NTV Yayınları kapatılmadı

Başlatan Saint2, 03 Mayıs, 2011, 11:02:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saint2

Kısa sürede çok satanlar listesine giren veya medyada tartışılan bu kitapları bir süre göremeyeceksiniz raflarda.'Erkek Acı Çeker Kadının Ruhu Duymaz, Solucanlara Piyano Çalan Adam, Cahillikler Kitabı, Sevişen Beyin' veya 'İstanbul Ansiklopedisi.' Bunlar NTV Yayınları tarafından piyasaya kazandırılan ve haklı olarak büyük ilgi gören kitaplarından bazıları. Söz gelişi, İstanbul Ansiklopedisi, Reşat Ekrem Koçu'nun yarım kalan rüyasının yeniden sürdürülmesi anlamını taşıyordu bir bakıma. Klasik kitapların çizgi roman halinde yayımlanması da yine NTV Yayınları'nın yayın dünyasına açtığı yeni bir pencereydi.

Kısa sürede çok satanlar listesine giren veya medyada tartışılan bu kitapları bir süre göremeyeceksiniz raflarda. Çünkü, NTV Yayınları ani bir kararla kapatıldı. Gösterilen ama neredeyse hiç inandırıcı olmayan gerekçe ise zarardı.

NTV Bilim de yok

İşin bir başka ilginç tarafı, kapatma kararından NTV Bilim Dergisi'nin de payına düşeni alması. TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi ile birlikte popüler bilim alanında büyük bir boşluğu dolduran ve her sayısı alınıp arşivlenen 15 bin tirajlı NTV Bilim de artık okuyucusuyla buluşamayacak. Çünkü NTV Bilim de kapatıldı.

Tek başına İstanbul Ansiklopedi'si yeter

Yayınevlerinin tarihinde yüzlerce, kimi zaman binlerce kitap vardır ama kimi yayınevleri çoğu kez birkaç kitapla hatırlanır. Sinan Yayınları'nın Sevin Seydi kapaklı iki ciltlik Tutunamayanlar'ı veya Tehlikeli Oyunlar'ı böyledir mesela. Aynı şeyi, NTV Yayınları'nın en önemli projelerinden birisi olan 'İstanbul Ansiklopedisi' için de söylemek mümkün. Nedim'in, 'bir taşına bütün bir İran ülkesini feda ettiği' İstanbul'u 350 maddede özetleyen bu ansiklopedi, Türkiye'nin entelektüel birikiminin de görünürlük kazanması anlamına geliyordu. Çünkü İstanbul üzerine düşünmüş, İstanbul için kaygılanmış, İstanbul'da yaşadığı için keyiflenmiş, erguvanların patlayışını görebilmek için Boğaz kıyılarını kendine mekân tutmuş hemen herkes vardı bu ansiklopedide.

pizagor

Çizgiroman yayıncılığı adına standartları yükseltmiş, bu işin kaliteli olarak nasıl yapılması gerektiğini göstermiş bir yayıneviydi.

Çizgiromanın bu ülkede 300-500 değil onbinlerce satılabileceğini kanıtlamış bir yayıncıydı.

Şahsen çizgiroman adına çok beklentilerim ve umutlarım vardı NTV Yaynlarından. Yazık olmuş...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kahramanlarsinemada

NTV Yayınları'ndan bugüne kadar bir tane bile almamıştım. Çizgi romanın adını duyurmaları güzeldi ama çizgi romana destek vermek isteselerdi telif hakları el yakan yayınları düzenli olarak yayınlamalarını tercih ederdim.

mcyz

NTV Yayınları kapatılmamış. Çizgi romanlar, tarih dergisi vs. yayın hayatına devam edecekmiş. NTV Bilim kapatılmış ama;

Kaynak:
http://www.medyatava.com/haber.asp?id=80183

HacıGeraltEmmi

Kapatılmaması sevindirici bir haber. Çizgi roman adının duyulmasında büyük katkıları oldu bence. Ayrıca yayınları diğer yayınevleri ile kıyaslandığında edisyon ve fiyat politikası açısından çok üst düzeyde. NTV yayınları ile çizgi romanı tanıyan yeni nesil zamanla diğerlerinide keşfedecektir. Devam etmelerine sevindim.

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 03 Mayıs, 2011, 12:38:46
Kapatılmaması sevindirici bir haber. Çizgi roman adının duyulmasında büyük katkıları oldu bence. Ayrıca yayınları diğer yayınevleri ile kıyaslandığında edisyon ve fiyat politikası açısından çok üst düzeyde. NTV yayınları ile çizgi romanı tanıyan yeni nesil zamanla diğerlerinide keşfedecektir. Devam etmelerine sevindim.

Sevgili Abbas düşüncelerine katılıyorum. Yeni yayınları ile örnek yayıncılık ilkelerini devam ettirmelerini temenni ediyorum.
Darkwood Sakinleri..

emre

Popüler Bilim yayıncılığı yapan önemli bir dergiydi kapatılması çok ama çok üzdü beni. Madem bir yayının sonlandırılması gerekliydi bu bilim dergisi olmamalıydı. Bahane olarak reklam gelirlerinin az olması gösterilmiş ama ben inanmıyorum asıl nedenin bu olduğuna. Küçük bir umut ama dergi yayınlanmasa bile belki internet üzerinden e-dergi şeklinde takip etme imkanımız olur.

a5555

Bugün medya tava da, ntv yayınları hakkında yazı yayınladı .çizgiromanlar kapatılmamış,
İçiniz rahatlasın:) ;D,ordan o kısmı aşağıya yapıştırdım.

NTV yayınları kapanmadı. Bilim ve tarih serisi, çizgi romanlar, güncel ve özel yayınlarla hayatına devam edecek. Çalışma modelini değiştirerek, iş hacmini küçülterek yayınevini yeniden yapılandırmaya çalışıyoruz.
NTV Bilim'i ise ne yazık ki kurtaramadık.

Tarkan Kurt

Yayınevinin kapanması kötü bir haberdi ama sonrasında gelen çizgiromanla ilgili bölümün kapanmadığı haberi beni sevindirdi.

s.b

NTV Yayınevi artık sadece çizgiromanla yayınına devam etmekle iyi bir karar almış. Eminim Corto'nun ardından yeni yayınlar gelecektir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: s.b - 08 Mart, 2012, 16:00:52
NTV Yayınevi artık sadece çizgiromanla yayınına devam etmekle iyi bir karar almış. Eminim Corto'nun ardından yeni yayınlar gelecektir.
Konu hortlamış :)

alpi

iyi ki de kapanmamış da ''cahillikler kitabı 2'' ile ''suç 2''yi basmış...

DAMPYR

evet iyikide kapanmadı NTV gerçekten iyi çizgi romanlar yayınlamaya devam ediyor.Hiçbir yayınevinin kapanmaması dileğiyle..... ::) :D ;)

ErenKoyunoglu

Sami abicim, şu başlığı NTV Yayınları kapatılmadı diye değiştirirsen iyi olur, panik içinde Cortolar gitti diye girmeyelim şu başlığa :)
Sevgiler,
Eren

DAMPYR

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 08 Mart, 2012, 19:20:32
Sami abicim, şu başlığı NTV Yayınları kapatılmadı diye değiştirirsen iyi olur, panik içinde Cortolar gitti diye girmeyelim şu başlığa :)
Sevgiler,
Eren

;D ;D ;D