Okko - YKY

Başlatan hanac, 11 Nisan, 2011, 11:50:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

worldman

Akdeniz Mahallesi Gazi Bulvarı No: 3 Pasaport 35210 İzmir yky izmir şubesi buradan bakabilirsiniz ya da çizgiroman satan sahaflarda bulabilirsiniz

memospinoz

İzmir Yapı Kredi Yayınları Satış Mağazası
Akdeniz Mahallesi Gazi Bulvarı No: 3 Pasaport 35210 İzmir (0232) 441 82 90
Açık olduğu günler ve saatler
Haftaiçi
09:00 - 19:00
Cumartesi
11:00 - 19:00

Pınar Kitap ALSANCAK SEVGİYOLU İZMİR

İzmir Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı NEVVAR SALİH İŞGÖREN SK. No:1/5-A
İzmir (0232) 421 5657 10:00 - 19:00

Uçan Ada Çizgi Roman- Mahmut Esat Bozkurt Cd. No:24, Alsancak
İzmir (0232) 422 6768 11:00 - 20:00

ghostrider

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bakalım bulabilecek miyim?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

altay1944

iyi haber çıktı çıkıyor, kötü haber bitiyor...

Okko için veda vakti... Boşluk Devri I ve II'yi içeren OKKO-V, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ın tamamını yayımladığı dizinin son kitabı. Hortlakların, vampirlerin, kötü ruhlu insanların; çeşit çeşit şeytanî varlığın yok edilmesini gerektiren uzun, tehlikeli, yorucu, hiç bitmeyecekmiş gibi görünen bir yolculuğun da âsi samuray Okko'nun kişisel macerasının da sonu...

Genç balıkçı Tikku, sake düşkünü bir garip keşiş Noşin, yüzünü hiç göstermeyen kırmızı maskeli dev Noburo, hâlâ Okko'nun yol ve kader arkadaşları. Yolculuğun sonu da kendisi gibi macera dolu. Aynı zamanda çarpıcı sürprizleri de var. Sırların ortaya çıktığı, bağlantıların anlaşıldığı, okurken sürükleyen, bittiğinde özlenecekmiş hissi veren, Hub'a yakışır bir kapanış. Esrarengiz ronin'imizle vedalaşmadan hemen önce nihayet gerçek kimliğini, geçmişini, peşinde olduğu şeyi öğreniyoruz!
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Harun Ça

Güzel haber. Bu cildi de alıp seriyi tekrar baştan okurum.

Nightrain

Şu seriyi büyük boy bassalar çok güzel olacaktı. Tamamladıkları için YKY'ye teşekkürler. Artık sıra yeni frankofonlara geldi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Tuco Ramirez

Daha bitmesi gereken Komançi, Samuray ve Haçlı Seferi var...

nicholaihel

Alıntı yapılan: Mic-Har - 25 Şubat, 2017, 10:23:03
Güzel haber. Bu cilti de alıp seriyi tekrar baştan okurum.

Bende seviniyorum sonunu gördüğüm serilere. Ve yeni frankofonlar ile devam edeceğini umuyorum YKY'nin, bitenlerin yerini boş bırakmayacak şekilde.

afacanx

Son cildini okudum muhteşem olmuş. hikayeye sonunda nokta koymuşlar. Bu cildi okuduğunda daha ilk sayısından sonuna kadar muazzam bir şekilde planlandığı net olarak görülüyor.

Hatta hikayenin bittiğine üzülüyorsunuz. bir yerde karanlık bir geçmişi olduğunu hissettiğimiz kahramanların gerçekten geçmişte neler yaşadığını nasıl tanıştıklarını ve hikayenin nasıl noktalandığını bu ciltte okuduk. tavsiye ederim. Çok güzeldi.

Kauss

Uzun süredir aklımda olup, 2. Cilt yok diye başlamamıştım. Bugün Kadıköy YKY mağazasında 2. Cildi buldum hemen 1 ve 2 yi aldım. Bir tane daha 2. Cilt vardı, arayan arkadaşlara duyurulur.

Phyron

Bugün itibarıyla bitirdim. bence çok güzel hem hikaye hem çizimler çok iyi. Heyecanlı ve sürükleyici kurgusu da çok temiz. 5. cilt ile sona eriyor, tadında bırakılmış. Japon kültürüne ilgi duyanlar zaten okumuştur ama ben ilgi duymayanlara da şiddetle tavsiye ederim.

worldman

Uzun zamandır 5.cildi okuma fırsatım olmamıştı.Yaramaz kızımın engellemelerine rağmen bugün bu güzel cildi okuma fırsatım oldu.Bu güzel hikaye ve çizimlere büyük boy bir cilt yakışırdı.Özellikle kış mevsimini gösteren grafikleri çok beğendim.Herkese tavsiye edilir.

KenParker

Okko'yu fi tarihinde Levent Cantek'in şu yazısıyla tanımış ve hemen okumalıyım demiştim. Ne hikmetse arka plana atıp durmuşum. Kısmet bugüneymiş.
https://derinhakikatler.blogspot.com/search?q=okko

Frankafonların emek yoğun tarafını seviyorum. Kabaca 1 ayda bir albüm hazır eden piyasanın o çabuk tüketilen basit hikayeleri yerine; enine boyuna düşünülmüş, çabucak kendini ele vermeyen, yılda 1 hazırlanan derinlikli hikayeler daha çok ilgimi çekiyor. Burada frankafonlar işin hakkını veriyor. Çizime gelince, sadece olayı ön plana çıkaran, kahramanın kaslarını göster yeter gerisini salla gitsin anlayışını (son kısmı bilerek abarttım) sevmiyorum. Mekan sahne de önemli olmalı. Çevre çizimi de görsele varlık katmalı diye düşünüyorum. Hele boyamaya gelince frankafonlardan daha iyi boyamaya rastlamadım. İşte Okko'da bütün bu frankafon güzellikleri mevcut.

Öte yandan hikayenin Samuray hikayesi olması akla hemen Manga türünü getiriyor. Mangalar kadar olmasa da yavaşlatılmış sözsüz sahneler, yüz ifadelerindeki coşkun aşırılık, benzerlik gördüğüm yerlerdi. Yazar/çizer HUB, Japon kültürünü ve manga türünü iyi tanımış, kavramış, özümsemiş, ancak çizgi romanını ortaya koyarken ''bu da benim yoğurt yiyişim'' deyip kendi bildiğince resmetmiş . İyi etmiş.

Harikaydı. 5 cilt çabucak bitti. Panellerin küçüklüğü hariç eksik yan bulamadım.