Shameless [US]

Başlatan cankazmaci, 20 Haziran, 2011, 18:14:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cankazmaci

Utanmaz adam ve ailesi!

Shameless ilk sezon finalini geçtiğimiz günlerde yapmış olan yeni bir dizi. Bu çarpık ailenin babası Frank Gallagher namideğer shameless! tanıyıp görebileceğiniz en utanmaz adam.

Shameless ABD'de yayınlandığı kanalda 7 senenin en yüksek reytingine ulaşan dizi oldu.

Kısacca özet geçmek gerekirse ;

Her dakika, her an herşeyin olabileceği evde ailesini bir arada tutmaya çalışan kız (Fiona) Annesi evi terk ettiği için ailesini kollamakla yükümlü. Babası tam bir alkolik! (Frank) Fiona'nın kendinden küçük 5 kardeşi var, hepsi başlarının çaresine bakmayı öğrenmişler :)

Frank : Bütün zamanını, parasını içki içmeye harcayan bir alkolik. Her ayın son cuma'sı gidip işsizlik parasını çek olarak tahsil etmek yaptığı tek şey..

Fiona : Ailenin en büyük çocuğu olan Fiona, aileyi bir arada tutan kişi. Düşük ücretli birçok işte birden çalışıyor. Ekreklere güvenmeyen Fiona'nın tek zevki ; arkadaşlarıyla kulüplerde dans etmek :)

Lip : Asıl adı Philip ama herkes onu Lip! diye çağırıyor. Ailenin 2. büyük çocuğu. Oldukça zeki. Okulda ki arkadaşlarının yerine sınavlara giriyor, tabi ücretini alarak. :) Ayrıca komşu kızı Karen'a fizik dersi veriyor, karşılığında ise oldukça "fiziksel" yaklaşımlar görüyor..

Ian : Ailenin anneye çekmiş çocuğu. Hırslı çalışkan ve işine bağlı. Askeri okulda okuyor, okul sonrası bir markette çalışıyor. Ancak çalıştığı marketin evli, çocuklu ve Müslüman patronuyla gayet yakın bir ilişkisi var..

Debbie : Tam anlamıyla bir melek :) bir köşede sızıp kalan babasının başına yastık koyması, yardım amacıyla topladığı paralarını unicef'e bağışlıyor.. :)

Carl : Babasının çok yakından tanımadığı Carl hayvanları çok seviyor, eve sürekli hayvan getiriyor ama onlara ne yaptığını birtek kendisi biliyor.

Liam : Zenci bebek! :)

IMDB
Trailer
Showtime Shameless

HacıGeraltEmmi

Acaip utanmaz, komik, yer yer dramatik, sıklıkla +18 lik güzel bir dizi. ;D

emre ozdamarlar

Bu dizinin Amerikan versiyonu baslamadan hemen önce Ingiliz versiyonunu kesfetmistim, ona basladim simdilik onu izliyorum, harika bir seri. Ustelik 8 sezon cikmis simdiye kadar, doya doya izlemek mumkun yani :)

Ayrica ilk sezonda X-Men: First Class'da Prof. X'i oynayan James McAvoy da basrol oyuncularindan biri.

cankazmaci

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 21 Haziran, 2011, 14:11:53
Bu dizinin Amerikan versiyonu baslamadan hemen önce Ingiliz versiyonunu kesfetmistim, ona basladim simdilik onu izliyorum, harika bir seri. Ustelik 8 sezon cikmis simdiye kadar, doya doya izlemek mumkun yani :)

Ayrica ilk sezonda X-Men: First Class'da Prof. X'i oynayan James McAvoy da basrol oyuncularindan biri.

Trailer'ini izlediğimde yeni versiyon kadar zevk vermeyeceğini anladım. Amerikan versiyonu çok daha iyi bence. Ayrıca dizinin çekildiği yerde yönetmenin söylediğine göre çektikleri ailenin benzeri ailelerin 2-3 blok ötede yaşadıklarını görmüşler. Yani bazı zamanlarda özendiğimiz o amerikan ailelerinin de kötü yanlarını görmüş oluyoruz. :)

emre ozdamarlar

Bu Shameless ailesini sevmemek imkansiz, dolayisiyla insan önce hangi versiyonu izlerse ona baglaniyor gibime geliyor. Amerikan, Ingiliz farketmez, izlenmesi gereken bir seri :)

Harun Ça

4. sezon 12 Ocak'ta başlayacak. Orijinal UK serisini izlemedim ama US uyarlaması çok iyi.

dean

Geçen perşembe evde oturuyorum. Sabah biraz erken kalkmışım, finaller geliyor diye ders çalışıyorum. Neyse, dedim; Kalk Gürkan kahve koy, bir bölüm dizi izle sonra devam edersin." Bakıyorum dizilere ne izlesem diye. Bir anda vahiy gelir gibi Shameless izlemeliyim oldum. Hemen açtım ilk bölümü. İlk bölüm itibari ile diziyi çok beğendim. Spartacus gibi ilk başlarda baya soğuk yaklaştığım bir diziydi aslında. Ama baya beğendim. İlk bölümdeki çizgisi ile devam ediyorsa yepyeni canavar gibi bir dizim oldu diyebilirim.

haziran00

Çarpık bir amerikan ailesinin ve komşularının yaşadığı olayları anlatan mizahi ve dramatik bir dizi mükemmel ötesi

hanac

Başlığı açan cankazmaci dostumuz da ortadan kaybolmuş.  :(

Harun Ça

Türk uyarlamasınıda yapacaklarmış :D Ben hayal edemiyorum. Bi ara Sopranos'u da denemişlerdi sanki.

dean

Alıntı yapılan: Mic-Har - 28 Aralık, 2014, 12:14:07
Türk uyarlamasınıda yapacaklarmış :D Ben hayal edemiyorum. Bi ara Sopranos'u da denemişlerdi sanki.

Of of of Sopranos. Denediler tabi. Ama ortaya öyle bir rezalet çıktı ki iki bölümde yayından kaldırıldı. Altındağlı'ydı dizinin adı. Tony'de Şafak Sezerdi. Yapımcısıda bizim diziyi Türk seyircisi anlamadı demişti  ;D

rumar80

Hatırlıyorum ve hatırlamak ta istemiyorum.

V

Hastası olduğum utanmaz- arlanmaz sülalesi  dizisinin 7. sezonu başladı....

"İstemem,eksik olsun.."

Harun Ça

Özlemiştik yeni sezon haberi için teşekkürler.

dean

Dizi sekizinci sezon onayını aldı.