Seyfettin Efendi'den Haberler

Başlatan devrimk, 05 Temmuz, 2011, 14:54:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saint2

İlk fırsatta ben de alacağım... ;) ;) ;)

haysat

En kısa zamanda alınacaktır.

Devrim arkadaşımızıda Türk çizgi romancılığına yeni bir sayfa açtığı için  kutlarım,İnşallah devam sayılarınıda görürüz.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

darkwood

Tebrik ederim Devrim, en kısa zamanda alıp okumak isterim.
Darkwood Sakinleri..

devrimk

İyi dilekleri için herkese teşekkürler.
Daha duyuru yapmadan hemen haber yayılmış şaşırdım doğrusu.
22 tl. evet biraz pahalı oldu ama asıl sorun Türk çizgi romanının güven vermemesi. Yani "Verilen o para sokağa gidecek, tatsız tuzsuz bir şey okuyacağım." fikri var hepimizde genel olarak.
Bunu kırmak için yakın zamanda 24 sayfalık ilk bölümünü ücretsiz olarak indirilebilecek. Umarım okursunuz ve beğenirsiniz.

Şimdilik bulunan çizgi roman dükkanları için şu linki de vereyim:
http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2013/09/seyfettin-efendinin-olaganustu.html

devrimk

Arka kapak yazısı:

İstanbul, 1924... Halkının yeni bir hürriyete kucak açtığı, yıllar süren işgalden kurtulmuş, yüzyıllardır başkent olduğu imparatorluğu geride bırakmış bir şehir; sinsilikleri aklın ve bilimin sınırlarını aşan hainler ve katiller için ise adeta bir cennet. Fakat neyse ki tüm bu pespayeliklere tahammülü yıllar evvel tükenen bir İstanbul beyefendisi var.

Seyfettin Efendi, ataletiyle birlikte şahsi menfaatlerini de bir kenara bıraktığı, İstiklal Harbi'nin ardından bizzat kurması için görevlendirildiği İfşa-yi Sırr Teşkilatı'ndaki esrardaşları; dillere destan kuvvetiyle pehlivan İsmail, fennî icatlarıyla mühendis Münevver, sarsılmaz iradesiyle adli tabip Aziz ve keskin gözleriyle casus Esat, acar hafiyenin en olağanüstü vak'aları çözmesine merakla yardımcı olurlarken Anadolu'yu ve Trakya'yı, iç ve dış alçaklıklardan koruyorlar.

Teşkilat kayıtlarından elinizde tuttuğunuz nüshaya konu olan vak'ada, İstanbul'u çirkin sıfatlarına benzetip, yedi tepesine lanet saçmaya çalışan kanı bozuklar, İfşa-yi Sırr'ı peşlerine takma gafletinde bulunuyorlar. Dehşetin esiri olmaya işgalde bile bu kadar yaklaşamayan İstanbul'un mabetlerinde yoğun bir takip başlıyor.

Eğer ki olacaklar sizi meraka ve heyecana sevk ettiyse, Devrim Kunter'in Seyfettin Efendi'nin notlarından hem derlediği hem de çizim vazifesini üstlendiği bu olağanüstü maceraya şahit olmanızdan sonsuz kıvanç duyarız.

"Yeditepe Canavarı" kitabının bulunduğu dükkanlar:

Beşiktaş:
Arka Bahçe Çizgi Roman Dükkanı
Pegasus Oyuncak

Taksim:
GON Çizgi Roman Kitabevi

Kadıköy:
Büyülü Dükkan
Gerekli Şeyler

İstanbul içi ve dışı diğer mağazalar kısa sürede eklenecektir.

Pazartesi gününden itibaren www.seyfettinefendi.com sitesinden sipariş yoluyla temin edebilirsiniz.

96 sayfa, 16 x 24 cm. 115 gr. kuşe, 22 tl.

hanac

2. sayı ne zaman çıkıyor ?  :)  ;)  ;D

Saint2

ercoktay

Benim de alınacaklar listesinde ilk sırada. İndirimsiz 22 tlye de almaya razıyız. Keşke paranın büyük bölümü çizere gitse.

alan ford

Ben aldım ,okudum ve beğendim. 2. cilt ne zaman çıkıyor ;D

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kahramanlarsinemada

Blogumdaki tanıtım yazısından bir bölüm:

"Bir solukta okuduğum çizgi romanda öne çıkan en önemli unsurun BÜTÜNLÜK olduğunu söylemeliyim. Çizgisi, hikayesi ve karakterleri ile göz dolduran bir çalışma olmuş. Hikayenin çizgi ile buluşmasında sinematik bir dil göze çarpıyor. Gözünüzde sahne geçişleri kareler ve dialoglar eşliğinde çok net olarak buluşuyor.

darkwood

Bu kadar itkiden sonra kitabı aldık, sıra geldi okumaya.  :)
Darkwood Sakinleri..

Hayal Kahvem

Binlerce kasırga aşkına! Devrim Kunter ve Seyfettin Efendi... İnanamıyorum! Çıktı öyle mi? Karamba Karambitaaaa! :D

devrimk

Alıntı yapılan: hanac - 13 Eylül, 2013, 11:29:59
2. sayı ne zaman çıkıyor ?  :)  ;)  ;D

Aslında komik ama bir sonra çıkaracağım albüm elimde hazır.
Kısa maceralardan oluşan albüm farklı yazar ve çizerlerin katıldığı ayrı bir seri olacak.

Uzun maceranın çıkması ise bir yılı bulur.

hanac

Bugün satın aldım.

Baskı kalitesi çok iyi, içindeki fasikül kapaklarına da bayıldım.

Okuyunca, yorumumu da paylaşırım.

Tarkan Kurt

Seyfettin Efendinin çıkması forumun Türk Çizgi Romanları bölümüne de canlılık getirebilecek önemli bir gelişme. İkinci sayının bir sene sonra çıkabileceği yaratıcısı tarafından belirtilmiş olsa da uzun soluklu bir yayın olmasını diliyorum. Bu yayına hepimiz mutlaka bir şans vermeliyiz. Mümkün mertebe ilk alınacaklar listemizin başında tutarsak yerli çizgi roman yayınlama konusunda yayınevlerinin tereddütünü kaldırmış oluruz.