Thor: Asgard İçin - Marmara Çizgi

Başlatan rumar80, 12 Nisan, 2011, 12:40:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

keşke gidebilseydim ama izmir e biraz uza kalıyo kadıköy :)

rumar80

Meraklanma
   Thor mjlonir'i salladı mı İzmir'e de gelir.  ;D

kafkaesk

liste fiyatı 26tl ancak gon-robinson online satış sitesinden 19.50'ye satın almak mümkün

bu da linki: http://www.rob389.com/thor-asgard-icin-robert-rodi/dp/tr/11/9789756129302

aslında çizgi roman satış noktaları konusu altında da detaylı bir gon ve rob389.com duyurusu yapsam iyi olacak.

rumar80

Mutlaka yap. İstanbul dışı "arkadaşlarımız" genelde internetten alışveriş yapıyorlar

Tarkan Kurt

Kısa bir süreliğine gittiğim Ankara'da Thor'u aldım, ilk kez Thor okumama rağmen beğendim, tabi bunda birkaç gün önce Thor filmine gitmemin etkisi de oldu.

hanac

Cilt çıkalı 2 hafta oldu ama hiç kimse okumamış herhalde  :)

Neyse, ilk yorumu ben yazayım.

Hikaye güzel, çizimler güzel, aksiyon makul düzeyde.

Açıkçası tadı damağımda kaldı, bir hikayenin ortasına giriyoruz ve çıkıyoruz.

Devamı şart  :)

rumar80

Benim kitaplar Altan'da onları alacağım günü bekliyorlar. Alınca tabii ki yazarım adminim.
   Ancak Asgard için bu kadar. Limited seri. Marvel bunu yapmaya başladı. Filmi gelmek üzere olan kahramanın normal serisi dışında eski sayılarını toparlayıp ciltletip yayınlıyor ve yeni yeni limited seri ya da one shot çıkarıyor. Bu yıl ortalığı Thor ve Captain America kapladı bu nedenle.
   Seneye de Avengers çizgi romanı yığılır.

Pulluk

Benim için cildin tek kusuru, okurken gözleri yoran fontları. Gerçi son yıllarda çıkan orjinal Thor sayılarının da fontları gözlerimi yoruyor. Yaşlanıyor muyum nedir? :P
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

rumar80

4 günlük tatil çok işime yaradı. Hem kızımla hasret giderdim hem de yeni çizgi romanları okudum. Tabii Thor'u da.
   Çizimler güzel, çok gerçekçi, öyküyü de sevdim (tabii Thor'u seven biri için belki de objektif olamıyorum)
  Fontlar runik harflerle yazılmış gibi yapılarak İskandinav havası yaratılmaya çalışılmış.
   Ben bu maceranın limited seri olduğunu sanıyordum, ama öyle bir bitti ki sanki devamı varmış gibi. Ne kötü tam belli oldu, ne Loki'nin ne yaptığı ne de Odin'in geleceği.
   Bu konuda bilgisi olan var mı? Bu seri böyle tamamlanıp başka bir adla devamı mı var? Varsa alayım.

rumar80

Kendi sorumun cevabını kendim buldum:
   Bugün üyemiz Cenk ile (kafkaesk) konuştum. Bilmeyen arkadaşlar için Cenk şu anda GON'da çalışıyor ve Marmara çizginin de gayrı resmi sözcüsü İlke ile birlikte.
   Thor for Asgard bildiğimiz gibi 6 sayılık bir limited seri imiş. ABD'nde de bu kadar yayınlanmış. Sonu biraz boşlukta kalıyor. Şu an için ABD'nde bunu tamamlayacak bir yayın çıkmamış, yakın dönem planlarda da görülmüyormuş.

kahramanlarsinemada

Hikayenin akışı sırasında "Düşman kim?" sorusunun sürekli sorulması başarılı bir atmosfer oluştururken beklentileri de yükseltiyor. Bu hava ile çizgi romanı okuyan birisi olarak ben de sonunun daha farklı olmasını bekliyordum. Onun dışında başarılı bir çizgi roman olduğunu düşünüyorum.

s.b

Marmara Çizgi'ye bu güzel eseri bizlere sunduğu için teşekkür ederim.
Amaaaa... İşte aması var. Gönül isterdi ki, tanrıların sofrasına, yatağına, masasına ve savaşlarına ortak olmadan önce Thor'un nasıl Thor olduğunu ve dünyadaki hayatını öğrenebilseydik. Yani hep dediğim gibi şu işi başından anlatın be kardeşim. Yıllar önce Alfa Yayınları'nın yayınladığı çizgiromandan sonra "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" demezler mi adama. Bakın Hoz'un Demir Adam'ı da böyle harcandı. Gerçi onun çizgileri de biraz tuhaftı ama olsun.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Sami abi,
    Genel anlamda haklısın. Bir orijin hikayesi genelde gerekli ama iki sorun var:
1) Yayınlanan bu macera normal Thor macera düzeni dışında farklı olarak düzenlenmiş.
2) Comicslerde ilk sayıdan yayınlamaya başlamak maalesef bizde zor, çünkü ilk sayılar 60'lı yıllardan olduğundan konu ve çizim olarak bize göre ilkel. Ayrıca böyle başlandığında günümüze gelene kadar bir sürü sayı gerekir ki (ki olsa) bu da yayıncılık için zor.

lemazmatik

Cildin kenarındaki yazının aşağıdan yukarıya doğru yazılmasından dolayı diğer marvel çizgi romanlarının yanına koyulamaması sadece beni mi rahatsız ediyor?

hanac

Alıntı yapılan: lemazmatik - 02 Haziran, 2011, 23:34:35
Cildin kenarındaki yazının aşağıdan yukarıya doğru yazılmasından dolayı diğer marvel çizgi romanlarının yanına koyulamaması sadece beni mi rahatsız ediyor?

Evet doğru, hoş durmuyor.

Marmara Çizgi'nin Marvel yayınlarını ayrı olarak rafa dizmek gerekiyor.