Martin Mystere Klasik Maceralar

Başlatan alan ford, 30 Nisan, 2011, 21:07:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Alıntı yapılan: hennessy - 26 Temmuz, 2011, 22:04:30
Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Temmuz, 2011, 22:02:19
Alıntı yapılan: yasa66 - 26 Temmuz, 2011, 21:45:43
liste ingilizce çevirme ile türkçeye çevirdim .listeyi ben yapmadım... ;D

Bunun farkındayım. Benim dediği eksik harfler var. Bazı yerlerde de tercümede hata var. Mesela Pınar gençlik yazmışsın. Gerçeği Gençlik pınarı.
Bu arada Martin Mystere 27. sayı ülkemizde Lal özel seride yayınlandı. Kaçıncı sayıydı hatırlamıyorum ama Martin'in babasının kara adam olduğunu ve ebeveynlerinin neden öldüklerini öğrendikleri maceradır

Şu an Martin Dev Albüm 9 Büyücüler Kentin de de çok ilginçtir Kara adamların patronu martinin kılına zarar gelirse hepinizin benden çekeceği var diyor ilginç bir şekilde

Son toplantı öncesi konuşmuştuk. Korkarım bu kafa ile Martin'in babasını ölmemiş yapıp bir de kara adamların başı yaparlarsa hiç şaşmam.

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Temmuz, 2011, 22:02:19
Alıntı yapılan: yasa66 - 26 Temmuz, 2011, 21:45:43
liste ingilizce çevirme ile türkçeye çevirdim .listeyi ben yapmadım... ;D

Bunun farkındayım. Benim dediği eksik harfler var. Bazı yerlerde de tercümede hata var. Mesela Pınar gençlik yazmışsın. Gerçeği Gençlik pınarı.
Bu arada Martin Mystere 27. sayı ülkemizde Lal özel seride yayınlandı. Kaçıncı sayıydı hatırlamıyorum ama Martin'in babasının kara adam olduğunu ve ebeveynlerinin neden öldüklerini öğrendikleri maceradır
liste ingilizceydi ben google çeviri ile türkçeye çevirdim.listeyi o şekilde kopyala yapıştır yaptım.kusura bakmayın liste biraz bozuk oldu.sadece göresiniz istedim.bu arada lal kitap bütün maceraları sonuna kadar yayınlıyacak galiba... ::)

altay1944

Martin mystere klasikleri okuyorum .Son ciltleri ilyastan aldım .Keşke almasaydım lal işi iyice azıtmış.Okurken sayfalar kendiliğinden kıvrılıp gidiyor.Bir kitap bu kadarmı kalitesiz kağıt ile basılır.Verilen emeğe yazık giden parama yazık .Sayın lal yetkilileri Allah rızası için biraz kaliteyi artırın.Hiçmi kitap basıldıktan sonra elinize alıp incelemezsiniz .Martin amcaya yazık oluyor .Takip ettiğim bir martin kalmıştı sayenizde onuda bırakıyorum.Hiç bir yayınevini diğerinden üstün tutmadım ama okuyucunun sesini dinleyen yoluna devam edecektir.Kulaklara küpe olsun.Saygıyla.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hennessy

Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Cilt: 24

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Bu yeni çıkacak eylül ay'ı kapağını daha öncede bir Tay yayını Atlantis Martin Mystere kitabında görmüştüm sanki. hımm.  ::)
Darkwood Sakinleri..

hennessy

kitabın son kapağında gelecek kitabın hikaye isimleri yazarken özel seriden Mutantlar soykırım1990 ve tüm renkler (renkli seri) hikayelerini gördüm yani artık özel seriye mi geçiyor lal yoksa aradamı bu sayılar gerçi 4.hikaye kara piramit özel seride yok bendeki seride yok insallah özel seri yayınlanmaz tekrar arada dır bu hikayeler :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Özel seri Tay zamanı arada yayınlanmayan maceralardan oluşturulmuştu. Klasik maceralar orjinal sıra takip ettiği için arada özel seriden maceralara rastlıyacağız demektir.  :)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 27 Ağustos, 2011, 22:56:53
kitabın son kapağında gelecek kitabın hikaye isimleri yazarken özel seriden Mutantlar soykırım1990 ve tüm renkler (renkli seri) hikayelerini gördüm yani artık özel seriye mi geçiyor lal yoksa aradamı bu sayılar gerçi 4.hikaye kara piramit özel seride yok bendeki seride yok insallah özel seri yayınlanmaz tekrar arada dır bu hikayeler :)

mutanlar sayı 97-soykırım sayı 98 ve tüm renkler sayı 100 olduğu için tekrar yayınlanıyor. bunlarda özel seride yayınlandığı için atlamamışlar tekrar yayınlıyacaklar.sayı 107 den sonrası da özel seride yayınlanmıştı sanırım onlarıda tekrar yayınlıyacaklar.gelecek kitaptan sonra çıkacak olan 2 ciltde okumadığımız tay zamanında yayınlanan maceralar var.onlardan sonra kah özel seri, kah DE ,kah Aksoy ,devam edecek.ve Lal Yeni seriye ulaşacak..... ;D

rumar80

Bence böyle yaparak doğru bir uygulama oluyor. Herkesin evinde (isteyen) düzgün bir seri olabilecek.

s.b

Klasik serilerde mutlaka macera sıralamasına sadık kalınmalı. Yok şu macera daha önce şurada, yok bu macera ötekinde yayınlandı diyerek atlama yapılmamalıdır. Orijinal sıraya göre bütün maceralar yayınlanmalıdır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

FerdiFon

Sıkı Bir ZAGOR  Fanı  Olduğum Halde  Martin Mystere'nin  Klasik Maceralarını  Uzun Bir Süre Almıştım  Daha Sonra Almayı Kestim Çizimler  Pek Hoşuma Gitmemeye Başladı . Martin Mystere'de Fovori Çizerim  Franco Bignotti İdi Zamanla Onun Çizdiği Maceralar  Azaldı  Ve Giancarlo Alessandrini'nin Çizdiği Maceralar  Çocunlukla Başladı, Kimse Yanlış Anlamasın Ama Ben Bu Çizerin Çizdiği Maceraları Beğenmiyorum  , Heleki  Türkiye'de  Çıkan   Efsanevi Martin Mystere Maceraları Adlı Albümlerde  Adamın Çizdiği Maceralar Tıpkı Karikatür Gibi Bu Kitapların Bir Kaç Sene Önce  1.2. Ve 3 Cildinide Aynı Anda Almıştım  Hala Bitirmiş Değilim   Ne Zaman Alsam Elime Okumak İçin  Sıkılıyor Ve Bırakıyorum ,Bunlar Benim  Kişisel Düşüncelerim Yanlış Anlaşılmasın  ...

Berkdinho

Şu anda keyifle Martin Mystere Klasik Maceralar'ı okuyorum.Maceralar mükemmel.Yalnız ileride ,Özel Seri'de de yayımlanmıştı sanırım, Bis adı verilen bazı sayılar var.Bunlar tam olarak nedir, bir de Klasikler'de de yayımlanacak mı acaba  ???
The Right Man When Things Go Wrong

s.b

Giancarlo Alessandrini'nin çizimlerini ben de beğenmiyorum ama, konuların çekiciliği sayesinde okumaya devam ediyorum. Gerçi yeni seri de konu da kalmadı ama, eskinin hatırına devam ediyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Alıntı yapılan: Berkdinho - 30 Ağustos, 2011, 01:05:34
   Şu anda keyifle Martin Mystere Klasik Maceralar'ı okuyorum.Maceralar mükemmel.Yalnız ileride ,Özel Seri'de de yayımlanmıştı sanırım, Bis adı verilen bazı sayılar var.Bunlar tam olarak nedir, bir de Klasikler'de de yayımlanacak mı acaba  ???

Bis adı verilen sayılar 1 sayıya sığmayan 2 hatta 3 sayı devam eden maceraları italyanlar bis adı altında yayınlamışlar.bunları özel seride lal kitap verdi.ama sanırım klasik maceralarda bunları atlıyacaklar.örneğin bir 131'inci ana sayı çıkmış hemen arkasından 131 bis çıkmış.yani ana seri 131 bizi ilgilendiren lalin yayınlayacağı hemen arkasındaki özel sayı 131 bis(2 sayı süren)oluyor. 

Berkdinho

Martin Mystere Klasik Maceralar Cilt 11-15 sayılarını okudum.Hakkaten de muhteşem maceralar vardı içlerinde.Bu sıkıcıydı, bu beni uyuttu diyebileceğim hiçbir macera yoktu.Senaryolar A. Castelli, T. Sclavi P. F. Prosperi'den, çizimler ise çok daha geniş bir kadrodan gelmiş.Bignotti'yi bir kenarda tutarsak en beğendiğim çizimler Casertano'nun ve Sergio Tuis'in çizimleri.Özellikle Tuis'i çok tuttum umarım ileride başka serilerde de çizimleriyle karşılaşırım.
   Martin Amca'nın maceraları genellikle daha kısa sürdüğü için en beğendiğim maceralardan söz etmek istiyorum.'' Fırtınaların Efendisi '' isimli macera tam bir şaheser.Orloff var,Atlantis-Mu var, Naziler var...Okunası bir macera, tam bir şaheser.Castelli zamanında 2. Dünya Savaşı-Naziler'in bayağı ekmeğini yemiş.'' Druidlerin Orağı '' da böyle bir macera.Ama bu maceraya Fumetti-Frankofon crossoverı diyebiliriz.İmkansızlıklar Dedektifi'miz Asteriks ve Hopdediks'in 1986 versiyonlarıyla karşılaşıyor.Bu da çok güzel bir maceraydı.'' Frankenstein 1986 '' macerası ise resmen maceranın sonuyla vuruyor okuyucuları.Frankenstein'ın peşine düşen Martin Amca ummadığı bir sonuçla karşılaşıyor.'' Martin Mystere'nin Çılgınlığı '' macerasında kahramanımız pek bir çaresiz.Hayal ve gerçek o kadar karışıyor ki acaba Sclavi macerayı nasıl toparlayacak diye merak etmekten kendimi alıkoyamadım.'' Lilliput'a Dönüş '' macerasında ise sayfa 130'da Martin Amca'nın Diana Yenge'den nasıl tırstığını görmek mümkün.Ayrıca uzaylıların bütün macera boyunca tırstıkları Efendilerinin sonunda Orloff'un arabasının altında kalması ve kör bir kurşunla katledilmesinde kendimi gülmekten alıkoyamadım. ;D
   Kısacası Martin Mystere Klasik Maceralar'ı alalım, aldıralım!
The Right Man When Things Go Wrong