The Midnight God

Başlatan kalidor, 27 Haziran, 2011, 23:15:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Dark Horse'un 2007 başında çıkardığı 5 fasiküllük kısa bir seri olan ve süphesiz son 10 yılın en iyi Conan öyküsü.

Yazar: Joshua Dysart
Çizer: Will Conrad

Joshua Dysart politik, karanlık temalı ve şiddet içeren hikayeleri ile bilinen  bir yazar. Genç çizer Will Conrad'ı da Kull-The Shadow Kingdom kısa serisinden tanıyoruz.  Buradaki çizimleri de gerçekten muhteşem. Hikayeye gelecek olursak.

"Conan 46 yaşındadır ve Akilonya tahtına geçeli henüz 1 yılı yeni doldurmuştur. Bütün bürokrasi ve taht işlerinin yanında canı sıkılmaya başlamıştır. Bu sırada Stygya'da kanlı ve lanetli olaylar cereyan etmekte Stygya ordusu kendi halkını katletmektedir. Aynı anda Stygya'dan bir diplomasi heyeti Akilonya'ya gelir ve sarayda o gece uğursuz bir olay olur. Conan ordusunu toplayıp Stygya'ya karşı yürür ve dehşet başlar."

Korku öğelerinin bol olduğu, hayaletlerin, zombilerin, cadıların ve büyücülerin yanısıra  Conan'ın dedesinin nasihatları ile dört dörtlük müthiş bir öykü. Sonunu da olabilecek en iyi şekilde bağlamışlar. Bariz bir şekilde dikkat çeken ise Midnight God denilen en eski tanrının doksan dokuz isminin olması...

Crom! Ölüleri Say...

hanac

Konuyu beğendim.

Hemen yayınlansın.  :)

rumar80

Emrin başımız üstüne ağam.  ;D

kalidor

Kimmeryalıların Ünlü Venarium Kuşatmasından

Hail King Conan!
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

connyapku

bu cizimler daha iyi  okunabilir gibi duruyor.daha fazla resim varmi arkadaslar.ozellikle conanin icinde conanin oldugu.

darkwood

Tamam bende onayladım, yayınlanabilir.  ;)
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Yine bir erken dönem Kral Conan macerası. Öykü, çizimler dört dörtlük. Bol bol korku ve gore öğeleriyle bezeli son dönem en iyi Conan maceralarından.

Puanım: Yıldızlı ve okkalı 10/10
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 23 Temmuz, 2013, 23:35:31
Puanım: Yıldızlı ve okkalı 10/10

Puanlar yine bol keseden, hani en fazla 9.95 verirdin.

Sizi kınım kınım kınıyorum, işte kınama ile ilgili başlığım

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7041.0.html

kalidor

Abi yanlış okumuşsun en az 9,95 veririm demiştim 8) ama sonra hakkaniyetli olalım, yorumlarıma ve puana dayanıp alan olursa okuduktan sonra küfretmesin diye 3 puan bile verdiklerim oldu.

--Altın Madalyon, dünyanın en dürüst barbarlar formu--
Crom! Ölüleri Say...