Caravan - 1001 Roman

Başlatan V, 20 Nisan, 2011, 21:15:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Naıl bir çr acaba bu Jan Dix?

1001roman

Jan Dix'in tutacağını pek sanmıyorum.Bende ilk üç sayısı var dedektif & macera kulvarında bir çr.
Yani ben almayayım,alana da mani olmayayım :)
Herkese sevgiler...
Fuat AKTÜRE

Cantürk

Alıntı yapılan: 1001roman - 20 Haziran, 2011, 14:12:59
Jan Dix'in tutacağını pek sanmıyorum.Bende ilk üç sayısı var dedektif & macera kulvarında bir çr.
Yani ben almayayım,alana da mani olmayayım :)
Herkese sevgiler...
Fuat AKTÜRE

Demian ve Cassidy gibi pulp işlerden daha iyidir.
Kalite olarak, Caravan, Gizli Yüz ve Greystorm ayarında bir çizgiroman.

Ambrosini'nin işleri genelde daha sanatsal oluyor.
Napoleone de güzel bir çizgi roman örneğin.
Ama iyi işlerin bizde tutması zor malesef.

Güneş,  zamanında Greystorm , Caravan vs gibi çizgiromanların tanıtımının yanında, Jan Dix'i de yazmıştım.
Mahsuru yoksa linki vereyim.

http://www.resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=4&t=3100

http://www.resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=4&t=2222

tommikser

Can abi hemen yazıyı okudum vede çok beğendim.Aslında konu olarak oldukça ilginçmiş.Çizimlerde iyi tutmaması konusu ayrı bir durum ama bence ondan önce Nathan Never'ı istemek daha mantıklı olur.Ona ait bir okuyucu kitlesi oluşmuş durumda.

Çıksa alır mısın dersen alırım abi o ayrı ;D

hennessy

Sevgili kalidor un tavsiyesine uyarak aldığım Caravan 1.kitabı şimdi bitirdim.Kitaba başladığım zaman kendimi yürüyen ölülerin başındaki seneryoda buldum herkez bilmediği nedenlerden dolayı yaşadıkları yerlerden askerler tarafından başka yerlere taşınıyorlar. Yürüyen ölülerden farklı olarak işin içinde devlette var. Çzimler fena değil konu yol konusu içimde bir şüphe var sanki devlet bunu bilerek bu insanlara uyguluyormuş gibi bir his var daha ikinci kitabı almadım hafta sonu alacağım ama sanki bu bilerek bu kent sakinlerine yaşatılıyor nedenmi ee başka kimsenin bu halktan haberi yok ne bir televizyon kanalı var nede gazete. Sanki birgün ülkeye uzaylılar baskın yaparsa insanları nasıl kontrol ederiz gibi. Okuyun sıkılmadan takip edilecek bir diziye benziyor insanlar ayaklanmaya başladılar neden uzaklaştırıldıklarını merak ediyorlar askeriye gizli işler çeviriyor bulutlar neyin nesi işler kızışınca ortaya çıkıyorlar güzel konu ileride dahada iyi olacak bence.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pearl jam

jan dix benim de ilgimi çekti. yayımlanırsa kesin alırım :)

darkwood

Jan Dix bir parça Matin Mystere gibi gizemleri seviyor.
Ama onun ilgi alanı sanat dünyasının gizemlerini çözmek. Bu uğurda dünyayı dolaşıp maceralara atılmaktan sakınmıyor. Ülkemizde de 1-2 sayı yayınlanırsa okumam demem.  :)
Darkwood Sakinleri..

tunaorhun

Alıntı yapılan: pearljam - 23 Haziran, 2011, 22:03:32
jan dix benim de ilgimi çekti. yayımlanırsa kesin alırım :)

Ben de alırım.

ErenKoyunoglu

Bonelli'den en çok istediğim serilerden birisiydi Jan Dix; ben Fuat bey el atar diye düşünmüştüm :(

cankazmaci

Sinan bey sayesinde edindiğim Caravan'in birinci bölümünü okudum. Bence gayet güzel olmuş. Şimdi 2 ve 3. bölümü okuyacağım. Bölüm ilerledikçe sanırım daha güzel olaylar olacak. :)

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Haziran, 2011, 01:47:03
  İkinci cildi havaalanı ve uçakta tamamladım. Hazır daha uykum yokken yazayım istedim.
  Bu ciltte ana olay (gökyüzündeki hareketlenme) üzerine hiçbirşey yok. Üç kitabın her birinde üç ayrı geçmiş ve üç ayrı öykü var. İlkinde Davide'nin müstakbel kız arkadaşının annesinin öyküsü, ikincide UFO'larca kaçırıldığını iddia eden bir yolcunun son olarak da Davide'nin anne ve babalarının tanışma ve aşık olma öyküleri ve bu öykülerin arka planında Donati ailesinin kendi iç gerginlik ve dinamikleri.
   Daha ağır bir tempoda Caravan (Kervan  ;)) ilerliyor. 6 sayı daha var. Bakalım tüm olayların perde arkası Davide ailesi ve arkadaşlarını nasıl etkileyeceği nasıl anlatılacak?

Bende caravan 2.kitabı şimdi bitirdim sevgili rumar'ın dediği gibi ağır tempoda gitti kitap ilk kitaptaki hikayeden biraz uzak gibi idi ama sanırım olaylar bu karakterlerin çevresinde gelişecek 3.kitapta temponun biraz daha yükselmesini bekliyorum kitap sonuna doğru iki sayfada baskıdan dolayı kararma var sizde de öylemi ona göre kitabı değiştireceğim bir sayfada yamulmuş sayfa içeriye doğru? Ben bu hikayeden umutluyum dendiği gibi dizi tarzında bir hikaye gibi geliyor ama bende devlet komplosundan şüpheleniyorum acaba burdaki karakterler uzaylılar tarafından kaçırılan karakterler ve sıkıntılar atlatmış karakterlemi olabilir

1001roman

Sorun olduğunu düşündüğünüz tüm 1001roman kitaplarını aldığınız yerden veya bize gelerek/göndererek değiştirebilirsiniz.Kitapların hiçbirinde " Julis softcover hariç" kronik baskı hatası yoktur.
Sevgiler
Fuat AKTÜRE

hennessy

Alıntı yapılan: 1001roman - 28 Haziran, 2011, 15:29:48
Sorun olduğunu düşündüğünüz tüm 1001roman kitaplarını aldığınız yerden veya bize gelerek/göndererek değiştirebilirsiniz.Kitapların hiçbirinde " Julis softcover hariç" kronik baskı hatası yoktur.
Sevgiler
Fuat AKTÜRE

ilginiz için teşekkür ederim Fuat bey

kalidor

Kervanımızda özellikle 50'li ve 60'lı yılların blues, rock, jazz, country albümlerine, sanatçılarına bol bol atıfta bulunuluyor. Başka bir atıfta çaptan düşmüş country şarkıcısı Jolene'nin adına yapılmış. Bir Dolly Parton klasiği olan (bu iri göğüslü kadının kasetlerini abimlerden hatırlıyorum :) ) ve birçok şarkıcı tarafından da coverlanmış bu parçanın White Stripes coverı da oldukça iyiydi. Parçada bir kadın başka bir kadına (güzel ve alımlı bir kadın) övgüler, iltifatlar düzüp kocasını elinden almaması için yalvarmaktadır. İntikam almak, gününü göstermek yerine daha gerçekçi liriklerdir.

Crom! Ölüleri Say...

hennessy

ordaki atıf yaptığı bir rock kadın sanatçı daha var bence janis joplin