Hoşçakal Kaptan.............

Başlatan hennessy, 01 Temmuz, 2011, 22:12:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

ve sonunda bitti Hız benim en eski dostumu alnının akı ile sonlandırdı. Seneler önce şimdi tarihi hatırlayamayacağım birgün bakkala gittiğim zaman tanıştığım kurtların bir numarası kaptan swingle öyle bir bağ kurmuştumki yayınlansın diye hep bekler durudum.Mr Blöf ve gamlı baykuş diye iki yan karakteri ile maceradan maceraya koşturan sevgili kaptanımız korkusuz swing benim belkide ten ten den sonra sürekli okuduğum ilk çizgi romanım idi. Senelerce aldım biriktirdim tabi annemin gazabına uğrayıp giden eski sayılarım için üzüldüm ama seneler sonra tekrar sevgili ilyas'ın dükkanında yollarımız kesişti belki bana inanmayacaksınız eski serileri okuyamıyorum çünkü öyle hafızamda yer etmişlerki sayfaları çevirdiğimde hala ezberimde idiler bende bu özel seriye başladım ve hakketten orjinal hikayeleri aratmayacak kadar kaliteli hikayeler ile karşılaştım. Tekrar hoz'a teşekkür ederim çocukluğumun kahramanı swing'i alnının akı ile tamamladı. Evet sevgili arkadaşlar hatırlayanlarınız var ise swing ile nasıl tanışmışlar anlatsınlar yada ilginç hikayeleri olan varmı?

Dilim el vermiyor hoşçakal demeye ara sıra gene okuyacağım bu özel seri swing'siz olmaz. Bety ile evlendikleri hikayeki çok kötü anlatılmıştı ama swing erdi muradına bizede onu saklamak düşer.....................

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

HOZ Teksas ve Tommiks'den sonra Swing'i de eksiksiz yayınladı.

Sırada Tom Braks ve Judas var.

darkwood

Seri tamamlayan yayınevi HozComics'in yayınını tamamladığıTeksas ve Tommiks'in ardından Swing seriside arşivimizdeki yerini aldı.
Şimdi Tom Braks ile devam ediyoruz...
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Güle güle ihtiyar kurtlar. Darısı TomBraks, judas vs. diğer eski tüfeklerin başına, AMİN!  ::)

gamlıbaykuş

Eh kullandığımız nickden de belli Kaptanı ve kurtlarını hep sevmişimdir ve baştan sona yayınlanması gerçekten güzel ve teşeküre layık bir olay. Teşekürler Hoz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

Bir kaç gündür bilgisayarım gümlediği için bir şey yazamadım. Az önce format atılıp geldi benim külüstür.
Swing'in 76. sayısını bugün oğluma aldırdım. Biraz hasta olduğum için ben gidemedim.
Swing'e veda edip etmemek bizim kararımıza kalmış gibi görünüyor. Kapak içindeki yazıyı buraya aktarıyorum.

TÜRK İŞİ SWİNG'LER
Ülkemizde 1971 ve 1974 yılları arasında, EsseGesse ve Buffolente dışında Türk imzalarıyla karşılaşıyoruz. Bu tarz da bizim tespit edebildiğimiz bu otuz macera İsmet Kırdar, Cihan Sönmez ve Fethi imzalı. Bu maceralar kısmen orijinal çizimlerden alıntı yapılarak, kısmen de yeniden çizilerek Türk okurlarıyla buluşmuştur. 1971 yılında İlhami Alpagut tarafından basılan Baskın ve X-13 Planı adlı maceralar bunlara iki örnektir.

TAMAM MI DEVAM MI?
2004 Haziranıydı...
Renkli Teksas ve Tommiks ile başlayan Hozcomics serüveni...
Hemen ardından Kaptan Swing...
281 macera üzerine 11 tane özel sayı ve 7 özel fasikül...
Şimdi de Türk çizerlerin ürettikleri maceralar...
O zaman üretilenlerin noktasına, virgülüne dokunmadık...
Devam kararı yine size kaldı...
Fazka vakit yok...
76 tamam mı devam mı?

hdg@hozcomics.com

Çizgiyle kalın...

Eveeeet. işte yazı bu. Türk çizerler tarafından hazırlanan 2 macera 76. sayıda yeralmış. Bunları görün ve düşüncelerinizi belirtin.

TAMAM MI DEVAM MI?...

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

hennessy

alıpta okumadığım 76.sayıda iki tane hikaye olması güzel oldu okuyup yorumumuzuda ayrıca yaparız hatırlattığınız için teşekkürler sami bey

aa

Ben de HOZ a bir seriyi daha başarıyla tamamladığı için teşekkür ediyorum. Darısı Tom Braks ve Judas'ın başına....
Esse Gesse Hayranı...

hennessy

Kitabı dün akşam bitirdim. Öncelikle Türk çizimler kötü ile idare eder arasında dolaşmasına rağmen konular fena değildi. Hele X plan adlı konu bence gerçek bir swng hikayesini aratmayacak kalitede idi. Bence Türk çizimlere destek verelim derim.Son özel seri hikayeyi okurken biraz hüzünlendim swing e veda etmek içimden gelmiyordu ama kaptan son macerasında gene başarı ile dönerek bizleri unutma dedi......

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: hennessy - 15 Temmuz, 2011, 20:22:30
Kitabı dün akşam bitirdim. Öncelikle Türk çizimler kötü ile idare eder arasında dolaşmasına rağmen konular fena değildi. Hele X plan adlı konu bence gerçek bir swng hikayesini aratmayacak kalitede idi. Bence Türk çizimlere destek verelim derim...
Abi Türk çizimler ne zaman çıktı? Bişey mi kaçırdım?

hanac

Alıntı yapılan: hipnoz - 16 Temmuz, 2011, 14:08:14
Abi Türk çizimler ne zaman çıktı? Bişey mi kaçırdım?

76. sayıdaki 2 macera türk çizerlere ait.