KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC

Başlatan hennessy, 10 Nisan, 2011, 12:53:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Luke Skywalker'dan binlerce yıl önce geçen hikayede,eski cumhuriyetin düzeni Jedi şövalyeleri tarafından sağlanmaktadır.Zayne Carrick,şövalye olmak için çabalayan,güçle iletişimi yüksek ancak tonla kötü şansa sahip bir Padawan'dır.Diğer Padawan arkadaşlarının yanında bu şanssızlıkları ve sakarlıkları dolayısıyla,yeteneksiz görülmektedir.Padawanların şövalyelik rütbesi alacağı törene giderken,yarım kalan bir görevi tamamlamak ister ve bu yüzden geç kalır.Ancak törene gittiğinde,Jedi ustalarının,Padawan arkadaşlarını öldürmüş olduğunu görür.Kendisi de öldürülmeden oradan kaçar ve hikaye de bu şekilde başlar.Zayne sınırlı yeteneklerine rağmen bir kaçak olarak yaşamayı sürdürür ve bu macera boyunca Kotor serüveninin başrollerini oluşturan,Jarael,Gryph ve Camper gibi bir çok karakterle yolları kesişir.Bakalım Zayne'in bu kaçaklığı ne kadar sürecek ve ustalarının yaptığı bu ihanetin sebebini öğrenebilecek mi?

Star Wars evreninin en sevdiğim zamanlarından birisi bu Old Republic (Eski Cumhuriyet) dönemleridir. Bilgisayar oyununu oynamış olanlar için,zaten ayrı bir yere sahip olacağını düşünüyorum.En baştan bilgisayar oyununu oynayanlar için,diyebilirim ki,hikayede oyundan tanıdık bir çok sahneye rastlayacaksınız.İlerki sayılarda tanıdık karakterlere de rastlayacaksınız,ama onları şimdi karıştırmayalım.Zayne genç bir Padawan...Biraz sakar ve heyecanlı.Bu yüzden yeteneksiz ve başarısız gözüküyor.Ancak olaylar inanılmaz bir gelişmeyle,değişmeye başlayınca,Zayne ile Güç arasındaki gerçek bağı yavaş yavaş anlayabileceksiniz ve ilerleyen sayılarda Zayne'in kendine geleceğine şüpheniz olmayacak.Diğer karakterlerden bahsetmek gerekirse,Gryph çok keyif veren bir karakter.Esprileri,konuşma tarzı ve Zayne'e attığı taşlar,gerçekten eğlenceli.Jarael güzel bir bayan,çizimlerimiz de güzel olunca,izlemeye doyum olmuyor o kareleri..Saldırgan,ama bir o kadar da duygusal görünüyor.Camper'ın ise henüz nasıl bir karakter olduğunu tam olarak anlamış değilim açıkçası...İlk ciltte,heyecanı fazlasıyla yaşayacaksınız.Öyle ışın kılıcı düelloları falan beklemeyin.Bu bölüm genelde,olayların başlangıcı,karakterlerin tanışması ve Zayne'in kaçış hikayesinin başına bir giriş yapmış.Ara ara kovalamaca sahneleri oluyor ve heyecan tavan yapıyor,ama bu anlar dışında da okuması gerçekten keyif verici,harika bir eser..Çizimler çok güzeller,özellikle de karakter ve şehir detayları harika.Ama ufak tefek rahatsız edici özellikler de var tabi..Mesela ilk bakışta,Jarael'in elindeki ışın kılıcı mı başka bir şey mi anlayamamıştım bir türlü :) Hikayede ise rahatsız eden nokta,hikayenin çok fazla dalga havasında geçmesi...Star Wars'ta bu kadar komiklik hoşuma gitmiyor pek.Bazıları Star Wars'un espri yanını da sevebilir tabi ki,o zaman onlara bol bol memnuniyet yaşayacaklarını müjdeliyorum.Genel anlamda çizimler de gerçekten mükemmel,hikaye de...Oyununu oynayanların da,oynamayanların da seveceğine şüphem yok.Eğer herhangi bir Star Wars serisine başlamayı düşünüyorsanız,Knights of the Old Republic en iyi seçimlerden biri......

Sevgili  ErenKoyunoglu hatırlattığı güzel bir dizi bayağı oldu konuları toplamam lazım ama eren daha yardımcı olur

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Knights_of_the_Old_Republic_(comics)

http://www.darkhorse.com/Search/knights

inşallah kafanızı şişirmiyorum bu aralar yazdım bayağı :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Kafa şişirmek de ne demek, sayende Star wars evreni daha bir berrak olmaya başladı. Aynen devam. Kolay gelsin.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 10 Nisan, 2011, 17:28:06
   Kafa şişirmek de ne demek, sayende Star wars evreni daha bir berrak olmaya başladı. Aynen devam. Kolay gelsin.

sagolasınız elimden geldikçe yazacağım :)

hennessy

KOTOR War 1. Sayı Yayınlandı.

Bu arada Kotor 50.sayı ile bitmiştir.

kalidor

Yaban domuzu görünümlü mahluk nedir öyle? Tüm evreni gubudik yaratıklarla doldurdular.
Crom! Ölüleri Say...

ErenKoyunoglu

Alıntı yapılan: kalidor - 17 Ocak, 2012, 17:20:47
Yaban domuzu görünümlü mahluk nedir öyle? Tüm evreni gubudik yaratıklarla doldurdular.

Sağlam karakterdir o :) Sevindim devam ettiğine serinin. Kotor çizgiromanları oldukça iyiydi.

hennessy

Sevgili Eren'in dediği gibi hem sağlam karakter hem etrrafı karşıtıran bir karakterdi evet seri devam ediyor güzel de keşke okuma şansımızda olsa.STAR WARS istiyoruz.....

Ganner Rhysode

Knights of the Old Republic çok sevdiğim SW yazarı John Jack Miller'ın yazdığı bir seri. Miller BBY5000 ile BBY3500 arasında geçen zamanlarla ilgili süper romanlar ve çizgi romanlar yazıyor.

Miller'ın yarattığı en büyük karakter LOST TRIBE OF THE SITH. bu sithlerin hikayelerini BBY5000'den yazmaya başladı ve bu Kayıp Sith Taikatı ABY45 senesinde geçen Fate of the Jedi serisinin bile ana karakteri oldu.

zamanlar daha detaylı bilgi verelim JJ Miller'ın yarattığı bu dünya ile ilgili.

rumar80

Disney sayesinde Star Wars evreni Marvel'a dönünce, Marvel da eski maceraları Epic Collection adı ile çıkarıyor. Bunlardan biri de Knights of The Old Republic'in ilk 18 sayısını içeren Old Republic.
   Bu cildi okumaya başladım.
   İlk izlenimler Moz Dede'den Masallar'da

rumar80.blogspot.com.tr

Animvader

Bu koskoca dönemin "Canon"'luktan çıkartılıp Legends denilmesi çok yazık.Star Wars evreninin en güzel hikayelerinden birisidir.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 31 Aralık, 2015, 11:20:55
Bu koskoca dönemin "Canon"'luktan çıkartılıp Legends denilmesi çok yazık.Star Wars evreninin en güzel hikayelerinden birisidir.

Ve yerine düzgün bir şey gelse yine neyse diyecektik. Onun yerine The Force Awakens geldi.

Nightrain

Turkiye de acilen basilmasi lazım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

İlk onsekiz sayıyı içeren Epic Collection cilt 1 bitti. Özetleri Moz Dede'den Masallar'da
http://rumar80.blogspot.com.tr/

Nomad

Oyun tarihinin en iyi rpg lerinden olan KOTOR oyunları gog.com da süper indirimde. 3,49 usd sadece. Hemi de DRM free, yani kopya korumasız.
Alın, oynayın bu muhteşem sanat eserlerini.
SW atmosferini ciğerlerinizi yakacak kadar soluyun, benden size garanti.

https://www.gog.com/game/star_wars_knights_of_the_old_republic

https://www.gog.com/game/star_wars_knights_of_the_old_republic_ii_the_sith_lords