Haziran 2011 Bonelli Yayınları..

Başlatan V, 31 Mayıs, 2011, 22:04:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Her ay 96 sayfa renkli yayın yetiştirmek bence çok zor. Amerikalar bile ayda 22 sayfa yapabiliyorlar.

BAHADIR

Mesele stoklu çalışmak...Normal şartlarda ayda 96 sayfa siyah-beyaz yayında yetişmez...Neyse konumuzda bu değil zaten :)

Sevgiyle kalın...

ferzan

Konuyu dağıtmadan bildiğim ya da öyle olduğunu sandığım bir detaydan bahsetmeden edemeyeceğim...Bir Bonelli çizerine senaryo geldiğinde,öncelikle ne kadar sürede tamamlayacağı sorulurmuş ve ona göre programa alınırmış...Bazı söyleşilerden hatırladığım kadarıyla,herhangi bir Bonelli çizeri,96 sayfalık her sayıyı ortalama 5-6 ay gibi bir sürede çıkarırmış...Mesela Milazzo,olgunluk döneminde haftada 5 bitmiş sayfa çıkarmaya özen gösterirmiş günde 1 sayfadan...Haftasonu da ona kalırmış...Civitelli,mesleğe ilk başladığında ayda ancak 8-10 sayfa üretebilirken,olgunluk döneminde 2 günde 1 sayfa standartını yakalamış...En üretken dönemlerinde,Ferri'nin bir oturuşta bazen 2-3 sayfa civarında seyrettiğini de duymuştum ama ne denli doğru,ne denli efsane bilemem...Dolayısıyla,devam eden uzun serilerde atıyorum biz 256.sayıyı okuyorsak,o esnada 268.sayının çizimleri bitiyor oluyor...Volto ya da Greystorm gibi limitli serilerde ise bütün sayılar tamamlanmadan yayına verilmiyor diye biliyorum...Çizerin kitaba ayırdığı süre babında en net örnek Luca Enoch...Lilith serisini (daha önce Gea'da olduğu gibi) tek başına yazıp çiziyor ve yılda 2 sayı ancak çıkartabiliyor...Periyodun 6 aylık olması da bu yüzden...Konuya kaldığımız yerden devam edebiliriz...Not düşmek istedim sadece...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Detaylı bir açıklama oldu. Sağolasın Dorukhan.

V

İtalya'da 20. yaşını kutlayan Nathan'ın 241. sayısı çıktı..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Bugün çıkan 2. cildi ile ilk altı sayısını sahip şansına eriştiğimiz Brendon'un İtalya'da 79. sayısı çıkmış..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Ne beklersin Oğlak Yayınları!..Tex Büyük Albüm 25 İtalya'da çıkmış bile..
Biz 21'i mi okumuştuk en son?

"İstemem,eksik olsun.."

V

Biz Nathan Never için kazan kaldıracak hale gelmişken,İtalyanlar  bol keseden yan serilerini yayınlamaya devam ediyorlar.Agenzia Alfa'nın 23. sayısı çıkmış..

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Son toplantıda İlhan (Hipnoz) Nathan Never ile ilgili birilerinin bağlantıda olduğunu söyledi. Kim bilemiyorum.
Altın madalyon geleneksel toplantıları: Her sorunuzun cevabını bulabileceğiniz toplantı  ;D

1001roman

Ufak bir bilgi de benden,
Bonelli 16.000 " onaltıbin" sayfa yedek ile çalışıyor.Bunu Davide BONELLI söylemişti.
Bizden ne farkı var ki...

ErenKoyunoglu

Yahu aklıma geldi, bizim üniversitede en az 15 - 20 öğrenci (daha fazla da olabilir) İtalyan Lisesi mezunu. Ben bir kurcalıyayım şu işi, belki çeviri yapabilecek birileri çıkar ya da yönlendirirler. Hem genç kuşak çizgiromanla ilgili birileri çıkabilir. Fuat Beye yardımcı olurlar.
Sevgiler,
Eren

rumar80

Forumun bir "itkiside" bu olacak galiba. Haydi hayırlısı

V

Bu kadar yayının bolluğunda(maşallah :) )Dylan Dog'un yayınlanmamasını içine sindiren var mı?
Biz 1. Maxiyi okumuşken,İtalya'da bu ay 15. Maxi albüm çıkmış..

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 28 Haziran, 2011, 21:43:17
Bu kadar yayının bolluğunda(maşallah :) )Dylan Dog'un yayınlanmamasını içine sindiren var mı?
Biz 1. Maxiyi okumuşken,İtalya'da bu ay 15. Maxi albüm çıkmış..

maxi yetmemiş birde bunu yayınlamışlar :)

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Gigante'lerin yayın hakkı Oğlak'ta.Teks,Dylan Dog,Nathan dev albümlerinin devamlarını bekliyoruz Oğlak'tan.
Bir de yayınlanmamış Martin Dev albümü daha vardı...
"İstemem,eksik olsun.."