Star Wars Kitapları

Başlatan hennessy, 06 Nisan, 2011, 20:30:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Star Wars severlerin kesinlikle okuması gereken bir baş yapıt

http://www.idefix.com/kitap/star-wars-imparatorlukun-golgeleri-steve-perry/tanim.asp?sid=T3QQRGHNKW2WFVSNHKJM

Bu kitapta Empire Strikes Back ve Return of the Jedi filmleri arasındaki dönemde cereyan etmiş olan olayların anlatılmamış hikayesine yer verilmiştir. Darth Vader hâlâ hayattadır ve en az kendisi kadar kötü ve güçlü bir rakibiyle mücadele etmektedir.

Tam bir kriz dönemidir. Han Solo karbonit içerisinde dondurulmuş, gangster Jabba'ya teslim edilmek üzere götürülmektedir. Prenses Leia, Luke Skywalker, Lando Calrissian ve genç ve yetenekli bir pilot kurtarma görevi için hazırlanırken Darth Vader da kurnaz ve acımasız rakibinin oyunlarıyla karşı karşıyadır. Büyük bir suç örgütünün lideri olan Xizor, Vader'ı İmparator'un gözünden düşürüp yerini alabilmek için fırsat kollamaktadır. Hedefiyse Luke Skywalker'dır. Luke, zaman içerisinde galaksinin en kötü iki adamının kendisini ele geçirmek için yarıştığını öğrenecektir. Biri onu sağ isterken diğeri de ölüsünü istemektedir.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

İdefix dışında bir yerden bulabilir miyiz?

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Nisan, 2011, 20:53:38
   İdefix dışında bir yerden bulabilir miyiz?

Kadıköy alkımda bulabilirsin yada ithakide

rumar80

Bu hafta gidince mutlaka alacağım. Bu arada aynı adla bir de oyun yok muydu? "shadows of the empire"?

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Nisan, 2011, 21:18:07
   Bu hafta gidince mutlaka alacağım. Bu arada aynı adla bir de oyun yok muydu? "shadows of the empire"?

Star Wars tutmasa idi bu kitap filme uyarlanacaktı film müzikleri bile yapılmıştı ve figürleri bile çıkmıştı.

hennessy

Ayrıca bir kitap daha tavsiye edeceğim Yoda ve Dooku aynı odanın içinde gerisini siz düşünün

Star Wars-Karanlık Buluşma

http://www.idefix.com/kitap/star-wars-karanlik-bulusma-sean-stewart/tanim.asp?sid=Q6IQLK2G3W3KZRNAV2LD

rumar80

Burak adım adım gidelim.
   Herhalde bu bahsettiğin kitap Dooku karanlık tarafa geçmeden öncedir?

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Nisan, 2011, 21:28:51
   Burak adım adım gidelim.
   Herhalde bu bahsettiğin kitap Dooku karanlık tarafa geçmeden öncedir?

Dooku dark side in messisi kıvamında bu romanda yoda da jedilerin morinnio su :) ama aynı oda da eski çırak ile usta yan yana

hennessy

Kötülük Labirenti

ep III öncesi merak mı ediyorsunuz ANakin in Obi-Wan ı kurtarmak için yaptıklarınımı merak ediyorsunuz kafası güzel obi-wan ın neler yaptığını mı merak ediyorsunuz

http://www.idefix.com/kitap/star-wars-kotuluk-labirenti-james-luceno/tanim.asp?sid=TFNKTZVICW7WIU1NWW5C

rumar80

Burak hocam çizgi romandan zaten cebim boşalıyor, bari kitapları tek tek alayım lütfen...
    Kadıköy'de alkıma mutlaka gidilecek demektir.

V

Brian Daley'in yazdığı,İthaki'den çıkan  üç kitaplık bu seriyi okuyan var mı?Tavsiye eder misiniz?Elime geçti,okuyup,okumamak konusunda kararsızım..

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 10 Nisan, 2011, 21:27:16
Brian Daley'in yazdığı,İthaki'den çıkan  üç kitaplık bu seriyi okuyan var mı?Tavsiye eder misiniz?Elime geçti,okuyup,okumamak konusunda kararsızım..

İthakiye bu seriden başlamayın diye zamanında ne kadar söyhledik ise sakalımız olmadığı için dinlemediler ben çin işkencesi ile bitirdim bu seriyi hatta 3.kitabı bitiremedim SW okuyacaksan büyük amirali okuyacaksın sanat eseri tutkunu savaş taktik dahisi amiral Thrawn

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2980.0.html

V

Saol Hennessy.İdefixe'te Thrawn'ın ilk kitabı satışta yok malesef.
Arka Bahçe'den direk temin etmem lazım.Altın Madalyon itkisi
kitaplar üzerinde de  etkili olmaya başladı.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 10 Nisan, 2011, 21:45:08
Saol Hennessy.İdefixe'te Thrawn'ın ilk kitabı satışta yok malesef.
Arka Bahçe'den direk temin etmem lazım.

Kadıköyde alkım da görmüştüm

burdan da alabilirsin

http://www.ilknokta.com/kitap/83852/Timothy-Zahn/Star-Wars-Imparatorlugun-Varisi-Yildiz-Savaslari-Thrawn-Uclemesi-1-Kitap.html

rumar80

Han Solo'nun bende Correlian trilogy diye kitapları var. Bir türlü okumak nasip olmadı. İkisi aynı kitap mı?
Bu arada bugün D&R'dan Kevin J Anderson'ın yazdığı Gücün kahramanları adlı kitabı aldım. Ne dersin?