Star Wars: Legacy

Başlatan hennessy, 11 Nisan, 2011, 22:26:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Yavin Savaşında 130 sene sonra geçen Star Wars Legacy Luke Skywalker'ın büyük büyük (arada bilmediğimiz jenerasyonlar olduğu için "bayağı büyük" diyelim) torunu Cade Skywalker'ın hikayesini anlatmakta. Yuuzhan Vong savaşı sonra yeniden güçlenen Sith ve İmparatorluk (Sith ve İmparatorluk ayrı iki örgüt) Galaktik İttifak'ı savaşta mağlup eder. Dağılan İttifak ve barışın koruyucuları Jedi şövalyeleri İmparatorluk ile ittifak kuran Sith'ler tarafından katledilir. Bu çatışmalarda babasını kaybeden Cade Skywalker gemisinin yok edilmesi ile uzay boşluğunda kaybolur...Galaksi üçe ayrılmıştı. Müttefiği İmparatorluğa ihanet eden Sith'ler, İmparatorluk ve Galaktik İttifak. Fakat kadar Cade Skywalker'ı farklı bir noktaya sürükleyecektir.

http://www.darkhorse.com/Help/Boards/viewtopic.php?t=8732

http://images.darkhorse.com/covers/300/16/16138.jpg

çizimleri ve okuduğum kadarı ile sağlam bir seri ah türkçe yayınlansa
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Legacy geri dönüyor 2013'de...........

Dark Horse Comic 2013 senesinde SW: Legacy serisinin geri döneceğini açıkladı. Dark Horse bu yeni serinin Skywalker soyunu değişik bir şekilde ele alacağını bildirdi. Yeni karakter Han Solo ve Leia Organa solonun soyundan geliyor olacak. Fakat daha fazla ayrıntı henüz açıklanmadı

bu serinin diğer bir özelliği bu defa serinin başkaları tarafından yazılıyor olması. bildiğimiz legacy'nin yazarı John Ostrander şu anda DAWN OF THE JEDI'ı yazıyor bildiğiniz gibi. bu seriyi Ostrander'in yazmıyor olması biraz soru işareti oluşturmuş hayranlar arasında ama ön yargılı yaklaşmamak lazım. bu arada John Ostrander en sevilen serilerin yazarı; REPUBLIC, LEGACY ve DAWN OF THE JEDI.

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=42465

hennessy

rumar80

Uzun zamandır tavsiye edilen bu seiye dün akşam itibarı ile başladım. Çok uzak bir gelecekte Skywalker ailesinin son üyesi olan ve "güç"e inancını yitirmiş Cade Skywalker'ın maceraları anlatılıyor. İlk cilt karakterleri tanıtım amaçlı olmuş ama gene de yeni karakterleri tanımak güzel.

rumar80

Gambit

Su anda okumakda oldugum 3 kitapdan birisi,
saniyorum yarin bitirecegim ilk cildi
cok bir sanatsal yani yok ama star wars iste, okutuyor kendini serefsiz, teks gibi

hennessy

Alıntı yapılan: Gambit - 24 Ocak, 2013, 23:09:39
Su anda okumakda oldugum 3 kitapdan birisi,
saniyorum yarin bitirecegim ilk cildi
cok bir sanatsal yani yok ama star wars iste, okutuyor kendini serefsiz, teks gibi

Katılıyorum bir SW fanı olarak dediklerine Gambit'im ama ekleme yapamadan geçemiyorum.SW genişletilmiş evrende seçici olmak lazım.O kadar çelişkiler doluki filmde ölen çizgi filmde karşınıza çıkar şaşmayın nedemiş atalarımız öldürmeyen Lucas öldürmez... :)

rumar80

İkinci cilt te bitti. Son fasiküle kadar karakter tanıtımları sürdü. Yeni bir evren yaratmanın zorluğu bu olsa gerek. Son fasikülde Cade Skywalker mirasını kabullenmeye başladı ama o da Luke gibi eğitimini yarım bırakıp imparatorluğa teslim ettiği Jedi'ı kurtarmaya gitti. Yanında da çoooook eski bir dost ile: R2D2
   Seri şimdilik fena değil ama süper bir seri de değil. Okuyalım, görelim.

kalidor

Bu Darth Krayt Highlander serisinin birinci filminden bildiğin Kurgan...

.
Ve filmin efsanevi main theme'i  :

http://www.youtube.com/watch?v=RnrXiaPVeHY

Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 31 Ocak, 2013, 12:02:21
   İkinci cilt te bitti. Son fasiküle kadar karakter tanıtımları sürdü. Yeni bir evren yaratmanın zorluğu bu olsa gerek. Son fasikülde Cade Skywalker mirasını kabullenmeye başladı ama o da Luke gibi eğitimini yarım bırakıp imparatorluğa teslim ettiği Jedi'ı kurtarmaya gitti. Yanında da çoooook eski bir dost ile: R2D2
   Seri şimdilik fena değil ama süper bir seri de değil. Okuyalım, görelim.

ben de ikinci cilt deyim su anda, yariladim ve her ne kadar dedigin gibi yeni karakterleri anlatiyor olsa da ben cok SIKILMADIM, hatta iyi bile geldi. Ornegin Noob macerasindaki acemi comez askerin oldugu macera bayaa guzel bir kisa oykuydu.  Yine de dedigine katiliyorum Dr.
Super bir seri degil ama icinizde bir SW acligi varsa, ve star wars okuyayim diyorsaniz, okunur.

Ganner Rhysode

Legacy SW hayranları arasında çok çok sevilen bir seri oldu. devamı yakında başlıyor. Ama yeni çıkacak EP-7-8-9 filmerine kurban vereceğimiz ilk EU hikayesi bu olabilir.

hennessy

Alıntı yapılan: Ganner Rhysode - 25 Şubat, 2013, 17:31:36
Legacy SW hayranları arasında çok çok sevilen bir seri oldu. devamı yakında başlıyor. Ama yeni çıkacak EP-7-8-9 filmerine kurban vereceğimiz ilk EU hikayesi bu olabilir.

Ondan mı acaba legacy tekrar yayınlamaya başlayacaklar dersiniz? Bu güzel hikayeyi yeni filmlere spolier olarak yeniden yazabilirler.

Ganner Rhysode

Darkhorse'un 2014 senesine kadar çizgi roman yayın kontratı devam ediyor. Bu hak daha sonra Marvel'e geçebilir zira artık Disney SW'nin sahibi tıpkı Marvel'in sahibi olduğu gibi.

Dolayısıyla Darkhorse son ana kadar para kazanmaya çalışıyor doğal olarak. Kötümü oluyor? hayıs çok iyi oluyor. Lakin yeni filmler eğer ABY60 civarında geçerse, ki tahmin edilen bu zira Harrison Ford Han Solo olarak geri gelecek büyük ihtimal, Bu filmlerin ötesi bir çırpıda silenebilir.

Ras Al Ghul

1.cildi yeni bitirdim.Genel anlamda beğendiğimi söyleyebilirim.Bu kadar Sith'in nasıl peydahlandığını ileride öğreneceğimizi umuyorum. Hakkında daha çok bilgi öğrenmek istediğim bir karakter  olan Krayt'in gerçekte kim olduğunu merak ediyorum.Krayt'in yeni düzeni de eminim başına bela açacaktır.Özellikle Darth Talon'a hiç güvenmiyorum.
Jedi katliamının ardından Cade'in değişiminin biraz havada kaldığını düşünüyorum ilerki ciltlerde daha derinine inilmeli bence.Jediların arasından tanıdık Jedi çıkacak mı merak ediyorum doğrusu.Sanırım Tra'saa da hikayeye gelecekmiş.
İmparatorluğu iyi olarak düşünebileceğimiz bir tarafta görmeye alışamadım ve eğer Calixte ile ilgili duyduğum spolier'lar doğruysa hikaye çok ilginç bir yere gidecektir.Syn ise hiç güvenmediğim bir karakter.
Birde Cade'lerin çalıştığı uzaylının kendi çizgi romanı yok muydu?Yoksa ben mi karıştırıyorum ???