Samuray - YKY

Başlatan pearl jam, 10 Mayıs, 2011, 21:34:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

İki başlığı birleştirdim.

Samuray'ın 2. cildini sabırsızlıkla bekliyoruz.

drfuhrer

iyi yaptın hanac dostum.iki başlık altında mekik dokumaktan gözlerim şaşı oldu.HAHAHA

hanac

Samuray'ın ilk cildi Mayıs 2010 da çıkmıştı.

İkinci cilt için vakit geldi.

YKY den bir iyilik bekliyoruz.

s.b

Kitaplığımdaki Samuray yalnızlıktan dolayı intihar etmek üzere. YKY yi bu yalnızlığa son vermek üzere göreve davet ediyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: s.b - 18 Mart, 2012, 23:20:18
Kitaplığımdaki Samuray yalnızlıktan dolayı intihar etmek üzere. YKY yi bu yalnızlığa son vermek üzere göreve davet ediyorum.

Okko, Black Sad ve Tetikçi'nin yanına koy onlarla arkadaşlık etsin.  ;)

Gambit

Samuray'in 2. cildini aldim

YKY resmen, cilt nasil basilir, edisyon nasil olmalidir diye ders verir nitelikde bir kitap cikarmis. Samuray tarzi saygi ile egilmek lazim karsilarinda.

Bravo

pearl jam

Alıntı yapılan: Gambit - 10 Nisan, 2012, 16:14:27
Samuray'in 2. cildini aldim

YKY resmen, cilt nasil basilir, edisyon nasil olmalidir diye ders verir nitelikde bir kitap cikarmis. Samuray tarzi saygi ile egilmek lazim karsilarinda.

Bravo

YKY gerçekten de baskı konusunda neredeyse kusursuz bir iş çıkartıyor. Her çizgi romanseverin sırf bu yüzden bile bütün yayınlarını alması gerektiğini düşünüyorum.

Tek kusurları da Bütün kitapları Blacksad de yaptıkları gibi orjinal boyutlarında yayımlamamaları. Mesela Okko sırf bu küçültülmüş baskı yüzünden olduğu kadar iyi gözükmeyen bir çizgi roman bence.

Ama dediğim gibi bunun dışında kusursuz. Ayrıca satış fiyatları da piyasaya göre inanılmaz iyi. Mesela orjinal boyutunda her biri ikişer sayı içeren sert kapaklı Blacksad lerin etiket fiyatı sadece 21-TL. Yine dayanamayıp sözü Blacksad' e getirdim ;D. Çok istiyorum satsın bu çizgi roman yüzde verecekler bana  :P

omega red

blacksad hakettiği ilgiyi gördü demek ki 2. baskıyı yaptı.
ben şimdiye kadar 5 tane aldım. sürekli hediye ediyorum birilerine.
diğer yky yayınları da umarım yeni baskılara ulaşır ve yeni frankofonlar için cesaret verir.

rumar80

Samuray'ın iki albümünü de okudum. Gerçekten güzel bir çizgi roman. 4. sayı ile ilk albümdeki macera bitiyor. Ardından iki sayılık başka bir macera başlıyor. Ancak macera sonunda devam edeceğini gösteren bir panel var.
   YKY'na teşekkürler, ama insan şimdi yeni sayı ne zaman çıkacak diye düşünmüyor değil. Bu sefer sorun bizden de kaynaklanmıyor... ;)

Gambit

doktor ben 2. cildin son 2 sayidaki 2 sayilik macerayi ilk 4 sayilik maceraya gore daha cok sevdim.  Adada gecmesi, yasli / genc insanlarin drami, yasli samuray in kabiliyeti kadar buyuk olan onuru...derken daha bir icime sindi son 2 macera. sen ne dersin ?

rumar80

İlk macera haırlanışına göre apar topar bitirldi gibi oldu bence. İkinci macerada daha ne anlatılmak istendiği ve ne kadar anlatılmak istendiği daha belirgin gibi Süleyman.
   Frankofonların güzel yanı yaratıcıları sindire sindire eser çıkarıyorlar, ama okuyucu? Bekle babam bekle....

Harun Ça

Yeni okumaya başladım samurayları manga çizimleri dışında görmek çok güzel oldu gerçi bir Vagabond olmasada konu ve çizimler güzel yky kaliteside ortada.

darkwood

Alıntı yapılan: Mic-Har - 15 Mayıs, 2012, 18:38:41
Yeni okumaya başladım samurayları manga çizimleri dışında görmek çok güzel oldu gerçi bir Vagabond olmasada konu ve çizimler güzel yky kaliteside ortada.

Gittikçe heyecanı artan konuları ve dövüş teknikleri ile İkinci ciltten daha çok keyif alacağınızı söyleyebilirim. 3.cilt içinde çok fazla beklemeyiz umarım.
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Mic-Har - 15 Mayıs, 2012, 18:38:41
keşke bizim çocukluğumuzun usta dövüşçüsü ugaki'yi  (tercüman çocuk'ta yayınlanmıştı..) tüm samuray ve uzakdoğu hikayelerine meraklı çizgi roman severler okuyabilseydi..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Zamanında o "çocuk" dergilerinde neler okumadık ki...