Pink Floyd Dinlemek...

Başlatan hennessy, 31 Mart, 2011, 19:40:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Yıllardır The Piper Are the Gates Of Down plağı arar dururum bende. Benim için Pink Floyd en çok Syd Barret demek çünkü.

Alıntı yapılan: nacho_grande - 01 Nisan, 2011, 10:43:35
İngilizler müziği iyi biliyorlar. Hemen hemen tüm müzik akımları İngiltere çıkışlıdır. Amerika hep onların gölgesinde kalmış. Tabii çok daha tutucu bir müzik yaklaşımları var, biraz da ondan.

Bu aralar Afrika müziğine takmış durumdayım. Özellikle Etiyopyalı iki adam. Mekareu Getatchew ve Mulatu Astatke. İngilizler iyi evet ama bu adamlar muhteşem.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

nacho_grande

Alıntı yapılan: alan ford - 01 Nisan, 2011, 11:24:54Bu aralar Afrika müziğine takmış durumdayım. Özellikle Etiyopyalı iki adam. Mekareu Getatchew ve Mulatu Astatke. İngilizler iyi evet ama bu adamlar muhteşem.

Eh zaten Jazz ve Blues' un temelleri de Afrika. Bir blues belgeselinde, bir Afrika kabilesinde 2-3 telli bir enstrümanla bildiğin pentatonik minör blues çalan yerli gördüğümde dumur olmuştum. :)

hennessy

Alıntı yapılan: taarruz - 01 Nisan, 2011, 10:07:50
Roger Waters'ın İstanbul'a geleceği dönemde Sabah gazetesinden Mehmet Tez di sanırım şöyle bir başlık atmıştı (uzun uzadıya anlatmaya gerek yok sanırım Floydu )

"Pink Floyd Tarihin En Büyük Müzik Girişimidir"

(Bir de Knopfler abimiz var tabi seveni varsa buyursun :) )

Çizgili Günler
Fatih

Mark kuru çeşmede fender kırmızı stratını ağlatırken canlı olarka onu izleme keyfine vardım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Yıllar geçsede unutamadığım müzik setimde pikapta mp3 çalarda her yerde dinlediğim bıkmadan usanmadan hep özlem içinde. Sizi Roger Waters - David Gilmour Comfortably Numb ile baş başa bırakıyorum bu akşam Pulse konseri 18.yıl etkinliği yapıyorum dayım bana Pink Floyd'u sevdiren,kardeşim ve tüm yiğenlerimi odamda toplayıp bu akşam konseri baştan aşağı izleyeceğiz.......

http://www.youtube.com/watch?v=hUYzQaCCt2o

hennessy

Bu arada birgün bu arşive sahip olurum inşallah yeni çıktı

hennessy

Dinleyip düşünmek lazım müzik bu grup için mi yaratıldı acaba ?

http://www.youtube.com/watch?v=-aHTW9-W6AM&feature=share

hennessy

Sabah sabah zihnimi açmak istiyordum o olmasa idi müzik anlam kazanmazdı diyorum hoporlöre volume veriyorum fender strart'ın o karanlık ve asi görünüşü arkasında bir müzik şahaseri duruyor.karanlıklardan çıkmış 1960'lar dan bugüne hala bizi bizden alıyor.Kulaklığımda bazen duygularımda bazen mırıltılarımda bazen dünyanın her hangi bir yerinde onu görüyorum bu şarkıyı dinleyin sabah sabah ilaç gibi geliyor.Rİchard son kez klavyesinin başında onu tekrar anıyoruz.Asi ruhlu Floyd iş başında David yaşın ne önemi var önemli olan müzik diyor.Bir insanın içindeki fırtınaları anlatabilecek daha iyi bir şarkı varmı sanırım yok..............

Echoes

http://www.youtube.com/watch?v=Thwwd3S9rmA

hennessy

Yarın akşam TRT Ankara Radyosu FM 105.6 da Cumartesi 18:00 Pink Floyd günü. Sevgili Selami İleri abim telefon ile katılıp iki kelime etmemi istediği için tekrar kendisine teşekkür ederim...

hanac

Alıntı yapılan: Batman - 06 Şubat, 2015, 20:07:24
Yarın akşam TRT Ankara Radyosu FM 105.6 da Cumartesi 18:00 Pink Floyd günü. Sevgili Selami İleri abim telefon ile katılıp iki kelime etmemi istediği için tekrar kendisine teşekkür ederim...

Arada espri falan yap. Donuk konuşma.

Bana selam yolla.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 07 Şubat, 2015, 10:47:07
Arada espri falan yap. Donuk konuşma.

Bana selam yolla.

Herr Hanac 2010 yılında aynı programa telefon ile katılıp konuşmuştum. Ok selam söylerim sana

hanac

Alıntı yapılan: Batman - 07 Şubat, 2015, 10:59:17
Herr Hanac 2010 yılında aynı programa telefon ile katılıp konuşmuştum. Ok selam söylerim sana

Mösyö Batwoman, nasıl geçti program ?

hennessy

7 Pink Floydlar ve 2 Prenses

Yarın akşam Ankara'da konser veriyorlar belki yollarımız kesişir Ankaralı dostlar ile........

doktor1881

Alıntı yapılan: Batman - 20 Şubat, 2015, 22:26:41
7 Pink Floydlar ve 2 Prenses

Yarın akşam Ankara'da konser veriyorlar belki yollarımız kesişir Ankaralı dostlar ile........
Kulağınızın pası silinecek İyi eğenceler