Dampyr Cilt 18 ?

Başlatan Büyülü Rüzgar, 19 Nisan, 2011, 11:41:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

Alıntı yapılan: darkwood - 19 Nisan, 2011, 23:51:55
Sevgili Ümit paylaşım için teşekkürler.

Dampyr 18 in kapak resmini görmek nihayet kısmet oldu.  :)

Cildi görmek bakalım ne zaman kısmet olacak.  ::)

Mesut merhaba,

Dün yalayıp yuttum cildi. Geçen ciltte Arjantin Cuntasıyla, cumartesi anneleri, faili meçhuller, işkence ile okuru buluşturan Dampyr şimdi de uyduruk şirketlerin (ITT, Schaub Lorenz) gazıyla yapılan Şili darbesini ele alarak bir insanlık ayıbını daha sorguluyor.

sonra adeta nefret ettiğim Thorke ile karşılaşıyor dolaylı olarak.... hani itiraf edeyim o küçük kız olayı... ağladım resmen o öyküyü okuduğumda... Neyse işte, yamyam tanrı var bir öyküde.

okuyun konuşalım üzerine. böyle yalnız olmuyor :)

altay1944

Alıntı yapılan: ümitkr - 21 Nisan, 2011, 11:08:38
Alıntı yapılan: darkwood - 19 Nisan, 2011, 23:51:55
Sevgili Ümit paylaşım için teşekkürler.

Dampyr 18 in kapak resmini görmek nihayet kısmet oldu.  :)

Cildi görmek bakalım ne zaman kısmet olacak.  ::)

Mesut merhaba,

Dün yalayıp yuttum cildi. Geçen ciltte Arjantin Cuntasıyla, cumartesi anneleri, faili meçhuller, işkence ile okuru buluşturan Dampyr şimdi de uyduruk şirketlerin (ITT, Schaub Lorenz) gazıyla yapılan Şili darbesini ele alarak bir insanlık ayıbını daha sorguluyor.

sonra adeta nefret ettiğim Thorke ile karşılaşıyor dolaylı olarak.... hani itiraf edeyim o küçük kız olayı... ağladım resmen o öyküyü okuduğumda... Neyse işte, yamyam tanrı var bir öyküde.

okuyun konuşalım üzerine. böyle yalnız olmuyor :)

Olaylara bakış açın doğrusu takdirimi topluyor Ümit bey...Çizgiromanı salt çocukluktur gözüyle bakanlara farklı bir pencere açıyorsun.Diğer çizgiromanlarada yeni bir başlık açıp incelemelerde bulunalım.Örneğin italyanlar neden amerikan konulu çizgiroman yaparlar.mister no kıta amerikada geçer,martin mystere her ne kadar dünyada geçsede newyork ta oturur,tex kıta amerika.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

ümitkr

altay1944 merhaba,

Malzeme iyi olunca ona ulaşmak için yaygara koparmak da gri hücrelerimizi harekete geçirmek de zul olmaktan çok zevk veriyor :)

Diğer konularda görüşlerinizi başlıklar altına açarsanız fırsat buldukça katkı sağlamak, fikir alışverişinde bulunmak isterim.

darkwood

Sevgili Ümit, bu kitap için bu kadar bekleyip, yayını için mücadele verdikten sonra, bunun karşılığını almak gerçekten güzel.
Kitabı okumaktan aldığın keyfide güzel paylaşımın ile gayet çok iyi özetlemişsin.
İnşallah bizde fırsat bulup kitabı satın alıp bu paylaşımına ortak olacağız.  :)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Sonunda kitaplarıma ve tabii ki Dampyr'ime kavuştum. Hızla bir gözden geçirdim. Dampyr'in arka kapağında "Dampyr'in karanlık güçlerle maceraları devam ediyor" yazmakta ve 73. sayının da kapağı verilmekte. Aylardır Tex'lerin ara kapaklarında buna benzer yazılar yazılmakta olduğu için kaale alalım mı almayalım mı fikri olan var mı?
   Bu arada 73. sayının kapağındaki Dampyr'e iyice bakın ve Harlan yerine Ralph Finnes'i görün (zaten ondan esinlenildiği yazılmıştı ama bugüne kadar ki en güzel benzeme)

havsar

bu kadar istekten sonra bende merak edip aldım ilk 12 sayıyı .begenirsem kalın ciltlerden devam ederim artık .

Tarkan Kurt

Ankete katılanlardan biri olarak ben de söz verdiğim gibi 18 nci cildi aldım, henüz okumadım ama aynı tadı alacağımdan eminim.

darkwood

Ben 2 adet cilt satın aldım, birini arkadaşıma gönderdim.
Bu son sayının satışı ile ilgili Kadıköydeki sahaf arkadaşlar ile görüştüm, sadece burada 250 adet satıldığını hesapladım.
Yani bizim sözümüzünü verdiğimiz ciltlerin daha fazlasını sadece Kadıköy tamamlamış oldu.  :)
Türkiye geneline bakarsak biraz daha uzun vadede asgari 750-1000 adet civarı satılacağını düşünüyorum.
Artık yeni sayıların daha çabuk çıkması için bir neden kalmadı sanırım.  8)
Darkwood Sakinleri..

tunaorhun

Yakın zamanda  okumayacağım halde, söz verdiğim gibi Dampyr'i satın aldım.

tommikser

Bende ilk 4 sayı olduğu halde sözümden dolayı gittim aldım.Okumak artık seneyi bulur  ;D

gamlıbaykuş

Bence eksik sayıları olan arkadaşlar tamamlasın ve okusun, çizgiroman arşivleri için bence gerekli bir seri...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

alan ford

İlk on iki sayı vardı bende. Denk gelince 4-17 ciltleri birde üzerine 18'i aldım. Başladım okumaya. Özlemişim Dampyr'i.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

gamlıbaykuş

Ben seriyi tamamladıktan sonra ilk 10 cildi okumuş bırakmıştım, kalanları geniş aralıklarla okumayı düşünüyordum (Hemen bitmesin diye :)) 18. cildin gelmesi iyi oldu umarım devamı gelir de rahat rahat okuruz...

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 29 Nisan, 2011, 23:48:30
   Sonunda kitaplarıma ve tabii ki Dampyr'ime kavuştum. Hızla bir gözden geçirdim. Dampyr'in arka kapağında "Dampyr'in karanlık güçlerle maceraları devam ediyor" yazmakta ve 73. sayının da kapağı verilmekte. Aylardır Tex'lerin ara kapaklarında buna benzer yazılar yazılmakta olduğu için kaale alalım mı almayalım mı fikri olan var mı?
   Bu arada 73. sayının kapağındaki Dampyr'e iyice bakın ve Harlan yerine Ralph Finnes'i görün (zaten ondan esinlenildiği yazılmıştı ama bugüne kadar ki en güzel benzeme)

Ama arka kapaktaki resimde ya da reklamda 19. cilt ya da yakında çıkacak gibi ibareler kullanılmamış, kullanılsaydı daha ümitli olurdum...

pizagor

Hemen başlatalım yeni bir imza kampanyası :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...