Ödüllü manga konusu

Başlatan rumar80, 16 Mayıs, 2011, 12:59:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Bu konuya cevap yazma işi en son güne kaldı ama olsun. Aslında olumsuz bir özellik olacak ama hayatımda hiç manga okumadım. Elimde sadece bir dönem Yalınayak Gen'in 1. sayısı vardı. Forumumuzdaki güzel anlatımlar sonucu büyük bir istekle okumak istiyordum ama benden önce eşim okumak istedi. Artık sebebi nedir bilmiyorum pek beğenmediğini,biraz ağır bir kitap olduğunu falan filan söyledi. İşin açığı eşime de güvenirim, okumaktan vazgeçtim. Şu aralar Gerekli Şeyler'in Mangalarına sarmış bir vaziyetteyim, tabi ki sadece merak ediyorum daha alamadım. Tür olarak Mangalar, ben de daha çok komedi ve aksiyon felsefesi üzerine yoğunlaşmış eserler gibi geldi. İlla ki aksi de söz konusu; ama populer Mangalara baktığımız zaman hep komedi ve aksiyon üzerine. Gerekli Şeyler'in Mangalarını seveceğimi düşünüyorum. Türkiye'de bu türün eksikliği söz konusu idi; umarım artık giderilir. Ekol olarak değerlendirirsek benim için ayrım yoktur, benim için çizgiroman vardır, okunacak kitap vardır...

Ha bir de Engin Abim şöyle demiş: Ekrem bunu kazanamazsa yüreği "cızzz" eder valla... Düşüncene aynen katılıyorum abi, tam benlik bir eser, şöyle bir de Türkçesi olsa tadından yenmez işte...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Ödüllü manga konusu için katılım süresi tamamlanmıştır.
   Kazanan arkadaşımızı açıklamadan önce bir konuya açıklık getirmek istiyorum:
   Yarışma kurallarında da yazdığımız gibi hediyeyi verirken kazanan arkadaşımızın son 3 ay içinde ödüllü soru ya da ödüllü konu bölümlerinden bir ödül kazanmamış olması gerekmektedir.
   10000. mesaj ve bunun gibi özel ödülleri kazanan arkadaşlar bu ödülü kazanabilirler.
   Bu kadar yazıdan sonra kazanan üyemiz:

boca1907

Kendisini kutluyor, iyi okumalar diliyoruz. Hediyesi en kısa zamanda kendisine ulaştırılacaktır.
   Bir sonraki ödüllü konuda görüşmek ve yazışmak üzere.

Altın madalyonda ödüller bitmiyor.
   Sırada sevgili Engin'in hazırladığı ödüllü soru var. Ayrıca 20000. mesaj ve hediyesi de ileride göründü bile.
   Bol çizgi romanlı günler

gamlıbaykuş

Tüh kaçırdık ödülü desene :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

konnektör

İşin aslı mangalar hakkında fazla bilgim yok. Manga shakespeare den romeo ve jüliet ile fırtınayı okudum, fazla hoşlandım denemez bana biraz japon çizgi filmlerini anımsattı. Sanki çizgi filmin çr. uyarlaması gibi. Furmeti lerin yerini hiç biri tutmuyor.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

tommikser

Yalın ayak gen veya Naruto oku bakalım ne olacak? ;D ;)

Tasslehoff

Çok ciddi bir anime fanatiği olmama rağmen bu işin kaynağı olan mangaları bir türlü okuyamadım.
Manga sanırım daha çok vakit istiyor. Bir de ben dijital okumanın çok büyük fanı değilim elimde tutayım istiyorum ki mangalar için kısa süre öncesine kadar İngilizceler için bile bu çok mümkün değildi.
Manga konusunda çok fikrim olmadığı için ise animesini bildiğim eserlerin mangasına yöneldim ki bir çok manga sever de eminim böyle başlamıştır.

Manga ile çizgiromanın en büyük farkı mangaların, mangaka adı verilen yazar çizerler tarafından yaratılması ve sonlanacağı zaman da başka bir kimsenin devam ettirmemesidir diyebilirim. Gerçi aranızdan "Amerikan çizgiromanları dışında zaten öyle ki bu durum" diyecekleri duyar gibiyim...  ;D

Bana mangaka denen bu adamlar serilerine ruhlarını yansıtıyorlar gibi geliyor. Bu işin benim düşündüğüm gibi olduğuna inanan da birçok kişi var ki Japonya' da mangakalar el üstünde tutuluyor.

hanac

Bugün Yengeç Gemisi'ni okudum.

Herkese tavsiye ederim.

boca1907

En sevdiğim çizgi roman türünde ödül kazanmak süpermiş...Manga candır canandır...

Teşekkür konuşması yapmak istiyorum...

First of all I wanna thank my mother....:)

cankazmaci

Kazanan arkadaşı tebrik ediyorum, iyi okumalar. ;)

C.

iko

Manga 8  !!
en geç 12 Martta raflardaki yerini alıyor..
daha erken bir duyumum olursa da hemen yazacağım

Ayrıca face sayfamızı beğenin:

http://www.facebook.com/pages/Ak%C4%B1l%C3%A7elen-Kitaplar/373193556026020?sk=app_201143516562748

bu konuda destek istiyorum..