İlban Ertem' den Puslu Kıtalar Atlası

Başlatan pearl jam, 26 Nisan, 2011, 21:52:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

İlban Ertem'in sitesinden yeni resimler :

alan ford

"... Yılın ikinci yarısında İlban Ertem, Puslu Kıtalar Atlası'nın çizgi roman uyarlamasını yapıyor, onu yayınlayacağız, sahi söylüyorum herkes şaşıracak, nefis sayfalar çünkü. İhsan Oktay Anar'a ayrıca bir armağan kitabı yapacağız, görsel ağırlıklı, neşeli bir kitap olacak."                                                                           

Müjdelenenler bölümünede koyabilirdim ama burası daha uygun geldi. 2013 güzel haberlerle geliyor.

Levent Cantek'in ropörtajının tamamı için : http://www.agos.com.tr/haber.php?seo=bu-yil-gelenegi-bozmayarak-yeni-yazarlar-cikartacagiz&haberid=4229

Haberdar ettiği için kültürel güncel'e tekrar teşekkür ederim.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kültürelgüncel

Alıntı yapılan: alan ford - 04 Şubat, 2013, 22:58:00
  "... Yılın ikinci yarısında İlban Ertem, Puslu Kıtalar Atlası'nın çizgi roman uyarlamasını yapıyor, onu yayınlayacağız, sahi söylüyorum herkes şaşıracak, nefis sayfalar çünkü. İhsan Oktay Anar'a ayrıca bir armağan kitabı yapacağız, görsel ağırlıklı, neşeli bir kitap olacak."                                                                           

Müjdelenenler bölümünede koyabilirdim ama burası daha uygun geldi. 2013 güzel haberlerle geliyor.

Levent Cantek'in ropörtajının tamamı için : http://www.agos.com.tr/haber.php?seo=bu-yil-gelenegi-bozmayarak-yeni-yazarlar-cikartacagiz&haberid=4229

Haberdar ettiği için kültürel güncel'e tekrar teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim :) Benim de çoktandır çıkmasını merak ettiğim bir çizgi roman Puslu Kıtalar Atlası.

pearl jam

Yaklaşık 1.5 yıldır merakla bekliyoruz, artık net bir tarih olmasına sevindim. Beklediğimize değeceğini düşünüyorum.

emre ozdamarlar

V

İlban ustanın zamanında Joker dergisinde yayınlanmaya başlayan ama dergi kapanınca yarıda kalan "Çökertme-Halil'in Türküsü" isimli çizgi romanı "ne oldu?" diye merak ederim halen..
"İstemem,eksik olsun.."

ginobili

Bildiğim kadarıyla devamı H.B.R. dergisinde yayınlanmıştı, bir ara arşive bakar kontrol ederim..

yalcinerol345

Yerli çizgiroman denince istediğim beklediğim çizgiler, bu tür çizgiler.Bize has çizgiler böyle olmalı gibi geliyor bana.Merakla yayınlanmasını bekliyorum.

darkwood

Usta çizerden merakla beklediğim yayınlardan biri, yaklaşıkta bir tarihte olsa bir yayın hedefi koymaları güzel olmuş.
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Bugün Levent Cantek twitterda Puslu Kıtalar Atlası'nın matbaada olduğunu duyurmuş. Çok yakın bir zamanda raflarda yerini alacak gibi  :D
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

Kedidiro (Selami Hoca..) dostumuzun ,e-dergimiz "altın madalyon"un 5.sayısında ;kitabın çıkması "umut ve dilekleriyle.." yazdığı yazısını buraya alıyoruz..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

ferzan

Off ki ne offf...Yılın çizgi roman olayı olacak benim için...Bu yıl kaliteli yerli üretim olarak çok güzel geçecek sanki...Puslu Kıtalar Atlası, Şehzade Yangını, Seyfettin Efendi, At Kafası ( Fırat Yaşa yeni bir albüme başlamış ) ve yıl içerisinde olası başka sürprizler...En az bir adet Mürekkep Yayın'dan toplu albüm de gelir...Sırf ilk üçü bile yeter...Ama İlban Ertem en çok iple çektiğim isimdi, öteden beri işlerine meraklıydım ve oturup senelerce bir uyarlamayla gönül istediği için uğraşması, çizgi roman adına yapması, teker teker elini ayağını çekmiş, haklı ya da haksız sitemlenen diğer eski ustalara nazaran gözümde daha değerli kılıyor...Aynı heyecanı 15 sene önce, Nuri Kurtcebe'nin resimlediği güzelim Kuvayi Milliye albümünde yaşamıştım...Leman Yayınları'ndan çıkan o siyah kapalı ilk baskı...Nasıl mutluyum anlatamam... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pikofarad

kedidiro