Avengers Dağıldı - Gerekli Şeyler - Marmara Çizgi

Başlatan rumar80, 15 Nisan, 2011, 23:59:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Bir solukta bitti ve iyiki Türkçe'ye çevrilmiş bu eser.Çizimlerine hayran kaldım.Bol konuşmalı bir kitap olmasına rağmen Wanda'nın verdiği hasar ve avengers'in dağılışına tanık oluyoruz.Gene nefret ettiğim Iron Man'in elinden geldiğince herşeyi berbat edişine şahit oluyoruz.Ama Final of diyorum duygusal bir şarkı koyup fona okunmalı inanın maziye gidişleri eski anıları anlatışları ve biz çizgi roman okurlarına veda edişleri muhteşemdi o son sahne ve okuyucuların onlara verdiği saygı manyak ötesi idi.Sonu için bu kitap saklanmalı alınıp okunmalı ben bir kaç gün sonra gene sonunu okuyup bundan keyif alacağım.Mişel abiyi gördüğüm zaman alabilirsem orjinal sayfayı sonunda verdiği hiklayenin ortasında gelmiş geçmiş çoğu avengers'in bir arada olduğu sayfayı basıp çerçeveleteceğim.....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Pulluk

Ben bu konuya yazdıktan 5 dakika sonra Cem beyden şu özel mesaj geldi...

Alıntı yapılan: demirbaş yayıncılık - 27 Temmuz, 2012, 17:56:20
Abone olun 25 yerine 14 ten alın.

Yazmayayım diyorum, tarafsız kalayım diyorum ama olmuyor olamıyor.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Büyülü Rüzgar

Alıntı yapılan: BulentT - 28 Temmuz, 2012, 10:44:27
Ben bu konuya yazdıktan 5 dakika sonra Cem beyden şu özel mesaj geldi...

Yazmayayım diyorum, tarafsız kalayım diyorum ama olmuyor olamıyor.
kızma bülentim elimizdeki bu işte yapacak bir şey yok malesef

tommikser

Bu yayın hakkında bilgisi olan var mı?

hanac

Alıntı yapılan: gunessemerci - 03 Ağustos, 2012, 13:56:26

Var.

Fantastik dörtlü dağılıyor ve olaylar gelişiyor.  :)

tommikser

Ya bunlar bir dağılamadı zaten.Nasıl bir dağılmaysa anlayamadım  ;D

rumar80

Alıntı yapılan: gunessemerci - 03 Ağustos, 2012, 13:56:26

Tüm büyük Marvel "event"lerinde olduğu gibi satış yapmak amacı ile diğer yayınlarda da alt başlıklar halinde basıldı. Sadece Fantastic Four değil Captain America, Iron Man, Thor, Spider man disassembled bile var

rumar80

rumar80

Alıntı yapılan: gunessemerci - 03 Ağustos, 2012, 13:59:20
Ya bunlar bir dağılamadı zaten.Nasıl bir dağılmaysa anlayamadım  ;D

Dağılmaz mı? Zırt pırt bunlar da üye değiştirdiler. Esas karakter orada olsa da yeni tipler hep eklendi. Ana tema bu dört tip ve sonradan Franklin ve Valeria'da olsa da hep birileri geldi gitti:

Crystal, Thundra, Power Man, She Hulk, Ant Man (Scott Lang), Namor. Hatta:

tommikser

Puhahaha valla bu son dörtlü gerçekten fantastikmiş ;D ;D ;D okumayı isterdim.

rumar80

Yıllar önce okuduğum bir macerayı bu kez Türkçe olarak tekrar okuyor olmak çok güzel. Teşekkürler Gerekli şeyler.
  Biraz önce okumaya başladım. 500. sayı biterken bazı ek bilgiler vererek belki bazı sorulara da cevap verebilirim

12. sayfa 6. panelde Tony Stark kendisine müdahale etmeye çalışan Henry Pym'e "senin dövmen gereken bir karın yok mu?" diye sorar.
   Avengers yazılarımı okuyanlar Henry Pym ile Janet Van Dyne arasındaki ilişki hakkında bilgi sahibidir. Pym karısının serveti ve kahraman olma hevesi altında hep ezilmekltedir. Goliath olduğu dönemde bile kendini sorgulamaktan geri kalmaz. Bu nedenle de sık sık sinir krizleri geçirir. Bunlardan birinde de kimliğini Yellow Jacket'a dönüştürür ve Janet ile evlenir. Evlilikleri boyunca da Avenger olmak konusunda kuşkuları olan Pym en sonunda Gyrich'in de zorlaması ile Avenger olmayı bırakıp bilim adamı olarak çalışmaya devam eder. Ancak deneylerinde hep başarısız sonuçlar almaktadır. Deneylerin sponsorluğunu karısının yapması da yeni bir sinir krizine neden olur. Tekrar Avengers'a dönse de yanlışlıkla birini yaralaması ve bunun sonucu olarak ta Avengers'ın yok olma tehlikesi geçirmesi (ileriki Avengers yazılarımda inşallah okuyacaksınız) üzerine arkadaşları tarafından soruşturmaya alınır. Bütün bunlar olurken kocasına destek olmaya çalışan Wasp ta payını alır ve Henry Pym tarafından dövülür. Yaptığı sorumsuzluklar ve karısını dövmesi Pym'in takımdan atılmasına sebep olur.
   Tony burada açık olarak bu konu ile ilgili laf sokmakta.

rumar80

500. sayıdaki bir diğer olay da Birleşmiş Milletler'de konuşma yapan Tony'nin sarhoş gibi davranması.
   Daha çok Batman yazarlığı ve editörlüğü ile tanınan Dennis O'Neil Iron Man yazmaya başladığında Tony Stark'ı inanılmaz bir sıkıntının içine sokar. Playboy tarzı yaşantısı ve içkiye düşkünlüğü sebebi ile Tony Stark yavaş yavaş tam bir alkolik olur. Tüm işini ve servetini Obediah Stane'e kaptırır. Uzun süre sokaklarda yaşar. Bu arada zırhını da yakın arkadaşı James Rhodes'a emanet eder.
   Zamanla ve arkadaşlarının da desteği ile Tony ayağa kalkmaya başlar. Küçük bir şirket kurarak geliştirir. Alkolü bırakır. Bu arada Iron Man zırhının sibernetik ağları Tony'nin beyin dalgaları için tasarlandığı için Rhodes'u olumsuz etkilemeye başlar. Bir daha zırhı giymemeye yemin eden Tony yeni bir zırh yapar ve arkadaşını kurtarır. Ardından Stane ve onun zırhı ile (Iron Monger) dövüşür ve kazanır. Yenilen Stane intihar eder, Tony şirketini geri kazanır.

rumar80

Kitabı bitirdim. Bir devrin kapanıp yenisinin açılması açısından okunması gerekn bir yayın. En sondaki 500 Avengers kapağı hoş bir güzellik olmuş.
   Final bölümünde anlatılan maceraların çoğunun ilk 200 sayı içinde olduğunu fark etmişsinizdir. Bunlar dışında olanlar içinde en önemlisi Avengers Under siege trade'i ile tekrar basılan macera:
   Baron Zemo'nun oğlu yeni Zemo dev bir grup kurar: Moonstone, Absorbing Man, Titania, Songbird, Fixer, Tiger Shark, Blackout, Mr Hyde, Wrecker, Thunderball, Piledriver, Bouldozer vs. Malikâneyi işgal ederler. Jarvis, Captain America ve Black Knight'ı esir alırlar. Hercules'ü döverek komaya sokarlar. Ekip dibe vursa da Wasp, Ant man, Thor, Captain Marvel ve Dr Druid malikâneyi geri alırlar. Çok kısa ve basit görünse de, en önemlisi Captain America'nın anılarının yok edilmesidir. Maceranın sonunda Cap elinde annesinin yırtılmış fotoğrafı ile çökerek durur. Sevdiğim bir maceradır.

yunusmeyra

üstad buscema bir-iki panelde cap.'ın tüm psikolojisini anlayacak çizimleri her zamanki sadeliğiyle bize veriyor...bir illüstratörün sağlam desen ve kompozisyon bilgisi bu anlarda görünür oluyor..bir kaç sayfa öncenin dövüşen "kasları" bir anda nasıl "çöküyor"..birde rıza bu özel toplama ciltlerin(under siege örneği..) yayın özellikleri nelerdir  ???
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Yıllar önce fasikül olarak yayınlanmış maceraların bir konu bütünlüğünde toplanarak yayınlanması bu Tarkan. Örneğin benim anlattığım Kree-skrull savaşı ya da Korvac macerası da böyle toparlanarak ciltlenerek basılmıştır.
   Sanırım bunu sordun.
   Bir John Buscema boşuna büyük olmuyor. Takımın ruhu olan Captain America'nın çöküşünü mükemmel tasvir ediyor.