Conan Haritası

Başlatan alan ford, 26 Haziran, 2011, 17:04:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Marmara Çizgi hazır Conan'lara el atmışken ve BCVK serisinin dördüncü kitabı çıkmak üzereyken bir isteğimi dillendireyim.

Efendim şöyle kuşe kağıda renkli basılmış büyük boy, ayrıntılı  bir Conan haritası istiyorum. daha Önce Metis yayınları Tolkien, Eddings ve Barış Müstecaplıoğlu kitapları için , İthaki'de Zaman Çarkı için böyle hediye haritalar vermişti. Conan'da böyle bir haritayı hakediyor. Kush neresi , Turan nerde , Zingara acep ne tarafa düşer gibi sorunlarımın tek cevabı duvarı süsleyen bu harita olsun istiyorum. Bir köşesinde de mutlaka " şunu bilinki prensim" ile başlayan meşhur tirad olsun. :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

HacıGeraltEmmi

kalidor

Evet hatta kabartmalı olsun ;D
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Ben de tatile çıkmayı düşünüyordum, böyle bir harita süper olur. Bakarsın Kara Kıyılar veya Stigya'ya filan geçeriz, bellimi olur. ;D
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: darkwood - 26 Haziran, 2011, 19:49:18
Ben de tatile çıkmayı düşünüyordum, böyle bir harita süper olur. Bakarsın Kara Kıyılar veya Stigya'ya filan geçeriz, bellimi olur. ;D
Konuyu sulandırma çabalarınız sonuç vermeyecektir. Burda ciddi bir eylem içindeyiz ve haritamızı ısrarla istiyoruz  ;D
İyi tatiller Mesut kardeşim  :)

s.b

Evet, büyük bir harita iyi olur. Tabi bu harita uyduruk değil, usta bir elden çıkmalı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kedidiro

harita candır...mc gyver'ın eski bir macerasının başında dediği gibi: '' iyi bir haritanız varsa ulaşmak istediğiniz yere mutlaka varırsınız'' misal ben ilkokula giderken güney amerika'da amazon bölgesini nerdeyse Türkiye'den daha iyi biliyordum...sağolsun mister no...dolayısıyla harita eyleminize hep destek tam destek...

kalidor

O zaman Marmara Çizgi'ye ve dolayısıyla Gon'a bu talebimizi ısrarla iletmeliyiz. 2. Conan the Cimmerian cildiyle beraber güzel bir harita da verebilirler. Hem böyle bir harita verirlerse Conan'ın Türkiye'deki 30 yıllık yayın hayatında bir ilke imza atmış olurlar. Bu bile yeter :D
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Eskiden yayıncılar çekilişle araba verirlerdi, biz bir harita istedik çok mu yani ::)

emre ozdamarlar

Guzel olmaz mi söyle bi harita :)

HacıGeraltEmmi

Olmaz olurmu hiç, harikulade şahane olur ;)

hanac

Marmara Çizgi duy sesimizi.

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Şimdi Emre'nin eklediği Hiborya haritasını inceliyorum da Conan'ın hiç uğramadığı ve bizim çizgiromandaki haritada görmediğimiz yerler var. Mesela Kuzeydoğuda Pathenia, en doğuda Lemuria ki bu Kull öykülerinde çok sık geçen ve Atlantislilerin kanlısı olan bir  ülke. En ilginci de güneydoğuda gördüğümüz efsanevi Mu kıtası. Bu kıtayla ilgili Atatürk'ün bizzat ilgilendiği ve Güney Amerika'ya araştırmacılar (Tahsin Mayapetek) gönderdiği bilinir.
Crom! Ölüleri Say...

V

Alıntı yapılan: kalidor - 20 Temmuz, 2011, 11:20:55
Şimdi Emre'nin eklediği Hiborya haritasını inceliyorum da Conan'ın hiç uğramadığı ve bizim çizgiromandaki haritada görmediğimiz yerler var. Mesela Kuzeydoğuda Pathenia, en doğuda Lemuria ki bu Kull öykülerinde çok sık geçen ve Atlantislilerin kanlısı olan bir  ülke. En ilginci de güneydoğuda gördüğümüz efsanevi Mu kıtası. Bu kıtayla ilgili Atatürk'ün bizzat ilgilendiği ve Güney Amerika'ya araştırmacılar (Tahsin Mayapetek) gönderdiği bilinir.
Lemurya ve Mu haritada gösterilseler de bu kıtalar "Büyük Tufan" da(Kull ile Conan'ın yaşadıkları dönem arasında ) battıkları için Conan'ın buralara gitme şansı yoktu.
"İstemem,eksik olsun.."