Jill (Gil Moran)

Başlatan Sinan Başak, 03 Haziran, 2011, 09:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Ben de oyumu yeni yayınlardan yana kullanıyorum
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

yalcinerol345

Ben, hem eskileri,klasikleri hem de yenileri isterim.Oyum hem eskiye hem de yeniye.

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 21 Ocak, 2012, 12:28:13
Arkadaşlar bunlar hala piyasa genelinde bulunabilecek çizgiromanlar olmasının yanında limitli olması da seriyi tamamlama açısından daha kolay...Kadıköy de bulunması çok zor olmasa gerek...

Vallahi bundan pek emin değilim.

Ama Altan'a ve İlyas'a soracağım.

Pek bulunmuyorsa, yeniden basılması için kampanya başlatacağım.  :)

HOZ Judas'ı bitirip, GİL'e başlayabilir.

Mister NO

Alıntı yapılan: hanac - 21 Ocak, 2012, 19:54:39
Arkadaşlar bunlar hala piyasa genelinde bulunabilecek çizgiromanlar olmasının yanında limitli olması da seriyi tamamlama açısından daha kolay...Kadıköy de bulunması çok zor olmasa gerek...

Vallahi bundan pek emin değilim.

Ama Altan'a ve İlyas'a soracağım.

HOZ Judas'ı bitirip, GİL'e başlayabilir.

Jil ülkemizde yeterince tanınıyor mu?Hiç emin değilim.Yayınlandığı yıllar çizgi romanın gerileme yıllarına denk gelmiş ve seri kısa sürmüştü.Konular,karakter,çizgiler iyi olmasına rağmen gerekli ilgiyi görmemişti.28 yıl önce basılan bir seriyi konuşuyoruz.

Ben de tam takım olarak var.Ancak 2 sayısını 10 yıl önce bile zor bulmuştum.Ayrıca 6 numaralı cildin sırtı hasarlı olduğu için kondisyonu yüksek başka bir taneyi ise yıllardır arıyor bulamıyorum.

3 Dobişko ciltte tamamlanacak bir seri başka serilerin önünü kesmeyeceği gibi,30 yaş altı arkadaşlar da Jil ile tanışma şansına erişirler. :)

s.b

Sahaflardan bu seriyi yırtık pırtık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ama kaliteli yeni basımın yerini asla tutamaz. Üstelik eskilerin boyutu küçük, şimdiki basımlar ise aslında olduğu gibi tam bir fumetti boyutunda. Hem eskiden okumamış olanlarda yeni basımını eminim okurlar.
Bakınız ülkemizde yayınlanan çizgiromanların neredeyse tamamı eski seriler. İşte en son bu kervana Kızılmaske, Mandrake ve Gordon'un akabinde Kit Taylor'da katıldı. Her yeni iyi değildir. Ama talep edilen eski, iyidir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Tek sayı olarak aranılan sayılar her zaman zor bulunur.Kabul ama tam takım isterseniz bulunması çok zor olmayan kitaplar olduğunu üstüne basa basa iddia ederim...Neyse sonuçta Tom Braks, Judas, hala bu piyasa da bulunacak kitaplar olmasına rağmen basıldı...Talep varsa Arz da olacaktır...

Sevgiyle kalın... ;)

DAMPYR

Alıntı yapılan: designer73 - 21 Ocak, 2012, 13:58:59

Yani bu kadar çizgiroman bolluğunda bir şeyler isterken kriterleri daha yüksek tutup okunmamış çizgiromanlara sulanmak yada  talep de bulunmak daha işlevsel olur kanısındayım...

Yoksa olmaz mı?...

Her kelimesine katılıyorum. Bazen bu gibi konulara muhalefet olmamak için yazmıyorum, arada aynı fikirde insanları görmek, yanlız olmadığımı hatırlatıyor. Teşekkürler. 8)

Arkadaşlar yeni yayınların Telif Hakkı çok yüksek olduğu için yayınevleri bu tür yayınlara pek sıcak bakmıyor.onun için çok olmasada ara sıra eski güzel yayınlardan çıkarmalarından yanayım.tabi yeni yayınlardanda ülkemizde yayınlansa hiç te fena olmaz.Yani anlıyacağınız hem yeni hemde eski güzel yayınlardan yanayım..... 8) ;) :)

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 21 Ocak, 2012, 19:54:39
Altan'a ve İlyas'a soracağım.

Arkadaşlar sordum.

Jil neredeyse hiç bulunmuyor.

Yayınlanmasının vakti gelmiş.  :)

s.b

Öyleyse hep beraber:JİL İSTERİZ, JİL İSTERİZ, JİL İSTERİZ.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mister NO

Takım olarak bende olmasına rağmen günümüz kaliteli baskısıyla yeniden basılacak Jil'i ben de alırım diyorum.  ;D

hanac

Ben Haşim Bey'e mesaj atayım.

Tam HOZ'a göre bir yayın.

Yine mi eskiler diye başlamayın;

Hem Eskiler, Hem Yeniler basılacak.

Ve biz hepsini alacağız.  :)

darkwood

Evet yayınlanırsa gerçekten güzel olur, Hoz a fumettiler yakışıyor.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 29 Ocak, 2012, 23:19:09
Ben Haşim Bey'e mesaj atayım.

Tam HOZ'a göre bir yayın.

Yine mi eskiler diye başlamayın;

Hem Eskiler, Hem Yeniler basılacak.

Ve biz hepsini alacağız.  :)

Hanaç Haşim beye birde renkli yayınlar için bir mesaj atsan diyorum örneğin Lary Yuma gibi..... ;) :)

hanac

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 31 Ocak, 2012, 19:00:58
Hanaç Haşim beye birde renkli yayınlar için bir mesaj atsan diyorum örneğin Lary Yuma gibi..... ;) :)

Larry Yuma'nın telifi hala İlhan Yılmaz da olabilir.

En iyisi ona sorayım, Prestij yayıncılık olarak bu sene yayınlamayı düşünüyor mu ?

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 31 Ocak, 2012, 19:07:33
Alıntı yapılan: Kızılmaske - 31 Ocak, 2012, 19:00:58

Larry Yuma'nın telifi hala İlhan Yılmaz da olabilir.

En iyisi ona sorayım, Prestij yayıncılık olarak bu sene yayınlamayı düşünüyor mu ?

Süper olur valla ya birileri yayınlasın artık şu seriyi....... 8) ;) :)