KULL - Çizgi Düşler

Başlatan Underfined, 03 Ocak, 2011, 18:37:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

İlker abi'nin dediğine göre Ekim ya da kitap fuarı zamanı yayınlanacakmış. Sabırsızlıkla bekliyoruz :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

İlker beyle bugün görüştüm. Kull çeviri aşamasında halen. Fuara yetişmeyebilirmiş.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Geç olsun da sağlam olsun abi.

s.b

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Ekim, 2011, 16:29:38
   Geç olsun da sağlam olsun abi.

Ben de kendisine öyle dedim. Yayınlanacağı kesin. Fuardan sonraya da kalsa mutlaka yayınlanacak. Hatta fuardan sonrası içinde aklında başka çr ler var ama, söylemiyor.

kalidor

Kull fuar sonrasına kaldı gibi. İlker Bey'in yayınlacağı Savage Sword of Kull Volume:1 tam 448 sayfa. Sanırım ikiye bölmeden dobişko şeklinde yayınlayacak. Bu arada 2. ciltte yayınlanmış. İlker Bey ilerde inşallah bu cildi de unutmaz.

Crom! Ölüleri Say...

tommikser

İlker beyin her yayınını takip ediyorum.Asıl nedeni az sayıda da olsa benim çok beğendiğim( fiyatı fazla da olsa bunu fazlasıyla hak ediyor) sert ve şömiz kapaklı baskıları.

Kull'un bu baskısı çıksın alacağım.Bilmem Thorgal'ın sert kapaklarını gördünüz mü?Gerçekten enfes.

kalidor

Kull'un çevirisi bitti mi, son durumdan haberi olan var mı?
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

c.tesi konuştuğumuzda thorgal'ı ay sonunda kull'uda bir ahaki ay çıkaracağını söylemişti.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Yani Şubat Kull ayı mı olacak? Ne güzel, ne hoş. Haydi durma Kull'a koş(bu kısım mister no'nun bir sözünden araklanmıştır).

kalidor

Alıntı yapılan: hennessy - 10 Ocak, 2012, 12:20:34
c.tesi konuştuğumuzda thorgal'ı ay sonunda kull'uda bir ahaki ay çıkaracağını söylemişti.

Thorgal harika haber. Allah razı olsun :)
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Geçenlerde gittigidiyordan Kull'un 1985'te çıkan ilk 4 cildini aldım. Bunlar sanırım Türkiye'de münferit olarak yayınlanan ilk Kull ciltleri. Barbar Kral Kull olarak geçiyor. Bu seri toplam kaç sayı sürdü bilmiyorum. İşin garibi ve daha doğrusu benim açımdan sevindirici yanı 26-27 yıllık bu ciltlerin sanki hiç dokunulmamış, yeni matbaadan çıkmış gibi tertemiz olması. Şöyle bir göz attığımda bazı Kull çizimlerinin Buscema Conan çizimleriyle birebir aynı olduğunu da farkettim :D Neyse şu an elimde bu 4 cilt, 6 fasikül ve bu 6 fasikülün ciltlendiği 3 cilt var. Bu ciltlerden ikisinin kapakları ve sayıları aynı ama içlerindeki maceralar farklı ??? ahh Ali Recan ahh..  Şubatta çıkacak Kull'da da büyük ihtimal bu maceralar olacak diye tahmin ediyorum.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Thorgal'ı özlemeye başlamıştık, bununla beraber Kull haberide güzel oldu.
Umarım Kull'da Solomon Kane gibi  tek ve büyük bir albümde ayrıca hard coverli olarakta yayınlanır. Bu şekilde harika olur.
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Dün akşam İlker Bey'le görüştüm. Kull'un çevirisi devam ediyormuş. Nisan'a kadar çıkacak dedi aksi takdirde telif yanıyormuş. 400 küsür sayfalık dobişko bir cilt olacak.
Crom! Ölüleri Say...

s.b

Nisan mı, hani Şubattı?

kalidor

Çevirmen daha teslim etmemiş Sami Abi. En kötü Nisan'da çıkacak inşallah.
Crom! Ölüleri Say...