Orbital - Presstij

Başlatan emre ozdamarlar, 29 Mart, 2011, 04:32:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Ilk cilt okudum gerek baskı kalitesi gerek görsellik olarak hoşuma gitti. Ilk kitap daha konu başı olduğu için yorum yapmayacağım şu an tex maxi okuyorum bitsin 2.cilt okuyacağım o zaman konu hakkında bilgi veririm
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Ikinci cilt bitti insanların tahliyesi ve politik görüşler ağırlıklı bir hikaye.  Hoşuma gitti çok sureklimi değil ama kotude değil okumaya değer
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

sulkesen

2 cildi de dün okudum baskı kalitesi çok iyi, resimlere çok emek harcanmış görsellik iyi, kitabın konusu da sıkılmadan okunacak seviyede ama buddy longway' lar çok hoşuma gitti

emre ozdamarlar

Fransa'da serinin 6. kitabi cikti, darisi basimiza.

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben de ilk sayıyı okudum ve beğenmedim. Orijinal boyutta yapılmış baskı şahane. Ama konu ilgimi çekmedi. Karakter tasarımlarını da beğenmedim. Bana pek hitap etmedi açıkçası Orbital.

rumar80

Sonunda ilk cildi okudum.
   Uzaylılardan oluşan konfederasyona katılmak isteyen Dünya gezegeni bu amacına ulaşır. Ama bu uğurda Caleb büyük kayıplar verecektir.
    Caleb barışın tüm evrende olmasını sağlamak amacı ile kurulan özel bir birliğe katılır. Burada kendisine ortak olarak daha önce Dünya ile savaşıp birçok insanının kaybetmiş Sandjarr gezegeninden bir ajan verirler. Aralarında bir "geçmiş" olan bu ikili ilk görevlerine çıkar. Farklılıklar amaca yönelmede ne kadar başarılı olacaktır?
    Klasik Frankofon boyutundan büyük ancak güzel basılmış bir çizgi roman. Çizimler başarılı. Senaryo düzgün. Önce olayların başlangıcı ve kahramanımız tanıtılıyor, ardından da macera başlıyor. Kendinden emin, ne yapmak ve anlatmak istediğini bilen bir yazar var karşımızda.
    Frankofonlar genelde konu ve çizim olarak özenilen eserlerdir. Orbital'in de bir farkı yok. Umarım Prestij bu sefer kalan dört cildi kısa sürede biz okuyucular ile buluşturur.
    Çizgi roman seven dostların okuması gereken bir eser.

rumar80

İki cildi de okudum. Tam bir macera iki cilt. Çizimler güzel. Konunun potansiyeli mevcut. Bence başarılı bir yayın. Prestij'in bu sefer bir şansı var serinin daha 6 sayısı çıkmış. Yılda iki sayı ile gitse bile yeterli. Umarım bırakmaz da yayınlar.

Nightrain

Alasım var da, devamı gelir mi şüpheli. Sordum gelecek dediler ama ne kadar güvenilir Presstij?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Niyetin varsa en azından bir macera okumuş olursun. Yine de Prestij konusunda haklısın

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 27 Mayıs, 2015, 18:38:46
Alasım var da, devamı gelir mi şüpheli. Sordum gelecek dediler ama ne kadar güvenilir Presstij?

Bence de al, 2 sayı bir tam macera oluyor.

Güzel bir bilim kurgu okursun.

yunusmeyra

alınır..al,al..bu seri hem çıkan az sayıdaki albümü ve hem de şimdiden oluşan meraklıları sayesinde yarıda kalmaz..kalırsa bayrağı başkası alır  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Bilinmeyen bir gelecekte dünya galaksilerarası bir konfederasyona katılmak üzeredir. Ancak bunu istemeyenler de vardır. Anlaşma günü korkunç bir suikast yaparlar. Dünyanın birleşmeyi sağlayan yöneticileri oğullarının gözleri önünde öldürür. Yine de anlaşma sağlanır.
   Yıllar sonra genç adam bu konfederasyonun bir ajanı olur ve dünyaliların göçebe olduğu bir gezegenden sorunu çözmek için yollanir. Ortağı ise yıllar önce dünya ile savaşmış bir ırkın üyesidir.
   Ölümler, ihanet genç ada.i beklemektedir.

Daha önce de yazdığım gibi Orbital bekledigimden daha başarılı bir bilim kurgu. Öykü, kurulduğu temel, karakterler ve çizimler çok başarılı. Tek kusur maalesef yayinevi. Inşallah prestij bu sefer daha düzgün bir çizgi tutturur da okuyabilir.

Bir de not vermek gerekirse 8

pikofarad

Benim duyduğumdan beri okumak istediğim bir eser. Özellikle bilim kurgu olması beni çok daha fazla kendine çekiyor.

Ben de Frankofon Okumaları için ( http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8747.msg136971.html#msg136971 ) için Orbital'i hemen listemde önlere aldım. 2 cildi de okuyacağım.

3 ve 4. ciltleri de sabırsızlıkla bekleyeceğim.

drgavsever

Orbital'in 1 ve 2 ciltlerini daha çıkar çıkmaz aldım ve zevkle okudum.Umarım bu yıl içerisinde 3 ve 4.albümlerinide presstij kalitesi ile raflarda görürüz.Satışların nasıl olduğunu çok merak ediyorum.Bu konuda sevgili presstij çalışanları bizleri biraz bilgilendirirlerse çok sevineceğim.    Bu yıl içinde presstij yayıncılıktan raflarda görebileceğimiz yeni yayınlar olacak mı?  Sevgi ve saygılarımla....

xmenac

Bu seri 6 sayıda sonlanmış mı yoksa yurtdışında sürekli yeni sayı çıkıyor mu acaba?