Kit Taylor

Başlatan rumar80, 01 Haziran, 2011, 16:36:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Beğeniler değişken tabi... Birini överken, diğerini yermek gerekir mi, o da ayrı... Bana sorarsanız çizimler iyi de olsa, hiçbir örnek kapak mizampajına uygun değil ve bu haliyle basılırsa satışları olumsuz etkileyeceği kanısındayım. Canına yandığım! Son dönemlerde bende hep muhalefet yapıyormuşum gibi oldu yahu ;D Pırpırım olsaydı bir tatile kaçar ruh halimi düze sokardım birazcık :-\

rumar80

Kit Taylor çocukluğumda severek okuduğum çizgi romanlardan biri idi. Tekrar yayınlanırsa almakta tereddüt etmem. Bir iki noktanın da altını çizmek istiyorum:
  1) Kit Taylor'ın çizimlerinin bir kısmını Gamba yapmıştır. Zagor ve Çiko'ları çizen Gamba
  2) HOZ'un bir zamanlar yayınlamaya yeltendiğini duymuştum ama şu efsanevi telif olayı nedeni ile girememişti. Hatta bu yüzden elimdeki yarım yamalak seriyi çıkarmıştım.
  3) Eski frankofonların yayınlanmasına itiraz ederken Kit Yaylor yayınlansın diye yazmak çelişki değil midir?

emre ozdamarlar

Orjinal kapaklar muazzammis hakkatten.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 10 Eylül, 2011, 09:22:15
  3) Eski frankofonların yayınlanmasına itiraz ederken Kit Yaylor yayınlansın diye yazmak çelişki değil midir?

Sevgili Umar, bu soruyu bana sorduğunu farzederek yanıtlamak istiyorum :)
Ben yayınlanmasını isteyenlerden değilim. Sadece kapakların Aslan ustanın kapakları ile kıyaslanması konusunda görüşlerimi belirtmek için yazdım. Ayrıca forumda bir kaç kişi haricinde herkes, hep eski yayınların peşinde olduğu için artık muhalefet olmamaya karar verdim.

Mister NO

Tekrar yayınlar konusunda bence Türkiye'de kaç maceranın yayınlandığını da dikkate almak lazım.Kit Taylor bir kaç tekrar yapmış olsa bile bütün maceralarının yayınlandığını sanmıyorum.Çocukluğunda ve gençliğinde bu yarım serileri okuyan bizlerin fırsat olması halinde tam takım olarak bu kitapları alacağımıza inancım tam. :)
Eski yayınların yenilerin önünü kestiğine çok da katılmıyorum.İyi yayınların ve yayıncılığın okuyucusu bence her zaman olur.Tabii okuyucu da fedakarlık yapıp bu yayınları alacak.Yoksa "Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli"dersek ortada yayıncı da,yayınlanacak kitap da kalmaz. ;D

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: Mister NO - 10 Eylül, 2011, 13:44:53
Eski yayınların yenilerin önünü kestiğine çok da katılmıyorum.İyi yayınların ve yayıncılığın okuyucusu bence her zaman olur. Tabii okuyucu da fedakarlık yapıp bu yayınları alacak.Yoksa "Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli"dersek ortada yayıncı da,yayınlanacak kitap da kalmaz. ;D
Eskiden, eski klasikleşmiş yayınlar iyi ve yeni jenerasyon çizgiromanların önünü kesiyordu evet.. Buna katılıyorum. Ancak, son zamanlarda sürecin tersine işlediğini ve iyi-kaliteli-yeni yayınların, eski yayınların tahtını salladığını düşünüyorum. Çünkü yayın piyasasında iyi ile kötü, eski ile yeni arasındaki uçurum gittikçe derinleşmeye başladı. Eskiden bu uçurum çok derin olmadığı için tercihler eskilerden yana kullanılıyordu. Burada dikkat edilmesi gereken tek konunun yeni jenerasyon çizgiromanlar yayınlanacağı zaman iyi bir piyasa araştırması ile isabetli tercihler yapmak olduğunu düşünüyorum.

darkwood

Benimde yeni ve kaliteli yayınlar tabiki ilk tercihimdir. Fakat Kit Taylor eski göz ağrılarımdandır. Orjinal sırası ile eksik maceralarıda tamamlanarak adam gibi kaliteli bir baskı "1001 roman tarzı, ara fasiküllü 3 veya 4 cilt bir arada olacak şekilde"  basılırsa ve iyide bir fiyat konulursa hiçbir cildini kaçırmam derim.
Darkwood Sakinleri..

V

Teksas,Tommiks,Swing gibi seriler sattı ve tamamlandılar.Kit Taylor gibi tam takımlarını bulmanın zor olduğu(üstelık fiyatları da tuzlu),üstelikte Türkiye'de hiç yayınlanmamış maceraları da olan,hem de western...Fuat Bey'e yakışır..
"İstemem,eksik olsun.."

a5555

Arkadaşlar,şimdi burada polemik yapmıcam,doğruyu söyliyeni dokuz köyden kovarlar derler,kimse gerçeği söylemiyor yada işine gelmiyor.
Neden eskiler tutuluyor?
Kaç kişide var? seriler ve o eskiler tamamı elindemi?Türkiyede Hoz un başlangıcı ile ilk defa tam seriler yayınlanıyor,mesela ben,Tay'ın ,teksas,tommiks,zagor,martin amca serileri vardı,ama ne yaptı Tay,büyük bir üçkağıtçılık yaparak,teksas tommiks hiç utanmadan sıkılmadan,25 de bitirip,ona ortadan ,yandan başlayıp,26 dan sonra sanki devam mış gibi ilk 25 i tekrar yayınladı,doğan-egmont şimdiye kadar en kaliteli basımı çıkardı,oda ortadan seçmelerle,7000 baskı yetmedi,çünkü çok büyük şirket,aslında o kadar kaliteli çıkarmıcaktı,o nefis rus kağıtları elinde kalmıştı onlara basıp sürdü,ama seri değil,judas deniyor,kit taylor deniyor,kaç kişide var ,olanlarda çoğu bakımsız,her biri onlarca tuvalet görmüş dergileri ve bunlarda tam seri değil.
Bakın nedeni açıklıyayım,asla burdaki arkadaşlara söz olarak demiyorum.az çok eli yüzü düzgün zagorlar 1980 mi 1984 basımmı unuttum,dükkan sahibi arkadai 3000 liradan aldı,gözümün önünde 7000 liraya sattı........:)))
Bu size herşeyi açıklıyor sanırım,biraz bağırmalar bundan,gerçekleri saklamıyalım,ç.roman sevenlerden.
Ben elimdekilerin hepsini çıkardım,tertemiz,sadece ilk benim elime alacağım ve sıralı tam serilere girdim,ve bu ç.roman sevenlerin %90 da böle düşünüyor,düşündü,kimse bağırıp çığırmasın,hep ellerinde mevcut olanlar burdan kötümser olarak yazıyor,sakın bu yazınlanlarla kimseyi itham etmiyorum ama öle kimse varki ,elinde 2,3 takım olan dükkan sahibi buradan başka isimlerle ağlayıp dururlar,çıkmasın çok kötü diye....Yalan mı?Dostlar!Yahu anlamıyorum adamlar mevcut olmıyan yada parça parça olan dergileri cilt halinde bize sunuyırlar,bazı kimseler ağlıyor...Bırakın milletin elinde çok sevdiği dergiler tam albüm halinde bulunsun,yayıncılarda bunların satışı ile hiç denenmemiş dergilere başlasınlar.Lütfen bırakın şu eski dergiler niye çıkıyor NAKARATINI...
Ayrıca zevkler,renkler tartışılmaz,lütfen ç.roman severler yukarıda verilen adrese girsinler,100 den fazla orjinal kapaklara bir bakın,öle en kötü olan 1,2 sini buraya konanla yetinmeyin,bakın böle kapakları gördünüzmü?gördünüz şuan ki texlerde mevcut,hepsi nefis,ne yani Aslan bizden diye hayır bunlar kötümü dicez,%90 ını alın çerçeve yapın.sanat sanattır,aslan ,ferri,galep ismi beni alakadar etmez ,ben güzele bakarım.Aslan gerçi Saim Utkudan sonra en iyi çizer ama oda hep kolaya kaçtı ,surat a girdi,ben sahne isterim,Bonelli bile yeni uyandı şimdiki texler hep sahne,enstantane,
Gerçekler ortada iken saklanmaz,zaten satışlarda çoğunluğu gösterir.
ç.romanda kalın,sevgiler.
Şunu gözönüne alın,hep bağırıp çağıran,eskiler çıkmasın diyenler ,ellerinde eski püskü,ordan başlamış,burdan başlamış mevcut olanlar..

aa

Teşekkürler a5555 hislerime tercümen oldun. Bende tüm eski yayınların HOZ un yaptığı şekilde tam sıralı olarak yayınlanmasını istiyorum. LAL klasik serileri basmaya başlayınca bir anda eski Zagorların hiç bir değeri kalmadı. İnşallah LAL ve HOZ diğer tüm eski klasiklere sırayla el atarlar.
Esse Gesse Hayranı...

guantanamo

arkadaşlar kit taylor'ın pek tutulacağını sanmıyorum.
hanac arkadaşımın görüşüne katılıyorum.
evet kapak resimleri güzel klasik olması hoş.
yarın yeniden yayınlanmaya kalksa satılmaz.
bende dört beş tane kadar var on yıldan beridir okumamışımdır.
diger çr ları en az üç defa okudugum halde kit tayloru okumak ilgimi çekmedi.

hanac

Alıntı yapılan: a5555 - 10 Eylül, 2011, 16:36:57
Şunu gözönüne alın,hep bağırıp çağıran,eskiler çıkmasın diyenler ,ellerinde eski püskü,ordan başlamış,burdan başlamış mevcut olanlar..

Ben çıkmasın diyorum ama elimde eski seri de yok.

Ayrıca bağırıp çağırma benzetmesi de iyi olmamış.

Bu tip yorumlar çok yanlış.

a5555

hanac sen sanırım benim yazdıklarımı terslemek için yazıyorsun,sizin var demedim,ama gerçek,yazdıklarımın hepsi gerçek,severek ç.roman alanlar biliyor,ne olur:)) bu yazıma bişe deme,mecburiyetin yok sevgili dostum.
bir kişi sevmedi diye sevilmicek demek  değil,bir kişide sevdi diye herkesin sevmesi ferek ,demek değil..

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hipnoz - 10 Eylül, 2011, 15:11:54
Burada dikkat edilmesi gereken tek konunun yeni jenerasyon çizgiromanlar yayınlanacağı zaman iyi bir piyasa araştırması ile isabetli tercihler yapmak olduğunu düşünüyorum.

Sevgili İlhan, çok doğru bir tespitte bulunmuşsun.
Sevgili Güneş, yazılarında imla kurallarına biraz daha dikkat lütfen ;D Hasan helak oluyor arada ;D

s.b

Kit Taylor iyidir, hoştur. O bizim canımız ciğerimizdir. Yayınlanırsa memnun oluruz, teşekkür ederiz ve hürmetlerimizi sunarız.
"Ne varsa eskilerde var" sözü doğru bir sözdür. Ben Kit Taylor'un yayınlanacağına inanıyorum. Kim yayınlar bilemiyorum ama biraz "kırık" biri olması lazım. Mesela, zeytinci mi desem, eski gazeteci mi desem? Bence ona yakışır bu klasiği yayınlamak.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN