Mister No Sohbet Odası

Başlatan HacıGeraltEmmi, 07 Temmuz, 2011, 14:12:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Bazı vasat maceralar olsa da içlerinde çok iyi diyebileceğim maceralarıda var. Tamamını okumadım henüz, sonuçta manaus'a geri dönüyormuş zaten :) Manaus'tan kaçmak zorunda kalacağı başlangıç macerasında yaptıkları tam Jerry'lik zaten ;D

hanac

Aralarında çok iyi maceralar var ben beğendim.

İyi bir değişiklik olmuştu.

Berkdinho

Mister No Klasik Maceralar Dizisi'nin 11. cildinin kapağında --aynı zamanda orjinal 41. sayının kapağı--  Üstat Ferri'nin yapmış olduğu ( hata diye başlık açtım ama buna gönderme mi denir siz karar verin ) bir hataya rastladım.Önce kapağı aşağıya koyayım:

Şimdi, Ferri Mister No kapaklarında genelde silah kılıfının bulunduğu kemeri silahı normal kovboylarda olduğu gibi kahramanımızın belinin sağ tarafına yerleştirir.Ama bu kapakta artık Ferri fazla Zagor çizmekten dalgınlığına mı gelmiş bilmiyorum, silahı Mister No'ya Zagor'da olduğu gibi belinin sol tarafına silah ters duracak şekilde yerleştirmiş.
   Küçük ve önemsiz bir detay belki ama dikkatimi çekti ve paylaşmadan edemedim. :)
The Right Man When Things Go Wrong

HacıGeraltEmmi

Kapaktaki onca karmaşa içerisinde iyi yakalamışsın doğrusu.  ;D Kimbilir belki de MisterNO, Zagora özenmiştir.

pearl jam

vay be iyi yakalamışsın gerçekten, ben bön bön baktım ne sorun var bu kapakta diye  ;D

Berkdinho

Şu anda, daha önce kapağında gördüğüm durumu aktardığım Mister No KM-11'i okuyorum.Bu sefer bir hatadan değil, bire bir çizim aktarımından bahsedeceğim.Hem de aynı fasikülde görünce daha da rahatsız etti beni.Neyse, bütün olan biten Mister No KM-11'in ikinci kısmı olan orjinal 42 numaralı sayıda.Sayının büyük kısmında Nolitta/Diso ikilisinin hazırladığı Ormanın Sırrı macerası var.Sayfa 174'ten itibaren E. Missaglia/V. Missaglia ikilisinin hazırladığı yeni macera yer alıyor.Şimdi sayfa 120 4. kareye ve sayfa 194 1. kareye bakın.V. Missaglia Diso'nun Mister No çizimini kopyalayarak aktarmış.Tek kare de olsa sanatın özgünlüğü açısından hoş değil bence.Umarım böyle şeylerle bir daha karşılaşmam.

Berkdinho

Mister No Saga diye güzel bir başlık varken ben de başka bir Mister No sagası hakkında bilgi almak istiyorum.Mister No'nun 30 küsür sayı süren uzuun bir Afrika macerası varmış galiba.Bu maceralar nasıl acaba, kaliteli bir bütün müdür; yoksa boşuna sakız gibi uzatılan bir maceralar dizisi midir?

rumar80

Sevgili Berk,
   Afrika maceralarını ben beğenmiştim. Her ne kadar ülkemizde yarım kalsa da

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 10 Ağustos, 2011, 20:17:35
Afrika maceralarını ben beğenmiştim. Her ne kadar ülkemizde yarım kalsa da

Ne zaman yayınlandı bunlar ? Tay döneminde mi yarım kaldı ?

rumar80

Evet Tay döneminde.
   Kırmızı seri 28 sayı mı neydi. Ben tesadüfen ciltlerde okumuştum.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 10 Ağustos, 2011, 20:57:44
   Evet Tay döneminde.
   Kırmızı seri 28 sayı mı neydi. Ben tesadüfen ciltlerde okumuştum.

Peki bunlar orijinal sırada kaçıncı sayılar oluyor.

Klasik Maceralarda ne zaman bu döneme gelinir ?

rumar80

Sırf senin için Bonellinin sayfasına baktım
167-196 arası

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 10 Ağustos, 2011, 21:54:18
   Sırf senin için Bonellinin sayfasına baktım
167-196 arası

KM 42 de başlıyor demek ki.

Yaklaşık 3 yıl sonra yayınlanır.

Cantürk

Bu ayki KM'da bununla ilgili bilgi vermiştim.

Afrika serüvenleri çok iyidir.

Üstelik Tay tarafından yayınlamayan serüvenler de var.

hanac

Alıntı yapılan: Cantürk - 11 Ağustos, 2011, 10:37:59
Bu ayki KM'da bununla ilgili bilgi vermiştim.
Afrika serüvenleri çok iyidir.
Üstelik Tay tarafından yayınlamayan serüvenler de var.

Bu ayki KM yi almıştım.

Yazısını okuyacağım.

Teşekkürler Batuhan Abi.