Baltimore

Başlatan rumar80, 10 Temmuz, 2011, 16:20:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

13 gezegenden çizgi romanlarımı sonunda alabildim. Siparişlerim yanında bedava yolladıkları çizgi romanlar arasında (free comic book day'den) ilgimi çeken bu çizgi roman oldu.
    Hellboy'un yaratıcısı Mike Mignola yazmış. Birinci dünya savaşı ve o dönemdeki kaos arasında vampirler, canavarlar ve onları ortadan kaldırmaya çalışan Sir Baltimore.
   Biraz Dampyr gibi ama Mignola'ya güvenirim. 1914-18 arası, savaşın kargaşası arka planda güzel gözüküyor. Aklınızda bulunsun

kalidor

Gon'daki free comics day'de aldıktan sonra 13 gezegen'in de gönderdiği Baltimore benim de ilgimi çekti. Baltimore'un arkasında da Dylan Dog'un Amerikan versiyonu gibi gözüken Criminal Maccabre vardı . O da fena değil.
Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

Huma

Gotik ve karanlık hikayelerden hoşlananlar okumalı. Vampir miti alıştığımızın dışında değil ama iyi ve yerinde kullanılmış.

emre ozdamarlar

Bu haftasonu seriden The Plague Ships ve The Curse Bells adli iki cildi okudum. Baltimore dunyasina ilk kez göz atiyorum, oldukca begendim ama bir BPRD degil.

Hikayeye göre cok eski zamanlarda vampirler bu dunyada yasiyorlarmis ve insanlari kendileri icin yetistirip aciktikca yiyorlar, kanlarini emiyorlar. Ama insanlarin sayisi fazla artiyor ve vampirleri yenmeyi basariyorlar. Böylece hayatta kalan vampirler uzun bir kis uykusuna yatiyorlar, artik kendisine tapani kalmayan vampir tanrisi da baska bir boyutta surgun kaliyor.

Ancak 1. Dunya savasi basladiginda ortaya cikan kötuluk ve insanoglunun gucsuzlugu vampir tanrisinin tekrar ortaya cikmasi icin uygun bir ortam yaratiyor ve vampirlerimiz Avrupa'yi basiyor ve savas 1916 senesinde bitiyor. Insanlarin artik asil derdi bu diger boyuttan gelen garip yaratiklardir.

Sir Baltimore ise Amerikali bir vatandas. Savas esnasinda bir Hagius adli vampirin gözunu cikartiyor kiliciyla, vampir de  Baltimore'un yarali bacagina kanini akitiyor ve bacagi kesiliyor Baltimore'un. Bunun disinda Hagius intikam almak icin Amerika'ya gidiyor ve Baltimore'un esi dahil tum ailesini yok ediyor, vampirlere dönusturuyor. Baltimore kendi karisini öldurmek zorunda kaliyor, tum ailesinin cesetlerini elleriyle yakiyor ve Hagius'u öldurmek icin yollara dusuyor ve bitmek bilmeyen intikam hikayemiz basliyor.

[IMG width=600]http://i.imgur.com/C8yiRnr.jpg[/img]

[IMG width=600]http://i.imgur.com/cUXEiX6.jpg[/img]