Station - Uzay İstasyonu / BOOM

Başlatan hanac, 11 Nisan, 2011, 18:20:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Station (Uzay İstasyonu # 1-4)

Yazar: Johanna Stokes
Çizer: Leno Carvalho
Yayınevi: BOOM! Studios tarafından 2008 yılında yayınlandı.

Uzay son sınır olabilir ama yeryüzünden 220 mil yukarıda bile insanoğlu temel içgüdüsü ile 6. emri ihlal etmektedir.
(Not: 6. emir = Öldürmeyeceksin)

Bu uzayda geçen suç hikayesindeki rehberimiz Dyson oluyor, "küçüklüğünden beri uzaya gitmeyi hayal eden izci tipi" olan Dyson, uzay turizm programı sayesinde bu amacına ulaşıyor.
O ve üç astronot daha uzay istasyonuna gidecek ve oradaki diğer kişilerle birleşeceklerdir. Bozulan bir güneş panelinin tamiri için bir astronotun uzay yürüyüşüne çıkması ile trajedi başlar.
Hikaye boyunca ipuçları ekmek kırıntıları gibi önümüze atılıyor ve sonunda bir kurban, kapalı bir uzay alanı ve yedi şüpheli var.

Station, BOOM' ın bugüne kadar çıkarttığı seriler içinde en iyi çizilenlerden biri.
Leno Carvalho her çerceveyi  detaylar ile dolduruyor, lütfen iç sayfalara  bir göz atın ve astronotlar uzay mekiğine binerken bütün o kablolara, düğmelere vs. bakın.
Sadece uzay yürüyüşü sahnesi için bile Eisner' e aday gösterilmeliydi (Eisner' de sahneler için ödül vermiyorlar mı ? O zaman vermeliler.)
Çizimlerinde uzayın güzelliğini ve egzotikliğini ve aynı zamanda soğukluğunu ve kasvetliğini çok iyi veriyor.

Agatha Christie ve Ray Bradbury uzayda buluştu ve ne yazık ki sadece 4 sayı sürdü.

İç sayfalardan resimler

Yazılar ve Resimler Booms! sitesinden ve Comicbookresources den alinmistir.

hanac

Forumda pek ilgi görmeyen bir tanıtım olmuş.  :)

kalidor

13 Gezegen'den bakıyorum, teşekkürler Hasan abi. rep ;D
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

geçen sevgili hasanla konuşurken bana anlatmıştı bu hikaye keşke türkçeye çevrilse biraz araştırma yaptım konusu bayağı ilgi çekici benim gibi bu tarzı çok seven biri için biçilmiş kaptan
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları