Mister No Sohbet Odası

Başlatan HacıGeraltEmmi, 07 Temmuz, 2011, 14:12:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

"Kokpitten Bakış" Türkiye Havayolu Pilotları Derneği'nin bir yayın organıdır. Editörümüz bu sayıda Mister No ile ilgili bir yazı hazırlamış, dergi henüz dağıtılmadı Mister No sayfası ilk altın madalyon'da  ;D Önceki sayılardan birinde de Yüzbaşı Volkan yer almıştı, onunla ilgili sayfa forumda Yüzbaşı Volkan bölümünde mevcut, ilgilenenlere duyurulur.

[IMG]http://www.hizliupload.com/img/47601757250947888334.jpg[/img]

hudaverdi

arkadaşlar selam,
lal yeni seri mister no da yaklaşık 20 bölüm süren uzun bir japon mafyası-abd-vs öyküsü varmış,mister no nun manaus tan ayrılıp abd ye gittiği bi macera.....bu uzun öyküyü tam olarak okuyabilmek için hangi numaralı mister no lar okunmalı,bir de tavsiye edermisiniz?(malum,brezilya,amazonas,rio negro olmadan bi şeye benzemeyebilir de...)
     mister no hayranı arkadaşlar,sanırım hangi maceraları kastettiğimi anlamışlardır,yardımcı olursanız sevinirim...
  saygılar

hanac

Hangi sayılar olduğunu bulmak için arşivime bakmalıyım.

O zamana kadar cevap gelmez ise akşama cevap yazarım.

HacıGeraltEmmi

Lal yeni serideki 35. sayıda başlayan Kızıl rüzgar adlı macera ve devamındaki sayılar. İçinde gerçekten güzel maceralar var.

rumar80

Yalnız bu maceraların çoğu Mr No'nun Manaus'tan New York'a gidiş öyküsü (yani gene yol maceraları). Esas macera Mr No ve Japonlar birkaç sayı (başlangıç ve New York'ta büyük final) olarak da düşünülebilinir.

hudaverdi

teşekkürler arkadaşlar....

Saint2

80-90 arasında başlıyor yanlış hatırlamıyorsam...  :)

hanac

Evet arşivimi kontrol ettim.

Olaylar 35.sayıda başlıyor; Mister No bir Japon Örgütünün Amazondaki fabrikasını havaya uçurur.

Bunun sonucu Manaus'dan kaçmak zorunda kalır.

Küba ve Meksika maceraları sonrası Amerika'ya geçer ve nihayet New York'a varır.

67. sayı ile birlikte yeniden Manaus'a geri döner.

hudaverdi

elimde biraz karışık olarak vardı.tesadüf 35 de varmış.bende eksikli olarak okuyayım dedim.arkadaşı kruger ölüyor,uçağı havaya uçuruluyor.şu an 43-44 ü okuyorum.meksika da bi çeteden kurtulup,sınırı geçmiş durumda..
(spoi olmayacaksa bi şey daha sorayım.manaus a döndükten uçak ve kruger noluyor?hadi bi uçak daha bulur ama kruger i hiç bi şey olmadan hortlatıyolar mı?)

hanac

Alıntı yapılan: hudaverdi - 21 Temmuz, 2011, 23:36:20
spoi olmayacaksa bi şey daha sorayım.manaus a döndükten uçak ve kruger noluyor?hadi bi uçak daha bulur ama kruger i hiç bi şey olmadan hortlatıyolar mı?)

Henüz okumadım.  :)

HacıGeraltEmmi

Bildikten sonra işin lezzeti kaçar  ;D okumaya devam

Saint2

Ben de 80-90 diyerek iyi sallamışım...   ;D ;D ;D

rumar80

Ölen Kruger değilse hortlamasına da gerek kalmaz değil mi?  ;)

s.b

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Temmuz, 2011, 06:06:52
   Ölen Kruger değilse hortlamasına da gerek kalmaz değil mi?  ;)

Evet, işte budur sözün özü.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Ben Mister no'nun Amazon ormanlarından uzakta yaşadığı o maceraları hiç beğenmedim. Amazon ormanlarının kralına hiç yakışmıyordu bar korumalığı. Tabii gene de bir değişiklikti Mister No okurları için bu durum. Kimi okurlar da  Mister No'nun bu halini beğenebilirler tabiki. Aslında, konu bulmakta sıkışan yazarların bir çıkış yolu bulma düşüncesinin sonucuydu bu saga. Amazon ve manaus yetmiyordu yazarlara ve satışlar düşmüştü. Nihayetinde de Mister No bilindiği üzere sona erdirildi.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN