Bir soru??

Başlatan sevgi, 10 Haziran, 2011, 22:49:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sevgi

Merhaba arkadaslar. Daha once cızgı roman okumuyordum acıkcası pek ilgimi cekmıyordu.
Ancak gecen gunlerde erkek arkadasımdan yuruyen ölüleri merak edip okudum ve cok begnedım.
Boylece cizgi romanla tanışmış oldum. Şimdi size sunu soracaktım.
Acaba bana boyle yuruyen ölüler gibi surukleyıcı başka çizgi romanlar tavsıye edebılır mısınız ?

hanac

Hoşgeldiniz Sevgi Hanım.

Greystorm'u tavsiye ederim.

2010 Yılının En İyi Mini Serisi seçildi forumumuzda.

3 sayı yayınlandı, bu ay 4. sayı ile seri bitecek.

bkz. ilgili başlığa

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2072.0.html

tommikser

Renkli veya siyah beyaz olmasına göre değişir. Yeni başladığınıza göre ön yargınız oldukça azdır.

Ben Yalınayak Gen'i öneririm. Yalınayak Gen ile ilgili sitede yazılanları okumanızı öneririm hepimizi çok etkilemiştir. bkz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1329.0.html

Renkli yayınlardan da Blacksad veya Samuray'da hoşunuza  gidebilir.

ErenKoyunoglu

Selamlar,
Ben Julia, Ken Parker ve Yapı Kredi'nin çıkardığı Tetikçi'yi tavsiye ederim başlangıç olarak. Daha sonraları çizgiromana ısınırsanız Dampyr derim. Tüm bu çizgiromanlar konu olarak birbirinden oldukça farklı fakat çok önemli çalışmalar. İngilizceniz iyi ise ve bulabilirseniz Vertigo'dan Preacher ve Rex Mundi'yi de tavsiye ederim.
Sevgiler,
Eren

sevgi

renklı ya da sıyah beyaz farketmez zaten yuruyen olulerde sıyah beyazdı. İnglizcem yok maalesef   

tommikser

Ben Gen'i öneririm benim hanım ağlaya ağlaya okumaya devam ediyor :D

sevgi

bu julia ilgimi cektı ondan baslayabılırım

rumar80

Sevgi hanım öncelikle hoşgeldiniz.
   Yürüyen ölüleri sevdiyseniz ve bu tür korku çizgi romanlarını seviyorsanız: Dampyr
   Doğa üstü ile western karışımı isterseniz: Büyülü rüzgar
   Hafif çocuksu, ama kendi içinde şirin bir öykü isterseniz: Bone
   Polisiye ama kadın gözü ile bir polisiye ise: Julia

Bu dördü de birbirinden hoş çizgi romanlardır. Deneyin.

hanac

Alıntı yapılan: sevgi - 10 Haziran, 2011, 23:26:01
bu julia ilgimi cektı ondan baslayabılırım

Güzel tercih. 1001 Roman'ın çıkardığı 3 macera birarada olan ilk sayıdan başlayabilirsiniz.

Bu ay 2.sayı çıkacak.

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 10 Haziran, 2011, 23:27:57

Güzel tercih. 1001 Roman'ın çıkardığı 3 macera birarada olan ilk sayıdan başlayabilirsiniz.

Bu ay 2.sayı çıkacak.

Ben her zaman birinci sayıyı (Aksoy'un çıkardığı) öneririm. Hem Julia ve karakterleri tanımak, hem de bodoslama maceraya girmek için birebirdir. Yalnız şu an için normal kitapevlerinde satılmıyor. Sahaflardan temin edebilirsiniz

pearl jam

"Kadınların en sevdiği çizgi roman" etiketiyle piyasaya çıkan ve benim de çok beğendiğim  ;D bol ödüllü Cennetteki Yabancılar'ı hararetle tavsiye ederim.

Bone, Blacksad ve Yalınayak Gen' i de beğeneceğinizi düşünüyorum. Yalnız Yalınayak Gen' i okurken bir paket mendil alın yanınıza.

Julia' da mantıklı bir tercih ama henüz okumadığım için yorum yapamıyorum ( Sipariş yolda :) )

Bütün önerilen kitaplarla ilgili sitede başlıklar mevcut, buralardan daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bu arada benim eşim de Yürüyen Ölüler' in 6 kitabını 4 günde bitirdi. Biz 2 senede okuduk onları dedim bu kadar da müsrif olunmaz ki!  ;D

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 10 Haziran, 2011, 22:53:44
Hoşgeldiniz Sevgi Hanım.

Greystorm'u tavsiye ederim.

2010 Yılının En İyi Mini Serisi seçildi forumumuzda.

3 sayı yayınlandı, bu ay 4. sayı ile seri bitecek.

bkz. ilgili başlığa

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2072.0.html

Aynen katılıyorum çizgi romana başlamak için çok ideal bir seri hayal gücünüzün zirvesine çıkacaksınız ayrıca Jules Verne yi de okumuşsanız kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız ve bu seri bittiğinde artık sizde çizgi roman virüsü ile tanışmış olacaksınız. Julia da sizi polisiyenin içine atar sürekleyicidir.Diabolik i de tavsiye ederim aramıza hoş geldiniz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

sevgi

hosbulduk .ilginiz için cok tesekkur ederim . simdi ben soyle dusunuyorum   
1) yuruyen olulerı ne kadar begenerek okusam da duzensiz yayınlandıgı için devam etmeyecegım .bir kitabı 3 4 ay beklemek rahatsız edıyor .
2) bone okumak ıstıyorum ama galıba o da duzensız yayınlanıyor
3) julia nın eskı sayılarınıda bulabılırsem en bastan ona baslıyacagım
4) greystorm bu ay yayınlanacak 4. kitapla sona ermesi iyi olmuş. onuda alırım .
5) yalınayak gen i en kısa zamanda edınecegım . forumda cok begenılmiş .
6)
6) cenneteki yabancılar da duzenlı yayınlanırsa ona da baslıyabılırım
7) dampyr ve blacksad de guzele benziyor . belki daha sonra onlarada başlarım

hennessy

1) yuruyen olulerı ne kadar begenerek okusam da duzensiz yayınlandıgı için devam etmeyecegım .bir kitabı 3 4 ay beklemek rahatsız edıyor .

Türkiyede malesef çoğu yayın aralıklarla yayınlanıyor ama bu tarz konuları seviyorsanız beklemeye değer bir seri ve yayın evi ile konustuğumda bu aylar içinde iki veya 3 yayın çıkacak yıl sonuna kadar buda amerikanın arkasında kalmayız demektir. Bende Martin KS çok severim ama beklemeye değiyor iki ayda bir çıksada

3) julia nın eskı sayılarınıda bulabılırsem en bastan ona baslıyacagım

Kadıköy e yolunuz düşerse bulursunuz hatta büyülü rüzgardan sevgili ilyas ile irtibata geçerseniz size yardımcı bile olur onda seri var bende alıyorum çünkü

4) greystorm bu ay yayınlanacak 4. kitapla sona ermesi iyi olmuş. onuda alırım .

güzel bir seçim sizi hiç üzmeyecek

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Yaklaşık 4 yıldır açılmayan bu başlığın tozunu alıp sorumu sorayım:

Foruma üye olmayanlar "ziyaretçi"olarak foruma girerek mesajları okuyorlar ama soru soramıyor,mesaj yazamıyor ve konu açamıyorlar.

Doğru değil mi ? Peki bir de "Arkadaşlar"var. Bu arkadaşlar kim ? Foruma nasıl girerek ne yapıyorlar ?

Hasan Bey dostum beni aydınlatırsa sevinirim.