X - MEN KLASİK - Gerekli Şeyler

Başlatan michel, 07 Nisan, 2011, 16:32:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Çok sevindirici bir haber... Çizgiromanevlerine dağıtımı ne zaman olur acaba?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Sonunda Mişel bey.Ne zamandır sesiniz soluğunuz çıkmıyordu.Kapak çok güzel görünüyor.Peki iç çizimler nasıl?Daha önceki Klasik serinin devamı bu değil mi?

Huma

boca1907

rumar80

Kapak bir Türk çizere Melike Acar'a ait. Bildiğim kadarı ile essential x-men 2.ci sayı yayınlanacak. John Byrne ve Dave Cockrum çizimleri mevcut. Bu cilt The Uncanny X-men 120 ile 144. sayılar arasını içeriyor. Tüm cildin bölüm bölüm bile olsa yayınlanması halinde:
   X-men alpha flight'a karşı (alpha flight'ın takım olarak ilk çıkışı)
   X-men proteusa karşı
   Dark phoenix saga (Kitty pryde ve dazzler ile ilk karşılaşma)
   Days of future past (geleceğe ilk bakış)
   X-men ve alpha flight wendigoya karşı macerası gibi gerçekten klasik maceraları okuyabileceksiniz.

mcyz

Bugün iyi haberler üst üste gelmiş :)
Essential'ın ilk sayısı arkabahçe'nin çıkardığı 6 ince cilt mi oluyor?

hanac

yalcinerol345

Çizgiromanın kapağı benim için çok önemli.Hoz'un Teksas ve Tommiks'lerinin tümünü aldım ama kapakları benim için çok kötüydü.Teksas tommiks'in içini ben biliyorum ama bilmeyen birisine gösterdiğimde kapağın verdiği ilk izlenim çok önemli.Ceylan Teksas Tommiksler ile Hatta Tay'ınkiler ile Hozunkiler kıyaslandığında çok büyük fark var.
Bence kalın bir çizgiroman'ın kapağı FİLM AFİŞİ gibi olmalı.Bu yüzden Demirbaş'ın son çıkardığı kitapların kapakları çok etkileyici.
Bu sebeple X-Men'in kapağına hayran kaldım.İnşallah Gerekli'nin ve Demirbaş'ın diğer kitaplarının  kapakları da aynı tarzda olur.

rumar80

Alıntı yapılan: mcyz - 07 Nisan, 2011, 20:34:59
Bugün iyi haberler üst üste gelmiş :)
Essential'ın ilk sayısı arkabahçe'nin çıkardığı 6 ince cilt mi oluyor?

Evet onlar

nacho_grande

Kapağı Melike çizmiş. Elinize sağlık.

gamlıbaykuş

Oh be Allah'a şükürler olsun. Teşekürler Gerekli. Melike Hanımı tebrik ediyorum çok kaliteli ve güzel bir kapak olmuş. Bir de sorum olacak (Bu konuların duayeni Umar abime tabi ki) Arkabahçe'nin yayınladığı Klasik X-Men'in ilk sayısında macerelar 1. sayıdan başlarken yine aynı ciltte 90'lı 100'lü sayılara geçiliyor. Bu durumda bizim Volum 2'yi mi 3' ü mü okumuş olucaz ayrıca o arada kalan sayılar ne olcak ? Bu kısımı da Mişel Abi cevaplar umarım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Sevgili Ekrem,
   Essential x-men 2 yayınlanacak bildiğim kadarı ile. Böylece eksik diye bir olay olmayacak.
   Senin bana soruna gelince....
   Marvel ilk olarak X-men'i çıkardıktan sonra (orjinal ilk iki sayı rahmetli Ali Recan tarafından Marvel dergisinde yayınlandı) 66 sayı yayınlanıyor, ancak satışların kötü olması üzerine 67. sayıdan itibaren 93. sayıya kadar eski maceralar tekrar yayınlanmaya başlıyor. Ardından Len Wein Chris Claremont'ı da yanına alarak Giant size x-men sayı 1 ile (senin dediğin 1 numara bu) yeni bir takım yaratıyorlar. Storm, night crawler, wolverine, colossus, banshee, sunfire, thunderbird'den oluşan bu grubun maceraları 94. sayıdan itibaren devam ediyor (bu 1'den sonra gördüğün 90'lı sayı) ve günümüze geliyor.
   Yani essential X-men serisi yeni takımın oluştuğu ilk sayı ile gider. Tıpkı bir sıfırlama kabul edilir. İlk sayılar yok mu? Var. Marvel onları da essential uncanny x-men adı ile üç ciltte tamamladı. Biz de yayınlanır mı? Çizimler kötü, hikayeler vasat olduğu için ve X-men efsnesini yeni takım ve Claremont yarattığı için yayınlanmaması kayıp değil.
   Son not:Marvel yıllar sonra (90'ların sonu ya da 2000'in başı) 66. sayı sonrasından devam edermiş gibi gösterilen John Byrne'ün yazıp çizdiği X-men the hidden years diye bir seri çıkardı ama o seri de çok sürmedi. 20 küsur sayıda bitti.
   Aslında orjinal X-men ekibinin kaderinde bu var herhalde. Beşinin birlikte olduğu dergiler çok fazla iş yapmıyor. 1980'lerde 5'i bir arada x factor'ı oluşturdular. Baı maceralarında X-men takımı ile team up da yapsalar 60'lı sayılarda X-men'e katıldılar ve başka bir ekip x factor oldu. Umarım seni bilgilendirebilmişimdir

gamlıbaykuş

Teşekür ederim abicim olayı böylece çözümlemiş olduk :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Lami Tiryaki

Yanlış hatırlamıyorsam Arka Bahçe Klasik X-Men sayılarının birinde Profesör Xavier'in sakat olması öncesi geçmişiyle ilgili bir öykü vardı. Xavier ve dahi Magneto'nun gençlikleri geçmişleriyle ilgili X-Men maceraları var mıdır? Bunlarda neler anlatılıyor bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Selamlar
Lami