Mister No Sohbet Odası

Başlatan HacıGeraltEmmi, 07 Temmuz, 2011, 14:12:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

O zaman KM lerde Afrika maceralarının tamamını okuyabilme şansımız olacak gibi görünüyor.  :)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Mister No

Yayım bilgileri
Yayımcı   Sergio Bonelli Editore
Yaratan   Sergio Bonelli
Gallieno Ferri
Hikâyedeki bilgileri
Tam adı   Jerry Drake
Mister No, Sergio Bonelli ve Galliano Ferri ikilisinin yarattığı çizgi roman ve baş karakter. İtalya'da 1975 Haziran ayında ilk serüveni yayımlanmıştır.
İtalyan çizgi romanında bir dönüm noktasıdır. Ona bu sıfatı kazandıran en önemli özelliği, western olmayan ilk Bonelli karakteri olmasıdır.
Dürüst, samimi, alkol ve güzel kadın düşkünü, tembelliği seven bir kişiliğe sahiptir.
II. Dünya Savaşı'na Amerikan hava kuvvetlerinde savaş pilotu olarak katılan Mister No (asıl adıyla Jerry Drake) savaş sonrası prototip bir hippi olarak, Brezilya'nın Manaus kentine yerleşmiş ve bir Pırpır satın alıp turist rehberliği yapmaya başlamıştır. Küçük uçağıyla Amazon Nehri üzerinde turist gezdirerek hayatını kazanmaktadır. SS takma adlı (asıl adı Otto Kruger) turist rehberliği yapan Alman bir arkadaşı vardır.
Olaylar Amazon nehri boyunca Brezilya, Kolombiya, Guyana gibi ülkelerde geçer. Kahramanımızın Karayip Denizi'nde dolanıp Haiti'ye uzanmışlığı da vardır. II. Dünya Savaşı'ndan sonra 1948-1950 yılları arası konu edilse de araba modelleri, kostümler, diyaloglarda geçen bazı kelimeler gibi detaylar, Vietnam Savaşı sonrasından izler taşımaktadır.
Yardımcı karakterler :

Jerry'nin sıkı dostları arasında, barmen Paulo Adolfo, tamirci Augustino, şarkıcı Dana Winter sayılabilir. New York'taki dostları ise çenesi düşük barmen Harvey Fenner, kulüp sahibi Max Culver, arkeolog Patricia Rowland ve özel dedektif Phil Mulligan'dır.
Teknik ekip :

Yaratıcı:
Guido Nolitta:" Sergio Bonelli", 1975
Çizerler:
Gallieno Ferri,
Franco Bignotti,
Franco Donatelli,
Roberto Diso
Editör: Haekdsjlkblkhfdgkhlsdfbkhlsdfbhklzfd Michele Masiero
Kapaklar:
1'den 115'e kadar; Gallieno Ferri
116'den itibaren; Roberto Diso

okuyan çocuk

arkadaşlar lal kitap misterno 35. kapağın da mister nonun uçağı yayıyordu peki şimdiki çıkan sayılarda artık tristlik yapmıyomu cevabı yazarmısınız :( :( :(

hanac

Alıntı yapılan: okuyan çocuk - 09 Eylül, 2012, 14:52:25
arkadaşlar lal kitap misterno 35. kapağın da mister nonun uçağı yayıyordu peki şimdiki çıkan sayılarda artık tristlik yapmıyomu cevabı yazarmısınız :( :( :(

Zaten o sayıdan sonra Mister no Manaus'dan kaçıyor.

Uzun maceralar sonucu New York'a geliyor ve çok uzun süre ABD de kalıyor.

Sonra Amazon'a geri geliyor ama omaceraları henüz okumadım.

s.b

Korkusuz pilotumuz 35. sayıda Japon İshikawa'dan ve Manaus'tan kaçmak zorunda kalır.

67. sayıda ise yeniden krallığına ait topraklardadır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

okuyan çocuk

acaba misterno serilerinde kaçdefa amerikaya gidiyor

BAHADIR

Amerikada geçen ve Mister No'nun ağzından anlatılan 2-3 hikaye biliyorum...

Amerikadan ayrılırken yaşadığı ve Speciallerde anlatılan gençliği ve çocukluğu ile ilgili hikayelerde var ama güncel olarak Amerika'ya gittiği tek olay Japon İshikawa'dan ve Manaus'tan kaçmak zorunda kaldığı bu uzun Saga sanırım...

Bu saga'ya bağlı yine o dönem hikayelerin anlatıldığı special sayılarıda mevcut...

Yine de secere tutan Mister No'cular daha iyi bilir tabi... :)

darkwood

Mister No'nun değişik serileri içinde ve Maxi albümlerinde New York hikayelerini ara ara görüyoruz.
Özellikle Mister No Lal yayınları Yeni seri içinde 52 den başlayan-67 cilde kadar uzanan Amerikada geçen maceralar içinde sık sık New York ta kahramanımıza rastlıyoruz.
Benim New York hikayelerinden benim özellikle beğendiğim Oğlak Yayınlarının Efsanevi cilt 4 "Maxi 1-2" ün içindeki hikayelerdir. Burada çocukluk dönemine ait Bir Zamanlar New York'ta  adlı güzel bir macerasıda mevcut. Bu kitabı da ayrıca tavsiye ederim.

Darkwood Sakinleri..

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Mister NO'nun çay ocağı yok mu acaba?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Alıntı yapılan: s.b - 06 Şubat, 2013, 16:22:02
Mister NO'nun çay ocağı yok mu acaba?

Mister No'nun kaşaça, bira ya da viski değil de çay veya meyve suyu içtiği bir panel var mıdır acaba?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

NIC

Sevimli Pilotumuza Mister No adının niye verildiğinin anlatıldığı "Uçan Kaplanlar" hikayesi Haziran'da başlıyor

Daha önce okumadığım bu hikayeyi oldukça merak ediyorum

connyapku

Klasiklerdemi yoksa yeni seridemi ?

NIC

Alıntı yapılan: connyapku - 14 Nisan, 2013, 20:01:39
Klasiklerdemi yoksa yeni seridemi ?

Haziran ayında çıkacak klasik seri 37. sayıda