Ödüllü manga konusu

Başlatan rumar80, 16 Mayıs, 2011, 12:59:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Ben "Lone Wolf and Cub" serisinin yayınlanmasını istiyorum.

Filmini seyretmiştim ve çok beğenmiştim, bkz. aşağıya

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1524.0.html

boca1907

Alıntı yapılan: hanac - 18 Mayıs, 2011, 11:45:15

Usta bu seri yayınlansa çocuğumu yakarım...Fena ötesi bi seridir...

İngilizce çevirisinde ilk 12 sayısının kapaklarını Frank Miller çizdi bildiğim kadarıyla...

darkwood

Yayınlanırsa gerçekten müthiş bir seri olur, gerçekten çok çarpıcı ve etkileyici bir konusu var.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Alıntı yapılan: boca1907 - 18 Mayıs, 2011, 11:56:16
Alıntı yapılan: hanac - 18 Mayıs, 2011, 11:45:15

Usta bu seri yayınlansa çocuğumu yakarım...Fena ötesi bi seridir...

İngilizce çevirisinde ilk 12 sayısının kapaklarını Frank Miller çizdi bildiğim kadarıyla...

Kardeşim çocuğunla ne sorunun var.  ;D Bırak çakmağı. Otur kitabın başına....
Aferin....
Oku oku, çocuğuna da oku. ;D

rumar80

Naruto kısmetse yarın elimde olacak, ama bu kadar mı az mangacı var aramızda?
Haydi dostlar klavye başına. İtkileyin bizi

boca1907

9-15 Mayıs tarihleri arasındaki Japonya'da Manga sıralamasında, One Piece 227,721 kopyalayla 1. sırada...

İkinci sırada animesiyle gönüllerimizde taht kuran Highschool of the Dead var.115,154 kopya...

Fırlama Narutomuz 33,129 kopyayla 9. sırada...

Bu One Piece şaka maka bi nesli büyüttü.İlk çıktığı zaman seriye başlayanlar, şimdi çocuklarına okutuyolar seriyi...Tez konusu resmen...

tommikser

Geçte olsa Alişan'ın deliliği sayesinde bizede okumak naip olacak.Sabırsızlıkla bekliyorum.Ayın 15'ide geçti ama...

cankazmaci

manga' vazgeçilmezdir. :) bir dönem elimde bir çok manga vardı yugioh olsun, naruto olsun. daha sonra ihtiyacı olan kişilere vermiştim. en son bakuman'ı okumuştum, bilen bilir Death Note'un mangakalarının elinden çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam. çok ta beğenmiştim. önerebileceklerim arasında ilk olarak -

death note / bakuman /

C.

emre ozdamarlar

Bakuman'i bastan biraz okumustum, surukleyiciydi.
Cizimleri de cok guzeldi.

rumar80

Ayın 22'si oldu katılım beklediğimden düşük gidiyor. Oysa Naruto'nun satışının da iyi olduğu söyleniyor. Yoksa herkes ilk kez mi deniyor?
   Hadi ama....

alan ford

Yıl 2002 yanlış hatırlamıyorsam. Kadıköy'de mi yoksa bir kitapçı rafında mı rastladım tam hatırlamıyorum ama C&C Tasarım Yayın tarafından basılan Ninja High School 'la tanıştım ben mangayla. Gerçi yaratıcıları Amerikalı ama kocaman gözlü ninjalar olunca mevzu ben manga etiketini yapıştırıverdim. Kitabın arka kapağında da "Manga türünün en güzel örneklerinden" diyor üstelik. Yine de bu konuda muhalefet şerhi koyacak varsa, itiraz etmem, oturup konuşuruz. :)
Nasıldı derseniz biraz karışık. Yani ben pek bir şey anlamadım. Baskıda karelerin bir kısmı matbaanın azizliğine uğramıştı,  fazladan kesilmiş. Kapakta kocaman bir "tam macera"mottosu var.    Ama bu macera tam değil. Ne doğru düzgün başlıyor , ne de bitiyor. Devamı geldi mi bilmiyorum ama bu kitabın beni uzun süre manga'dan uzak tuttuğu bir gerçek. Zaten yayımlanan manga'da yoktu pek. Yani Ninja High School iyi olsaydı da pek bir şey değişmeyecekti.

Sonra. Sonra Gon geldi. O'nun yaratıcısı Japon ama o da kafamızdaki "manga" tanımına uymuyor pek. Ama bu sevimli asabi dinazor benim kitaplığımın başköşesinde. Üstelik orijinal dilinde okuyabildiğim tek çizgi roman. ;D O'nun devamı gelmedi ama öncesi varmış. Darkwood Sakinleri'de bir macerasını yayımlamış. Orijinallerini alayım dedim, baskıları tükenmiş. Yani benim manga maceramın başlangıcında var bir terslik

En son "Yalınayak Gen "geldi. Nasıl anlatılır ki bu kitap okumayan birine. Hala okumadıysanız alın okuyun işte . Sadece "manga" ların değil, tüm çizgi roman aleminin en etkileyici serilerinden biri.  Bu seriyle " altın madalyon itki"siyle tanıştığımı da not düşeyim.

Şimdi sıra Naruto ve Yengeç Gemisi'nde. Onlar yarın elimde olacak. Okuyunca onlar hakkında da yazarız. Bu arada klasiklerin manga basımları ve Karl Marx ve Darwin'in kitapları da manga' larıyla boy gösterdiler geçen yıl. Ama anlaşılan forum sakinlerinden pek ilgi görmemişler. Bir dahaki ayın siparişlerine onlarıda ekleyelim bakalım. Bir göz atmakta fayda var. Şeytanın bacağını kırdık bir kere. Mangayla samimiyeti ilerletmekten zarar gelmez. İş seriler yine yarım kalmasın :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Alıntı yapılan: alan ford - 22 Mayıs, 2011, 23:48:11
Şimdi sıra Naruto ve Yengeç Gemisi'nde. Onlar yarın elimde olacak. Okuyunca onlar hakkında da yazarız. Bu arada klasiklerin manga basımları ve Karl Marx ve Darwin'in kitapları da manga' larıyla boy gösterdiler geçen yıl. Ama anlaşılan forum sakinlerinden pek ilgi görmemişler.

Aslında bir kaçı hakkında yorumlarımız var..

Yengeç Gemisi:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1790.0.html

Hamlet yorumum:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1734.0.html

Kapital manganın ilk cildini okudum ve çok beğendim.Diğer klasiklerin mangaları ise
beklemede. Açıkcası yapacak çok iş,okuyacak çok kitap,seyredecek çok film var ama
elden de gelen budur..
"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Rastgele bir blogda karsima cikti. Ne kadar dogrudur bilmiyorum ama gercekse de sasirmam.

Bir mangaka'nin haftalik calisma saatleri.

V

Benim çalışma saatlerimle hemen hemen aynı.Yanlız ben daha az uyuyorum. ;D
"İstemem,eksik olsun.."

ferzan

İnanılır gibi değil...Doktor kontrolünde mi çalışıyor bu insanlar...Hafta boyunca sadece 11 öğün yiyorlar ve sadece 4 gün 2 öğün,kalan günler tek öğün...Allah'tan uykularını alıyorlarmış,yoksa çıldırır insan...Boş zaman ise sadece haftada 3 saat...Vallahi diyecek birşey bulamadım,kendimden de utandım...Yalnız,bu tempoya yakın,bazen paralel ve hatta bazen de bu tempoya toz yutturacak yoğunlukta çalışan yerli bir çizer abimizi tanımıyor olsam,inanması güç bir tablo diyebilirdim...Tek bir farkla...Bu tablodaki uyku saatleriyle birşeyler atıştırma saatlerinin yerlerini değiştirin...Asistanlarla çalışma yerlerini maviye boyayın...Boş zaman bölümünü de tablodan çıkarın...En azından bir dönem,kısa süreliğine de olsa buna şahit olmuştum...Ayak uydurmaya çalışma şansını yakalamıştım... ;)
    Dolayısıyla Fatih Abi'ye buradan selam ederim... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com