Caravan - 1001 Roman

Başlatan V, 20 Nisan, 2011, 21:15:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Valla abi kırsal motorin ucuz olunca birazda kaçak olunca aynen öyle çalışıyor.Han han han haaaaaaaan.....

darkwood

Dün akşam kitabı okuyup bitirdim. Sevgili Güneş'in bahsettiği gibi kitap esrarengiz doğa olayları ile başlıyor.  Daha sonra askeri güç denetiminde zorunlu olarak bütün bir şehrin yollara dökülmesi ile konu genişliyor.
Bu gizemli olaylar ve insanlar arasındaki etkileşim, akıcı ve güzel çizimler eşliğinde anlatılmış.
Yollarda geçen Amerikan tarzı sinema filmleri gibi bir havası olan,  araya katılan gizemler ile sürükleyici bir çizgiroman olmuş.
Devamı için umarım fazla beklemeyiz.  :)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Spoiler içerir
   Caravan'ı sonunda okudum.
   Düzgün bir hikaye. TV dizisi olarak bile tasarlanabilecek bir kurguda. İlk bölümde karakterlerin tanıtılması ve ana olayın gösterilmesi ve sonra bunların üstüne kurgu güzel.
   Yalnız olay büyük bir hükümet komplosuna doğru gidecek gibi gözüküyor. Özellikle üçüncü kitapta belediye başkanı halkı organize ederken oğlunun skandalının(?) ortaya çıkması ve bulutların tekrar görünmesi bunun delilleri bence.
   Beni tek rahatsız eden (yine de saygı duyulabilir) David'in üzerindeki değişik İtalya t-şörtleri idi. 1001 romana bu güzel yayın için teşekkürler

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 01 Mayıs, 2011, 14:59:37
   Spoiler içerir
   Caravan'ı sonunda okudum.
   Düzgün bir hikaye. TV dizisi olarak bile tasarlanabilecek bir kurguda. İlk bölümde karakterlerin tanıtılması ve ana olayın gösterilmesi ve sonra bunların üstüne kurgu güzel.
   Yalnız olay büyük bir hükümet komplosuna doğru gidecek gibi gözüküyor. Özellikle üçüncü kitapta belediye başkanı halkı organize ederken oğlunun skandalının(?) ortaya çıkması ve bulutların tekrar görünmesi bunun delilleri bence.
   Beni tek rahatsız eden (yine de saygı duyulabilir) David'in üzerindeki değişik İtalya t-şörtleri idi. 1001 romana bu güzel yayın için teşekkürler

SPOILER - İPUCU - SPOILER - İPUCU

Belediye başkanının ve şehir halkının tam isyan ettiği sırada, oğlunun skandalının ortaya konulmasının ardında, bayan doktor'un parmağı var gibi görünüyor. Esrarengiz bulutların şehir halkını takip etmesi olayı ise, bir hükümet komplosu veya x-men tarzı olağan üstü güçleri olan birisinin işi gibi görünüyor. Bakalım İlerki bölümlerde karşımıza ne gibi süprizler çıkacak.
Darkwood Sakinleri..

Tarkan Kurt

Brendon'u aldım, Julia için Hardcover'ı bekliyorum, Caravan'ı almadım, sizce almalımıyım?

darkwood

Çok güzel ve akıcı bir kitap, kesinlikle alın.
Cilt kalitesi ve kapaklarıda gerçekten güzel, arşivlik bir mini seri.  :)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Güzel bir kitap. Gelecek te vadediyor. Sabretmek lazım. Hikaye yavaş ama düzgün anlatılıyor. Ben olursam alırdım ki aldım.  ;)

tommikser

Bence konu oldukça sağlama ama daha giriş aşamasındayız, gelişme de heyecanın artacağını ve sonuçta şok geçireceğimizi düşünüyorum.

tommikser

Bence de Grey Storm'da da beklemek lazım.Sonuçta oda gelişme aşamasına yeni geldi o yüzden beğeni olarak en sona bakmak lazım.Bazen olur ya filme başlarsın sıkıcı gelir sonunda yok artık noktasındadır.Bence öyle bakmak lazım.

s.b

Çizimi çok güzel bir kitap Caravan. Fakat 288 sayfa boyunca ne idüğü belirsiz bir "şey" yüzünden askerlerin nezaretinde yollara düşürülen insanların halini okumak çok sıkıcı geldi bana. Mevzuu fazla uzatmışlar gibime geliyor. Bakalım 2. kitapta neler olacak.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Ben ilk başlarda bu kitabı alıp almamak konusunda kararsızdım.
Fakat okuyunca bu kitabı beğendim, hiç sıkılmadan tamamını bir seferde bitirdim.
Gizem ve bunun toplum üzerine olan etkileri, insan ilişkileri, güzel çizimler eşliğinde sürekleyici bir dil ile anlatılmış. Umarım yeni sayısı için fazla beklemeyiz.
Darkwood Sakinleri..

hanac

İlk cildi bitirdim ve çok beğendim.

Merak dozunu iyi ayarlamışlar, açıkçası bir sonraki ciltte ne olacak diye çok merak ediyorum.

Aksiyon az ama diyaloglar doyurucu.

Çok değişik bir mini deri, tavsiye ederim.

darkwood

Caravan'ın İkinci dolayısıyla son cildi çıkmış, bizi fazla merakta bırakmayan 1001 roman'a teşekkürler, hayırlı  olsun...
Darkwood Sakinleri..

rumar80

İkinci cildi havaalanı ve uçakta tamamladım. Hazır daha uykum yokken yazayım istedim.
  Bu ciltte ana olay (gökyüzündeki hareketlenme) üzerine hiçbirşey yok. Üç kitabın her birinde üç ayrı geçmiş ve üç ayrı öykü var. İlkinde Davide'nin müstakbel kız arkadaşının annesinin öyküsü, ikincide UFO'larca kaçırıldığını iddia eden bir yolcunun son olarak da Davide'nin anne ve babalarının tanışma ve aşık olma öyküleri ve bu öykülerin arka planında Donati ailesinin kendi iç gerginlik ve dinamikleri.
   Daha ağır bir tempoda Caravan (Kervan  ;)) ilerliyor. 6 sayı daha var. Bakalım tüm olayların perde arkası Davide ailesi ve arkadaşlarını nasıl etkileyeceği nasıl anlatılacak?

Cantürk

Caravan bitince Jan Dix'i bekliyorum, Fuat Beyden.