Marvel veya DC tavsiyeniz

Başlatan hennessy, 09 Mayıs, 2011, 21:19:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

İtalyanlara çok daldığımı fark ettim biraz amerikan çizgi roman okumak istiyorum arkadaşlar marvel veya DC den tavsiye edeceğiniz sağlam bir dizi tavsiye edermisiniz X Man olabilir örümcek olabilir yalnız sürekleyici ve yeni yayınlanmaya bailamış bir hikaye daha çok ilgimi çekecektir şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

DC'den bir tercih dersen kafadan Green Lantern derim. Bununla ilgili yazılar da yazdım. Oku karar ver. Başlamak istersen Rebirth adlı macerasını bul ve başla.
   İlyas'ta ben Hatay'a gitmeden önce yüze yakın green lantern vardı, ama onları tavsiye etmem. İlyas'taki takımlardan birini alacaksan JLA'i al derim.
   Marvel'a gelince.....
   İlla yeni başlamış bir seri olsun diyorsan Avengers'ı önerebilirim. Gerekli şeylerin başladığı new avengers'ın devamlarını oku (GON ve gerekli şeyler de satılıyor)
   Thor ya da Captain America'nın yeniden başlamış birinci sayılarından olaya girebilirsin.
   Örümcek adam konusunda kararsızım
   Bulabilirsen Wolverine: Origins (Origin değil) serisini al. Wolverine'i farklı anlatıyor.
   İlla da X-men dersen....
   Ya essentiallara devam et, ya da yeni seri içinde X force'u oku. Serttir ve güzeldir. Astonishing X men de güzeldir, ama Marmara yayınına başlıyor.

İngilizcen iyi ise daha fazla sabretme ve başka şey arama walking dead al. Al da bir ara konuşalım.
  Bu arada farklılık olsun diye Star wars düşünür müsün?  ;) ;D
   Sevgiler

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Mayıs, 2011, 21:38:33
    DC'den bir tercih dersen kafadan Green Lantern derim. Bununla ilgili yazılar da yazdım. Oku karar ver. Başlamak istersen Rebirth adlı macerasını bul ve başla.
   İlyas'ta ben Hatay'a gitmeden önce yüze yakın green lantern vardı, ama onları tavsiye etmem. İlyas'taki takımlardan birini alacaksan JLA'i al derim.
   Marvel'a gelince.....
   İlla yeni başlamış bir seri olsun diyorsan Avengers'ı önerebilirim. Gerekli şeylerin başladığı new avengers'ın devamlarını oku (GON ve gerekli şeyler de satılıyor)
   Thor ya da Captain America'nın yeniden başlamış birinci sayılarından olaya girebilirsin.
   Örümcek adam konusunda kararsızım
   Bulabilirsen Wolverine: Origins (Origin değil) serisini al. Wolverine'i farklı anlatıyor.
   İlla da X-men dersen....
   Ya essentiallara devam et, ya da yeni seri içinde X force'u oku. Serttir ve güzeldir. Astonishing X men de güzeldir, ama Marmara yayınına başlıyor.

İngilizcen iyi ise daha fazla sabretme ve başka şey arama walking dead al. Al da bir ara konuşalım.
  Bu arada farklılık olsun diye Star wars düşünür müsün?  ;) ;D
   Sevgiler

Sevgili rumar80 bir tanesin evet SW hiç okumadım nasıl bir seri tavsiye edermisin :) şaka bir yana Avengers çok tavsiye ediliyor ve kaptan amerikayıda çok merak ediyorum bu işin piri oalrak hangisi dersin

rumar80

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Mayıs, 2011, 21:54:43
    Avengers.

teşekkür ederim rumar80 hafta sonu ilk kitabı alıp okuyacağım özledik muhabbetini bu arada yolun düşerse bekleriz.bu arada bu seri türkçe değilmi ayrıca bu kitaplamı başlayacağım

http://www.gerekliseyler.com.tr/details.php?catid=36&pg=1&direct=1&urun=2029&tmd=120

HacıGeraltEmmi

Süper kahraman harici bir şey istersen harika bir seri önerebilirim. Unknown Soldier, vertigo yayını.
İşte bir adet kapak...

[IMG]http://www.hizliupload.com/img/85536972394264176518.jpg[/img]

hennessy

süper kahraman tarzı bişi istiyorum ama bunada bir göz atacağım sagolasınız

rumar80

Marvel ve DC dendiği için bunları yazdım.
   Yoksa burada da yazdığım Northlanders da iyi ir seri. Bir yazılarıma bakın.
   Bugün sevgili Eren'in tavsiye ettiği Rex Mundi'ye başladım. Daha net bir şey söyleyemeyeceğim.
   Tabii bir de şehir efsanesi Preacher var ki, bir ara okumaya niyetliyim

hanac

Gerekli Şeyler'in yeni serisi New Avengers ile başla.

Süper bir dizi gerçekten.

ErenKoyunoglu

Preacher ve Rex Mundi okumayanı dövüyorlarmış :D. Umarım Rex Mundi'yi beğenirın Rumarcım. Hennessy belki okumuştur ama Star Wars Infinities'den A New Hope ve The Empire Strikes Back'i okudum hiç fena değildi. Kimse alınmasın ama Star Wars çizgiromanları bence vasatla iyi arasında genelde. Öyle İnanılmaz güzel olanına rastlamadım. Neyse zevk meselesi tabii. Bu ikisi iyi klasmanına girer bence. Akşam da Return of the Jedi'i okuyacağım bakalım o nasıl.
Hepinize sevgiler, selamlar,
Eren

hennessy

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 10 Mayıs, 2011, 09:51:45
Preacher ve Rex Mundi okumayanı dövüyorlarmış :D. Umarım Rex Mundi'yi beğenirın Rumarcım. Hennessy belki okumuştur ama Star Wars Infinities'den A New Hope ve The Empire Strikes Back'i okudum hiç fena değildi. Kimse alınmasın ama Star Wars çizgiromanları bence vasatla iyi arasında genelde. Öyle İnanılmaz güzel olanına rastlamadım. Neyse zevk meselesi tabii. Bu ikisi iyi klasmanına girer bence. Akşam da Return of the Jedi'i okuyacağım bakalım o nasıl.
Hepinize sevgiler, selamlar,
Eren

Aynen katılıyorum SW bazen vasat bazende çok iyi hikayelerden oluşuyor ama şunu unutmayalım o kadar işin cılkını çıkardılarki ne filmle hikayeler uyuşuyor nede olaylar artık genişletilmiş evren iyice çorba oldu ama genede okunur o ayrı ayrıca Return of the Jediyi beğeneceksin

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 09 Mayıs, 2011, 22:54:35
Gerekli Şeyler'in yeni serisi New Avengers ile başla.

Süper bir dizi gerçekten.

Hafta sonu alacağım hanac biraz araştırdım sağlam bir seriye benziyor teşekkür ederim

boca1907

Brian Azzarello ve Eduardo Risso ikilisinin eşsiz eseri "100 Bullets" ilk tavsiyem olur.Vücuduma dövmesini kazıtacak kadar hastası yapmıştır beni.Mutlaka dene derim.

emre ozdamarlar

100 Bullets'i su an bastan okuyorum, daha önce  8. cilde kadar okumustum galiba, simdi 2. ciltteyim. Harika bir eser. Grafik olarak da, hikaye olarak da.

ErenKoyunoglu

Vertigo'dan çöp çıksa alıp okuyorum, 100 bullets da hakikaten muhteşemdir. Şu ana kadar ısınamadığım tek Vertigo Fables. Yakında Hellblazer'lara başlayacağım onlarla ilgili bilgi de yazarım.