honor and Duty (16 Ekim 2002-8 Ocak 2003)                     

BBY23      
C/Tales: Puzzle Peace (25 Eylül 2002)                     
C/Practice Makes Perfect (2002)                     
C/Tales: The Sith in the Shadow (25 Eylül 2002)                     

BBY22-2      
C/Blood Ties: A Tale of Jango and Boba Fett (25 Ağustos 2010-24 Kasım 2010)                     

BBY22      
N/Star Wars Episode 2: Attack of the Clones (R.A. Salvatore- 23 Nisan 2002)                     
C/Star Wars Episode 2: Attack of the Clones (24 Nisan 2002)                     
C/Episode II: Attack of the Clones PhotoComic (24 Ekim 2007)                     
C/Machines of War (2002)                     
N/Republic Commando: Hard Contact (Karen Traviss-28 Ekim 2004)                     
N/The Clone Wars (Karen Traviss-26 Temmuz 2008)                     
N/The Clone Wars: Wild Space (Karen Miller-9 Aralık 2008)                     
N/The Clone Wars: No Prisoner (Karen Traviss-19 Mayıs 2009)                     
N/Clone Wars Gambit: Stealth (23 Şubat 2010)                     
N/Clone Wars Gambit: Siege (6 Temmuz 2010)                     
C/Most Precious Wepon (2002)                     
C/Tales: The Lesson (Tales14'ten hikaye-11 Aralık 2002)                     
C/Clone Wars PhotoComic (21 Mayıs 2008)                     
C/Republic: Sacrifice (22 Ocak 2003)                     
C/Republic: The Defence of Kamino (26 Şubat 2003)                     
C/Republic: The New Face of War (23 Mart 2003-9 Nisan 2003)                     
C/Jedi: Mace Windu (Şubat 2003)                     
C/Tales: Tides and Terror (Tales14'ten hikaye-11 Aralık 2002)                     
C/Republic: Blast Radius (30 Nisan 2003)                     
C/Tales: Dark Journey (Tales17'den bir hikaye-1 Ekim 2003)                     
C/Jedi: Shaak Ti (14 Mayıs 2003)                     
C/Clone Wars Adventures (Volume 1-2) (7 Temmuz 2004-17 Kasım 2004)                     
C/Republic: Double Blind (4 Haziran 2003)                     
C/Jedi: Aayla Secura (20 Ağustos 2003)                     
C/Jedi: Dooku (3 Aralık 2003)                     

BBY21.5      
N/Equipment (Matthew Stover-Temmuz 2003)                     
N/Shatterpoint (Matthew Stover-Haziran 2003)                     

BBY21      
N/The Cestus Deception (Steven Barnes-1 Haziran 2004)                     
N/The Hive (ebook-Stenven Barnes-27 Mayıs 2004)                     
N/Republic Commando: Triple Zero (28 Şubat 2006)                     
C/Star Wars: The Clone Wars Web Comics (26 bölümlük Webcomic'ler. Bu hikayeler SW:The Clone Wars Animasyon serisinin her bölümüne bağlantılı yayınlandı                     
C/Star Wars:The Clone Wars (Televizyon için hazırlanan animasyon serisinin çizgi roman versiyonu)                     
C/Republic: The Battle of Jabiim (2 Temmuz 2003-17 aralık 2003)                     
C/Republic: Enemy Lines (31 Aralık 2003)                     
C/Clone Wars Adventures (Volume 3) (2 Mart 2005)                     
C/Republic: Hate and Fear (28 Ocak 2004)                     
C/Republic: Dead Ends (18 Şubat 2004)                     
C/Republic: No Man's Land (17 Mart 2004)                     
C/Republic: Striking from the Shadows                     
C/Republic: Bloodlines(28 Nisan 2004)                     
C/Jedi: Yoda (21 Haziran 2004)                     
C/Tales: Honor Bound (Tales22'nin parçası-23 Şubat 2005)                     

BBY20      
N/Republic Commando: True Colors (Karen Traviss-30 Ekim 2007)                     
N/MedStar 1: Battle Surgeons (Steve Perry, Michael Reaves-29 Haziran 2004)                     
N/MedStar 2: Jedi Healer (Steve Perry, Michael Reaves-28 Eylül 2004)                     
C/Darth Maul: Death Sentence (25 Temmuz 2012-31 Ekim 2012)                     
C/General Grievous (16 Mart 2005-20 Temmuz 2005)                     
C/Republic: Show of Force (30 Haziran 2004)                     
C/Republic: Forever Young (4 Ağustos 2004)                     
C/Republic: Armor (25 Ağustos 2004)                     
C/Republic: The Dreadnaughts of Rendili (20 Eylül 2004-24 Kasım 2004)                     
C/Republic: Trackdown (29 Aralık 2004-9 Şubat 2005)                     
C/Routine Valor (6 Mayıs 2006)                     
C/Obsession (24 Kasım 2004-18 Mayıs 2005)                     
C/Brothers in Arms (Mayıs 2005)                     

BBY19.5      
N/Jedi Trial (David Sherman, Dan Gragg- 26 Ekim 2004)                     
N/Yoda: Dark Randezvous (Sean Stewart-23 Kasım 2004)                     

BBY19      
C/Evasive Action: Reversal of Fortune (Hyberspace'te yayınlanan Webcomics - Ekim 2004-Haziran 2005)                     
C/Republic: The Siege of Saleucami (23 Mart 2005-20 Temmuz 2005)                     
C/Clone Wars Adventures (Volume 4-10) (19 Ekim 2005- 19 Aralık 2007)                     
N/Labyrinth of Evil (James Luceno-25 Ocak 2005)                     
N/Star Wars Episode 3: Revenge of the Sith (Matthew Stover-2 Nisan 2005)                     
C/Episode 3: Revenge of the Sith (16 Mart 2005-20 Nisan 2005)                     
C/Episode 3: Revenge of the Sith PhotoComic (21 Kasım 2007)                     
N/Dark Lord: The Rise of Darth Vader (James Luceno-22 Kasım 2005)                     
N/Order 66: A Republic Commando Novel (Karen traviss- 16 Eylül 2008)                     
C/Republic: Loyalties ( 19 Ekim 2005)                     
C/Republic: Into the Unknown (9 Kasım 2005-21 aralık 2005)                     
C/Republic: The Hidden Enemy (4 Ocak 2006-8 Şubat 2006)                     
C/Evasive Actiction: Recruitment (Ağustos-Aralık 2005)                     
C/Purge (28 Aralık 2005)                     
C/Purge: Seconds to die (11 Kasım 2009)                     
C/Purge: The Hidden Blade (7 Nisan 2010)                     
C/Darth Vader and the Lost Command (26 Ocak 2011-25 Mayıs 2011)                     
C/Dark Times: The Path to Nowhere (8 Kasım 2006-10 Ekim 2007)                     
C/Dark Times: Parallels (24 Ekim 2007-23 Nisan 2008)                     
C/Dark Times: Vector (29 Mayıs 2008-25 Haziran 2008)                     
C/Tales: The Duty (Tales12'den bir hikaye-5 Haziran 2002)                     
C/Dark Times: Blue Harvest(22 Nisan 2009-30 Haziran 2010)                     
C/Dark Times: Out of the Wildemess (3 Ağustos 2011-25 Nisan 2012)                     

IMPERIAL ERA                           

BBY18-11      
N/In His Image (Karen Traviss-Temmuz 2005)                     
N/A Two-Edged Sword (Karen Traviss-Kasım 2005)                     
N/Imperial Commando: 501st (27 Ekim 2009)                     
N/Coruscant Nights 1: Jedi Twilight (17 Haziran 2008)                     
N/Coruscant Nights 2: Street of Shadows (26 Ağustos 2008)                     
N/Coruscant Nights 3: Patterns of Force (27 Ocak 2009)                      
N/The Last Jedi (Michael Reaves, Maya K. Bohnoff- 2013 Bahar aylarında)                     
C/Evasive Action: Prey (6 Mart 2006)                     
C/Evasive Action: End Game (7 Aralık 2006))                     

BBY10      
C/Marvel Droids (1986-1987)                     
N/The The Han Solo Trilogy: Paradise Snare (A.C.Crispin- 5 Mayıs 1997)                     

BBY5.5      
C/Droids: The Kalarba Adventures (Nisan 1994-Eylül 1994)                     
C/Droids: Rebellion (1 Ocak 1997)                     
C/Droids: Season of Revolt ( 26 Eylül 1995-26 Aralık 1995)                     
C/Droids: Special (31 Ocak 1995)                     
C/Droids: Artoo's Day Out (1994)                     
C/Droids: The Protocol Offensive (3 Eylül 1997)                     

BBY5-4      
N/The Han Solo Trilogy: The Hutt Gambit (Eylül 1997)                     
C/Jabba The Hutt (4 Nisan 1995-'0 Şubat 1996)                     

BBY4      
N/The Lando Calrissian Adventures: Mindharp of Sharu ( L.Neil Smith- 12 Temmuz 1983)                     
N/The Lando Calrissian Adventures: The Flamewind of Oseon (12 Aylül 1983-L.Neil Smith-)                     

BBY3      
N/The Lando Calrissian Adventures: The starcave of ThonBoka (12 Kasım 1983)                     

BBY3      
N/The Force Unleashed (Oyun'u kitaplaştırılması-19 Ağustos 2008)                     
C/Boba Fett: Enemy of the Empire (27 Ocak 1999-'8 Nisan 1999)                     
C/Star Wars: Agent of The Empire: Iron Eclipse (14 Aralık 2011-11 Nisan 2012)                     

BBY2      
C/Star Wars: Agent of The Empire: Hard Targets (17 Ekim 2012-Şubat 2013)                     

BBY2-0      
N/The Han Solo Trilogy:Rebel Down (9 Mart 1998)                     

BBY2      
N/Han Solo at Star's End (Brian Daley-12 Nisan 1979)                     
N/Han Solo's Revenge (Brian Daley-12 Ekim 1979)                     
N/Han Solo and the Lost Legacy (Brian Daley-12 Ağustos 1980)                     
N/Shadow Games (Michael Reaves, Maya Kaathry-29 Kasım 2011)                     

BBY1      
N/Death Troopers (Joe Schreiber-13 Ekim 2009)                     
N/The Force Unleashed 2 (2 Ekim 2010)                     
C/Empire: Betrayel (4 Eylül 2002-2 Ocak 2003)                     
C/Underworld: The Yavin Vassilika (13 Aralık 2000-20 Haziran 2001)                     
C/Dark Forces: Soldier for the Empire ( 15 Şubat 1997)                     
C/Empire: Darklighter (21 Mayıs 2003- 2 Temmuz 2003)                     
C/Star Wars Adventures Volume 1: Han Solo and the Hollow Moon of Khorya (29 Nisan 2009)                     

BBY0      
C/Empire: The Short Happy Life of Roons Sewell (23 Temmuz 2003-10 Eylül 2003)                     
C/Empire: The Hearth of the Rebellion (27 Nisan 2005)                     
N/Death Star (Michael Reaves, Steve Perry-16 Ekim 2007)                     
N/Star Wars Episode 4: A New Hope (G. Lucas, Alan Dean Foster,Aralık 1976)                     
C/Empire: The Imperial Perspective (Ekin 2004)                     

C/Star Wars: A New Hope-The Special Edition (1997)                     
C/episode 4: A New Hope PhotoComic (27 Şubat 2007)                     
C/Classic Star Wars: A Long Time Ago... Volume 1: Doomworld (3 Temmuz 2002)                     

REBELLION ERA                           

ABY0      
N/Scoundrels (Timothy Zahn-1 Ocak 2013)                     
C/Pizzazz: The Keeper's World (1977-1978)                     
C/Pizzazz: The Kingdom of Ice (1978-1979)                     
C/Empire: Sacrifice (9 Nisan 2003)                     
C/Classic Star Wars Volume 1: In Deadly Pursuit (28 Temmuz 1994)                     
C/Classic Star Wars: Volume 2: The Rebel Storm (ı Temmuz 1995)                     
C/Vader's Quest (1999)                     
C/Imperial Spy (1997-1999)                     
C/Classic Star wars: Devilworlds (1996)                     
C/Classic Star wars: Escape to Hoth (1996)                     
C/The Constancia Affair (1998-1979'da Los angeles Times'ta çıkan hikayeler)                     
C/The Kashyyyk Depths (1979'da Los angeles Times'ta çıkan hikayeler)                     
C/Shadow Stalker (19 Kasım 1997)                     
C/Rookies (2006'da çokan webstrips)                     
C/Star Wars Adventures: Chewbacca and the Slavers of the Shadowlands (31 Ağustos                     
C/Empire 28: Wreckage (29 Aralık 2004)                     
C/Empire 35: A Model Officer (14 Eylül 2005)                     
C/Boba Fett: Overkill (12 Nisan 2006)                     
C/Tales: Sand Blasted (Tales4'ten bir hikaye-28 Haziran 2000)                     

ABY0.5      
N/Allegiance (Timothy Zahn-20 Ocak 2007)                     
N/Choices of One (Timothy Zahn-19 Temmuz 2011)                     
C/River of Chaos (1995)                     
C/Empire: Volume5: Allies and Adversaries (Empire23-27) (22 Şubat 2006)                     
C/Empire: Volume6: In the shadows of Their Fathers (25 Ekim 2006)                     
C/Empire: The Wrong Side of the War (Empire36-40) (2005)                     
C/Rebellion: My Brother, My Enemy ( Nisan 2006)                     
C/Rebellion: The Ahakista Gambit                     
C/Rebellion: Small Victories                     
C/Rebellion: Vector                     

ABY1      
C/Classic Star Wars: The Early Adventures (9 Ağustos 1994-11 Nisan 1995)                     
C/ClassicStar Wars: A Long Time Ago... Volume 2: Dark Encounters                      
C/Tales: Walking the Path That's given (Tales21'den hikaye- 20 Ekim 2004)                     
C/Tales: Lady Luck (Tales3'ten hikaye-29 Mart 2000)                     

ABY1.5      
N/Star Wars Galaxies: The Ruines of Dantooine (Voronica W. Robinson-Ocak 2004)                     

ABY2      
N/Splinter of the Mind's Eye (Alan Dean Foster-12 Şubat 1978)                     
C/Splinter of the Mind's Eye (Alan Dean Foster-12 Şubat 1978)                     
C/Star Wars Adventures: Princess Leia and the Royal Ransom (29 Temmuz 2009)                     
C/Star Wars Adventures: Boba Fett and the Ship of Fear (11 Mayıs 2011)                     

ABY3      
C/A Valentine Story (Şubat 2003)                     
C/Star Wars Adventures: The Will of Darth Vader (21 Tmmuz 2010)                     
C/Classic Star wars: A Long Time Ago... Volume3: Resurreciton of Evil (27 Kasım 2002)                     
C/Star Wars Adventures: Luke Skywalker and the Treasure of the Dragonsnakes (3 Şubat 2010)                     
C/Tales: Moment of Doubt (Tales4'ten bir hikaye-28 Haziran 2000)                     
N/Star Wars 5: The Empire Strikes Back (Donald F.Glut- 12 Nisan 1980)                     
C/Classic Star Wars: A long Time Ago... Volume 4: Screams in the void (22 ocak 2003)                     
C/Classic Star Wars: A long Time Ago... Volume 5: Fool's Bounty (26 Mart 2003)                     
C/Star Wars: Tales from Mos Eisley (26 Mart 1996)                     

ABY3.5      
N/Shadows of the Empire (1996)                     
C/Shadows of the Empire (1996)                     
C/The Bounty hunters: Scoundrel's Wages (8 eylül 1999)                     

ABY4      
C/Tales: Spare Parts (28 Haziran 2000, Tales4'ten bir haikaye)                     
N/Star Wars Episode 6: Return of the Jedi (James Kahn, 12 Mayıs 1983)                     
C/Classic Star Wars: Return of the Jedi (1 Ekim 1990)                     
N/Truce at Bakura (Kathy Tyers, Ocak 1994)                     
N/The Bounty Hunter Wars:The Mandalorian Armor (K.W.Jeter, Haziran 1998)                     
N/The Bounty Hunter Wars:Slave Ship (K.W.Jeter, Kasım 1998)                     
N/The Bounty Hunter Wars:Hard Merchandise (K.W.Jeter, Temmuz 1999)                     
C/Mara Jade: By the Emperor's Hand (Timothy Zahn, M. Stackpole, 1998-1999)                     
C/Tales: Stop that jawa! (Tales2'den hikaye, 5 Ocak 2000)                     
C/Tales: Fortune, Fate, and the Natural History of the Sarlacc (Tales6'dan bir hikaye, 20 Kasım 2000)                     
C/Tales: Lucky (Tales23'ten hikaye, 11 Mayıs 2005)                     
C/Tales: Mara Jade: A night in the town (Timothy Zahn 29 Eylül 1999)                     
C/The Jabba Tape (23 Aralık 1998)                     
C/Classic Star Wars: A long time ago: wookie world (7 Mayıs 2003)                     
C/Classic Star Wars: A long time ago: far far away (16 haziran 2003))                     
C/Shadows of the Empire: Evolution (11 Şubat 1998-17 Haziran 1998)                     
C/Tales: Three against the Galaxy (Tales3'ten bir hikaye. 29 Mart 2000)                     
C/X-wing Rogue Leader (28 Eylül 2005)                     
C/X-wing Rogue Squadron: The Rebel Opposition (Temmuz-Ekim 1995)                     
C/X-wing Rogue Squadron: The Phantom Affair (Şubat-Mayıs 1996)                     
C/X-wing Rogue Squadron: Battleground Tatooine (Temmuz-Eylül 11996)                     
C/X-wing Rogue Squadron: The Warrior Princess (Ekim 1996-Şubat 1997)                     
C/X-wing Rogue Squadron: Requiem for a Rogue (Mart-Haziran 1997)                     
C/X-wing Rogue Squadron: ın the Empire's Service (Ağustos-Kasım 1997)                     
C/X-wing Rogue Squadron: Blood and Honor (4 Ağustos 1999)                     
C/X-wing Rogue Squadron: Masquerade (Mart-Temmuz 1998)                     
C/X-wing Rogue Squadron: Mandatory Retirement (Ağustos-Kasım 1998)                     

NEW REPUBLIC ERA                           

ABY5      
C/Tales: Marooned (Tales 22'den hikaye-23 Şubat 2005)                     
C/Dark Forces: Rebel Agent (11 Mart 1998)                     
C/Dark Forces: Jedi Knight (12 Ekim 1998)                     
C/Boba Fett: Twin Engines of Destruction (1 Ocak 1997)                     
C/Tales: Lando's commandos: on Eagle's Wings (Tales5'ten hikaye-27 eylül 2000)                     
C/Tales: The one that got away (Tales8'den hikaye-13 Haziran 2001)                     

ABY5.5      
N/Luke Skywalker and the Shadows of Mindor (Matthew Stover-28 Aralık 2008)                     

ABY6.5-7.5      
N/X-wing: Rogue Squadron (Michael A. Stackpole-1 Ocak 1996)                     
N/X-wing: Wedge's Gamble (Michael A. Stackpole-2 Mayıs 1996)                     
N/X-wing: The Krytos Trap (Michael A. Stackpole-2 Ekim 1996)                     
N/X-wing: The Bacta War (Michael A. Stackpole-6 Şubat 1997)                     
N/X-wing: Wraith Squadron (Aaron Allston- 2 Şubat 1998)                     
N/X-wing: Iron Fist (Aaron Allston-6 Temmuz 1998)                     
N/X-wing: Solo Command (Aaron Allston-2 Şubat 1999)                     

ABY8      
C/Tales: Being Boba Fett(Tales18'den hikaye-24 Kasım 2003)                     
C/Tales: Phantom Menaces (Tales17'den hikaye-1 Ekim 2003)                     
N/The Courtship of Princess Leia (Dave Wolverton- Nisan 1994)                     
N/Crisis of Faith (Timothy Zahn-8 Eylül 2011)                     
N/A Forest Apart (ebook-Troy Denning-Şubat 2003)                     
N/Tatooine Ghost (Troy Denning- 4 Mart 2003)                     

ABY9      
N/Thrawn Trilogy-1: Heir to the Empire (Timothy Zahn-Haziran 1991)                     
C/The Thrawn Trilogy: Heir to the Empire (1995)                     
N/Thrawn Trilogy-2: Dark Force Rising (Timothy Zahn-Temmuz 1992)                     
C/The Thrawn Trilogy: Dark Force Rising (1997)                     
N/Thrawn Trilogy-3: The Last Command (Timothy Zahn-Mayıs 1993)                     
C/The Thrawn Trilogy: The Last Command (1997)                     
N/X-Wing: Isard's Revenge (Michael  A. Stackpole-13 Nisan 1999)                     

ABY10      
C/Dark Empire (Aralık 1991-Ekim 1992)                     
C/Dark Empire 2 (20 Aralık 1994-23 Mayıs 1995)                     
C/Boba Fett: Death, Lies & Treachery (21 Ocak 1998)                     
C/Boba Fett: Agent of Doom (8 Kasım 2000)                     

ABY11      
C/Empire's End (1995)                     
C/Crimson Empire (1997-1998)                     
C/The Bounty Hunters: Kenix Kil (13 Ekim 1999)                     
C/Crimson Empire 2: Council of Blood (1998-1999)                     
N/The Jedi Academy Trilogy: Jedi Search (Kevin J. Anderson-1 Mart 1994)                     
N/The Jedi Academy Trilogy: Dark Apprentice (Kevin J. Anderson-1 Temmuz 1994)                     
N/The Jedi Academy Trilogy: Champions of the Force (Kevin J. Anderson-1 Ekim 1994)                     
N/I,Jedi (Michael A. Stackpole- 4 Mayıs 1998)                     

ABY12      
C/Jedi Academy: Leviathan (Ekim 1998-Ocak 1999)                     
N/Children of the Jedi (Barbara Hambly-Mayıs 1995)                     
N/Darksaber (Kevin J. Anderson-Kasım 1995)                     

ABY13      
N/Planet of Twilight (Barbara Hambly-Mayıs 1997)                     
N/X-wing: Starfighters of Adumar (Aaron Allston-3 Ağustos 1999)                     
C/Crimson Empire 3: Empire Lost (26 Ekim 2011)                     

ABY14      
N/The Crystal Star (Vonda N. Mclntyre-1994)                     
C/Tales: The Secret Tales of Luke's Hand (Tales8'den hikaye-13 Haziran 2001)                     

ABY16-17      
N/The Black Fleet Crisis Trilogy: Before the Storm (Michael P. Kube-McDowell - 1 Mart 1996)                     
N/The Black Fleet Crisis Trilogy: Shield of Lİes (Michael P. Kube-McDowell - Ağustos 1996)                     
N/The Black Fleet Crisis Trilogy: Tyrant's Test (Michael P. Kube-McDowell - aralık 1996)                     

ABY17      
N/The New Rebellion (K.K. Rusch-Aralık 1996)                     

ABY18      
N/The Corellian Trilogy-1: Ambush at Corellia (Roger MacBride Allen-Mart 1995)                     
N/The Corellian Trilogy-2: Assault at Selonia (Roger MacBride Allen-Temmuz 1995)                     
N/The Corellian Trilogy-3: Showdown at Centerpoint (Roger MacBride Allen-Ekim 1995)                     

ABY19      
N/The Hand of Thrawn Duology-1: Specter of the Past (Timothy Zahn-3 Kasım 1997)                     
N/The Hand of Thrawn Duology-2: Vision of the Future (Timothy Zahn-1 Eylül 1998)                     
N/Scourge (Jeff Grubb-24 Nisan 2012)                     
C/Union (Michael A. Stackpole-Kasım 1999-Ağustos 2000)                     

ABY22      
N/Fool's Bargain (Timothy Zahn-3 Şubat 2004)                     
N/Survivor's Quest (Timothy Zahn-3 Şubat 2004)                     

ABY24      
C/Apocalypse Endor (Tales14'ten hikaye-11 Aralık 2002)                     

NEW JEDI ORDER ERA                           

ABY24.5      
N/Boba Fett: A Practical Man (Karen Travis-Ağustos 2006)                     

ABY25      
N/Vector Prime (R.A. Salvatore- Ekim 1999)                     
C/Star Wars: Chewbacca (Nisan 2000-Ocak 2001)                     
C/Star Wars: Invasion: Refugees (14 Ekim 2009)                     
C/Star Wars: Invasion: Rescues (26 Mayıs 2010)                     
C/Star Wars: Invasion: Revelations (13 Temmuz 2011)                     
N/Dark Tide 1: Onslaught (Michael A. Stackpole-1 Şubat 2000)                     
N/Dark Tide 2: Ruin (Michael A. Stackpole-Haziran 20009                     
C/Tales: Revenants (Tales18'den bir hikaye-24 Kasım 2003)                     
N/Agent of Chaos 1: Hero's Trial (James Luceno-Ağustos 2000)                     
N/Agent of Chaos 2: Jedi Eclipse (James Lucano-Ekim 2000)                     

ABY26      
N/Balance Point (Kathy Tyres-31 Ekim 2000)                     
N/Recovery (ebook- Troy Denning-1 Ekim 2001)                     
N/Edge of Victory 1: Conquest (Greg Keyes-3 Nisan 2001)                     
N/Edge of Victory 2: Rebirth (Greg Keyes-31 Temmuz 2001)                     
N/Emissary of the Void (SW Gamers8-10 ve SW Insider 62-64'te yayınlanan hikaye- Greg Keyes)                     

ABY27      
N/Star by Star (Troy Denning-30 Ekim 2001)                     
N/Dark Journey (Elaine Cunningham- 29 Ocak 2002)                     
N/The Apprentice (Elaine Cunningham-SW Gamer 8'de yayınlandı-1 Ocak 2002)                     
N/Enemy Lines 1: Rebel Dream (Aaron Allston-26 Mart 2022)                     
N/Enemy Lines 2: Rebel Stand (Aaron Allston-28 Mayıs 2002)                     

ABY28      
N/Traitor (Matthew Stover-Ağustos 2002)                     
C/Tales: Equals&Opposites (Tales21'den bir hikaye-20 Ekim 2004)                     
N/Destiny's Way (Walter Jon Williams- 1 Ekim 2002)                     
N/Ylesia (ebook-W.J.Williams-Eylül 2002)                     
N/Force Heretic 1: Remnant (Sean William, Shane Dix-4 Şubat 2003)                     
N/Force Heretic 2: Refugee (Sean William, Shane Dix-29 Nisan 2003)                     
N/Force Heretic 3: Reunion (Sean William, Shane Dix-Temmuz 2003)                     
N/The Final Prophecy (Gereg Keyes-30 Eylül 2003)                     

ABY29      
N/The Unifying Force (James Luceno-4 Kasım 2003)                     

ABY35-36      
N/Dark Nest 1: The Joiner King (Troy Denning-26 Temmuz 2005)                     
N/Dark Nest 2: The Unseen Queen (Troy Denning-27 Eylül 2005)                     
N/Dark Nest 3: The Swarm War (Troy Denning-27 Aralık 2005)                     

LEGACY ERA                           

ABY40      
N/Betrayal (Aaron Allston-30 Mayıs 2006)                     
N/Bloodlines (Karen Travis-7 Eylül 2006)                     
N/Tempest (Troy Denning- 28 Kasım 2006)                     
N/Exile (Aaron Allston-27 Şubat 2007)                     
N/Sacrifice (Karen Traviss-29 Mayıs 2007)                     
N/Inferno (Troy Denning-28 Ağustos 2007)                     
N/Fury (Aaron Allston-27 Kasım 2007)                     

ABY41      
N/Revelation (Karen Travis- 26 Şubat 2008)                     

ABY41.5      
N/Invincible (Troy Denning-30 aralık 2008)                     
N/Crosscurrent (Paul S. Kemp-26 Ocak 2010)                     
N/Reptide (Paul S. Kemp-25 Ekim 2011)                     

ABY43      
N/Millennium Falcon (James Luceno-21 Ekim 2008)                      

ABY43.5      
N/Outcast (aaron Allston-24 Mart 2009)                     
N/Omen (Christie Golden-23 Haziran 2009)                     
N/Abyss (Troy Denning-18 Ağustos 2009)                     
N/Backlash (Aaron Alston-9 Mart 2010)                     

ABY44      
N/Allies (Christie Golden-25 Mayıs 2010)                     
N/Vortex (Troy Denning-30 Kasım 2010)                     
N/Conviction (Aaron Allston-24 Mayıs 2011)                     
N/Ascention (Christie Golden-9 Ağustos 2011)                     
N/Apocalypse (Troy Denning-13 Mart 2012)                     
N/X-Wing: Mercy Kill (Aaron Allston-7 Ağustos 2012)                     

ABY45      
N/Crucible (Troy Denning-2 Temmuz 2013)                     

ABY129      
C/Legacy 1: Broken-Part1 (1 Haziran 2006)                     

ABY130      
C/Legacy 8: Allies (14 Şubat 2007)                     

ABY137      
C/Legacy 2-3: Broken-Part2-3(12 Temmuz 2006-13 Eylül 2006)                     
C/Legacy 4: Noob (11 Ekim 2006)                     
C/Legacy 4-5-6:Broken/Part4-5-6 (1 Kasım 2006,29 Kasım 2006,10 Ocak 2007)                     
C/Legacy 9-10: Trust Issues/Part1-2 (7 Mart 2007,28 Mart 2007)                     
C/Legacy 11-12: Ghosts/Part1-2 (9 Mayıs 2007,23 Mayıs 2007)                     
C/Legacy 13: Ready to Die (13 Haziran 2007)                     
C/Legacy 14-15-16-17-18-19: Claws of the Dragon (11 Temmuz 2007-6 Şubat 2008)                     
C/Legacy 20-21: Indomitable/Part1-2 (27 Şubat 2008-12 Mart 2008)                     
C/Legacy 22: The Wrath of the Dragon (23 Nisan 2008)                     
C/Lagacy 23-24: Loyalties (7 Mayıs 2008-21 Mayıs 2008)                     
C/Legacy 25-26: The Hidden Temple (18 Haziran 2008-23 Temmuz 2008)                     
C/Legacy 27: Into the Core (27 Ağustos 2008)                     
C/Legacy 28-29-30-31: Vector (24 Eylül 2008-31 Aralık 2008)                     
C/Legacy 32-33: Fight another day (28 Ocak 2009-25 Şubat 2009)                     
C/Legacy 34-35: Storms (25 Mart 2009-29 Nisan 2009)                     
C/Lagacy 36: Renegade (28 Mayıs 2009)                     
C/Legacy 37-38-39-40: Tatooine (24 Haziran 2009-30 Eylül 2009)                     
C/Legacy 41: Rogue's End (28 Ekim 2009)                      
C/Legacy 42: Divided Loyalties (25 Kasım 2009)                     
C/Legacy 43-44-45-46: Monster (23 Aralık 2009-31 Mart 2010)                     
C/Legacy 47: The Fate of Dac (28 Nisan 2010)                     

ABY138   
C/Legacy 48-49-50: Extremes (26 Mayıs 2010-18 Ağustos 2010)                     
C/Legacy: War (15 Aralık 2010-25 Mayıs 2011)