Game of Thrones !!! Spoiler içerir !!!

Başlatan nacho_grande, 29 Nisan, 2011, 00:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Bölüm:7/4 Dizide 38. dk da başlayan savaş sahnesi ,Ejderhaların katılması ile görsel şölene dönüştü Sahnelerin gerçekliği hiç sırıtmıyor
Herkes satranç oyununda kendince piyonları ortaya sürüyor

Bölüm Notu:10/10

dean

Harun Ça

hanac

8 yıl sonunda dizi bitti.

İzleyen izledi, biraz tartışalım mı finali ?

Beğenen var mı ?  ;D

frodo

Dizi çok güzel katledilmiş. Yeterli kış yok diye 2 sene bekletildik ve herşey oldu bittiye getirildi.Tonla yazılcak şey vardır lakin uyumak daha mağkul böyle bir final için yazı yazmaya bile değmez. Benim düşüncem bu yönde.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

ZGeralt

Ben son sezonu beğenen azınlıktayım :) Daha doğrusu önceki 7 sezondan çok da farklı olduğunu düşünmüyorum. İnternette çılgınlık halini almış bir nefret var, imza kampanyaları falan yapıldı yeniden çekilsin diye. Millet bir dizi için birbirine küfrediyor. Hayret ediyorum, gerçekten psikologların, sosyologların falan incelemesi gereken bir durum.

Elbette kusurlar mevcut, hatta final bölümünde baya baya kötü iki sahne var. Ama genel olarak, dizinin bu zamana kadar taşıdığı alt metine uygun bir son sezon olmuş bence.

hanac

Final ile ilgili mini bir anket ekledim.  :)

hanac

Final idare eder diyerek oyumu kullandım.

ferzan

Tam bir fiyasko diyenlerdenim...

Başka platformlarda uzun uzun ve ayrı ayrı çok muhabbetinde bulunduğum için burada da nefret saçacak enerjim yok ama şunu demeden geçemeyeceğim; senaristleri demiş ya herkesi memnun edemezdik elbette falan diye...Mesele memnun olup olmama ya da beklentiye göre sonlanıp sonlanmaması değil...Mesele durumdaki ayan beyan amatörlük, aymazlık ve anti-profesyonellik...Yoksa on ayrı final yaparsın, onu da ayrı ayrı makul ve kabul edilebilir olabilir ama bu tavırla ve yaklaşımla değil...İzleyenler, bölüm sonu belgesellerini de izlemişse ve dizinin mimarlarının çocuksu açıklama ve savunmalarına denk gelmişse daha iyi anlayacaktır demek istediğimi...Oyuncuların bile yapım sonrası söyleşilerde kızara bozara renk vermemeye çalışmalarına rağmen dumura uğradıkları ve memnun olmadıkları çok absürt bir amatörlük örneği söz konusu...

Yazık oldu bize, yazık oldu yıllarımıza, yazık oldu yarınlara...Umudum kitaplarda, tamamlanırsa tabi...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

noir

Olay final ve dizinin nasıl bittiği değil. Tahta kimin oturduğu ve diğer her şey tamamen yazara bağlı zaten. Nasıl biterse bitsin beğenmeyen illa olacaktır. Mesele son sezonun çok kötü yazılmış olması, senaryo tutarsızlıkları, karakter gelişimlerinin hiçe sayılması, mantıksızlıklar...

ZGeralt

Alıntı yapılan: noir - 27 Mayıs, 2019, 15:34:43
Nasıl biterse bitsin beğenmeyen illa olacaktır. Mesele son sezonun çok kötü yazılmış olması, senaryo tutarsızlıkları, karakter gelişimlerinin hiçe sayılması, mantıksızlıklar...

Alıntı yapılan: ferzan - 27 Mayıs, 2019, 15:27:28
  senaristleri demiş ya herkesi memnun edemezdik elbette falan diye...Mesele memnun olup olmama ya da beklentiye göre sonlanıp sonlanmaması değil...Mesele durumdaki ayan beyan amatörlük, aymazlık ve anti-profesyonellik...Yoksa on ayrı final yaparsın, onu da ayrı ayrı makul ve kabul edilebilir olabilir ama bu tavırla ve yaklaşımla değil...İzleyenler, bölüm sonu belgesellerini de izlemişse ve dizinin mimarlarının çocuksu açıklama ve savunmalarına denk gelmişse daha iyi anlayacaktır demek istediğimi...Oyuncuların bile yapım sonrası söyleşilerde kızara bozara renk vermemeye çalışmalarına rağmen dumura uğradıkları ve memnun olmadıkları çok absürt bir amatörlük örneği söz konusu...

Arkadaşlar gerçekten merakımdan soruyorum, neyi bu kadar "amatörce" ve "berbat" buldunuz, son sezon itibariyle ?
Bir şeyleri kaçırdım/anlamadım herhalde, nerede farklı düşünüyoruz acaba ?

hanac

Açıkçası ben beklentimi yüksek tutmadım. O yüzden "idare eder" dedim.

dean

Final tam bir fiyasko dedim bende. Ferzan'ın dediği gibi çeşitli platformlarda bende çok yazdım ve konuştum. Üzerimde bir Game of Thrones yorgunluğu var. Özellikle kitaplardan ayrıldıktan sonra dizi bütün tutarlılığı yitirdi. Neredeyse bütün karakterin arc'ları özellikle son sezon yok sayıldı. Tekil bölümlerin mantık hatalarından ziyade dizinin geneline yayılan ve karakterleri doğrudan etkileyen "out of character" davranışı benim açımdan dizinin çökmesine sebep oldu. Sekiz sezonun altyapısı hiçe sayan ve dizinin alt metnine uymayan uyduruk final ise tabuta çakılan son çiviydi. Maalesef dağ fare doğurdu.

pizagor

'Finali İzlemedim' ve 'Diziyi İzlemedim' seçenekleri eklenecek mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 27 Mayıs, 2019, 16:47:05
'Finali İzlemedim' ve 'Diziyi İzlemedim' seçenekleri eklenecek mi?

Hayır, eklenmeyecek.