Caravan - 1001 Roman

Başlatan V, 20 Nisan, 2011, 21:15:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Caravan'ın  ilk cildi çıktı..

"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Caravan ı nasıl buldunuz arkadaşlar. Okuyan arkadaşların yorumlarına göre satın alıp almamaya karar vereceğim.  ::)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Benim yorumum için iki hafta daha beklemeniz gerekecek

darkwood

Başka okuyup paylaşım yapacak arkadaş olmaz ise!
O zaman sevgili Güneş'in yorumlarına kaldık. Bu akşam okuyacaktı.  :D
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Kardeşim ilk sayıyı okudum diğerlerini de bu akşama bitirip yazayım dedim.İstanbul'dan sabah döndük şimdi de nöbete gidecem o yüzden yazamadım.Ama ben beğendim şimdilik.

mcyz

Ben de ilk iki sayıyı okudum, Brendon'dan daha çok hoşuma gitti açıkçası, her sayı tam macera gibi gözükse de devamında ne olacağını merak ediyorsunuz.

İlk iki sayı itibariyle konu tam olarak açığa çıkmasa da gizemli ve heyecanlı olduğu kesin.

Kısacası tavsiye ederim :).

darkwood

Kimseden doğru dürüst yorum gelmeyince dün gidip Caravan ı satın aldım.
Artık kitabı okuyup kendim karar vereceğim.
İlk izlenim kapak ve çizimler güzel olmuş, sırt numaraları mevcut.
Ayrıca Brendon gibi, Caravan'ın kitap içine yapılan ara ince kapaklarıda çok hoş olmuş.
1001 roman ın yeni yayınlarının baskı ve kalitesini beğendim, şimdi sıra geldi okumaya.  :)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Ben aldım almasına da, benim gıyabımda alındı altısı da (Dampyr dahil) Bu hafta sonu İstanbul'a gelince alacağım, koklayacağım ve okumaya başlayacağım.
  Suskunluğum almamamdan değil okuyamamamdan.  :-[

tommikser

Mesut dostum kusura bakma kitabı daha bugün bitirebildim.Yoğunluktan sabahları otobüs yolculuğumda okumaya çalıştım.

Kitaba gelecek olursak oldukça sağlam bir kurgu içerisinde ilerliyor.Konu 3. sayıya gelmesine rağmen gizemini hala devam ettiriyor.Konu doğa üstü olayların bir kasaba üzerinde gerçekleşmesi ile başlıyor.Daha sonra ne olduğunu anlamadan devletin olaya müdahale etmesiyle bütün kasaba boşaltılıyor.Neden olduğu ise muamma.

Konu itibariyle sanırım Lost vari bir hava var.Konunun daha da gizem dozunu arttıracağı kesin.Bence oldukça farklı bir kurgu var.Okuyunca bizi şaşırtacağını düşünüyorum.O yüzden almakla kesinlikle iyi yapmışsın.Yalnız konunun daha uzun bir sayı gizemini koruyacağını göz önünde tutmak gerek.

Keyifli okumalar...

rumar80

Ama bu kitabın da toplam 12 sayı olduğunu unutmamak gerek.  ;)
Nedense bana hep Jericho ve the stand'i (Stephen King'in mahşer adlı kitabı) anımsatıyor. Okuyunca anlayacağız.

tommikser

Umar abim uzun derken Zagor gibi uzun değilde2 cilt daha süreceği yani 2-3 ayda bir çıkacağını düşünürsek önümüzde 4- 6 ay kadar zaman olduğunu varsayarak demiştim ;)

pearl jam

benim her çizgi roman için "itki" ihtiyacım farklı oluyor. mesela caravan için %30 civarında bir itki ye ihtiyacım vardı, şu an haydi haydi karşılamış durumdayım bu ihtiyacımı. caravan sınırlı seri olması, günümüzde geçmesi ve gördüğüm çizimlerini beğenmem sebebiyle %70 alacağım bir kitaptı zaten, şimdi tam oldu.

mesela thor için % 70 lik bir itkiye ihtiyacım var, o da tamamlanmak üzere :)

çok mu saçmaladım  ;D

tommikser

Yok canım neden saçmalayasın insanın bazen ara gaza ihtiyacı oluyor.Han han han  haannnnnnnn......

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: pearljam - 28 Nisan, 2011, 22:47:16
benim her çizgi roman için "itki" ihtiyacım farklı oluyor. mesela caravan için %30 civarında bir itki ye ihtiyacım vardı, şu an haydi haydi karşılamış durumdayım bu ihtiyacımı. caravan sınırlı seri olması, günümüzde geçmesi ve gördüğüm çizimlerini beğenmem sebebiyle %70 alacağım bir kitaptı zaten, şimdi tam oldu.

mesela thor için % 70 lik bir itkiye ihtiyacım var, o da tamamlanmak üzere :)

çok mu saçmaladım  ;D

Thor'dan yana pişman olacağını sanmıyorum zaten filmi de vizyona giriyor ikisi birarada bence güzel olacak...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

essegesse

Alıntı yapılan: gunessemerci - 28 Nisan, 2011, 22:50:36
Yok canım neden saçmalayasın insanın bazen ara gaza ihtiyacı oluyor.Han han han  haannnnnnnn......
Sizin köyde Traktörler han han haannnnnnnnnn diyemi çalışıyo?:)