Samuray - YKY

Başlatan pearl jam, 10 Mayıs, 2011, 21:34:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Bugüne kadar 6 albüm yayınlanmış.

YKY ilk 3 albümü bu çıkan ciltte topladı.

Kalan 3 albümü de diğer ciltte toplayacak.

Yani YKY 2 cilt yayınlamış olacak.

pearl jam

Hasan beye açıklama için teşekkür ederim.

tommikser

Peki abi 7. sayısı çıkarsa ne olacak diğer 2 sayı çıkıncaya kadar 3 yıl bekleyecez demek ki.Saçma bir yayın tarzı bu açıdan bakınca.Sizce?

pearl jam

Alıntı Yap
Alıntı yapılan: gunessemerci - 27 Mayıs, 2011, 14:30:17
Peki abi 7. sayısı çıkarsa ne olacak diğer 2 sayı çıkıncaya kadar 3 yıl bekleyecez demek ki.Saçma bir yayın tarzı bu açıdan bakınca.Sizce?

ben 2-3 albüm aynı anda basılan ciltleri seviyorum açıkçası ama dediğin gibi de bir dezavantajı var, doğru. O zaman belki fazla bekletmemek için 2 albüm birarada yayımlayabilirler belki ya da yeni albümleri birikene kadar yky başka bir çr yayımlar, dünyada türkiye de yayımlanmamış çr mi yok? yeni seriyle ilgilenirken bir bakmışız zaman su gibi akıp gitmiş basılacak 3 samuray albümü birikivermiş ;D

rumar80

Tüm frankofonlarda bu sorun var zaten arkadaşlar. Hemen hemen yılda bir tane olarak genelde basıyorlar. Bizim şu anki avantajımız ciddi bir frankofon boşluğu olması ve yayılanan çizgi romanların belli bir stoğunun olması. Stok tamamlanınca biz de Avrupa'daki çizgi roman severler gibi bekleyeceğiz.
   O zamana kadar....
   Keyfini çıkarın

kalidor

34 yıllık Thorgal'in 2011 itibarıyla 33 sayısı olması da Fransızların uyuşuk insanlar olduğunu gösteriyor :)
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Mayıs, 2011, 15:36:21
   Tüm frankofonlarda bu sorun var zaten arkadaşlar. Hemen hemen yılda bir tane olarak genelde basıyorlar. Bizim şu anki avantajımız ciddi bir frankofon boşluğu olması ve yayılanan çizgi romanların belli bir stoğunun olması. Stok tamamlanınca biz de Avrupa'daki çizgi roman severler gibi bekleyeceğiz.
   O zamana kadar....
   Keyfini çıkarın

Alıntı yapılan: kalidor - 27 Mayıs, 2011, 16:04:25
34 yıllık Thorgal'in 2011 itibarıyla 33 sayısı olması da Fransızların uyuşuk insanlar olduğunu gösteriyor :)

Şu stoklar biran önce gelsede, eritsek gayri.
Belki Fransızlarda yeni stok yapmak için canlanırlar biraz.  :)
Darkwood Sakinleri..

hanac

Samuray 1. cildi okudum.

Hikaye gerçekten çok güzel.

Çizimler Okko'da daha güzel ama burada da hikaye çok iyi.

Açıkçası çok heyecanlı yerde kaldı, umarım 2. cilt için fazla bekletmezler.

Herkese tavsiye ederim.

pearl jam

Ben de az önce bitirdim

Çizimler de hikayede çok başarılı. YKY sayesinde Japon kültürünü de öğreniyoruz bu arada :)

Çok heyecanlı bir yerde kaldı hakikaten

2. cilt de bir an önce yayımlanır umarım

Ben de herkese tavsiye ederim :)

pearl jam

heh he Hasan abi nin yazdıklarının aynısını yazmışım neredeyse. valla farketmeden oldu ;D

darkwood

Samuray her ne kadar Manga tarzı olmasada, hikaye olarak doğu kültüründen esintiler taşıyor.
Son yıllarda Manga türü kaliteli kitaplarında yavaş yavaş piyasaya çıkması ile Japon anime kültürü de yavaş yavaş ülkemizde de sevilmeye başladı.
Zaten millet olarak çekik gözlüleri severiz, orta asyadan gelme bir takıntı var bizde..  :D
Darkwood Sakinleri..

drfuhrer

Arkadaşlar bugün D&R'de gezerken samuray adlı çizgi roman cildini gördüm, yapı-kredi yayınlarına ait.

Müthiş bir şeydi. Baskı, cilt, kalite....

Bu çizgi roman hakkında bilgi sahibi olan var mı ? Ne aralıklarla çıkar ? Uzun mu sürer ? Kaç sayı çıkacak ?

HacıGeraltEmmi

drfuhrer

dostum çok teşekkür ederim verdiğin link için...umarım çok geç çıkmaz diğer sayıları...

HacıGeraltEmmi

Kitapla ilgili olumsuz bir yoruma rastlamadım şimdiye kadar. Ben de çok beğenmiştim. İnşallah en kısa sürede kalan 3 sayı yayınlanır. YKY diğer yayınları da çok güzel (Tetikçi, Okko, Blacksad) okumadıysanız diğer frankofonlar başlığına bir göz atın derim ;)