Gönderen Konu: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi  (Okunma sayısı 41985 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tommikser

 • Master Sun Kenobi
 • Bölüm Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • *****
 • İleti: 4,757
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #480 : 03 Ağustos, 2017, 13:40:48 »
saki dostum gene aynı şeyi yapıyorsun.Türkçe de salça olmak diye bir tabir vardır.İlgili ilgisiz her seye karışmak anlamında kullanılır.Şimdi örümcek adam konusu konuşurken Mister No ne Allah aşkına.Biraz soluklan abi.Elini yüzünü yıka.Bilgisayarın başından kalk hava al.Millet de biraz rahatlasın.Nedir bu her başlığa olur olmaz yazma sevdan.Millet kırmdan bişeyler yazıyor ama sen gene hala gaz almış araba gibi durmadan yakıyorsun. >:( >:( >:(
Jedmau 'nun Çokoprensiyim ben :)
Hakkı Bulut Sevenler Derneği

Çevrimdışı Saki

 • MAKEDONYA
 • Çizgi Roman Bağımlısı
 • ****
 • İleti: 502
 • GAVRAN
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #481 : 03 Ağustos, 2017, 14:06:06 »
Guneş Semerci beyciğimiz..insan gibi burda kendimin çok değer verdiğim sayın dean'a çok insangibi bir kaç soru sordum-tamami-ağzimi bozdurma adamım.. rica ediyorum ağzımı bozdurma ağzını kapat-adam ol-lafını bil dkendini çokk akıllı yapma!!! Adam gibi konuş..kaç ay oldu burada hiçbir yazı yazmadın..kaç defa girdin foruma..bi giriyorsun..ben Saki sürekli senin gözünde diken oluyorum..beni düzeltmeye kalkma kabadayı-İSTEDİĞİM YERDE İSTEDİĞİM YAZIYI YAZARIM-İSTEDİĞİM ŞEYİ-YİNE İSTEDİĞİM GİBİ SORARIM-değer verdiğim insanlara-mutalaka cevap alacağım insana sorarım..tamammı çok akıllı adamım..BABANIN MALIMI BU FORUM da sen kalkmış bana 1000 kişinin önünde standard uygulayacan-bak lütven aklını topla adam ol..tamammı..yazıların-incelemelerin gerçekten çok güzel..çok büyük keyifle okuyorum...tamam..neden öyleyse kalkmış illaki beni terbiye edeceksin illaki milletin önünde Sakinin nekadar 'yaramaz' bir çocuk..bir bad boy olduğunu göstermek istersin. illaki kulağını çekecem bu yaramaz çocuğun-illaki adam yapacam bu Makedonyalı çocuğu!!

Bak tommikser-Güneş Semerci beycik ricam peşimi bırak-ricam..kendini çok akıllı yapma-senden daha çok bilenler var bu forumda da, dışında da..çok uzaklarda da..sen en akıllı değilsın-bende tabiki..

Şimdi bu forumu babanın malı görüp beni intruder mi görüyorsun-oyunbozan mı görüyorsun..kovmak mi istersin evinin önünden..

Sana inat olsun..Güneş Gölgelenmesi yapacağım..İşıklarnı engelleyeceğim..senin gibi güneş keşke hiç doğmasaydı ;)

Sayın dean'a bana öylesine anlayış gösterdiği için ve memnun edici bilgiler için teşekkür ediyorum.

Sana gelince Semerci..git semer işine devam et!! kolay gelsin ;)

Çevrimdışı lemazmatik

 • Billy the Kid
 • Çizgi Roman Sever
 • **
 • İleti: 130
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #482 : 03 Ağustos, 2017, 14:16:28 »

Çevrimdışı tommikser

 • Master Sun Kenobi
 • Bölüm Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • *****
 • İleti: 4,757
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #483 : 03 Ağustos, 2017, 14:25:14 »
Şimdi bu çok kötü yazının imlanın üzerine ne yazsam bilemedim.Forum babamın malı değil ama burada bulunan admin ve yöneticilerin malı.Gerçek anlamda malı.Forum para kazanmadığı ve onu para kazanma yeri olarak görmediğimiz için kendi cebimizinden para vererek finanse ediyoruz.O yüzden burası BENİM MALIM.
 Canın sıkıldı ise kusura bakma canım Sakicim ama benim ve benim gibi düşünen herkesin yeterince canını sıkıyorsun.Arkadaş bilip bilmeden her şeye yazmak zorunda değilsin.Bu ne yazma hırsıdır.Yazma benim gibi her şeye en fazla senin gibi millet neden yazmıyor diye merak eder.
 Yazdıklarını okuyorum da ne yazacağımı bilemedim.Nerden baksan tutarsız nerden baksan ahmakça.
 Bu arada Dean sana anlayış göstermiyor.Tahammül ediyor. Lügate bak bir ne anlama geldiğine bak.Adamın da canına yetti.Onun da daha fazla canını sıkmadan.Dur artık DUR.Yoksa forumdaki diğer yöneticileri bilmem ama ben seni durduracağım.Bu sana şöyle ikazım olsun.Senin için özel kurallarım var.Uydun uydun uymadın. Forum sahibi olarak seni engellerim.Uzun zaman yazamazsın. Haaaa daha da ileri gidersen İP DEN ENGELLERİM o zaman buraları bir daha göremezsin.Senin için kurallarım şu:

1- Türkçe imla ve yazım kurallarına dikkat et.Bu kadar dil biliyorum diye caka satıyorsun.O zaman yazacaksın da arkadaş.
2-Karşı tarafa hakaret vs içeren laf sokmalar imalar falan yapmayacaksın.Yaparsan ona göre.
3-Her konuya yazma.Türkçe tabirle salça olma her başlığa.

Kurallarım bunlar. Yazdıklarını ve seni yakından takip edeceğim.Radarımdasın ona göre.Baktım ki devam ediyorsun kal sağlıcakla.Makedonyalı Saki kardeşim.
Jedmau 'nun Çokoprensiyim ben :)
Hakkı Bulut Sevenler Derneği

Çevrimdışı rumar80

 • Hal Jordan
 • Forum Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • ******
 • İleti: 10,680
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #484 : 03 Ağustos, 2017, 14:28:39 »
 Bakın bir konuda anlaşalım. İnsanlar forumda dilediği konu hakkında, dilediği kadar soru sorabilir. Ama uygun başlıkta ve uygun üslupla. Bu nedenle forumda çok fazla alt başlık var. Dileyen dilediği başlık altına yazabilsin diye. Buna dikkat etmemiz gerek. Ayrıca koca koca adamlara defalarca üslupları hakkında uyarıda bulunmak beni hem yoruyor hem de üzüyor. Sanal ortamın dayanılmaz cazibesi ile aklımıza eseni YAZAMAYIZ. Yazmaya kalkarsak bulunduğumuz ortamın dinamikleri ve çarkları gerekeni yapar. Burada yazmakta olan tüm arkadaşlardan son kez rica ediyorum: Her konuda dilediğiniz kadar yazın ama yazdıklarınızı yayınlamadan bir kez okuyun ve düşünün. Mümkün olduğu kadar demokratik ve rahat bir ortam sunmaya çalıştığımız forumumuzun gerilmesine yönetim olarak izin VERMEYECEĞİZ. Bu kişi hem kim olursa olsun. İsterse yönetici olsun. İsterse admin. Burası hepimizin forumu. Bunu unutmayalım.
  Sevgiler
Arada sırada takılıyor. 250 kişiden biri olmaktan memnun

rumar80.blogspot.com.tr

Çevrimiçi Nightrain

 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • *****
 • İleti: 3,830
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #485 : 03 Ağustos, 2017, 14:51:44 »
Bahisleri açayım mı?
“Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!”

Çevrimdışı dean

 • Bölüm Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • *****
 • İleti: 7,899
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #486 : 03 Ağustos, 2017, 14:58:05 »
  Bu reboot muhabbeti sırasında retcon olayından bahsetmeyi unutmuşum. Retcon'dan da bahsedeyim kısaca yazmıştım ama açılması gerek diye düşünüyorum. Açılımı retroactive continuity olan kavram kısaca geçmişe yönelik devamlılığın değiştirilmesidir. Mesela bir hikaye var elimizde. Uzun yıllardır devam ediyor. Ama günümüz koşulları o hikayenin devamlığını olumsuz etkilemeye ve günümüz gerçekleriyle uyuşmamaya başladı. O zaman retcon devreye girer. Yani bildiklerimizin altından başka gerçekler ortaya çıkar. Böylece sıfırlanmadan ya da süreklilik bozulmadan hikaye derinleştirilir.

  Örnek vermemiz gerekirse. Iron Man normalde uzak doğuda kaçırılır. Günümüzde ise bu coğrafya retconlanarak orta doğuya dönmüştür. Sherlock Holmes'ün ölümü de örnek verilebilir. Holmes, the final problem'de şelaleden düşerek ölür. Daha sonra yazılan the return of sherlock holmes'de ise ölmediği ortaya çıkar. Kendisini öldü göstermiştir. Doctor Who'da Doctor'un ölmeyip regeneration geçirmeside buna örnek gösterilebilir. Hatta Doctor Who, 2005 serisi ile bir retcon daha yapar. Regeneration sırasında cinsiyetin ve ırkın değişmesini açık hale getirir. Böylece günümüzdeki Doctor bir kadındır.

  işte Marvel sıkıştığı zaman bunu yapar. Reboot yapmaz, reset atmaz. Ama Retcon yapar.

  Umarım iki iletide de konuyu iyi anlatmayı başarmışımdır. Dr.ArAmAS yine aklında bir soru kalırsa, buyur sor. Gerek burada gerekse de Marvel soru-cevap köşesinde her zaman yanıtlarız.

Çevrimdışı memospinoz

 • Bölüm Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • *****
 • İleti: 1,629
 • No Mistakes Just Happy Little Accidents
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #487 : 03 Ağustos, 2017, 15:26:52 »
Bu reboot olayi ister istemez goze carpiyor, surekli New 52 gozukuyor bu basliklarda, kahramanlarin ölümleri, Wolverine'ın ölümü, Captain Amerika'nın ölümü, Batman'ın mı yoksa Robin'ın ölümü müydü, Süpermen'da mı ölmüştü yoksa. Çok eskilerden Zagor Golnor ülkeseinde ölmüştu. Conan'ın ölümleri var..bi sürü olmeler-mutlaka dirilmeler..yoksa seri bitmek zorunda kalır..bütün bu ölme olayları sinir ediyor aslında. Peki en yeni comics'leri okumamama hiç de fırsat yok..herhalde bunun için anlayamıyorum-kabullenemiyorum böylesine 'ölmeler' Spiderman'ı da öldürmek istermişler Doctor Octopus yerine geçecek..hadi ya..o akıllı kimmiş Sten Lee'mi..fanlar yayınevı-redaksiyonun camlarnı kırmışlarmı yoksa kıracaklarmış..bende katılır -binayı üzerlerne yıkardım..Spiderman bikere milyonlarca çocuk için veya bizimgibi hala çocuk kalanlar için ne demek sordularmı..

Şimdi asıl en çok sinir eden meseleye geldim..Mary Jane'yi Seks-Bomb yapmak..orasını burasını silikonla şişirmek..Power Woman gibi 90-60-90'lık heryeri açık-saçık kahraman üretmek..neden!!! Küçükler de Spiderman okuyorlar...

Tamam, işte bu eski kafa bütün bunları anlayamıyor-kabullenemiyor..

Dean ricam-biraz açıklama..

Peki superior spiderman karakteri peter parker mi yine??
Sevgili dean marvel'de de reset var.all new all different nedir peki?spiderman,captain amerika,thor ...hepsi değişmedi mi??

https://www.altevren.net/marveln-sfrlan-marvel-now/

https://www.altevren.net/superior-spider-man-bitti-yeniden-amazing-spider-man/

https://www.altevren.net/avengers-now-da-neler-oluyor-thor/

https://www.altevren.net/marvel-in-buyuk-secret-wars-aciklamasi-ve-anlami/
https://www.altevren.net/secret-wars-a-dogru/
https://www.altevren.net/secretwarssonuclar/

https://www.altevren.net/all-new-all-different-marvel-ilk-bak-s/
https://www.altevren.net/marvelkisakisa1/
https://www.altevren.net/marvelkisakisa2/
https://www.altevren.net/kisakisa/
https://www.altevren.net/kisakisamarvel4/
https://www.altevren.net/kisakisamarvel5/
https://www.altevren.net/kisakisamarvel6/
https://www.altevren.net/kisakisamarvel7/
https://www.altevren.net/kisakisamarvel8/

https://www.altevren.net/retcon-nedir/

https://www.altevren.net/new-52-nedir/
https://www.altevren.net/marvel-now-nedir-new-52-ile-arasndaki-farklar-nedir/

https://www.altevren.net/crossover-ve-event-nedir/
https://www.altevren.net/tie-in-nedir/

https://www.altevren.net/oeluemden-geri-doenue-rehberi/

https://www.altevren.net/marvel-ve-dc-serilerini-neden-sifirliyorlar/
https://www.altevren.net/marvel-ve-dc-serilerini-neden-sifirliyorlar/2/

https://www.altevren.net/category/marvel-dc-tarihi/marvel-tarihi/
https://www.altevren.net/category/marvel-dc-tarihi/dc-tarihi/

Çevrimdışı darkwood

 • Zagor
 • Forum Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • ******
 • İleti: 5,558
 • Ahyaaaak
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #488 : 03 Ağustos, 2017, 15:48:03 »
Sevgili Dean, benimde uzun zamandır merak ettiğim bir konuyu olabildiğince ve çok güzel örneklemeleri ile açıkladığın için teşekkür ederim.

Arkadaşlar daha önce de defalarca söyledik ama yeni gelen arkadaşlar bunları görmemiş, kaçırmış olabilir. Bu yüzden tekrar hatırlatma gereği duyuyorum. Muhabbetimize konu başlığı ile ilgili alanlarda devam edelim. Umar arkadaşımızın da yazdığı gibi konuları birbirine karıştırmayalım, mümkünse her konuyu kendi içinde ele alalım ve her aklımıza eseni buraya yazmayalım.
Yine burada ki yazıların bütün dünyanın kullandığı Google, chrome, firefox gibi arma motorlarından direk arama ile herkesin karşısına çıkabileceğini unutmadan yazdıklarımıza olabildiğince dikkat edelim. Bunlara dikkat etmeyenlere yönetici arkadaşlarımız forum kuralları dahilinde gerekli müdahaleye yapmak durumunda kalacaktır.
Forumda Üye, yönetici v.s. birbirleri ile olan sıkıntıları olan varsa forum üzeri bunu çözme yeri değildir. Forumda ki açık alanlarda bu tür tartışmalara girip ağzımızın tadını kaçırmayalım.
Forum kurallarını tekrar okuyalım ve bu kurallara olabildiğince esnetmeden uyalım. Bu kurallar ortak zevkimiz olan çizgi roman muhabbetimizden olabildiğince daha fazla keyif almamız için eski yaşanmış olaylardan, forum kültürlerinden ders alınarak en basite indirgenerek konulmuştur. Keyfimize bakalım kimseyi kırmayalım, kırılmayalım.

Herkese sevgiler, güzel paylaşımlar.

Forum Kuralları;
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2236.msg169012.html#new


Darkwood Sakinleri..

Çevrimdışı Dr.ArAmAS

 • Çizgi Roman Sever
 • **
 • İleti: 198
 • "Hayır olana hayır;Şer olana şer !"
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #489 : 03 Ağustos, 2017, 15:59:57 »
  Bu reboot muhabbeti sırasında retcon olayından bahsetmeyi unutmuşum. Retcon'dan da bahsedeyim kısaca yazmıştım ama açılması gerek diye düşünüyorum. Açılımı retroactive continuity olan kavram kısaca geçmişe yönelik devamlılığın değiştirilmesidir. Mesela bir hikaye var elimizde. Uzun yıllardır devam ediyor. Ama günümüz koşulları o hikayenin devamlığını olumsuz etkilemeye ve günümüz gerçekleriyle uyuşmamaya başladı. O zaman retcon devreye girer. Yani bildiklerimizin altından başka gerçekler ortaya çıkar. Böylece sıfırlanmadan ya da süreklilik bozulmadan hikaye derinleştirilir.

  Örnek vermemiz gerekirse. Iron Man normalde uzak doğuda kaçırılır. Günümüzde ise bu coğrafya retconlanarak orta doğuya dönmüştür. Sherlock Holmes'ün ölümü de örnek verilebilir. Holmes, the final problem'de şelaleden düşerek ölür. Daha sonra yazılan the return of sherlock holmes'de ise ölmediği ortaya çıkar. Kendisini öldü göstermiştir. Doctor Who'da Doctor'un ölmeyip regeneration geçirmeside buna örnek gösterilebilir. Hatta Doctor Who, 2005 serisi ile bir retcon daha yapar. Regeneration sırasında cinsiyetin ve ırkın değişmesini açık hale getirir. Böylece günümüzdeki Doctor bir kadındır.

  işte Marvel sıkıştığı zaman bunu yapar. Reboot yapmaz, reset atmaz. Ama Retcon yapar.

  Umarım iki iletide de konuyu iyi anlatmayı başarmışımdır. Dr.ArAmAS yine aklında bir soru kalırsa, buyur sor. Gerek burada gerekse de Marvel soru-cevap köşesinde her zaman yanıtlarız.
Sevgili dean ağzına,eline sağlık..Harika ve bilgilendirici bir yazı olmuş...eminim benim sorumda ve senin açıklamanda,bir çok kişinin kafasındaki soru işaretleri gitmiştir.sevgili darkwood ilk örneği..sağlıcakla kal

Çevrimdışı Dr.ArAmAS

 • Çizgi Roman Sever
 • **
 • İleti: 198
 • "Hayır olana hayır;Şer olana şer !"
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #490 : 03 Ağustos, 2017, 17:03:36 »
Bu arada yukarıdaki saki ile tommikser arasında geçen atışmayı okurken sinirlerime hakim olamayarak gülmeye başladım..
Sevgili saki'nin armageddon misali göktaşı gibi dünyamıza-forumumuza doğru yaklaşması...ve sevgili tommikser'in onu durdurmaya çalışması..."dur artık DUUURR" adlı uyarı...hakkaten iyiydi😁😁

Çevrimdışı Levent Suberk

 • Çizgi Roman Dostu
 • ***
 • İleti: 363
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #491 : 03 Ağustos, 2017, 17:10:32 »
Tommikser'in "Dur artık DUR." cümlesinde ben de gülmeye başladım.  :)

Çevrimdışı İdrava

 • Çizgi Roman Sever
 • **
 • İleti: 142
 • Eğer bir yanlış yapıyorsan bari onu doğru yap
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #492 : 03 Ağustos, 2017, 20:48:54 »
Dean öncelikle açıklamaların gerçekten doyurucuydu. Kafamdaki bazı soruları cevapladı. Çok teşekkür ederim. Diğer konuya gelince. Yaklaşık bu forumda 1 yıldır buradayım. İnsanların birbiriyle buradaki fikir alışverişi inanın bilimsel forumlarda bile bu kadar naif ve seviyeli değil. O yüzden iş yerindeyken bile akşam olsada hiç isimlerini bildiğim yüzlerini görmediğim dostlarım forumda neler yazmışlar diye merak edip burada muhabbet ediyorum. Bu bana inanılmaz zevk veriyor. Burda sorular soruyoruz dean gibi hennesy gibi hanac gibi rumar gibi tomikser gibi s.b gibi üstadlar (ismini sayamadıklarım alınmasın) bize sıkılmadan bilgi veriyorlar. Yardım ediyorlar ve bundan mutluluk duyuyorlar. Öyleki keşke aynı şehirde aynı ortamda bu insanlarla olsamda başka aktiveler paylaşsam diye bile düşünüyorum. İlk kez sokak ağzıyla bir tartışma okudum bu forumda çok üzüldüm. Böyle güzel insanları kırmamak lazım. Benim haddime değil ama bir daha da böyle bir şey yaşanırsa barındırmamak da lazım. Herkese sevgiler saygılar....

Çevrimdışı seastar1000

 • Çizgi Roman Dostu
 • ***
 • İleti: 468
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #493 : 03 Ağustos, 2017, 21:02:35 »
Kıymetli forum arkadaşlarım Saki nikli katılımcı kim ne düşünürse düşünsün forum için rahatsız edici boyutlara ulaşan sayıda paylaşım ve yorumlar yapıyor Artık idare edelim ölçüsünü geçtik kanısındayım Tabii benim şahsi fikrimdir Tamam okumayayım ama açıyorum giriş sayfasını son gönderilen mesajların yarısından azı bir kişiden Yönetimden ricam hiç değilse kişi bazında kota koyun  Neticede kişilere kızıp müesseseden soğumayalım derim ben

Çevrimdışı hennessy

 • Martin Mystere
 • Bölüm Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • *****
 • İleti: 8,665
Ynt: The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi
« Yanıtla #494 : 29 Ekim, 2017, 19:42:25 »


Dan Slott Superior Spider man ile beğenimi kazanan bir yazardı. Bu cilt ile Superior'un ilk adımı atılmış oldu.

Son zamanlarda keyifsizce okuduğum Amazing serisine yeni soluk getirdi. Hikaye gerçekten keyifli idi.

Deli Goblin gerçekten hikayeye kan getirmiş. Çizimlerde güzeldi.

Örümcek adam yalnız yeni kostümü pek beğenmedim. Sanki diskodan çıkmış gibi idi :)

Kedi kadına hasta olan biri olarak onu gördüğüm her macera benim için ayrıdır.

İyi bir macera okudum......

7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları