Ödüllü X-men konusu

Başlatan rumar80, 15 Haziran, 2011, 21:29:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Eveet. 15 Haziran geldi. Yeni konu açma zamanı. Madem bu ay X-men ilk sınıf sinemalarda konumuz da X-men'den olsun:
   En sevdiğiniz X-men karakteri kimdir ?
   Yalnız ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞART VAR:
    WOLVERINE BU KONUYA DAHİL DEĞİLDİR.
  Kimse kolaya kaçmasın istiyoruz. Mutant kahramanlardan kimi neden seviyoruz yazalım.
  Ödülü de Ağa birazdan açıklar

rumar80

Gelenek üzere ilk yazı benden olsun:
   Benim favori karakterim Storm'dur. Yeni ekip kurulurken katılan Storm yağmura hükmederek gücünü gösterir gerçekte, ancak çocukken yapılan uçak saldırısı sırasında anne ve babası ile yıkıntılar arasında kalması, ailesinin ölümünü izlemesi sonrası travma nedeni ile klostrofobik olmuş, ardından da çocuk yaşta Afrika'da hayatta kalmaya çalışmış ve başarmıştır.
   Cyclops'un ayrılmasından sonra takımın liderliğini alan ve bu görevi de başarı ile sürdüren, bir dönem tüm güçlerini kaybetse bile liderliği başarı ile yöneten ve hergün biraz daha kişiliği gelişen bu Afrikalı prenses (şimdilerde Wakanda kraliçesi) hep favorim olmuştur.

hanac

1 kişi Star Wars Klon Savaşları serisinin ilk 6 sayısını kazanacaktır.

7. sayı da hazır çıkmışken  :)

Sponsor JBC Yayıncılık, Ertan Bey'e teşekkürler.

poe

elbette mystiqe hem güzel hem değişken
güçlerini heros dizisindeki sylar a çok benzetmekle birlikte sadece manzara olarak bile baksan yeter :D

hennessy

X-Men Magneto

Kesinlikle tartışılmaz en mükemmel karakterdir

1.Göründüğü an elin ayağın titreyip tırsma moduna girer insan
2.kendisi demire hükmedebiliyor
3.O polis arabalarını hallaç pamuğu gibi saga solo savurduğu sahne ve mermileri durdurduğu sahne müthişti işte dedim o an Magneto forever :)
4.Darth Vader gibi acımasız olsada içinde bir yerlerde gömdüğü iyilikte vardır aynı darth vader gibi hükmetmeyi ve gücü sevmesi.
5.Karizmatik bir karakter karşısındaki mutantı ve insanı gücü ve konuşması ile etkilemeyi başaran bir karakter.

ve magneto iç savaşla harabeye dönmüş ülkeyi yeniden inşa etmeyi başardı. mutantları hükümetin üst kademelerine getirirken ülkedeki insanların haklarını da korudu. sivil savaş ve legacy virus hastalığıyla zayıflamış olan ülke legacy virus'un tedavisinin bulunup tüm hasta mutantların iyileşmesinin ardından iyice güçlenmeye başladı. ülkedeki insanlar burayı yavaş yavaş terkedince genosha bir mutant ülkesi oldu. magneto tekrar tüm dünyayı kontrolüne alma arzusunu duymaya başlayınca mutantlarla dolu bir ülke ile dünyaya meydan okudu. kendisine en büyük engel olarak gördüğü charles xavier'ı kaçırarak onun yaralı vücudunu genosha'nın kalbi olan magda square'de herkesin görebileceği bir yere bağladı. o sıralarda diğer ekip üyeleri ortalarda olmadığı için cyclops, wolverine ve jean'in toparladığı bir grup deneyimsiz mutanttan oluşan x-men, genosha'ya gizlice sızdı. herşeyin kendi aleyhlerine olmasına rağmen xavier'ı kurtarmayı başardılar. x-men ile savaşırken wolverine pençelerini gövdesine saplayınca magneto ciddi olarak yaralandı. x-men, xavier ile birlikte üslerine geri dönerken magneto iyileşmek için sessiz bir bekleyişe girdi.Aslında onun için tam olarak bir kötü adam denilemez, ama uyguladığı yöntemler pek çok kez aşırıya kaçtığından dünyanın gözünde bir suçlu konumundadır

yukarıda bir yerde okuduğum bu yazı bile onun karizmasına onun gücüne ve bilgeliğine ne kadar önem verdiğini göstermektedir.

bu sahneye hastayımdır bu arada

http://www.youtube.com/watch?v=XElV58a3RAE

karizma budur

onun olduğu yerde güç vardır onun olduğu yerde karizma vardır onun olduğu yerde ona itaat vardır kısaca o Magneto dur
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pukay

En sevdiğim Xmen karakteri Gambit,
çocukken çizgi film serisinin baya hastasıydım ama çizgiroman serilerini pek takip edemedim ,birkaç cilt okuyabilmişimdir en fazla.Gambit'i sevmemin sebebi bütün o karizması,cool tavır ve konuşmaları,kart numaralarını bir kenara koyarsak galiba Gambit'in Sırrı albümüydü.Geçmişte yaptıklarından dolayı pişmanlık duymasıyla birlikte Rogue'a duyduğu sevgi bunlardan dolayı çektiği acıydı(İçli adammış vesselam).Adını hatırlamadığım iki mutant onu kararacında götürürlerken geçmişini ve rogue düşünüp yaşadığı iç hesaplaşmaydı aklımda kalıp dikkatimi çeken.
  Sağolsun küçükken ona özenmekten babamdan baya bi iskambil kağıdıda istemiştim,Denediğim hareketlerle de parmaklarımda bi hayli kağıt kesiği olmuştu :)

rumar80

Magneto sadece demiri değil tüm metalleri bükebilir. Alıntı yaptığın yazı eve of destruction macerasından. Uncanny X-men 390'lı sayılar.
   Magneto'nun karizması daha öncelerden ortaya çıkar. Koskoca nükleer denizaltıyı batırması. Astroid M'i yaratması, mutantlar için kurtarıcıya (hatta peygambere) dönüşmesi, Güçleri dibe vurmuşken bile vahşi beldeyi korumaya çalışması vs
   Karizma süperdir, ama içindeki o kötülük asla kontrol edilemez

siyahderikoltuk

Oyumu Bishop'tan yana kullanıyorum. İnanç, güç, karizma hepsi bu adamda mevcut. Gerçi günümüze tekrar döndüğünde biraz yumuşadı ama, ilk dönem maceralarında neredeyse Wolverine kadar şiddet kullanan, tabiri caizse gaddar bir adamdı, severim bu huyunuda.

V

Deadpool..Deadpool..Deadpool..Deadpool..Deadpool..Deadpool..

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 15 Haziran, 2011, 23:05:32
Oyumu Bishop'tan yana kullanıyorum. İnanç, güç, karizma hepsi bu adamda mevcut. Gerçi günümüze tekrar döndüğünde biraz yumuşadı ama, ilk dönem maceralarında neredeyse Wolverine kadar şiddet kullanan, tabiri caizse gaddar bir adamdı, severim bu huyunuda.

Mesih kompleksi macerasında ortaya tekrar yeni bir mutant bebek gelmesi üzerine kendi yaşadığı geleceğin tekrar oluşabilme riski üzerine kafayı sıyırmışolup artık kötülerin tarafındadır kendileri

sefik

Jean Grey(Phoenix hali tabii :) )
Gerektiginde Magnetoyu'da Xavieri'de altedebilecek kadar guclu,gerektiginde Wolverine'le Cyclops'u birbirine dusurebilecek kadar guzel ve seksi!
Ayrica Famke Jannsen'de inanilmaz yakismisti filminde ;)

Blindman

Gambit... Tam anlamıyla iyi yada kötü anlamında kesin karakter sınırlaması olmadığı için...
Ve gayet eğlenceli vurdumduymaz tavrı ile yer aldığı hikayelerde kendini gösterebilmiştir.
Zamanında birkaç sayılık kendi adında dergi çıkartmayı da başarmıştır.
Ee tabii, dramaya da baıldığımızdan çocukluğunun sokaklarda çok zorlu geçmesini de ekleyelim.

Zen

Üzerinde değişik zamanlarda düşündüğüm bir soru oldu bu yalnız ben bunu "en iyi X-Men karateri kim?" yerine "en sahip olunası X-Men güçleri hangisi" diye sormuştum. Bununda gerekçesi basit. Birgün yaşadığımız dünya gerçek bir zombi işgaline uğrarsa bu güçlerden hangisi bizi her durumda bir zombinin salyalı ısırığından koruyacaktır?

Olaya bu açıdan yaklaşırsak (manyaklıkta bir yere kadar mirim ;D) kesinlikle sahip olmak istediğim güçler herhalde Jean Grey'in sahip olduğu güçler olurdu tabii Phoenix durumundan bahsettiğimi söylememe gerek yok. Üzerime gelen yüzlerce zombiyi sadece bir mimikle bile alt edebilecek olmak ve bunu her türlü coğrafi koşulda yapabilecek olmak bu abuk survivor deneyiminde yegâne yaşam kitimiz olurdu. O yüzden ben tercihimi Jean Grey'den yana kullanıyorum.
-Neden herşeyin siyah senin?
- Çünkü siyahın üzerinde kırmızı çok güzel duruyor. Bunun, hangimizin kanı yüzünden olduğu hiç önemli değil...

pizagor

İlginçtir, hala Wolverine diyen yok...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

essegesse

Ben de oyumu Magneto'dan yana kullanmak istiyorum.

İnanılmaz bir güç ve karizma var adamda:)