Orbital - Presstij

Başlatan emre ozdamarlar, 29 Mart, 2011, 04:32:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Gectigimiz gunlerde aldigim cok guzel bir hediyenin bi kac fotosunu burada paylasmak istiyorum.

Sylvain Runberg tarafindan yazilan Serge Pelle tarafindan cizilen, bugune dek 4 kitabi cikmis Orbital adli serinin özel kutulu versiyonu. Albenisi cok yuksek bir tasarim yapmislar bu yuzden paylasmam lazim :)

Konu kisaca su sekilde, insanlar 8000 sene önce kurulmus Galaktik federasyona kabul edilirler. Insanlar o gune dek diger uzaylilar tarafindan gelismemis, kaba bir irk olarak görulmus ve federasyona davet edilmemislerdir ama en sonunda insanoglu da bu ortama girer ve kendilerini dönen pek cok siyasi entrikanin ortasinda bulurlar. (yine pek cok kaliteli bilimkurgu eserinin yaptigi sekilde gelecek uzerinden aslinda gunumuz dunyasinin politik meselelerini kurcaliyor)

Hikaye insani hemen icine aliyor, Ingilizce dahil 5-6 dile cevrilmis kitaplar. Bol detayli, elle renklendirilmis cizimler ise tek kelimeyle harika (bildigim kadariyla orjinal sayfalari Fransa'da 1000-1500 euro civarinda) 4 cildi de iceren kutuya, kamera arkasi tadinda pek cok taslagi iceren ufak bir kitapcik da dahil. Fransa da sinirli sayida satisa cikmis ve 50 euro'dan satilmis bu edisyon.

Dupuis'in kendi sitesinden kapaklar:

hanac

Emre ne iyi arkadaşların var senin  :)

Mükemmel bir esere benziyor.

Ayrıca bu kutulu versiyonlar kütüphanelerde çok iyi duruyor.

HacıGeraltEmmi

şahane kapaklar. bizde yayınlayacak birileri çıkarmı acaba? ???

emre ozdamarlar

Mrtekin

Bunu Prestij tanıtmıştı dimi?

Hayırlısı....
They drew first blood...

haysat

ORBİTAL

Sylvain Runberg tarafindan yazilan Serge Pelle tarafindan cizilen, bugune dek 4 kitabi cikmis Orbital Prestij yayınlarından  çıkıyor.

Konu kisaca şu sekilde, insanlar 8000 sene önce kurulmus Galaktik federasyona kabul edilirler. Insanlar o güne dek diğer uzaylılar tarafindan gelismemis, kaba bir irk olarak görulmus ve federasyona davet edilmemislerdir ama en sonunda insanoglu da bu ortama girer ve kendilerini dönen pek cok siyasi entrikanin ortasinda bulurlar. (yine pek cok kaliteli bilimkurgu eserinin yaptigi sekilde gelecek üzerinden aslinda günümüz dunyasinin politik meselelerini kurcaliyor)

Kaynak: Emre Özdamarlar'ın tanıtım yazısından alınmıştır.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hanac

Kapaklar nerede Sn. Haysat (Ne demekse) ?

emre ozdamarlar

Vay be en sonunda basiliyor bu kitap ha?

Surada detayli bir tanitim var, kitabin ilk 7 sayfasini okumak da mumkun.

http://www.cizgikritik.com/onbakis-orbital-1-yaralar/

haysat

Birazdan Güneş halledecek.. olmadı, olamadı, yapamadım. :'( :'( :'( :'(
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

emre ozdamarlar

Bu arada bir ufak ekleme yapalim, serinin 5. cildi yayinlandi. 6. cilt de bu yaz geliyor.

hanac

HacıGeraltEmmi

Oooo, ne güzel haberler alıyoruz bugün. Badi, Orbital filan.
Tabi gözler 1-2 cilt Efsane aramıyorda değil :D

mutarad

Hakikaten de, nedir bu maymun iştahlılık? Durango ve efsane gibi başlayıp ortada bıraktıkları seriler ile, piyasaya fayda değil zarar veriyorlar... Belki başka bir yayıncının başlayabileceği seriye bu kez yarım diye kimse de başlayamayacak...
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

pearl jam

Elestirilere hak veriyorum ama bu kadar iyi cizimleri olan bir frankofonu en azindan orijinal boyutlarda okuyabilecegimiz icin seviniyorum. marmara alip kucuk boyutta bassaydi da yazik olurdu mesela

hanac

Kapakları niye yüklemediniz sn. Tommikser & Haysat ?

İsterseniz bana yollayın, ben hallederim.