Animasyon Serileri Genel

Başlatan V, 07 Haziran, 2011, 22:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Emmy adayı çizgi dizi "Family Guy"ın kahramanları, üç çocuklu, orta halli bir aile. Ani geri dönüşleri ve ilgisiz kültürel referanslarıyla, yaygın ve sadık bir hayran kitlesi var.

Son yılların en fazla heyecan yaratan çizgi dizisi Family Guy, The Simpsons'a benzer bir aile çevresinde geçiyor. Baba işçi, aile orta halli, üç çocukları, bir de köpekleri var. Baba Peter Griffin sık sık kendi antikalıklarının ceremesini çeken Katolik bir İrlandalı-Amerikalı. Dizi devam ederken, kısmen de Afrikalı-Amerikalı olduğunu öğreniyor. Oysa hiç de karaderiliye benzer hali yok. Karısı Louis piyano öğretmeni ama esas olarak evkadını. Louis, zengin ve sosyetik Pewterschmidt ailesinden geliyor. Yeniyetme kızları Meg Griffin, çirkinliği yüzünden hep şaka konusu oluyor. Oğul Chris ise, pek çok yönden babasının genç bir versiyonundan farksız.

Ama ailenin en ilginç üyeleri, bebek Stewie ile köpek Brian. Stewie'nin aklı fikri dünyaya hâkim olmakta. Annesinin karnından, üzerinde "Bombala!" noktacıkları olan bir Avrupa haritasıyla çıktığı söyleniyor. İkinci hedefi de, annesini öldürmek. Stewie kötünün kötüsü, doğuştan canavar ve çok komik. Hayli anlaşılır şekilde konuşsa da ailesi, onun yaşını göz önüne alarak söylediği bazı şeyleri anlamazlıktan geliyor. Köpek Brian ise zeki, hatta entelektüel ve konuşabiliyor! Ailenin annesi Lois'e karşı da romantik duygular besliyor. Ailenin, Stewie'ye bebek muamelesi edeceğine onu gerçekten anlayan tek üyesi. İki ayağının üstünde yürüyor, martini içiyor, kendi arabası var, Griffin'lerle oturup sohbet ediyor. Zaman zaman köpek nitelikleri benimsediği de oluyor.

Family Guy, 1990'ların ortasında, dizinin yaratıcısı olan Seth MacFarlane'in yaptığı yaklaşık 10'ar dakikalık iki kısa filmden doğdu. İki ana karakteri vardı: Aptalca şeyler yapan şişman, yaşlı, saçları açılmış Larry ile, çoğu insandan daha akıllı olan konuşan köpek Steve. Bu filmlerin ikincisi, 1997'de Cartoon Network'te yayınlandı. Fox yöneticileri iki kısa filmi de gördü ve MacFarlane'e, onların üzerine kurulmuş bir dizi geliştirme şansı verdi. Sonuçta ortaya Family Guy çıktı. MacFarlane dizinin bütün senaryolarını yazmıyor. Ama aralarında Peter, Brian, Stewie, Glenn Quagmire, Tom Tucker ve başkalarının da bulunduğu pek çok karakteri seslendiriyor.

Alıntı:Derinport.Devrimov

Devrivov diziyi çok iyi özetlemiş,aynen aktardım.9 sezondur yayında olan dizinin şu an 3. sezonu izliyorum ve kesinlikle müthiş bir  dizi.Temeli zıtların paradosine dayanan çizgi dizi aynı zamanda
Kevin Spacey 'li "Amerikan Güzeli" ni hatırlatan kutsallaştırılmış W.A.S.P(White-Anglo-Sakson-Protestan) Amerikan ailesinin müthiş bir paradisi.Karakterlerin herbiri oskarlık
Yan karakterler de bir hayli başarılı.Cleveland Brown ve hele hele de seks bağımlısı Joe Swanson.. :)

Bir de kahramanlarımızın Star Wars parodisi var.It's a Trap.Tabi ki  Darth Vader rolünde bebek Stewie var tabiki. :)

http://www.youtube.com/watch?v=B1VcqrBnRaU
"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Family Guy'a alisamamistim basta, cok degisik bir espri anlayislari vardi, fazla rastgele olaylar oluyordu espri yapmak ugruna ama bi kez formati kapinca insan anliyor ki son yillarda cikan en eglenceli serilerden birisi bu.

Star Wars özel bölumleri de gercekten guzeldi. :)

Ahmet Oktay

İlk sezonu az önce bitirdim, ilk sezon içerisinde en çok 6. bölümü sevdim ben. Jazz müziğini seven biri olarak, Lisa ve tanıştığı bir adamın çaldığı saksafon güzeldi. 6. bölümü çok sevmemin nedeni de bu zaten :)

2. sezondan devam edeceğim izlemeye.

Ahmet Oktay

2. sezonu izliyorum, az önce 2x8'i izledim, son kısım çok iyiydi ;D

Ahmet Oktay

İlk sezonu izledim, izlerken çok güldüm, çok eğlendim. Favori karakterlerim Stewie ve Brian tabi ki ;D

Ahmet Oktay

22dakika.org'da şöyle güzel bir tanıtım yapmışlar dizi için, henüz izlemeyenler tanıtıma bakıp daha detaylı fikir edinebilir : http://22dakika.org/the-simpsons-tanitim/

Ahmet Oktay

2. sezonu nihayet bitirdim. 15. bölümden itibaren oldukça beğendim ama sezon finali (2x22) o bölümlerden sonra kötü geldi, pek beğenmedim.

Ahmet Oktay

South Park (Türkçe: Güney Parkı), 1997 yılından itibaren, 18 yaşından büyükler için yayınlanmakta olan ABD yapımı animasyon komedi dizisi. Yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone'dur. ABD'de Comedy Central kanalında oynamaktadır. En son 19. sezonu yayınlanmıştır. Dizinin 1999 yılında South Park: Bigger, Longer & Uncut adlı uzun metraj sinema filmi gösterime girmiştir. Dizi, birçok alanda sayısız ödül kazanmıştır ve gelmiş geçmiş en popüler ve başarılı çizgi dizilerdendir.

South Park, The Simpsons ve Arthur'dan sonra ABD'de en uzun süreli yayınlanan çizgi dizidir.Dizinin 2019 yılına kadar devam edeceği açıklanmıştır.

Dizi, Colorado eyaletinin South Park adlı küçük bir kasabasında yaşayan Stan Marsh, Kyle Broflovski, Eric Cartman ve Kenny McCormick isimli dört çocuk merkez alınarak anlatılan bir takım gerçeküstü olayların da yer aldığı maceralardır. Alışılmamış olan çizgi dizinin yapım şeklidir. Figürler basık (2B) ve basit resmedilmişlerdir. Resimler sanki kâğıttan bir araya getirilmiş gibidir. Aslında bu, ilk animasyonlarda Parker ve Stone'un çizme kabiliyetlerinin fazla olmamasından kaynaklanmış bir durumdu. Yine de South Park karakterleri şu anda kendi tarzlarına ismini veren özgün bir çizim tekniğine sahiptir. South Park karakteri oluşturma editörleri bugün bazı internet sitelerinde bulunmaktadır. South Park'ın ilerleyen bölümlerinde animasyonlar bilgisayarda, Software Power Animator ile oluşmaya başladı. Nihayetinde de Maya Software kullanıldı. Animasyonlar ve detaylar zaman içinde belirgin bir şekilde gelişmesine rağmen, kâğıt görünümünden bir şey kaybetmedi. Gerçekte var olan şahısların yüzleri, genelde bir foto ile animasyona eklenmiştir. Bu fotoğraflarda ağız canlandırılarak, tıpkı Monty Python'ın animasyonları gibi resmin içine monte edilmiştir.

Dizinin her bölümü, tüm karakter ve olayların kurgu olduğunu ve içeriğinden dolayı hiçkimse tarafından izlenmemesi gerektiğini belirten bir uyarıyla başlar. 9-10 yaşında çocukların başından geçen olayları anlatsa da içerdiği ağır şiddet, küfür ve cinsel espriler sebebiyle çocukların izlememesi tavsiye edilmektedir.

South Park, birçok sosyal, kültürel, dinsel ve siyasi gönderme içeren ve hiçkimseden lafını esirgememesi sebebiyle birçok farklı gruptan tepki gören bir dizidir.

[imdb]http://www.imdb.com/title/tt0121955/[/imdb]

(Tanıtım Vikipedi'den Alıntıdır.)

Ahmet Oktay

2. sezonu bitirdim, ilk sezona göre daha zayıf geldi bana. Sezon boyu Chris ve Meg'in rolünü sorguladım desem yeridir. Sezonun en beğendiğim bölümü Brian ve Stewie'nin başrolde olduğu "Road to Rhode Island" isimli 13. bölüm oldu, Stewie'nin aşık olduğu "Dammit Janet" isimli 15. bölüm de bu sezon için diğer favorim.

İlk 2 sezonlarını bitirdiğim yetişkin animasyonlarında beğenime göre kendi aralarında bir sıralama yapmam gerekirse;
İlk sezonları için,          Rick and Morty > Family Guy > The Simpsons,
İkinci sezonları için,     Rick and Morty > The Simpsons > Family Guy şeklinde sıralayabilirim.

Ahmet Oktay

Uluslararası bir casus ajansı olan ISIS'te global sorunlar iyi eğitimli çalışanların birbirlerinin kafasını karıştırmak, birbirlerini ezmek ve ihanet etmek için kullandıkları fırsatlardır. Tüm bunların merkezinde ise usta casus Sterling Archer vardır. Archer baskın annesi ve aynı zamanda patronu Malory ile birlikte çalışmaktadır. Archer bir yandan da eski kız arkadaşı Ajan Lana Kane ve onun yeni erkek arkadaşı ISIS müfettişi Cyril Figgis ile uğraşmak zorundadır.

Dizi 2009'da FX'te başladı ve günümüzde 7. sezonu yayınlanmakta.

[imdb]http://www.imdb.com/title/tt1486217/[/imdb]

doktor1881

Bölüm:1/1 Ahmet'in yazısı üzerine diziyi sitelerde aradım.Bazılarında silinmiş durumda ve diğer sitelerde de bütün sezonları yüklenmemiş
10 bölümlük ilk sezonun başlangıç bölümü izleyince +18 lik bir çizgi film olduğunu anladım
Archer çok itici bir tip Aklınıza gelebilecek her kötü alışkanlığa sahip Ajanlıkta yetenekli mi ilk bölümde anlaşılmıyor

doktor1881

Bölüm:1/2 Dizide adı geçen ajanlık burosunda her türlü şey serbest.Büronun başındaki Malory yaşı geçkin bir azmış; oğlu Archer ise annesine çok bağlı ama her türlü kötü yola dalmış,yanlış yollarda doğru iş yapan bir ajan ??? ???
Bu bölüm de Archer annesi tarafındanverilen emirle  Cyrill'i eğitmekte

dean

Marvel ve Fox ortaklığı ile yeni bir Deadpool animasyon serisi duyuruldu. Dizinin arkasında Donald ve Stephen Glover kardeşler olacak. On bölümlük ilk sezon 2018 yılında yayınlanacak. Dizi Fox'un komedi dizilerini yayınladığı kablolu kanal FXX'te ekrana gelecek.

Harun Ça

Güzel haber, r-rated bir animasyon dizi olacak galiba.

Nightrain

Fox Deadpool konusunda harika işler cikartmaya başladı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"