Ken Parker Çizgi Romanmış Hadi Canım Sende!

Başlatan tommikser, 02 Mayıs, 2011, 23:07:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

sürçi lisan işte :)
ilk 12 sayı ayrı ayrı da olarak parantez yayınları tarafından yayınlandı.tabii ki rodeo formatında...yan yana koyduğunuzda aynı yayın evinden çıkmış gibi görünüyor..
bende dobişko ciltler de vardı.onlarda aynı boyutta rodeo ile.ama 59 sayıda aynı formatta olsun diye elden çıkardım dobişkoları...

pearl jam

Sonunda dün 3 dobişkoyu aldım. Çok geç bir tanışma olacak ama olsun geç olsun da güç olmasın  :P

hanac

Alıntı yapılan: pearljam - 06 Ekim, 2011, 17:11:52
Sonunda dün 3 dobişkoyu aldım. Çok geç bir tanışma olacak ama olsun geç olsun da güç olmasın  :P

Hayırlı olsun, bak çok iddialı konuşacağım şimdi.

Beğenmemen mümkün değil !

pearl jam

Ben de öyle tahmin ediyorum :) son yıllarda büyük bir iştahla aldığım tek fumetti oldu Ken Parker.

tommikser

Fumettilerde beni heyecanlandıran Nathan ve Dylan'dır abilerim ;D

HacıGeraltEmmi

Ken iyidir, Ken güzeldir, Ken insancıldır... Ama fumetti deyince Teks Forever ;D

darkwood

Ken Parker gerçekçi ve güzeldir. Fumettilerde ayırım yapmam, hepsini okurum.
Ama Zagor, Martin, Mister No ve Tex "forever"  :D
Darkwood Sakinleri..

alan ford

Hasan'a katılıyorum. Ken şahsına münhasır bir adam, beğenmemek zor.  Bu fumetti, frankafon, comics ayrımı beni aşıyor.  Benim için hepsi çizgi roman. 

Ve kesinlikle Ken Parker en iyi çizgi romanlardan biri. :o
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Cantürk

Alıntı yapılan: alan ford - 06 Ekim, 2011, 21:49:16
   Bu fumetti, frankafon, comics ayrımı beni aşıyor.  Benim için hepsi çizgi roman. 

Doğru yaklaşım da bu olmalı zaten.

hanac

Ken Parker'ın yeni sayısından haber var mı acaba ?

Rodeo arayı iyice açtı.

Neredeyse yılda 1 sayı yayınlıyor.

gökmen

oğlum şu an beşinci sınıfa gidiyor sanırım üniversiteye başlarken seriyi tamamlayacağım...

pearl jam

3 dobişko cildi soluksuz okudum. İlk bir iki hikaye western kalıplarının çok dışında şeyler olmadığı için "fena değilmiş" dedirtti bana, ama bu ifade sayılar ilerledikçe, mekan,konu ve karakterler çeşitlendikçe "güzelmiş" , "çok güzelmiş" "fevkalade!!" şeklinde değişime uğradı :)

Ken Parker'la tanışmama sebep olduları için buradan 3 kişiye teşekkür ediyorum. Öncelikle Altın Madalyona ve beni "itki"leyen herkese, sonra gıcır gıcır 3 dobişko cildi bana satan Ceyhan abiye ( pınar kitap ) ve son olarak İstanbul Kitap Fuarına  ;D

"Engelleri ve paradoksları gülerek karşılarsak bunlar bizi öldürmez. Ama sıkıntı öldürebilir. Sıkıntı ise ne mutlu ki çizgi romanların uzak tuttuğu bir şeydir."
- Federico Fellini

tommikser

Sen daha dur.O sayılardan sonra daha da muhteşem oluyor.Neden bu başlığı seçtiğimi daha iyi anlayacaksın.

pearl jam

Sabırsızlanıyorum zaten, devamını bir an önce almam lazım :)

tommikser

Ben o hışımla hepsini alıp okudum.Yakında İtalyancaya başlar ve 1 yılda okuyup anlama seviyesine gelirsem Türkiye'den önce diğer sayıları alır okur ve havamı atarım diye düşünüyorum. ;D